Dažnai girdimos kanapės vis dar atrodo apipintos mitais bei įvairiapusėmis diskusijomis. Visgi, neįmanoma paneigti, jog kanapės ne veltui mėgiamos dėl savo unikalių savybių - jos suteikia itin daug naudos sveikatai. Nenorintiems įtraukti jų į mitybos racioną valgant, ne ką prastesnė išeitis, kurią lengvai gali pamilti kiekvienas - kanapių arbata.
Joje gausu įvairių mineralų, vitaminų ir antioksidantų, tad kanapių arbata gali puikiai papildyti jūsų mitybos ritualus. Apžvelkime, kokia yra kanapių arbatos nauda, virimo procesas bei išsiaiškinkime, koks yra jos šalutinis poveikis.
Kas yra kanapių arbata?
Kanapių arbata - tai kanapių žiedų gaminys, pasižymintis išskirtinėmis kanapės augalo savybėmis, bet neturinti svaiginamojo poveikio. Ši arbata yra natūralus produktas, kurio gaminimui nereikia pridėtinių žaliavų.
Kanapių arbatos savybės ir nauda
Priklausomai nuo auginimo, žiedų tipo, surinkimo bei paruošimo būdo visada skirsis ir kanapių arbatos skonis. Nordic Nutris siūlo rinktis iš keletos kanapių žiedų rūšių, leidžiančių kiekvienam atrasti sau patraukliausią skonį bei variantą.
Neskaitant unikalaus šio gėrimo kartumo suderinto su švelniu aromatu, kanapių arbatą dauguma jau spėjo pamėgti būtent dėl jai būdingų plataus spektro gydomųjų bei raminančiųjų savybių.
Pirmiausia, kanapių arbata gali būti naudojama organizmo detoksikacijai. Norint lengviau pašalinti kūne esančius toksinus ir kitus toksinius elementus kanapių arbata yra viena iš išeičių. Ji ne tik paspartins medžiagų apykaitos procesus, tačiau taip pat ir papildys organizmo imunitetui svarbių elementų atsargas, efektyviau stimuliuojančių imuninę sistemą.
Kanapių arbata taip pat pasižymi raminamosiomis savybėmis. Turintiems bėdų užmigti, bet nenorintiems vartoti medikamentų, kanapių arbata yra vienas natūraliausių raminančiųjų, galintis padėti išspręsti šią problemą. Išgėrus puodelį arbatos galėsite džiaugtis lengvesniu užmigimo ir atsipalaidavimo procesu bei gilesniu miegu nakties metu. Visgi, kanapių arbatos nauda neapsiriboja miego gerinimu. Kadangi kanapių arbata neturi psichotropinio poveikio, ši raminanti arbata gali būti drąsiai vartojama ir dienos metu, jaučiant įtampą ar nerimą bei norint atsipalaiduoti.
Dar viena kanapių arbatos nauda - skausmo malšinimas. Šiuolaikinis mokslas jau įrodė, jog kanapių arbatos gėrimas yra natūralios pagalbos priemonė migrenos lengvinimui ar lėtinio skausmo slopinimui. Norintiems sumažinti nuskausminamųjų kiekį patartina įtraukti kanapių arbatą į natūralių priemonių kovai su skausmu sąrašą.
Kanapių arbatos naudų sąrašas tęsiasi ir toliau, nes jos neapsiriboja tik minėtomis savybėmis. Tonizacija, širdies veiklos, virškinimo gerinimas, nuotaikos palaikymas - tik dar keletas kanapių arbatos savybių, pabrėžiančių šio gėrimo universalumą.
Kaip virti kanapių arbatą?
Reguliarus kanapių arbatos vartojimas padeda ne tik įsisavinti bet ir palaikyti veikliasias medžiagas organizme. Visgi, tinkamas paruošimas yra bene svarbiausias elementas, norint atskleisti visas naudingasias kanapių arbatos savybes.
Taip pat kaip ir su įprastomis arbatomis, vieną arbatinį šaukštelį kanapių arbatos užpilkite puodeliu karšto (bet ne verdančio, apie 70°C) vandens. Žolelių kiekį galite koreguoti pagal norimą skonį - kuo daugiau jų įdėsite, tuo intensyvesnis bus kanapių arbatos skonis. Be to, didesnis arbatos kiekis reikš ir didesnę veikliųjų medžiagų koncentraciją joje, tad nebijokite eksperimentuodami su jos stiprumu.
