Seksualinė energija: kaip ją spinduliuoti?
September 30th, 2024Seksualumas - kas tai? Ar tai tik gilios iškirptės, trumpi sijonai, gražūs apatiniai, šilkiniai nėriniai ir panašiai? Ar vis tik kažkas giliau? Seksualumas poroje yra svarbus tiek santykių pradžioje, tiek santykiams besivystant - tai gyvas „organizmas“. Juk mes nuolat kintam, kartu keičiasi ir mūsų seksualumas ir mes susiduriame su virtine įvairiausių klausimų. Apie tai ir pakalbėsime su DAO praktikų sertifikuota instruktore Edita Esenku Šimkute, kuri mokėsi pas kinų meistrą Manteka Čija DAO tantrinių praktikų ir yra baigusi papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistrantūrą bei šiuolaikinės seksologijos kursus.
Kas yra DAO? Literatūroje Daosizmas - tai senovės kinų filosofinė kryptis, kur susijungia kinų medicinos elementai ir galutiniu žmogiškosios kelionės tikslu yra laikomas nemirtingumas. O kas yra seksualumas Dao praktikoje, ar tai yra tas pats, kas seksualinė energija?
Gyvybinė ir seksualinė energija – tai du skirtingi dalykai. Seksualinė energija žmogaus kūne gaminasi nepriklausomai nuo to, ar jis yra vienišas, ar gyvena poroje. Dao tantrinės praktikos arba Dao seksualinės praktikos, visų pirma orientuotos į paties žmogaus emocinį ir fizinį balansą, taip pat darbą su seksualine energija. Mes galim kiekvienas tai praktikuoti, kad turėti daugiau gyvybinės energijos, o seksualumas ir yra ta gyvybinės energijos išraiška. Išorinis seksualumas - tai tik išoriniai dalykai. Svarbiausia yra vidinė seksualinė energija, jos išlaisvinimas, laisvas tekėjimas kūne.
Kaip subalansuoti, užsipildyti, aktyvinti seksualinę energiją? Tai aktualu visoms moterims - pagimdžiusioms, vienišoms, patiriančioms santykių sunkumų, nenorinčioms fizinio intymumo su savo partneriu.
Joms reikia dirbti su savimi kad atsiblokuoti - atlikti meditatyvias praktikas, mankštas. Daoizme taikomos mankštos stuburui, dubeniui, vadinamos Čigong arba Ciguno praktikos. Gydomoji Tao Meilės praktika fokusuota būtent į dubens dugno sritį, nes tai yra viena iš dedamųjų dalių labai plačioje Daosizmo sistemoje. Jeigu mes dėmesį telkiame į dubens dugno raumenų stiprinimą, norime paleisti ten užstrigusias emocijas, norime išsilaisvinti, vien fizinis treniravimasis nepadės kokybiškai paleisti emocijų. Tačiau jei mes kartu taikome dubens sutraukimo pratimus, atliekame praktiką su Nefrito kiaušiniu, sąmoningai dirbame su emocijų paleidimu, tuomet išsilaisviname iš įtampos ir pradedame jausti malonų palengvėjimą mūsų kūne. O kada mes savo emocinius blokus paleidžiame, ypač iš dubens srities, galime daugiau balanso turėti su savimi ir su savo seksualine energija. Šis ėjimas į save padeda atsiverti moteriškąjai energijai, viduje atsiranda balansas, įsivyrauja taika, darna ir meilė poroje.
Ar seksualinė energija stipriai susijusi su pilnavertiško gyvenimo kokybe?
Žiūrint iš Dao praktikų perspektyvos, dirbant su seksualine energija, esi laisvas tiek gyvenant poroje, tiek gyvenant vienam visiškai vienuolišką gyvenimą. Svarbu yra gebėti transformuoti seksualinę energiją, kad nesudarytų mums emocinių ir fizinių blokų. Jokiu būdu nereikia savęs spausti ar jausti gėdą, reikia mylėti savo kūną tokį, koks esi, nes būtent savo kūno nepriėmimas susijęs su emociniais blokais. Tada moteriai intymumo metu atsiranda įtampa, ji jaučiasi negraži, nepatraukli, būtent dėl tų paplitusių standartų. Reikia gyventi šia diena, šia akimirka. Na, o jeigu kartu dar sportuosime, pakoreguosime mitybą, mažiau save varžome ir pasirenkame dažniau namuose būti liemenėlės ir be kelnaičių po drabužiais (tuo man ir patinka sijonkelnes) - tuomet rezultatas bus dar efektyvesnis.
