Laboratorinių tyrimų specifika: kaip jie atliekami ir ką parodo?

24 Januar 2024
Laboratorinių tyrimų specifika: kaip jie atliekami ir ką parodo?

Siekiant kuo tiksliau diagnozuoti ligas, vykdyti jų stebėjimą ir skirti tinkamą gydymą, laboratoriniai tyrimai yra nepamainomi. Net 70 proc. klinikinių sprendimų nustatant diagnozę priimama remiantis laboratorinių tyrimų rezultatais. Tačiau kokia bus tyrimų kokybė ir kiek tikslūs rezultatai, priklauso ir nuo to, kaip bus jiems pasiruošta. Tad ką būtina žinoti prieš atliekant laboratorinius kraujo, šlapimo, išmatų ir kitus tyrimus, kokiais atvejais prireikia juos kartoti, pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ šeimos gydytojas Vilius Rajeckas.

Kas yra laboratoriniai tyrimai ir kokie mėginiai jiems imami?

Laboratoriniai tyrimai yra vienas lengviausiai prieinamų ir dažniausiai naudojamų tyrimų žmogaus sveikatai įvertinti. Pokalbis su pacientu yra svarbiausia jo ištyrimo dalis, tačiau šiuolaikiniai laboratoriniai tyrimai gali padėti įvertinti žmogaus organų funkcijas, diagnozuoti įvairias ligas ir stebėti jų gydymą.

Tiesa, kaip patikino šeimos gydytojas V. Rajeckas, kiekvienas tyrimas turi paklaidą – gali būti klaidingai teigiamas arba klaidingai neigiamas, todėl svarbu, kad tyrimus vertintų specialistas.

„Taip pat verta žinoti, jog normos ribų kraštiniai rezultatai gali sutapti su patologija – tai vadinama pilkąja zona. Kartais net ir normos ribose esantys rezultatai gali reikšti pasikeitusią sveikatos būklę, o nežymiai už normos ribų esantys tyrimų rezultatai – gerus rezultatus, todėl labai svarbu specialisto įvertinimas. Kartais tyrimus rekomenduojama kartoti po tam tikro laiko, taip stebint jų dinamiką“, – paaiškino gydytojas.

Išsamiems tyrimams į medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ laboratoriją gali būti pristatytas kraujas, šlapimas, išmatos, sperma, nosiaryklės išskyros, įvairių audinių tepinėliai ar įvairių audinių dalys. Labai svarbu įvairius mėginius į laboratoriją pristatyti per tam tikrą laiką ir tam tikromis sąlygomis.

Jei būtina stebėti tyrimų rezultatų dinamiką, t. y. kartoti tyrimą tam tikrais laiko intervalais (pvz., vitamino D), visada patariama tai atlikti toje pačioje laboratorijoje ir tuo pačiu metodu.

Rekomendacijos ir patarimai, kaip pasiruošti laboratoriniams tyrimams

Pasiruošimas priklauso nuo to, kokį tyrimą planuojama atlikti. Šeimos gydytojas V. Rajeckas teigė, jog nuo pasiruošimo labai priklauso ir tyrimų kokybė bei tai, kaip tiksliai galima juos įvertinti.

  • Laboratorinius kraujo tyrimus (išskyrus kai kuriuos specifinius) rekomenduojama atlikti ryte bent 12 valandų nevalgius ir negėrus. Jei geriami vaistai ar atliekami specifiniai tyrimai, prieš juos atliekant geriau pasitarti su gydytoju. Dažniausiai patariama vengti intensyvaus fizinio aktyvumo prieš tyrimus.
  • Šlapimas renkamas į specialų vienkartinį indelį, kurį gausite klinikoje arba galite įsigyti vaistinėje. Prieš šlapimo tyrimą svarbu tinkamai apsiplauti tarpvietę, pradėti šlapintis, o vidurinę šlapimo porciją surinkti į indelį. Šlapimo indelį rekomenduojama pristatyti į laboratoriją per dvi valandas. Šlapimo tyrimas tris dienas iki ir po menstruacijų gali rodyti kraujo likučių.
    „Jeigu reikalingas paros šlapimo tyrimas, rytinio šlapimo porcija padaroma į tualetą, po to visos šlapimo porcijos 24 valandas renkamos į specialų indą. Šlapimas lytiškai plintančioms infekcijoms nustatyti renkamas iš pirmos rytinio šlapimo porcijos“, – sakė gydytojas.
  • Išmatos surenkamos į švarų specialų indelį, kurį gausite klinikoje ar galite įsigyti vaistinėje. Išmatas reikia surinkti iš kelių vietų (užtenka apie 10 g išmatų) ir pristatyti į laboratoriją. Jeigu išmatos bus pristatomos vėliau, svarbu jas laikyti šaldytuve (iki 24 val.).
  • Prieš gimdos kaklelio tyrimus rekomenduojama 48 val. neturėti lytinių santykių ir nenaudoti lubrikantų ar kitų priemonių į makštį. Tyrimą geriausia atlikti 10–20 menstruacinio ciklo dieną.