Tam, kad pilnavertiškai panaudotumėte arbatą, palaikykite užpiltas žoleles apie 5 minutes. Užplikius, atsivers visos skoninės ir gydomosios kanapių arbatos savybės, tačiau norintys dar labiau pabrėžti skonį gali rinktis medų pasaldinimui.
Ar kanapių arbata turi šalutinį poveikį?
Nors kanapių vartojimas sveikatos tikslais yra jau ganėtinai plačiai paplitęs, produktas vis dar susilaukia skeptikų, teigiančių apie kanapių arbatos šalutinį poveikį. Visgi, ši arbata neturi moksliškai įrodyto šalutinio poveikio simptomų, kurie galėtų būti nemalonūs ar pavojingi. Svarbu atsiminti, jog kanapių arbata neturi psichotropinėms medžiagoms būdingų savybių, tad kaip ir kitų arbatos žolelių gėrimai ji yra saugi vartoti.
Apie hialurono rūgšties ir botulino toksino injekcijas puoselėjant grožį girdėjo kiekvienas, tik ne visi žino, kas tai iš tiesų yra ir kaip veikia. Apie tai kalbamės su „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju Arnu Martinėliu.
.
.
Hialurono rūgšties pavadinimą girdėjo daugelis, tik ne visi žino, kas tai iš tiesų yra. Papasakokite apie šį...
Tinkamai parinktos plaukų priežiūros priemonės ir tinkamas jų formavimas, gali ne tik atkurti plaukų sveikatą, bet ir sustiprinti jų natūralų grožį. Kalbai pasisukus apie plaukų priežiūrą, itin dažnai girdime apie plaukų aliejus ir jų naudą. Tokie aliejai plačiai naudojami norint sustiprinti, pamaitinti, pridrėkinti plaukus.
Plaukų augimą skatinantys aliejai, apsauginiai aliejai, aliejai...
Daug žmonių nori tiesių dantų, tačiau net neįsivaizduoja, nuo ko ir kurioje klinikoje pradėti. Lyderiaujančiame odontologijos klinikų tinkle „Šypsenos akademija“ kiekvienam pacientui parenkamas optimalus gydymas tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai. Kartais tam prireikia ir gydytojų konsiliumo.
Tik sveikoje burnoje
Dantų tiesinimas „Šypsenos akademijoje“...
Baltymų papildai jau seniai tapo populiaria sportininkų ir sveikos gyvensenos entuziastų dalimi. Jie padeda stiprinti raumenis, greitinti atsigavimą po treniruočių ir užtikrina subalansuotą mitybą. Šiame straipsnyje aptarsime tris geriausius baltyminių papildų pasirinkimus vyrams ir moterims, kurie yra ir bus aktualūs 2024–2025 metais.
Jeigu ieškote aukštos kokybės papildų, kurie...
Svarbu žinoti, kad laktazės aktyvumo mažėjimas su amžiumi yra visiškai normalus fiziologinis procesas, dėl ko vyresnio amžiaus žmonės paprastai blogiau toleruoja pieną ir pieno produktus nei jauni žmonės.
Dažnai neteisingai galvojama, kad reikia atsisakyti pieno ir pieno produktų. Atvirkščiai, sveikatai palankaus maitinimosi tikslas – į racioną įtraukti kuo įvairesnių produktų, o...
Artėja kalėdinis laikotarpis, kai mes dirbsime dar daugiau. Atiduosime daugiau energijos ir pastangų įvykdyti vadovų užduotis, o paskui bėgsime į prekybos centrus pirkti kalėdinių dovanų. Visa tai darydami patirsime stresą, pervargsime ir galiausiai blogai jausimės. Šis bėgimas gali atsiliepti mūsų širdies veiklai ar atsirasti kitų lėtinių neinfekcinių ligų. Kaip to išvengti, kalbamės su...
Pėdų nuovargis po ilgo stovėjimo, intensyvios mankštos, gal net lengvas patempimas – dažnam pažįstamos situacijos. Kartais pėdų diskomfortas gali įspėti ir apie rimtesnes traumas ar lėtines ligas. Ką svarbu žinoti apie pėdų sveikatą, atskleidžia „Gijos Klinikų“ ortopedė-traumatologė dr. Vėtra Markevičiūtė.
Dažnas skundžiasi pėdų skausmu, diskomfortu. Kokios dažniausios...
Rūpindamiesi savo sveikata dažnai nepelnytai pamirštame vieną svarbiausių kūno dalių – pėdas, viso kūno pamatą. Kiekvienas žingsnis yra sudėtingas kaulų, sąnarių ir kitų audinių darbas, kurį pėdos ne visada išlaiko. Skausmas – pirmasis jų siunčiamas pagalbos signalas. Jį ignoruojant galima sulaukti rimtų sveikatos problemų.
