Technologinis kaklo ir pečių skausmas

August 1st, 2023
Technologinis kaklo ir pečių skausmas

Mūsų kūnai atspindi tai, kaip mes gyvename. Daugumos iš mūsų kasdieniame gyvenime dominuoja laikas prie ekrano. Kompiuterių ir išmaniųjų telefonų naudojimas vargina ne tik mūsų akis, bet ir kitus raumenis, ypač kaklą ir pečius. Prasta laikysena yra daugiau nei estetinė problema, ji gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip migrena ir pečių skausmas.

„Tech neck“ (arba „technologinis kaklas“, „vėplos kaklas“) yra naujas terminas, apibūdinantis galvos laikyseną į priekį, kurios paprastai laikomės naudodami telefonus ir kitus elektroninius prietaisus. Žinoma, dėl kitos veiklos, tokios kaip smulkių detalių darbas ar sunkios kuprinės nešiojimas, taip pat galime palenkti galvą į priekį, tačiau šiais laikais prietaisai pirmauja sąraše.

Galime įsivaizduoti, kad dažniausiai paaugliai ir jauni suaugusieji valandų valandas praleidžia prie savo išmaniųjų telefonų, tačiau įvairaus amžiaus žmonės pasiduoda „technologiniam kaklui“ – galva stumiama į priekį, pakreipdama kaklą žemyn, suapvalinus pečius ir sukuriant bendrą sulenktą laikyseną.

Beveik kiekvienas, turintis išmanųjį telefoną, tam tikru laipsniu kenčia nuo technologijų kaklo. Ir mes beveik nepastebime šios problemos, kol nepamatysime iš šono nufotografuotą nuotrauką. Dėl socialinės žiniasklaidos ir kitų skaitmeninių priklausomybių įvairaus amžiaus žmonės praneša, kad vis daugiau valandų praleidžia internete poilsiui, neskaitant valandų, kurių mums reikia dirbti kompiuteriu ar mokytis.

Nors prasta laikysena gali atsirasti dėl bet kokio kruopštaus darbo, reikalaujančio dėmesio ir tikslumo, taip pat dėl daugybės kitų veiksnių, šiuolaikiniame pasaulyje išmanusis telefonas yra visur paplitusi ergonominė rizika, turinti laikysenos pasekmių milijardams žmonių.

Kodėl „tech kaklas“ yra problema?

Mūsų kūnai yra skirti judėti. Palenkti galvą į priekį, norint geriau pažvelgti į ką nors įdomaus ar svarbaus, yra visiškai normalu. Pavojus kyla dėl ilgų valandų praleidimo vienoje statinėje padėtyje.

Daugelis žmonių specialiai treniruoja savo raumenis. Pratimų tvarka ir treniruokliai skirti simetriškai gerinti įvairių kūno raumenų grupių jėgą, ištvermę ir lankstumą. Bet jei gerai pagalvoji, mes reguliariai kartojame tam tikrus judesius ir laikomės tam tikros pozicijos kiekvieną dieną vykdydami savo reikalus, todėl nuolat treniruojame savo kūną prisitaikyti prie aplinkos, negalvodami apie tai. Tačiau mūsų judesiai ne visada simetriški.

Suaugusio žmogaus galva sveria apie 5 kg, kaip vidutinio dydžio boulingo kamuolys. Dienos metu šis svoris yra subalansuotas ant 7 slankstelių, kuriuos palaiko 20 kaklo ir pečių raumenų. Kai palenkiate galvą į priekį, šie raumenys turi išlaikyti jūsų galvos svorį ir kovoti su gravitacijos poveikiu. Kuo toliau pasilenksite į priekį, tuo didesnis kaklo įtempimas. 15° pakreipimas daro 12 kg spaudimą ant kaklo; 30° pakreipimas prilygsta 18 kg svorio.

Kai žiūrime į savo prietaisus, galva visada stumiama į priekį ir žemyn. Šios pozos laikymas ilgą laiką veikia raumenis, sausgysles ir raiščius, kurie palaiko galvą. Laikui bėgant kai kurie raumenys pailgėja ir susilpnėja. Kai kurios sveikatos problemos, kurias sukelia techninis kaklas, yra šios:

galvos skausmai;

kaklo ir (arba) pečių skausmas;

kaklo ir pečių raumenų spazmai;

sumažėjęs kaklo ir pečių judesių diapazonas;

susilpnėję, susitraukę krūtinės raumenys;

suspausti nervai;

dilgčiojimas ir silpnumas rankose ir delnuose;

diskų išvarža;

stuburo degeneracija.

Judėjimo diapazono praradimas yra dažna problema, kurią sukelia techninis kaklas. Išbandykite save: ar galite lėtai ir lengvai pasukti galvą į abi puses ir matyti už nugaros, neverčiant raumenų? Dabar atlikite keletą švelnių pratimų, kad atlaisvintumėte kaklą ir pečius, ir bandykite dar kartą. Skirtumas dažnai būna įspūdingas!

Kaklo raumenų problemos taip pat gali paveikti slankstelius, sukeldamas galvos skausmą ir daugybę kitų problemų, ypač tiems, kurie linkę į artritą. Technologinis kaklas taip pat tapo įprastu lėtinių skausmo sindromų, tokių kaip migrena sutrikimai.