Ar laboratoriniai tyrimai yra tikslūs ir kaip greit sulaukiama tyrimų rezultatų?

Šeimos gydytojas V. Rajeckas atkreipia dėmesį, kad kiekvienas tyrimas turi paklaidos tikimybę ir pilkąją zoną, todėl juos vertinti turi specialistas: „Dauguma tyrimų yra tikslūs, jei pacientai juos atlieka tinkamai pasiruošę, o juos vertina paskyręs gydytojas. Tyrimų atsakymai gali būti gaunami per kelias minutes (vadinami greitieji tyrimai), per kelias valandas ir per kelias dienas (jei tyrimas siunčiamas į kitą laboratoriją ar kitą šalį).“

Šeimos medicinos centre (Laisvės pr.) per kelias minutes atliekami šie greitieji laboratoriniai tyrimai: bendras kraujo tyrimas, C-reaktyvaus baltymo, bendras šlapimo tyrimas, gliukozės, gripo, COVID-19, streptokoko. Šių tyrimų greitumas leidžia įvertinti paciento būklę ir paskirti gydymą nedelsiant, to paties apsilankymo metu.

Kūdikiams ar mažamečiams vaikams kapiliarinio kraujo „Hila“ slaugytojos gali švelniai paimti iš piršto. Kitiems tyrimams medžiaga vežama į pagrindinę laboratoriją (Grybo g.), rezultatai gaunami per kelias valandas. Kai kuriems retesniems tyrimams atlikti mėginiai vežami į Santaros klinikų ar Vokietijos laboratoriją – jų atsakymai gaunami per kelias dienas.

Kas turi įtakos laboratorinių tyrimų rezultatams?

Laboratorinių tyrimų rezultatams įtakos turi tinkamas pasiruošimas (žr. anksčiau), tinkamas tyrimo paėmimas ir tinkama, sukalibruota ir patikrinta laboratorijos įranga. Pasak gydytojo, įranga turi būti tikrinama kasdien prieš darbo pradžią. Periodiškai atliekamas įrangos kalibravimas ir testavimas, todėl laboratoriniai kraujo tyrimai, atlikti sertifikuotojo laboratorijoje, bus tikslesni, o jų rezultatus pripažins ir kitos gydymo įstaigos užsienyje.

Laboratoriniai tyrimai ir tinkamas pasiruošimas

Kokie laboratoriniai tyrimai atliekami dažniausiai?

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ laboratorijoje atliekami plataus spektro tyrimai. Prevenciškai dažnai atliekami šie tyrimai:

  • laboratoriniai kraujo – bendras kraujo,
  • bendras šlapimo,
  • gliukozės, cholesterolio, šlapimo,
  • skydliaukės funkcijos (TTH, FT4, FT3, o įtariant sutrikimą – ir išsamesni),
  • inkstų funkcijai įvertinti – kreatinino,
  • kepenų funkcijai įvertinti – ALT, AST, GGT, ŠF, bilirubino,
  • galimi ir mikroelementų bei elektrolitų tyrimai: geležies, kalio, natrio, magnio, kalcio ir kt.

Pacientai gali dalyvauti ir šiose prevencinėse programose:

  1. Pagal storosios žarnos vėžio prevencinę programą (iFOBT) skiriamas išmatų tyrimas.
  2. PSA tyrimas atliekamas pagal prostatos vėžio prevencinę programą.
  3. Atliekamas išsamus ištyrimas pagal širdies ir kraujagyslių ligų prevencinę programą.
  4. Krūties vėžio prevencinė programa.
  5. Hila laboratorijoje taip pat tiriami gimdos kaklelio OCT tepinėliai, atliekami tyrimai ŽPV nustatyti.

Prieš operacijas pacientui dažniausiai skiriami kraujo krešumo tyrimai, tokie kaip ADTL, SPA/INR ir kt.

„Susirgus infekcine liga, svarbu atlikti ir įvertinti uždegiminius rodiklius (CRB, ENG), paimti tepinėlius, nustatant galimą sukėlėją (gripo, COVID-19, streptokoko ir kt.), o įtariant komplikuotą bakterinę infekciją – ir pasėlius (kraujo, išskyrų, šlapimo ir kt.). Kartais tenka atlikti retesnių sukėlėjų tyrimus, tokius kaip Laimo, įvairių hepatitų, lytiškai plintančių ar egzotinių ligų sukėlėjų tyrimus“, – vardijo „Hila“ šeimos gydytojas V. Rajeckas.

Įvairioms lėtinėms ligoms stebėti ir kontroliuoti paprastai atliekami įvairiausi tyrimai – nuo glikozilinto hemoglobino iki vėžio žymenų. Nepamirštos ir būsimos mamos – laboratorijoje atliekami visi nėštumui stebėti ir nėščiosios būklei įvertinti reikalingi tyrimai.