Kokios dar yra priežastys, dėl ko moterys nebenori intymumo?
Santykių pradžioje šeimoje yra aktyvesnis intymumas, tačiau vėliau atsiranda vaikai, buitis, darbas, atsakomybės ir moteriai nebėra kada pagalvot apie atsipalaidavimą. Normalu, kad tada visas fokusas krypsta nebe į santykius, o į kitus rūpesčius, kurie dažnu atveju kelia stresą. Streso hormonai blokuoja lytinius hormonus - tai įrodyta mediciniškai. Mes tą jaučiame psichologiškai ir fiziškai. Trumpas laikas skirtas intymumui neveda į jokį gylį, nes kūnas yra tiesiog išvargintas, nespėja atspalaiduoti. Intymumui reikia skirti laiko, kaip jo skiriame ir kitiems buities reikalams.
Ar planavimas intymiame gyvenime yra būtinas? Kaip užsinorėti intymumo tada, kada suplanuota?
Planuoti ir skirti laiko pabūti dviese yra būtina, būtina duoti laisvę savo kūnui. Jeigu nėra laiko pabūti dviese, nėra laiko ir intymumui. Išvažiuoti kartą į mėnesį, išsinuomoti kokį namelį dviems, pabūti visą savaitgalį ar bent dieną. Galbūt tai bus tiesiog nugaros masažas vienas kitam, o galbūt tai pereis į kažką giliau. Be abejo viskas priklauso nuo žmogaus gyvenimo ritmo. Jeigu namuose yra nuolat vaikai ar kiti žmonės, tuomet ir reikia pasiplanuoti. O jeigu tas planas sutaps su moters ovuliacijos laikotarpiu, su vaisingomis dienomis, tai 90 proc. tikimybė, kad moteris norės intymumo. Jeigu tai yra laikotarpis iškart po mėnesinių arba prieš pat mėnesines, gali būti, kad moteris norės tik švelnumo. Bet tai bus jūsų laikas, praleistas kartu, kas labai pagerins intymius santykius.
Kodėl vyrai nustoja norėti intymumo poroje?
Dažniausia priežastis būna patiriamas stresas. Galbūt iš vyrų labai daug ko tikimasi? Vyrai turi uždirbti daugiau negu moterys, dažnu atveju ir visą šeimą išlaikyti, o ne visada taip viskas darniai pavyksta. Nesvarbu, ar vyras yra samdytas darbuotojas, ar turi savo verslą, nuolat atsiranda iššūkių, kaip sudurti galą su galu, pasirūpinti būstu, arba išpildyti savo moters svajones, ar kaip su visa šeima nuskristi į kažkokią šalį atostogų. Vadinasi, jam atitinkamai reikia daug dirbti ir dar vakare galvoti prieš einant miegoti, kaip išspręsti vieną ar kitą problemą. Visai gali būti, kad kelis mėnesius to intymumo ir nebus todėl, kad tas žmogus tiesiog bus problemos sprendime. Ir tik išsprendus sugrįš viskas į savo vėžes, išspręs problemas ir išeis iš savo emocinio streso. Dažnu atveju tiesiog žmogui reikia duoti laiko, kad jam susigulėti dėl tam tikrų gyvenimo iššūkių, apie kuriuos vyrai dažniausiai net nekalba, arba tiesiog leisti viskam vykti be jokių priekaištų.
Patirdamas stresą vyras gali atsiriboti nuo seksualumo ir nenorėti jo nuo patiriamos įtampos. Ar jiems reikalinga „nuleisti garą“?
Visi žmonės skirtingi. Vieni užsidaro, kiti kai stresuoja atidarinėja šaldytuvą, valgo bet ką ir pradeda tukti, o kiti atvirkščiai – badauja. Lygiai taip pat vieni eina į pernelyg dažną intymumą, tada moteris jaučiasi tarsi išnaudojama, o kitas gali visai nenorėti intymumo. Tai labai skirtingai gali išsireikšti žmoguje.