Kitos galimos priežastys

Techninis kaklas ir prasta laikysena dažnai yra susiję su išmaniųjų telefonų naudojimu ir mūsų sėsliu gyvenimo būdu, tačiau, žinoma, gali būti ir kitų kaklo ir pečių skausmo priežasčių. Kai kurie iš labiausiai paplitusių yra artritas, sąnarių uždegimas ir seni ar nauji kaulų lūžiai.

Jei pastebite, kad kaklo skausmas paūmėja priešmenstruacine arba menstruacine ciklo faze, gali būti, kad mažėjantis estrogenų kiekis sumažina skausmo slenkstį, todėl šiuo metu jis tampa labiau pastebimas.

Kaip galiu pakeisti arba užkirsti kelią technologinio kaklo padariniams?

Venkite statinių pozų, nes nuo to priklauso jūsų sveikata!

Reguliariai darykite 10–15 minučių pertraukas. Kas 40–60 minučių darykite reguliarias 10–15 minučių pertraukėles nuo ekrano. Šiek tiek pasivaikščiokite, gerkite vandens. Jūsų kūnas ne tik padėkos jums, bet ir vėliau susikaupsite daug lengviau. Eksperimentuokite, kad surastumėte jums tinkamiausią darbo ir poilsio santykį.

Sukurkite ergonomišką aplinką. Tai ypač svarbu jūsų darbo aplinkai, tačiau vietos, kuriose praleidžiate prastovą, taip pat neturėtų sukelti skausmo ir stuburo iškrypimo. Du svarbiausi klausimai, kuriuos reikia užduoti:

Kaip jaučiasi mano stuburas?

Kur mano kojos?

Jūsų pėdos turi remtis į grindis arba šiek tiek pakilti, o kėdė turi būti atlošta 25–30° ir turėti gerą juosmens atramą. Atsilošdami ir išlaikę stuburą išlenktą, sumažėja spaudimas kaklui ir stuburui. Stovintys stalai taip pat yra geras pasirinkimas.

Dirbant kompiuteriu, ekranas turi būti maždaug per rankos atstumą nuo akių, o viršutinis ekrano kraštas turi būti akių lygyje arba šiek tiek žemiau, kad būtų išvengta nereikalingos įtampos.

Verta investuoti į gerą biuro kėdę. Yra daug novatoriškų dizainų, kurie padės sukurti ergonomišką biuro aplinką: reguliuojamos kėdės, stovinčios kėdės, „atvirkštinės“ kėdės su atlošu priekyje, klūpančios kėdės ir kt.

Tačiau net ir gerai išsidėsčius turėsite reguliariai daryti pertraukėles ir vengti per ilgai sėdėti vienoje padėtyje.

Kūrybingi „darbo iš namų“ baldų sprendimai gali būti siaubingi, ypač tiems, kurie kovoja su ADHD ar jutimo problemomis, tačiau sveikatos problemų gali kilti bet kurioje aplinkoje, kai jie naudojami ilgą laiką be poilsio.

Pratimai

Geriausias būdas išvengti arba panaikinti techninio kaklo padarinius – kiekvieną dieną atlikti tam tikrą tempimą ir mankštą. Norėdami gauti geriausių rezultatų, įtraukite keletą skirtingų veiklų.

Mums visiems būtų naudinga kasdienė tempimo rutina. Netgi vos keli pagrindiniai ruožai gali nuveikti ilgą kelią. Techniniam kaklui svarbiausi judesiai yra krūtinės atplėšimai ir švelnūs kaklo bei pečių tempimai ir pasukimai. Visada pradėkite nuo mažesnio judesių diapazono ir atsargiai pereikite prie platesnių judesių, nes pagerėja jūsų jėga ir lankstumas.

Pasukimai puslankiu arba tiesiog galvos pakreipimas iš vienos pusės į kitą yra saugus ir efektyvus būdas suaktyvinti raumenis.

Kaklo tempimas. Norėdami švelniai ištempti kaklą, pasukite galvą ir pažiūrėkite į vieną petį, tada į kitą, tada žemyn, aukštyn ir įstrižai žemyn link kiekvienos pažasties. Laikykite kiekvieną poziciją keletą sekundžių ir pakartokite keletą kartų.

Smakro užkibimas. Smakro traukimas ir bet kokie pratimai, kai aktyviai stumiate galvą atgal, yra labai veiksmingi lenkiamųjų raumenų įtraukimui. Pasukite galvą atgal, kad atrodytų, jog turite dvigubą smakrą, arba atsistokite nugara į sieną ir kelioms sekundėms stumkite galvą į ją. Turėtumėte jausti, kaip dirba priekiniai kaklo raumenys. Kad būtų smagiau, galite įjungti muzikos ir šiek tiek palenkti galvą arba „vaikščioti kaip egiptietiškai“ 70-ųjų stiliumi!