Laboratoriniai tyrimai ir gydytojo konsultacija Šeimos medicinos centre

Šeimos medicinos centre, kaip paaiškino šeimos gydytojas, per kelias minutes atliekami greitieji kraujo laboratoriniai tyrimai, o esant kitų tyrimų poreikiui, mėginiai siunčiami į pagrindinę „Hila“ laboratoriją (Grybo g.), kur per kelias valandas gaunami atsakymai. Šioje laboratorijoje veikia moderniausia laboratorinės analizės sistema Baltijos šalyse – tai visiškai automatizuota analizės sistema, turinti naujos kartos aplinkos veiksniams atsparius reagentus ir daugybę kitų privalumų.

Visus reikiamus tyrimus kiekvienam pacientui skiria šeimos gydytojas, gautus rezultatus išsamiai pakomentuoja ir pateikia rekomendacijas dėl tolesnio gydymo plano.

Šeimos medicinos centre dirba didelę darbo patirtį turintys šeimos gydytojai, kurie vaikus ir suaugusiuosius konsultuoja ligų prevencijos klausimais, atlieka diagnostiką ir gydo įvairias ligas, skiria visus reikiamus laboratorinius tyrimus, reabilitacijos paslaugas, o esant poreikiui, nukreipia pas reikalingus gydytojus specialistus. Turėdamas 30 min. konsultacijos laiką šeimos daktaras gali kiekvienam pacientui skirti dėmesio.

Norite sutaupyti? Tapkite Sveikatos klubo nariu!

Tiems, kas nori taupyti savo laiką, yra galimybė tapti Šeimos medicinos centro Sveikatos klubo nariu. Įgijus šio klubo narystę, be jokių apribojimų galima naudotis daugiau kaip 2 tūkst. sveikatos priežiūros paslaugų už specialią kainą visus metus.

Sveikatos klubo nariai turi išskirtinę galimybę neribotai be papildomo mokesčio lankytis pas šeimos gydytoją visais ambulatorinės sveikatos priežiūros, nedarbingumo pažymėjimo, kompensuojamų / nekompensuojamų vaistų, skiepijimo nuo užkrečiamųjų ligų, sveikatos pažymų išrašymo klausimais, gauti nemokamus pagrindinius laboratorinius tyrimus, o esant poreikiui, privataus gydytojo specialisto konsultacijas už mažesnę kainą.

Neue Artikel

  • Dezodorantai ir antiperspirantai: pagrindiniai skirtumai

    Šiandien vis daugiau žmonių, tiek vyrai, tiek moterys, aktyviai ieško dezodoranto arba antiperspiranto, kuris padėtų jiems išlikti šviežiems ir sausiems visą dieną. Nepaisant to, kad abu produktai siekia to paties tikslo, svarbu suprasti, jog tarp jų egzistuoja subtilių, bet svarbių skirtumų. Tai ne tik techninės ar cheminės charakteristikos, bet ir tai, kaip produktai sąveikauja su...
  • Dermatovenerologas gali padėti pacientų fizinei ir psichologinei sveikatai

    Oda yra didžiausias mūsų organas, kuris ne tik apgaubia ir saugo mūsų kūną, bet ir atlieka svarbų vaidmenį mūsų fizinėje ir psichologinėje sveikatoje. Daugybė ligų gali paveikti odą, o kartu su jomis gali kilti ir psichologiniai sunkumai. Čia į sceną išbėga dermatovenerologas - specialistas, kuris ne tik gydo odos ir lytinių organų ligas, bet ir padeda pacientams susidoroti su...
  • Žuvų taukai senovės medicinoje, religijoje ir kitose kultūrinėse praktikose

    Žuvų taukai, kaip gausus omega-3 riebalų rūgščių šaltinis, ne tik mitybos prasme, bet ir kultūrinėje istorijoje turėjo svarbią vietą. Per amžius jie buvo integruoti į įvairias kultūrines praktikas, įgavę ne tik medicininę, bet ir religinę bei simbolinę reikšmę. Šiame straipsnyje pažvelgsime, kaip žuvų taukai buvo integruoti į medicinos, religijos ir kitas kultūrines praktikas,...
  • Akiniai: paneikime populiariausius mitus apie akinius

    Akiniai – tai ne tik praktinis įrankis, padedantis geriau matyti, bet ir mados aksesuaras, galintis pabrėžti asmeninį stilių. Nors dauguma žmonių supranta akinių svarbą ir naudą, aplink juos vis dar sukasi daugybė mitų ir klaidingų įsitikinimų. Kai kurie iš šių mitų yra tokie gajūs, kad gali paveikti žmonių sprendimus dėl akinių nešiojimo arba netgi atgrasyti nuo jų naudojimo, kai to...
  • Kūdikio motorikos vystymasis

    Kūdikio motorikos vystymosi etapai nuo gimimo iki savarankiško vaikščiojimo Judėjimas yra svarbus mums visiems, bet ypač mūsų besivystantiems mažiesiems. Pirmieji gyvenimo metai yra labai svarbūs kūdikio vystymuisi. Šiuo laikotarpiu smegenys ir smegenų nervų sistema sparčiai auga (vystosi), nes tarp ląstelių susidaro nauji nerviniai ryšiai. Per šį laikotarpį vystosi kūdikio...
  • Širdies ir kraujagyslių ligos: kaip valdyti simptomus ir pasirūpinti savo sveikata?

    Širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) ne vienerius metus išlieka viena dažniausių mirties priežasčių pasaulyje, tačiau tinkamai valdant simptomus ir rūpinantis savo sveikata galima sumažinti šią riziką, išvengti skaudžių padarinių bei ženkliai pagerinti savo gyvenimo kokybę. Bene svarbiausia yra reguliariai tikrintis sveikatą bei atpažinti simptomus ir dėl jų kreiptis į savo šeimos gydytoją...
  • Liepos 1 d. Liepos mėnuo – sarkomos žinomumo mėnuo

    Liepos mėnuo – sarkomos žinomumo mėnuo Sarkoma – grėsminga liga. Dėl to, kad navikas gali formuotis jungiamajame audinyje, sarkoma randama ir kauluose, ir kremzlėse, ir riebaliniame audinyje, net ir kraujagyslėse ar kituose organizmo audiniuose. Būtent dėl šių priežasčių sarkoma pasižymi daugelių rūšių. Todėl išsivystanti įvairiuose organuose sarkoma vadinama viena...
  • Vasaros iššūkiai: mitybos pasikeitimai ir jų poveikis virškinimo sistemai

    Vasara dažnai atneša ne tik malonumus, bet ir tam tikrus mitybos bei virškinimo sistemos iššūkius. Savaitgalio iškylos, vakariniai piknikai, kelionės, kepsniai, persivalgymai taip pat nepakankamas higienos laikymasis gamtoje gali sukelti įvairias virškinimo problemas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Dėl to galime imti skųstis diskomfortu, pilvo skausmais, sumažėjusiu energijos lygiu ar...
  • Šlapimo nelaikymas. Kaip išsaugoti psichinę sveikatą?

    Birželio 17-21 dienomis pasaulis mini Tarptautinę inkontinencijos savaitę. Mūsų šalyje ši savaitė minima jau 14-ta kartą. „Šiemet viso pasaulio pacientų organizacijos, šlapimo nelaikymo srityje dirbantys specialistai ir valdžios institucijų atstovai kviečiami kalbėti apie psichinę sveikatą esant šlapimo nelaikymui. Šią lėtinę ligą įgiję žmonės kasdien susiduria su įvairiais ligos...
  • Plačiausiai paplitę mitai apie profesionalios burnos higienos procedūrą

    Norint pasirūpinti nepriekaištinga dantų bei dantenų būkle, reikia nepamiršti ne tik reguliarių vizitų pas odontologą, bet ir periodinių apsilankymų pas burnos higienistą. Greičiausiai visiems žmonėms teko girdėti, kad profesionali burnos higiena turėtų būti atliekama bent kelis kartus per metus. Visgi, pacientų, kurie nuoširdžiai laikosi šios taisyklės, tikrai nerasime labai daug. Maža to,...
  • Kodėl keraminiai dantų implantai yra laikomi išskirtine implantų rūšimi?

    Labai ilgą laiką, dantų protezai buvo vienintelė, pacientams prieinama, dantų atkūrimo galimybė. Šiais laikais, odontologija demonstruoja akivaizdžią pažangą ir pacientams siūlo žymiai efektyvesnį, prarastų dantų problemos sprendimo būdą. Trūkstami dantys šiomis dienomis keičiami inovatyviais dantų implantais, kurie ne tik pasižymi precizišku tvirtumu, funkcionalumu ir ilgaamžiškumu, bet ir...
  • Kodėl apsauginiai akiniai būtini darbe?

    Ar žinojote, kad kasdien tūkstančiai darbuotojų visame pasaulyje patiria akių traumas darbe? Statistika rodo, kad net 90% šių traumų būtų galima išvengti naudojant tinkamas apsaugos priemones. Nuo laikinų regėjimo sutrikimų, infekcijų ir skausmo iki negrįžtamo aklumo – net ir nedidelis incidentas gali palikti ilgalaikį poveikį jūsų sveikatai ir gyvenimo kokybei. Be to, akių traumos...
  • Kaip išsirinkti batukus vasarai?

    Vaikai auga sparčiai, todėl kiekvieną sezoną jiems būtina pirkti naujus batukus. Kokius rinktis vasarai, kad mažyliai ne tik atrodytų stilingai, bet ir jaustųsi komfortabiliai, o pėdutės būtų saugios? Ko reikės? Vasaros sezonui greičiausiai turite ne vieną porą batų. Juk vienomis dienomis karšta, kitomis gaivu, o ir kasdienė veikla gali stipriai skirtis. Kur dar atostogos prie...
  • Kriolipolizės nauda ir galimybės: ar tai tinkamas sprendimas jums?

