Ask a doctor

Klausimas ir atsakymas bus publikuojami šiame tinklalapyje.
Labai prašytume rašyti klausimus be rašybos klaidų.
Rusnė Kuliešiūtė (11 Avių)

Esu Rusnė Kuliešiūtė, psichologė įkūrusi 11 Avių – miego konsultacijų veiklą. Jau daugiau nei 5 metus konsultuoju ir vedu mokymus. Pati įveikusi savo ilgalaikę nemigą specializavausi kaip suaugusiųjų miego psichologė ir dabar padedu kitiems, turintiems problemų su miegu. Tad kviečiu rašyti ir klausti apie savo ar artimųjų miegą visus turinčius klausimų. 


KET-N (kognityvinė elgesio terapija nemigai) sertifikacija 2023,

  • Psichologijos magistras 2015-2017
  • Psichologijos bakalauras 2010-2014
  • Koučerio sertifikacija 2014-2015

Klausimai ekspertui:

All topics

Nuo: Sandra
2024-10-23
Turiu epizoidinę nemigą, kuri perėjo į ilgalaikę. Tai yra, kad miegoti nueinu, kad ir 9,10 ar 11 . Miegas pradeda imti 3-4 ryto. Naktį rik guliu, miegas visiškai neima. Vaistus nuo nemigos nustojau vartoti, nes ryte būnu apsnūdus. Kokius tyrimus reikia daryti, kad atrasti priežastį ko organizme trūksta.

Sveiki, Sandra,

Šaunu, kad pasirinkote nebevartoti vaistų - jie iš tiesų negydo nemigos, tik ją maskuoja.

Kai nemiga tampa lėtinė, ją geriausia gydyti tiesiogiai. Pasaulyje pripažinta ir itin efektyvi gydymo metodika vadinasi KET-N (kognityvinė elgesio terapija nemigai). Ji padeda atstatyti biologinius ir psichologinius miego mechanizmus. Daugiau informacijos apie gydymą: 11aviu.lt/metodika

Jei visgi norėtųsi pasitikrinti sveikatą, dažniausiai atliekami bendrieji kraujo tyrimai, taip pat gali būti tikrinamas geležies kiekis, tiriama skydliaukė, kartais ir vitamino D kiekis.

Šilti linkėjimai,

Rusnė Kuliešiūtė

Nuo: Edita
2024-09-24
Sveiki,
ar gali būti, kad vakarinis pasivaikščiojimas gryname ore (apie 50 min. trukmės) išblaško miegus ir grįžus sunku užmigti? Dėkoju

Sveiki, Edita,

Ačiū už Jūsų klausimą. Bendra rekomendacija yra vengti aktyvaus sporto 2-3h prieš miegą. Tad jei pasivaikščiojimas yra tikrai aktyvus ("iki prakaito"), tuomet taip, tai gali kliūdyti užmigimui.

Tačiau lengva fizinė veikla gryname ore (ypač pastovi) dažniausiai skatina gerą miegą, kadangi būnant lauke akys prisiderina prie tamsos, dėl to organizmas pradeda ruoštis miegui (gamina tam tikrus hormonus) ir judant mes išnaudojame energijos resursų, dėl ko dažniausiai užmigti tampa lengviau.

Jei patiriate nemigą ar daug streso, situacija yra dar šiek tiek kitokia. Tuomet aktyvus judesys gali dar labiau sužadinti nervų sistemą, kuriai ir taip sunku nurimti ir taip kliudyti miegui.

Šilčiausi linkėjimai,
Rusnė Kuliešiūtė


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.