Palinkusios kobros tempimas. Palenktas kobros tempimas suaktyvins pečių ašmenų įtraukiklius. Atsigulkite veidu žemyn ant grindų, kaktą remdamiesi ant sulankstyto rankšluosčio. Ištieskite rankas į šonus, sutraukite pečių ašmenis, šiek tiek pakelkite kaktą nuo grindų ir pabandykite išlaikyti dešimt sekundžių. Pakartokite penkis ar dešimt kartų.

Kampinis tempimas. Kampinis tempimas atveria krūtinės raumenis. Atsistokite kampe arba tarpduryje, vienu dilbiu atsiremkite į sieną arba durų staktą ir priešinga koja ženkite į priekį; dabar pasilenkite į priekį, kol pajusite švelnų krūtinės ir peties tempimą. Pakartokite kitoje pusėje.

Norėdami atlaisvinti mentės keltuvus, pritraukite smakrą, tada viena ranka švelniai patraukite galvą link peties toje pačioje pusėje. Turėtumėte jausti išorinių kaklo raumenų tempimą atidarymo pusėje. Pakartokite su kita puse.

Jėgos treniruotės

Jėgos treniruotės gali labai pagerinti jūsų laikyseną. Pradėkite lėtai, rinkitės svorius, atitinkančius jūsų kūno rengybos lygį, ir palaipsniui didinkite iššūkį. Sunkūs darbai nuo pat pradžių gali pabloginti situaciją. Nepamirškite dirbti simetriškai – skirkite tiek pat pastangų abiem kūno pusėms. Vidutinės jėgos treniruotės 2–3 kartus per savaitę yra idealios jūsų sveikatai.

Aerobika

Aerobinis pratimas taip pat naudingas laikysenai, nes sumažina standumą ir pagerina stuburo kraujotaką.

Jei jaučiate tikrą kaklo ir pečių skausmą, o ne tik diskomfortą, prieš bandydami naujus pratimus pasitarkite su gydytoju.

Jūsų kūnas yra pagrindinis jūsų gyvenimo instrumentas. Rūpinkitės juo, kad galėtumėte gerai gyventi ir klestėti!

New articles

  • Skaidulų galia: kaip šios medžiagos saugo jūsų sveikatą ir kodėl jų trūkumas gali sukelti rimtas sveikatos problemas?

    Dėl greito gyvenimo tempo, nesubalansuotos mitybos ir perdirbto maisto mes dažnai negauname svarbiausių medžiagų, o viena iš jų – skaidulos, būtinos tinkamam organizmo funkcionavimui. Dauguma žmonių net nesusimąsto, kad jų kasdienėje mityboje trūksta skaidulų, o šis trūkumas tyliai kenkia sveikatai, lėtai didindamas įvairių ligų riziką. Tad kokie požymiai išduoda, kad mūsų organizmas...
  • Kodėl neverta atidėlioti dantų atkūrimo?

    Kiekvienas esame pastebėję žmonių, kurie vengia plačiai šypsotis arba tai darydami ranka prisidengia burną. Dažniausiai taip elgiasi praradusieji vieną ar keletą dantų. Kenčia ir tokių žmonių sveikata, ir savivertė. Situacija visiškai pasikeičia atkūrus dantis. Šiuolaikinė odontologija siūlo juos atstatyti implantais. Kodėl reikia atkurti prarastus dantis? Dantų netekimas nėra tik...
  • Medicinos sektoriaus įmonių veiklos skaitmenizacija: ką reikėtų žinoti?

    Medicinos sektorius susiduria su dideliais iššūkiais: augančiais pacientų srautais, griežtais reguliavimais, reikalavimu užtikrinti kokybišką aptarnavimą bei gydymą ir vis besikeičiančia technologine aplinka. Šios aplinkybės skatina medicinos įmones siekti inovatyvių sprendimų ir skaitmenizuoti savo veiklą. Verslo valdymo sistemos (VVS) ir dirbtinis intelektas (DI) tampa pagrindiniais...
  • Burnos irigatorius - kaip natūralus būdas sumažinti apnašų kaupimąsi

    Burnos higiena yra svarbi ne tik norint išlaikyti sveikus ir baltus dantis, bet ir siekiant užkirsti kelią dantenų ligoms bei kitiems sveikatos sutrikimams. Vienas iš pagrindinių burnos priežiūros tikslų – sumažinti apnašų kaupimąsi, nes būtent apnašos yra daugelio problemų šaltinis. Burnos irigatorius tampa vis populiaresne priemone, kuri padeda tai padaryti natūraliu būdu,...
  • Moters orgazmas gali būti lavinamas

    Moteriškumo ir orgazmo temos mūsų visuomenėje tabu, bet tuo pačiu labai įtraukiančios, nes kiekviena moteris nori jaustis moteriška, nori patirti malonumą būdama partnerystėje. Su kuo susijęs moters išsilaisvinimas, orgazmas ir dar daugiau kalbamės su Dao praktike Edita Esenku. Edita Esenku Šimkutė yra Dao praktikų instruktorė, alternatyvios medicinos magistras, „Gydomoji Tao...
  • Gripas ir skiepas nuo gripo: kodėl svarbu apsisaugoti šaltuoju sezonu?