    Neinvazinės kūno formų korekcijos procedūros tampa vis populiaresnės. Viena iš jų – kriolipolizė. Šiame straipsnyje aptarsime kriolipolizės naudą ir galimybes bei padėsime jums nuspręsti, ar tai tinkamas sprendimas jums. Kriolipolizės procesas Kriolipolizė yra procedūra, kurios metu riebalinės ląstelės šaldomos iki jų sunaikinimo. Specialus aparatas taikomas konkrečiai kūno vietai,...
  • Mityba vasarą: kokius produktus įtraukti į valgiaraštį, o kokių – privengti

    Dietologai teigia, kad nėra sveikų ar nesveikų patiekalų. Viskas priklauso nuo kiekių ir, žinoma, ingredientų. Štai, pavyzdžiui, karštą vasaros dieną ledai gali būti tikrų tikriausiais išsigelbėjimas ir malonumas. Ypatingai, jeigu jie – naminiai, pagaminti iš šviežių ir natūralių produktų. O ledai, kuriuose gausu įvairiausių E, organizmui naudingi mažiau. Todėl juos į mitybą reikėtų...
  • Pėdų priežiūros specialistas: kada ir kodėl kreiptis?

    Ar kada susimąstėte, kokį svarbų vaidmenį geros savijautos visumoje atlieka Jūsų pėdos? Sveikos ir prižiūrėtos pėdos ne tik suteikia galimybę judėti ir atlikti įprastas veiklas, tačiau taip pat leidžia mėgautis sportu ir aktyviu laisvalaikiu. Deja, dažnai pamirštame joms skirti deramą dėmesį, kol nepradedame jausti skausmo, diskomforto, o galiausiai – pastebime nerimą keliančius...
  • Glaukoma: ligos priežastys, gydymas, simptomai ir akių gydytojų patarimai

    Glaukoma – akių liga, kuri ilgainiui pažeidžia regos nervą ir tinklainės nervines ląsteles. Glaukoma gali išsivystyti dėl įvairių priežasčių, įskaitant genetinį polinkį, aukštą akispūdį ar paciento amžių. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ akių gydytojai atsako, kaip atpažinti pirmuosius glaukomos simptomus, laiku diagnozuoti ligą bei kokie yra šiuolaikiniai...
  • Kodėl dantų atkūrimas implantais yra geresnis būdas nei išimami protezai?

    Kodėl dantų atkūrimas implantais yra geresnis būdas nei išimami protezai? Dantų praradimas yra ne tik estetinė, bet ir funkcinė problema, kuri gali turėti didelę įtaką kasdieniam gyvenimui. Laimei, šiuolaikinė odontologija siūlo pažangius sprendimus, kurie ne tik atkuria šypseną, bet ir užtikrina ilgalaikį komfortą bei sveikatą. Vienas iš tokių sprendimų – dantų implantai, kurie...
  • Dantų tiesinimas kapomis: ką būtina atlikti iš anksto?

    Jei nusprendėte tiesinti dantis, nesitikėkite, kad, vos atėjus į odontologijos kliniką, jums iš karto bus užsakytos kapos. Skaičiuojama, kad nuo pirmojo vizito pas šios srities specialistus iki momento, kai uždedamos kapos, gali praeiti ne viena savaitė. Tiek užtrunka paruošiamieji darbai. Išimtis galioja tik nepriekaištingai sveiką burną ir dantis turintiems pacientams. Atlieka keturis...
  • NIDEK RS-1 glauvas: pažangus optinio koherentinio tomografas su angiografija

    Aukštos Kokybės Vaizdavimas NIDEK RS-1 Glauvas yra naujoviška optinė koherentinė tomografija (OKT) sistema, kuri sukurta siekiant patobulinti diagnostiką ir pagerinti paciento priežiūrą. Šis įrenginys, pasižymintis dideliu nuskaitymo greičiu, plačiu ir giliu vaizdavimu bei pažangiausiomis analitikos funkcijomis, tapo neatsiejama priemone gydytojams, kurie specializuojasi glaukomos ir...
  • Patarimai, įveikiant vaikų kalbos sutrikimus

    Kiekvienas vaikas yra savitas. Nelyginkime jo nei su kaimynų vaikais, nei su jo broliukais ar sesutėmis, tačiau ir nelaukime, jog įvyks stebuklas, ir nekalbantis vaikas prakalbės- iš karto taisyklingai ir gražiai. Taip būna tik pasakose. Kada tėvams primenama, jog reikia daugiau rūpintis vaiko kalbėjomo bei kalbos ugdymu, dažniausiai išgirstame atsakymą- užaugs ir išmoks. Į tai galima atsakyti...
  • Birželio 14 d. pasaulinė kraujo donorų diena

    Rūpinkis sveikata, sustiprėk ir, jei gali, visada padėk! Kraujo donorystė – socialinis reiškinys, kuomet žmogus, vadinamas kraujo donoru, savanoriškai ir neatlygintinai suteikia savo kraujo. Birželio 14-ąją minima Pasaulinė kraujo donorų diena. Esminis kraujo donorystės principas – siekiant naudos ligoniui jokiu būdu nepakenkti kraujo donorui. Būtent šis šūkis padeda šiai...
  • Kaip pasirinkti tinkamą odontologą?