Jeigu moteris pradeda jaustis išnaudojama arba tiesiog kažkaip nepatogiai, ar galima nukreipti seksualinę energiją kita linkme, tarkime į kūrybą?
Taip, tam yra Dao seksualinės praktikos, reikia jas daryti ir įvaldyti. Nėra vieno psichologinio patarimo. Tai yra darbas su savimi ir normalu, kad jis užtrunka. Bet yra būdų tiek moteriai, tiek vyrui, kaip dirbti su savo seksualine energiją ir ją transformuoti į kūrybą, į gyvybinę energiją. Tai susiję su meditacijomis, kurios išjudina energiją mūsų meridianais - energetiniais kanalais. Kad meridianai egzistuoja mūsų kūne mokslas jau yra įrodęs, tai nebe fantastika. Ir atitinkamai vietoj to, kad jausti tiesiog susijaudinimą, energiją dubenyje, ta šiluma pasklinda po visą kūną. Galva tampa pilnesnė ir kalbant apie daugkartinius išplėstinius orgazmus, kai visame kūne jie ne tik pamaitina kiekvieną mūsų ląstelę bei vidaus organus, bet juos kartu ir sveikatina. Iš čia ir yra terminas Gydomoji Tao Meilė. Mes tą energiją galime panaudoti savo energetiniam potencialui auginti, kad mūsų akys žibėtų, savijauta būtų gera, daugiau darbų galėtumėm padaryti. Nes kada tiek fizinė, tiek emocinė savijauta prasta, žmogus tik egzistuoja, sugeba nušliaužti iki darbo, į namus ir viskas. Daugiau nieko nebenori. Seksualinė energija, jeigu mes transformuojame ją į gyvybinę, į kūrybinę, - mes turime jos dar daugiau. Sakoma, kad prigimtinę inkstuose esančią energiją mes galime padidinti net iki 25-30 procentų, kada transformuojame savo seksualinę energiją. Aš tam skiriu visą savaitgalį šioms praktikoms „Tao Meilės“ stovyklose.
Kur galima sužinoti apie šias praktikas? Kaip išsirinkti moteriai, norinčiai pradėti išlaisvinti savo seksualinę energiją ir save pažinti labiau?
Kada mes skaitome teoriją, visada yra sunkiau suprasti, kaip ją pritaikyti praktiškai, negu praktiškai pabandžius ar sudalyvavus gyvame renginyje, mano organizuojamose stovyklose. Tada moteriai daug aiškiau tampa, kaip dirbti su emocijom, su seksualine energija, kaip dubens sritį stiprinti su Nefrito kiaušiniu ir kaip transformuoti seksualinę energiją, naudojant mikrokosminės orbitos praktiką. Visa tai rasite gydomojitaomeile.com puslapyje. Pirmam startui galite panagrinėti įsigiję autoriaus Mantekos Čija knygas, skirtas atskirai moterims, vyrams ir poroms. Jos taip ir vadinasi: „Seksualinės daoistų praktikos moterims“, „Seksualinės daoistų praktikos vyrams“ ir „Seksualinės daoistų praktikos poroms“ (jas rasite nefritokiausinis.lt puslapyje). Taip pat vedu Online Dao praktikas, kur galima prisijungti ir kartu atlikti praktikas, organizuoju gyvas Tao Meilės stovyklas sodyboje.
Taigi, tikrasis seksualumas tai nėra vien tik išorė?
Taip, kiekviena moteris gali sužydėti, nepriklausomai nuo to, kaip ji atrodo. Svarbiausia yra mūsų vidinis pasaulis, vidinė harmonija su savim, emocinis balansas, transformuojanr negatyvias emocijas į pozityvias. Ir atitinkamai, jeigu mes jaučiame daugiau meilės, daugiau džiaugsmo savyje, savo kūne, tai mums yra daug paprasčiau ir atsipalaiduoti, ir eiti į gražius patyrimus poroje. Siekiamybė yra pažadinti savo vidinę ugnelę, kad krūtinėje degtų meilė jaustis gerai, jaustis komfortabiliai savo kūne. Tada prie jūsų labiau norės būti ir kiti žmonės, jūs tiesiog visiems spindėsite.
Parengė Giedrė Kulikauskienė
Fotografė Monika Gofencienė