    Gripas yra viena iš dažniausių virusinių infekcijų, kurios siaučia šaltuoju metų laiku. Jis gali būti ne tik nemalonus, bet ir pavojingas, ypač silpnesnį imunitetą turintiems žmonėms. Jei norite efektyviai išvengti gripo komplikacijų, skiepas nuo gripo yra viena efektyviausių profilaktikos priemonių. Šiame straipsnyje detaliai aptarsime, kodėl gripas pavojingas, kokie yra jo simptomai, kodėl...
  • Kaip šaltasis sezonas veikia mūsų organizmo būklę ir kokie papildai gali padėti?

    Šaltasis sezonas dažnai kelia iššūkių mūsų organizmui. Dėl temperatūros pokyčių, šviesos trūkumo ir mažesnio fizinio aktyvumo daugelis žmonių susiduria su nusilpusiu imunitetu, padidėjusiu nuovargiu ir energijos stoka. Tai taip pat lemia didesnę riziką susirgti peršalimo ligomis bei kitomis infekcijomis. Raw Powders ekspertai pabrėžia, kad šaltuoju sezonu ypač svarbu rūpintis savo organizmo...
  • Valdome save, kontroliuojame ligą!

    Lapkričio 14-oji – Pasaulinė Diabeto diena. Cukraligė – išties klastinga lėtinė liga. Kas gali sukelti cukrinį diabetą? Medikai išskiria ne vieną antrojo tipo cukrinį diabetą sukėlusią priežastį, tai – sutrikęs gliukozės toleravimas, nutukimas, nejudrus gyvenimo būdas, netinkama mityba, patiriamas stresas, aukštas kraujo spaudimas, amžėjimas. Cukraligę gali iššaukti ir...
  • Nelikime abejingi pulmonologų įspėjimams!

    Lapkričio 12-ąją minima Pasaulinė plaučių uždegimo diena. Gydytojai akcentuoja, jog pneumoniją (plaučių uždegimą) gali sukelti tiek virusai, tiek bakterijos ar grybeliai. Nors ligos sukėlėjai gali plisti įvairiais būdais, tačiau dažniausiai užsikrečiama nuo sergančiojo, kuris čiaudi ar kosi, lašeliniu būdu – per orą. Sunku patikėti, tačiau kasmet plaučių uždegimu suserga...
  • Valgykim sveikai, gyvenkim ilgai!

    Lapkričio 8-oji - Europos sveikos mitybos diena. Liūdina tai, jog nutukimas Europoje didėja, o turintys antsvorio asmenys ignoruoja faktus, įrodančius, kad papildomi kilogramai tikrai kenkia sveikatai ir gali sukelti įvairias lėtines ligas. Sveiką mitybą apibrėžia tinkamas žmogui būtinų suvartoti maisto medžiagų ( baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų ir kt.) kiekis....
  • Vartojimo paskola sveikatos priežiūros paslaugoms finansuoti: kada verta skolintis?

    Šiandieną sveikatos priežiūros paslaugų kainos gali tapti nemenku finansiniu iššūkiu. Nepaisant medicininių draudimų ar valstybinių kompensacijų, pacientams tenka susidurti su brangiomis operacijomis, ilgalaikėmis terapijomis ar specialios medicininės įrangos poreikiu. Tokiais atvejais vartojimo paskola gali tapti vienu iš galimų būdų finansuoti šias būtinas, tačiau dažnai neplanuotas...
  • CBD kaina: nuo ko ji priklauso ir ar brangesnis CBD aliejus yra geresnis?

    Lietuvos pirkėjai yra iš tų, kurie labai daug dėmesio skiria produktų kainai. Todėl ir CBD kaina, ieškant patikimų produktų, yra svarbi. Visgi, nemažai žmonių nesupranta, kodėl CBD aliejus kaina skiriasi skirtingose parduotuvėse. Todėl svarbu suprasti, nuo ko priklauso aliejaus kaina, kad vartumėte tik kokybiškus ir saugius produktus. Kokios CBD aliejaus kainos vyrauja šiuo...
  • Kaip rasti motyvaciją fiziniam aktyvumui?

    Sveikatos priežiūros specialistai nuolat kalba apie fizinį aktyvumą, jo svarbą siekiant išvengti lėtinių neinfekcinių ligų. Stengiamasi pagrįsti ir įrodyti fizinio aktyvumo naudą, kad išvengtume širdies ir kraujagyslių bei kitų ligų. Tačiau dažnai paaiškėja, kad žmonės neturi motyvacijos būti fiziškai aktyvūs. Kur vis dėlto rasti tos motyvacijos? Apie tai kalbamės su Marija Povilaite,...
  • Netoleruoji laktozės? Naujiena Lietuvoje – laktazės maisto papildai. Paprastas sprendimas sudėtingai problemai

    Laktozės netoleravimas aktuali, tačiau dažnai nuvertinama problema. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių, daugybė žmonių susiduria su šiuo iššūkiu, tačiau apie tai vis dar trūksta informacijos, o pagalba yra ne visada lengvai prieinama. Dėl to daugybė žmonių priversti atsisakyti savo mėgstamų pieno produktų ir keisti savo mitybos įpročius. Kaip laktozės netoleravimas...
  • Dvi pagrindinės priežastys kodėl jaučiame pėdos skausmą