    Ieškodami idealaus odontologo, mes ne tik ieškome profesionalumo ir patirties, bet ir norime jaustis saugiai bei suprasti. Tai yra tarsi emocinė kelionė į pasitikėjimą, kurioje kiekvienas žingsnis turi reikšmę. Pirmasis įspūdis: klinika kaip jūsų antra namų svetainė Įsivaizduokite įžengiant į odontologijos kliniką, kurioje jus pasitinka švelnus muzikos garsas ir malonus, šiltas...
  • Vienmomentė implantacija - būdas sutaupyti laiką

    Visuomenėje vis dar vyrauja įsitikinimas, kad danties implantacijos procesas yra gana ilgas, mat naujo implanto teks laukti. Tačiau šiandien pacientams, kuriems būtina šalinti dantį dėl patirtos traumos ar dėl to, kad danties sugydyti nebėra įmanoma, odontologijos klinikos siūlo unikalų dantų atkūrimo metodą - vienmomentę implantaciją. Kuo ji ypatinga? Vienmomentė dantų implantacija - tai...
  • Odontologijos klinika pataria: kaip palaikyti teisingą burnos higieną

    Teisinga burnos higiena yra būtina ne tik dėl šviečiančios šypsenos, bet ir dėl viso kūno sveikatos. Odontologijos specialistai pabrėžia, kad neteisingas dantų valymas ar nepakankamas dėmesys burnos ertmės priežiūrai gali sukelti įvairias problemas, tokių kaip dantų ėduonis, periodontinės ligos, o taip pat gali turėti įtakos bendrai asmens sveikatai. Svarbu žinoti, kad burnos sveikata yra...
  • Kaip mommy Makeover operacijos gali sustiprinti savo emocinį atsparumą

    Kaip mommy Makeover operacijos gali sustiprinti savo emocinį atsparumą Šiuolaikiniame sparčiai besikeičiančiame pasaulyje, kuriame dažnai susikerta motinystės, karjeros ir asmeninių siekių spaudimas, noras pasitikėti savimi ir jaustis atspariai yra stipresnis nei bet kada anksčiau.. Šios procedūros, kurios apima kelias kosmetines operacijas, pavyzdžiui, pilvo pakėlimą, krūtų pakėlimą ir...
  • Kodėl neverta atidėlioti dantų atkūrimo?

    Kiekvienas esame pastebėję žmonių, kurie vengia plačiai šypsotis arba tai darydami ranka prisidengia burną. Dažniausiai taip elgiasi praradusieji vieną ar keletą dantų. Kenčia ir tokių žmonių sveikata, ir savivertė. Situacija visiškai pasikeičia atkūrus dantis. Šiuolaikinė odontologija siūlo juos atstatyti implantais. Pataria ilgai nelaukti Netekus danties žandikaulyje vyksta tam tikri...
  • Antioksidantai ir jų įtaka mūsų sveikatai bei grožiui: specialistė atskleidė, kodėl svarbu gauti pakankamą jų kiekį

    Nors apie antioksidantų svarbą galima išgirsti vis dažniau, tačiau daug kam šis terminas vis dar skamba tarsi neaiškus burtažodis. Paprastai tariant, tai yra medžiagos, svarbios ne tik mūsų gerai savijautai, bet ir grožiui. Jos atlieka itin svarbų vaidmenį susilpninant laisvųjų radikalų keliamą poveikį mūsų ląstelėms. Tad kokie signalai išduoda, kad mums trūksta antioksidantų? Kaip ir iš kur...
  • Dantis implantuoti siūlo be skausmo ir baimės

    Lyderiaujantis Lietuvos odontologijos klinikų tinklas „Šypsenos akademija“ dantis implantuoti siūlo taikant vadinamąją sedaciją, kai pacientui vaistais trumpam prislopinama sąmonė. Taip pacientas nejaučia ne tik skausmo, bet ir panašių procedūrų metu kankinančio nerimo, baimės. Didelis pasirinkimas Netekus danties, svarbu ilgai nelaukti – kreiptis į odontologus, kad...
  • Dantų ėduonies ertmių atsiradimas, gydymas, prevencija

    Dantų ėduonies, arba karieso, ertmės, dar vadinamos dantų skylėmis, yra viena labiausiai paplitusių sveikatos problemų pasaulyje. Net išsivysčiusiose šalyse su pažengusia medicina dantų ėduonis yra pažeidęs beveik kiekvieno žmogaus vieną arba daugiau dantų. Negydomos dantų ėduonies ertmės perauga į daugybę kitų sveikatos problemų – nuo dantų bei dantenų ligų iki kitų organų bei jų...
  • Gegužės 31 d. Pasaulinė diena be tabako

    Meskime rūkyti! Pradėkime sveikatintis! Būti sveikiems yra ir naudinga, ir madinga! Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako. Deja, nepaisant pasiekiančių žinių apie dūmo pešimo žalą, šis priklausomybę sukeliantis įprotis vis dar išlieka ypač populiarus. Sunku išvengti priklausomybių, o dar sunkiau jų atsikratyti. Šiandien – dieną be tabako – visų rūkalių prašoma padėti...
  • Gegužės 28 d. Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo

    Atminkite, jog gerindamos intymią sveikatą kartu gerinate ir bendrą organizmo sveikatos būklę! Gegužės 28-oji - Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo diena. Šią dieną siekiama informuoti moteris apie dažniausiai pasitaikančias ligas, jų komplikacijas bei gydymo galimybes, moterims siūloma atkreipti dėmesį į sveiką mitybą, aktyvų gyvenimo būdą bei profilaktinių patikrų reikalingumą ir...
  • Sos! Kaip atsikratyti spuogų?

    Šiuolaikiniame pasaulyje yra labai mažai žmonių, kurie tikrai niekada nesusidūrė su spuogais ar net su akne. Tuos, kuriems taip pasisekė, jog niekada neteko su tuo susidurti turbūt galima būtų įrašyti į raudonąją knygą… Neretai ši problema paveikia ne tik paauglius, bet ir vaikus ar pagyvenusius žmones. Tad iš kur atsiranda spuogai? Ar įmanoma turėti skaisčią odą? Pabandykime tai...
  • Psichologė Žiedūnė Žolynė

    Suaugusiųjų ir paauglių konsultavimas Konsultuoju gyvai ir nuotoliu Psichologe dirbu aštuonerius metus. Esu žmogus kaip ir tu, kuris patiria džiaugsmą ir liūdesį, tikrumą ir pasimetimą, jaučiasi drąsiai ir bijo, nerimauja ir būna ramus. Tos būsenos mane daro vientisu žmogumi, todėl noriu ir tau padėti pasijusti vientisu, padėti išgyventi baimę, liūdesį, nusivylimą, nerimą,...
  • Gegužės 19 d. Pasaulinė šeimos gydytojo diena

    Te šeimos gydytojai būna darbingi ir energingi, lai pacientai būna sveiki ir laimingi! Gegužės 19-oji – Pasaulinė šeimos gydytojo diena. Šių metų šventės šūkis – „Sveika planeta, sveiki žmonės“. Minint šią Šeimos gydytojo dieną siekiama akcentuoti sveikatos sąryšingumą su mūsų planeta ir pacientų gerove bei norima pabrėžti esminį gydytojų vaidmenį skatinant...
  • Gegužės 25 d. Pasaulinė skydliaukės diena

    Kasmet, gegužės 25-ąją, minima Pasaulinė skydliaukės diena. Kuo yra svarbus šis organas? Skydliaukė – nedidelė, vos 15-30g sverianti, drugelio formos endokrininė liauka, esanti priekinėje kaklo dalyje. Pagrindinė skydliaukės funkcija – hormonų, reguliuojančių įvairius organizmo procesus, gamyba. Svarbu! Stebėti skydliaukės veiklą būtina dėl daugelio priežasčių. Negydomos...
  • Cukrinio diabeto diagnozė ir prevencija

    2 tipo diabetui bei jo pranašei – priešdiabetinei būklei – PSO suteikė pandemijos statusą mūsų modernioje visuomenėje. Cukrinis diabetas anksčiau buvo laikytas su senėjimu susijusia liga, o dabar dėl prastų maisto ir gyvenimo būdo pasirinkimų jis smogia vis jaunesniems. Diabeto prevencija labiausiai pasiteisintų būtent šiais susirgimų atvejais. Vienas testas tapo aukso standartu...
  • Klaidinantys mitai apie odos priežiūrą

    Vieni iš pagrindinių kosmetologijos uždavinių - padėti veido odą išlaikyti sveiką ir švytinčią, išsaugoti natūralų žmogaus kūno grožį, sulėtinti senėjimo procesus bei padėti laiku pastebėti odos ar kūno ligas. Oda, kaip didžiausias kūno organas, tarnauja mums kaip apsauginis barjeras nuo aplinkos pažeidimų, reguliuoja kūno temperatūrą, palengvina jutiminį suvokimą. Todėl odos sveikatos...
  • Dantų implantacija „Šypsenos akademijoje“: žemos kainos, ilgalaikis rezultatas

    Dantys – neatsiejama ne tik grožio, bet ir sveikatos dalis. Net ir nematomoje vietoje buvusius dantis vertėtų suskubti atkurti, nes kiekvienas jų yra labai svarbi virškinimo sistemos dalis. Dabar galite pasinaudoti išskirtiniais „Šypsenos akademijos“ pasiūlymais. Geriau nedelsti „Šypsenos akademijos“ padalinio Kaune gydytojas periodontologas Jonas...
  • Lavinamieji lauko žaislai: nauda vaikams

    Lauko žaidimai yra esminė vaikų aktyvaus laisvalaikio dalis, suteikianti galimybę ne tik pramogauti, bet ir įgyti įvairių įgūdžių. Lavinamieji lauko žaislai padeda vaikams ugdyti motorinius, socialinius ir kūrybinius gebėjimus, skatindami juos būti fiziškai aktyviais ir kartu mokytis. Motorinių įgūdžių lavinimas Lauko žaislai, tokie kaip kamuoliai, dviračiai, paspirtukai ar laipiojimo...
  • Ką žinoti apie dantų priežiūrą prieš ir per atostogas?