    Kaip atskirti kas, plantarinis fascitas (pėdos skliauto fascijos uždegimas) ar achilo tendinitas (achilo sausgyslės uždegimas) sukelia pėdos skausmą? Tiek plantarinis fascitas, tiek achilo tendinitas yra dvi pagrindinės pėdos skausmo priežastys. Nustatant skausmo priežastį svarbu lokalizuoti skausmo vietą. Jei skausmas juntamas po kulnu (po kulnakauliu) dažniausiai tokio skausmo...
  • Kompleksinis urologinis ištyrimas: ligų nustatymui ir efektyviam gydymui

    Urologinėmis ligomis bent kartą gyvenime yra sirgęs beveik kiekvienas. Jei taip atsitiko, svarbiausia nedelsti, nes šių ligų gydymo rezultatus pagerina ankstyva ir tiksli diagnostika. Ją užtikrina kompleksinis urologinis ištyrimas, apimantis tiek betarpišką gydytojo bendravimą su pacientais, tiek ir laboratorinius bei instrumentinius tyrimus. Vienas iš tyrimų, leidžiančių dar nuodugniau...
  • TeltoHeart – išmanioji širdies stebėjimo apyrankė

    TeltoHeart – tai daugiafunkcinė medicininė apyrankė, sukurta Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupės Teltonika kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkais ir Santaros klinikų specialistais. Šis įrenginys skirtas žmonėms, kenčiantiems nuo širdies ritmo sutrikimų, tokių kaip prieširdžių virpėjimas, leidžiant nuolat stebėti širdies veiklą ir aptikti širdies ritmo...
  • Lengvumas kojose ir pagalba sąnariams

    Lengvumas kojose ir pagalba sąnariams: Ar žinojai, kad TianDe – prekės ženklas, kuris siūlo produktus, turinčius unikalių savybių, kurie paremti tradicine kinų medicina ir natūraliais ingredientais. Šiandien noriu papasakoti apie tris produktus, kurie gali tau labai pagelbėti sprendžiant problemas dėl įvairių kūno skausmų, nemalonių būsenų ar netikėtų traumų atvejų. Tai...
  • Atsakymas apie sveiką ir ilgą gyvenimą – arčiau, nei manoma

    Ar galime turėti tokį individualų rodiklį, kuris leistų įvertinti ne tik sveikatos būklę, bet ir senėjimo greitį, riziką susirgti lėtinėmis ligomis? Naujausi mokslo pasiekimai rodo, kad tereikia atlikti kraujo tyrimą – nustatyti vieno baltymo koncentraciją. Tai žada pakeisti mūsų sveikatos priežiūrą. Sveikas ilgaamžiškumas nebėra išrinktųjų duotybė. Pažangiose šalyse žmogaus senėjimo...
  • Lapkričio mėnuo – „Movember“ mėnuo!

    Na, šiais laikais stiprioji lytis išties didžiuojasi ūsais ir barzda. Mados šauksmas tiesiog atliepia vyrijos norą želdinti veido plaukus! Be saviraiškos bei puikiai atsiskleidžiančio įvaizdžio stilingai suformuoti ūsai ar vešli barzda padeda užmaskuoti netobulumus ir išryškinti privalumus, taip?.. O kuo ypatingas Movember mėnuo? Kasmetinės vyrų sveikatai skirtos akcijos...
  • Nelikime abejingi, mažinkime insulto rizikas!

    Statistika skelbia ypač liūdinančius faktus. Europoje širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) yra pagrindinė tiek moterų, tiek ir vyrų mirties priežastis. Lietuva, deja, yra viena iš išsiskiriančių didele gyventojų rizika sirgti ar net mirti nuo insulto valstybių! Šiandien – ypač svarbi diena. Spalio 29-ąją pasaulyje minima kovos su insultu diena. Šios dienos tikslas – didinti...
  • Jodo trūkumas - veiksnys sunerimti

    Net ir nedidelis jodo stygius lemia nuovargį, nervingumą, jautrumą, kas atitinkamai mažina darbingumą, o jo kiekio organizme svyravimai sudaro sąlygas gūžio (strumos) formavimuisi. Jodo deficito simptomai gali reikštis mieguistumu, blogėjančia atmintimi, svorio didėjimu, vidurių užkietėjimu, prasta odos būkle, sumažėjusiu vaisingumu ir kt.. Jodo nepakankamumas nėštumo metu gali sukelti...
  • Spalis – informavimo apie menopauzę mėnuo

    Rubrika – Moters sveikata (keliant straipsnį šią eilutę ištrinti) Jau penkioliktus metus spalio mėnesį stengiamsi kuo efektyviau paskleisti žinias apie menopauzę, siekiama, kad tikslinė komunikacija vyktų sklandžiai, tikimasi, jog vykstantys įvairūs renginiai padės pagerinti moterų sveikatą ir gyvenimo gerovę. Spalio 18-oji – Pasaulinė menopauzės diena. ...
  • Švarios rankos – stipresnė sveikata!