    Planuodami atostogas užsienyje, retai kada susimąstome apie dantų priežiūrą. Netikėti dantų pažeidimai ar užpuolęs skausmas gali sukelti nemalonumų, o medicininių išlaidų draudimas gali kompensuoti tik minimalias odontologines išlaidas. Tad norintiems išvengti nemalonaus jausmo ir didelių netikėtų išlaidų, toliau pasidalinsime įžvalgomis, kaip prižiūrėti dantis prieš ir per...
  • Gegužės 17 d. Pasaulinė hipertenzijos diena

    Ar žinote savo kraujospūdžio rodmenis? Gegužės 17-oji – Pasaulinė hipertenzijos diena. Šiandien itin stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į grėsmingas bei ilgalaikes šios ligos sukeliamas pasekmes sveikatai, gyventojai raginami pasitikrinti savo arterinį kraujo spaudimą bei supažindinami su įvairiomis prevencijos priemonių galimybėmis. Lėtinės neinfekcinės ligos lemia du...
  • Vaikų mityba: specialistė atskleidė, ką daryti, jei atžala itin išranki maistui

    „Mama, šito tikrai nevalgysiu“, „neskanios tos daržovės“, „nenoriu to, man nepatinka“ – tokias ir daugybę panašių frazių turbūt teko girdėti kiekvieniems tėvams. Maistui išrankias atžalas auginantys tėvai susiduria su daug iššūkių ir ramybės neduodančiais klausimais. Ką daryti, kad vaikas gautų visas jo augančiam organizmui reikalingas maistines...
  • Kad darbai sode ir darže džiugintų

    Turintieji savo kiemą dar žiemą planuoja, ką sės pavasarį ir kokius darbus reikės nudirbti. Daugeliui sodininkystė – ne tik malonumas, bet ir puikus būdas mankštintis. Tiesa, netgi lengvi darbai gali baigtis traumomis, todėl atsargumas itin svarbus darbuojantis sode. Dažniausios traumos Nugaros ir kaklo. Dirbant sode ar darže tenka daug kartų lenktis, pritūpti, klūpėti ir kelti...
  • Egzosomos: dar viena (ne)aiški sąvoka?

    Egzosomos – mažos, nepaprasto potencialo pūslelės, kurias kamieninės ląstelės išskiria į supančią aplinką. Jos vaidina svarbų vaidmenį tarpląsteliniame ryšyje, perduodant signalus ir informaciją tarp skirtingų organizmo ląstelių. Egzosomose yra: baltymų lipidų nukleino rūgšties metabolitų Kodėl pasakoju ir kuo jos naudingos mūsų odos grožiui??? Egzosomų taikymo...
  • Aknė ir mityba

    Su akne susiduriantys paaugliai neretai įsitikinę, kad tai susiję su valgomu maistu, jo netoleravimu ar net alergija. Dažnai išgirstu - tai tikriausiai alergija ŠOKOLADUI! Nors yra atlikta nemažai tyrimų, bandančių išsiaaiškinti dietos ir aknės sąsajas, tačiau duomenys kol kas kontraversiški ir aiškių rekomendacijų, patvirtintų moksliškai, iki šiol trūksta. Visgi, dauguma studijų sutinka, kad...
  • Dantis tiesinti galima ir vyresniems žmonėms, tačiau delsti neverta

    Dantis šiais laikais tiesinasi ne vien jaunimas, bet ir vyresni žmonės – sulaukę 50 metų ir daugiau. Neretai specialistų pagalbos jie kreipiasi prieš tai atidėlioję labai ilgai, kartais – dešimtmečius. Po gydymo džiaugiasi tiesiais dantimis, gražia šypsena ir gailisi tiek laiko vengę ortodontinio gydymo. Viskas iš eilės Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių investuoja į...
  • Dantų protezavimas: 7 dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas, praradęs dantį ar kelis

    Dantų protezavimas: 7 dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas, praradęs dantį ar kelis Danties ar dantų protezavimas turi įvykti kuo greičiau. Jei praradote vieną dantį, pasistenkite jį kuo greičiau atkurti. Kuo ilgiau po danties praradimo lieka tuščia vieta, tuo sunkesnės pasekmės jūsų dantų lankams ir žandikauliui. Pirmiausia, prie nesamo danties gretimi dantys ima migruoti, virsti,...
  • Stebėkite savo akių spaudimą bet kada ir bet kur su Icare HOME 2 tonometru

    Ar Jums diagnozuota glaukoma? Jei taip, žinote, kaip svarbu reguliariai matuoti akių spaudimą. Akių spaudimo matavimas padeda gydytojui įvertinti glaukomos progresavimą ir prireikus pakoreguoti gydymą. Tradiciškai akių spaudimas matuojamas oftalmologo kabinete naudojant specialų įrenginį. Tačiau dabar galite stebėti akių spaudimą namuose naudodami Icare HOME 2 tonometrą. Icare HOME 2 yra...
  • Gegužės 10 d. Judėjimo sveikatos labui diena

    Būkite judrūs, būkite aktyvūs, būkite veiklūs, būkite sveiki! Kiekvienais metais, gegužės 10-ąją Europoje minima Judėjimo sveikatos labui diena. Šią dieną visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į fizinio aktyvumo naudą, streso bei priklausomybių mažinimo problemas, gyventojai informuojami apie lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos galimybes, sveikos gyvensenos privalumus ir veiksmingiausius...