    Spalio 15-oji – Pasaulinė rankų plovimo diena. Šiemet sukanka šešiolika metų nuo pirmosios rankas kviečiančios mazgoti šventės datos. Šios dienos tikslas – paskatinti visus rūpintis sveikata pradedant nuo, atrodo, mažų, tačiau išties veiksmingų žingsnelių – juk rankų higiena užkerta kelią daugeliui ligų! Kaip paminėti Pasaulinę rankų plovimo dieną? Aišku, kad mojant...
  • Suvaldykime infekcijų plitimą!

    Šį spalio pirmadienį prasidėjusi Tarptautinė infekcijų prevencijos savaitė siekia paskleisti žinią apie būtinybę rūpintis sveikata, apie prevencinių priemonių taikymo reikalingumą, apie bendruomenių bendradarbiavimo svarbą bei apie tai, kad elgiantis pilietiškai ir atsakingai infekcijas įmanoma suvaldyti bei jas kontroliuoti. Tokios kalendorinės savaitės užuomazgos vystėsi XX a....
  • Užkirskime kelią širdies ir kraujagyslių ligoms!

    Tarptautinės trombozės ir hemostazės draugijos (ISTH, angl. International Society on Thrombosis and Haemostasis) iniciatyva, spalio 13-oji paskelbta Pasauline trombozės diena. Šiemet sukanka dešimt metų nuo pirmosios Trombozės dienos minėjimo datos. Šiandien pasaulyje vyksta aktyvi informuotumo apie šią ligą sklaida, organizuojamos įvairios konferencijos, švietėjiškos misijos,...
  • Puoselėkite sveikatą, laiku atvykite pas šeimos gydytoją!

    Visame pasaulyje milijonai žmonių kenčia nuo artrito. Nuolatinis sąnarių skausmas keičia daugelio likimus. Sąnarių uždegiminė liga, pasireiškianti vieno ar kelių sąnarių patinimu bei skausmu, gali paveikti bet kurio amžiaus asmenis. Dažniausiai artritas diagnozuojamas jau peržengusiems 60-ies metų ribą žmonėms. Osteoartritas ir reumatoidinis artritas – labiausiai paplitę artrito...
  • Venkime kraštutinumų – lieknėkime sveikai!

    Liūdna, bet turinčių antsvorio žmonių kasmet daugėja... Daugelis jų išties yra tingūs, nekreipiantys dėmesio į mitybos svarbą, nemėgstantys aktyvaus gyvenimo būdo. Komforto sąlygos „padeda” judėti vis mažiau; kylame liftu, bet nelipame laiptais, atvažiuojame į reikiamą vietą automobiliu, bet neatvykstame pėsčiomis, smaližiaujame daugiau nei reikėtų ir, aišku, jei tik pasitaiko...
  • Menopauzė ir šlapimo nelaikymas

    Maždaug nuo 45 – erių moterys gali pradėti jausti vienokius ar kitokius nemalonius simptomus, menstruacijų ciklas vėl išsibalansuoja lyg paauglystėje – tai mėnesinės gausios, tai jų beveik nėra. Medikai šį periodą vadina perimenopauze. Menopauze jis virsta, kai mėnesinių iš viso nelieka. Vienoms stipriau, kitoms silpniau, vienoms porą metų, kitoms ir gerą dešimtmetį gali užtrukti...
  • Kaklo skausmai: kada laikas kreiptis į reabilitacijos specialistus?

    Kaklo skausmas – tai problema, su kuria bent kartą gyvenime susiduria daugelis žmonių. Dažnai šis skausmas priskiriamas pervargimui, ilgalaikiam darbui prie kompiuterio ar net prastai laikysenai. Tačiau, kai kaklo diskomfortas tampa nuolatiniu palydovu, o paprastos priemonės, kaip poilsis ar masažai, nepadeda, verta susimąstyti apie rimtesnį gydymą. Kada verta kreiptis į specialistus,...
  • Skrandžio rūgštingumas. Per žemas ar per aukštas? Kas blogiau?

    Skrandžio rūgštingumas: aukšto ir žemo rūgštingumo skirtumai ir poveikis organizmui Skrandžio rūgštingumas yra svarbus virškinimo procesų veiksnys, kuris padeda virškinti maistą ir apsaugo nuo infekcijų. Skrandyje esanti druskos rūgštis (HCl) sukuria tinkamą terpę aktyvuotis virškinimo fermentams. Tačiau šis rūgštingumo lygis gali būti per didelis arba per mažas, o tai sukelia įvairius...
  • Tyrimas parodė, kad žmogaus epigenetinis amžius gali skirtis nuo paros laiko

    Tyrimas parodė, kad žmogaus epigenetinis amžius gali skirtis nuo paros laiko: profesoriaus teigimu, tai prisidės vertinant „atjauninimo“ programų efektyvumą Kodėl ligos dažniausiai užklumpa vyresniame amžiuje? Kodėl ligas sukeliantys rizikos genai gali visiškai neparodyti jokių patologinių požymių ilgus dešimtmečius? Šiuos ir panašius klausimus nagrinėja Vilniaus universiteto...
  • Tai ne tik estetinis diskomfortas: gydytoja paaiškino, kodėl šių odos darinių šalinimas būtinas

    Gyd. dermatologė Agnė Bartkevičiūtė rengiasi darinių šalinimo lazeriu procedūrai Su klinikos „Primum Estetica“ gydytoja dermatovenerologe Agne Bartkevičiūte kalbamės apie žmogaus papilomos viruso (ŽPV) sukeliamų odos darinių papilomų ir kondilomų paplitimą, jų poveikį kasdieniam gyvenimui bei šalinimo lazeriu ypatumus. Gydytoja pasidalino savo patirtimi ir atsakė į dažniausiai...
  • Revoliucinė DOT / RF terapija: kaip atjauninti odą per vieną procedūrą

    Gyd. dermatologė Agnė Bartkevičiūtė atlieka lazerinę odos atnaujinimo procedūrą DOT / RF Frakcinis odos atnaujinimas tampa viena populiariausių grožio procedūrų ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Šiandien klinikos „Primum Estetica“ gydytoja dermatovenerologė Agnė Bartkevičiūtė pasakoja apie inovatyvią DOT / RF lazerio terapiją ir jos privalumus. Informacija aktuali tiek...
  • Efektyviausi darinių šalinimo metodai

    Kiekvienas turime daugiau ar mažiau odos darinių (apgamų, papilomų, seborėjinių keratozių ar kt.) Dažnai jie sukelia nerimą ne tik dėl sveikatos, bet ir diskomfortą dėl išvaizdos, ypač jei jie yra atviroje ir kitiems nepastebimoje kūno vietoje, pavyzdžiui, veido, kaklo ar rankų srityje. Šiame straipsnyje Amber Esthetic klinikos dermatologė Lina Mikalauskienė aptarė darinių šalinimo...
  • Seksualinė energija: kaip ją spinduliuoti?

    Seksualumas - kas tai? Ar tai tik gilios iškirptės, trumpi sijonai, gražūs apatiniai, šilkiniai nėriniai ir panašiai? Ar vis tik kažkas giliau? Seksualumas poroje yra svarbus tiek santykių pradžioje, tiek santykiams besivystant - tai gyvas „organizmas“. Juk mes nuolat kintam, kartu keičiasi ir mūsų seksualumas ir mes susiduriame su virtine įvairiausių klausimų.  Apie tai ir...
  • Pagalbinis apvaisinimas vyresnio amžiaus moterims: rizikos, galimybės ir iššūkiai

    Pagalbinis apvaisinimas (visuomenėje dar vadinamas dirbtiniu apvaisinimu) vyresnio amžiaus moterims kelia daug klausimų dėl medicininių, etinių ir socialinių aspektų. Amžius yra svarbus veiksnys, kai kalbame apie vaisingumą, nes moters vaisingumas natūraliai mažėja su metais, o tai gali sukelti tam tikrų iššūkių, kai bandoma pastoti taikant pagalbinius apvaisinimo būdus. Rizikos Su...
  • Rūpinkitės savo kūnu – pradėkite pokyčius su „Netobulai tobulos“ iššūkiu

    Šiuolaikinis gyvenimo ritmas dažnai atima iš mūsų tai, kas svarbiausia – laiką rūpintis savimi. Nuolatinis skubėjimas, stresinės situacijos ir netinkami kasdieniai įpročiai ilgainiui atsiliepia mūsų sveikatai ir gerai savijautai. Tačiau rūpinimasis savo kūnu nėra prabanga – tai būtinybė, kurios negalime pamiršti. Kūnas – tai mūsų pagrindinis įrankis, leidžiantis gyventi...
  • Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena

    Parodykime pagarbą senjorams ir šiandien jiems skirkime išties pakankamai laiko! Kiekvieną spalio 1-ąją pasaulyje švenčiama Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Ilgėjant gyvenimo trukmei, aktualu galvoti apie vyresnio amžiaus žmonių vietą bendruomenėje, svarbu įvertinti senjorų indėlį ne tik artimam šeimos ratui, bet ir visuomenei. Nuo 1990-ųjų minima šventė iškelia įvairius,...
  • Kaip išlaikyti sveiką nugarą, dirbant prie kompiuterio?

    Vis daugiau mūsų dirba prie kompiuterio biure ar net iš namų ar kavinės mieste, tiesiog nuotoliniu būdu. Gerai, kad mažėja rizika traumuotis, išvengiame kontakto su kenksmingomis medžiagomis, turime laisvę koncentruotis į pagrindinį darbą. Tačiau atsiranda kita problema – kaip išsaugoti nugaros sveikatą, kai tiek daug valandų praleidžiame prie kompiuterio. Ilgas sėdėjimas kelia įtampą...
  • Akių vokų operacija: ką reikia žinoti?

    Akys – mūsų sielos veidrodis. Tikriausiai daugelis esate girdėję šią frazę, kuri visiškai teisinga. Akys išduoda ir mūsų nuotaiką, ir gyvenimo būdą, o taip pat ir amžių. Ne paslaptis, jog metams bėgant itin plona ir jautri akių vokų oda linkusi „pasidabinti“ raukšlelėmis, prarasti elastingumą, todėl ji tarsi sukrenta, atsiranda odos maišeliai viršutinių ar apatinių vokų...
  • Venų varikozė: lazerinio gydymo pranašumai

    Išsiplėtusios kojų venos – dažna liga, kuri kiek labiau būdinga moterims nei vyrams ir kurią būtina kuo anksčiau gydyti, kadangi kitu atveju ji progresuoja ir kelia pavojų. Kaip žinoti, kad laikas susirūpinti kojų venomis? Neretai pas specialistus pacientus atgena tai, kad išsiplėtusios kojų venos atrodo neestetiškai. Tačiau tai – toli gražu ne vien estetinė problema....
  • Įspėja: prastai prižiūrėdami dantis rizikuojame susirgti Alzheimeriu

    Nustatyta, kad egzistuoja ryšys tarp prastėjančios atminties, dėmesio koncentracijos ir turimų dantų skaičiaus. Mokslininkai teigia, kad svarbu išsaugoti arba atkurti visus dantis, išskyrus protinius, tačiau ypatingą reikšmę turi būtent krūminiai dantys. Tyrė grupė mokslininkų Moksliniame žurnale „Springer“ paskelbtas Ispanijos ir JAV mokslininkų tyrimas, atskleidžiantis,...
  • Kaip badauti, kad nesijausti alkanam?

     Pokalbis su sertifikuota Dao praktikų instruktore, papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistre bei vedle į sveikatinantį - sąmoningą badavimą Edita Esenku Šimkute apie tai, kas yra sąmoningas badavimas? Kada ir kam jį reikia taikyti? Į ką svarbu atkreipti dėmesį šiuo būdu valant organizmą? Kokia buvo jūsų kelio pradžia? Sąmoningas badavimas į mano gyvenimą atėjo kartu su Dao...
  • Gydomasis badavimas – neatrasta sveikatinimosi priemonė

    Greičiausiai ne vienas esame girdėję pasakymą, kad žarnynas yra tarsi mūsų antrosios smegenys. Šios smegenys kaupia emocinę informaciją – juk kai mūsų virškinimas veikia prastai, mums ir dienos atrodo pilkos, ir nuotaikos nėra. Gydomasis badavimas – vienas būdų, kaip priversti visą kūną persikrauti, atsinaujinti, sustyguoti. Apie jį kalbamės su organizmo valymo ir badavimo, sveikos...
  • Ką pasirinkti dantų tiesinimui: kapas ar breketus?

    Dantų tiesinimas yra svarbus žingsnis siekiant ne tik estetiškai patrauklios šypsenos, bet ir geros burnos sveikatos. Taisyklinga dantų padėtis padeda išvengti kramtymo ir sąkandžio problemų bei užkerta kelią įvairioms burnos ligoms. Kai kalbame apie dantų tiesinimo galimybes, dažniausiai siūlomi du pagrindiniai variantai – kapos arba breketai. Vis dėlto, atėjus laikui pasirinkti, gali...
  • Moters sveikata su Edita Esenku Šimkute

    Sveikatos mokslų magistrei, Dao praktikų sertifikuotai instruktorei Edita Esenku Šimkutei senovinės rytietiškos moterų praktikos padėjo pasveikti ir atrasti gyvenimo džiaugsmą. Žinias ji gilino Tailande pas žymų Dao meistrą Manteką Čiją, dabar atgauti fizinę ir dvasinę sveikatą padeda kitoms moterims. „Reikia pradėti nuo savęs: kai pradedame gerai jaustis, tada ir visi žmonės aplink mus...
  • Stuburo slankstelio listezė

    Stuburo slankstelio listezė Stuburo slankstelio listezė – tai vieno ar kelių slankstelių pasislinkimas vienas kito atžvilgiu. Dažnai stuburo slankstelio pasislinkimas susijęs su tarpslankstelinio disko išvarža, aplinkinių raiščių ir raumenų problemomis, funkciniais sutrikimais. Listezę galima skirstyti pagal priežastį, pobūdį ir lokalizaciją. Listezė gali būti: Stabili...
  • Kaip mūsų gyvenimo būdas veikia vaisingumą?

    Šiandien išties dažnai kalbame apie vaisingumą, kuris yra kompleksinis žmogaus organizmo procesas, kurį lemia įvairūs veiksniai, įskaitant amžių, genetinį paveldimumą bei sveikatos būklę. Gyvenimo būdas, įskaitant mitybą, streso valdymą ir fizinį aktyvumą, taip pat daro reikšmingą įtaką mūsų kūnui, todėl tik tinkamai rūpinantis savo sveikata, galima pagerinti ne tik bendrą savijautą, bet ir...
  • Pasaulinė širdies diena

    Širdies gerovė – bendros sveikatos gerovė Kasmet rugsėjo 29-ąją minima Pasaulinė širdies diena. Šiandien širdies ir kraujagyslių ligoms (ŠKL) skirti informuotumo renginiai jau ne vienerius metus vyksta ir mūsų šalyje – organizuojamos įvairios su šiandienos tema susijusios veiklos, viešos diskusijos, sveikatos tikrinimai, parodos, koncertai, konferencijos ir kt. ...