Gintautui Pociui, „Gijos Klinikų“ ortopedui...
Imuniteto stiprinimas yra svarbus norint apsisaugoti nuo peršalimo ligų, infekcijų ir bendro organizmo silpnumo. Vienas veiksmingiausių būdų sustiprinti imunitetą – rūpintis žarnyno sveikata, nes žarnyno mikroflora glaudžiai susijusi su imunine sistema. Gerosios bakterijos, dar vadinamos probiotikais, yra ypatingai svarbios virškinimo sistemos balansui ir stipriam imunitetui. Reguliariai...
Šį kartą pakalbėkime apie įaugusius nagus. Dauguma jau yra susidurę su šia problema ir žino, kad tai liečia kojų pirštų nagus. Bet kartais, tiesa labai retai, jie gali įaugti ir ant rankų pirštų. Tai gali atsitikti traumavus rankos nagą arba dėl autoimuninės ligos, kuri laikui bėgant gali "susukti" nagą ir, dažniausiai, ne vieną. Šis reiškinys mūsų praktikoje yra tikrai gana retas,...
Dirgliosios žarnos sindromas: kas tai?
Dirgliosios žarnos sindromas (DŽS) yra lėtinė virškinimo sistemos liga, kuri paveikia storąją žarną. Pastaruoju metu (DŽS) viena dažniausiai diagnozuojamų funkcinių žarnyno sutrikimų, pasireiškianti pilvo skausmais, pūtimu, dujų kaupimusi bei viduriavimu ar vidurių užkietėjimu. Nors ši liga nėra pavojinga gyvybei, ji gali gerokai apsunkinti kasdienį...
Atėjus pavasariui džiaugiamės šiltais orais, galimybe pabūti gamtoje. Vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore, mėgaujamės saule. Gaila, kad saulės vonios gali būti labai sunkios ligos priežastis. Tikriausiai visi esame girdėję apie tai, jog dėl saulės poveikio apgamai gali virsti odos vėžiu. Didelę šios srities patirtį turi GK klinikos gydytojas Karapet Babajan.
Kas yra apgamas ir kodėl...
Kalbėti apie šią ligą, ko gero, geriausia skaičiais: Lietuvoje kasmet nuo jos miršta apie 100 žmonių. Tarp jaunų moterų – tai antras pagal dažnumą mirtinas vėžys po krūties vėžio. Melanoma – pavojingiausias odos vėžys, o per pastaruosius du dešimtmečius jos atvejų padaugėjo dvigubai.
Rizikos veiksnių – ne vienas
„Melanoma sudaro iki 5 proc. visų piktybinio odos...
Pakaušio srityje jaučiate dilgčiojimą, sustingimą? Nuolat skauda pakaušį arba kaklą? Jaučiate pulsuojantį skausmą viršugalvyje arba už akių? Šie simptomai gali būti susiję su pakaušio neuralgija.
Okcipitalinei neuralgijai būdingas kaklo ir galvos skausmas vienoje arba dviejose pusėse, pakaušio odos jautrumas. Manoma, kad pakaušio neuralgijos priežastis – pakaušio nervo dirginimas...
Ar ir tau pažįstamas jausmas, kai gėda būti basomis tarp kitų žmonių? Nuolat vargina skausmas pėdose, nemalonus kojų kvapas, gal tavo nagai negražūs, papilkėję, pageltę, sustorėję, skauda vaikščioti, nes ant pėdų yra įtrūkimų? Jei nors vienas atsakymas yra Taip, tai šis straipsnis kaip tik tau. Pakalbėkime apie kelionę link tobulai gražių pėdų ir kaip jomis tinkamai pasirūpinti, kad esamos...
Dėl greito gyvenimo tempo, nesubalansuotos mitybos ir perdirbto maisto mes dažnai negauname svarbiausių medžiagų, o viena iš jų – skaidulos, būtinos tinkamam organizmo funkcionavimui. Dauguma žmonių net nesusimąsto, kad jų kasdienėje mityboje trūksta skaidulų, o šis trūkumas tyliai kenkia sveikatai, lėtai didindamas įvairių ligų riziką. Tad kokie požymiai išduoda, kad mūsų organizmas...
Kiekvienas esame pastebėję žmonių, kurie vengia plačiai šypsotis arba tai darydami ranka prisidengia burną. Dažniausiai taip elgiasi praradusieji vieną ar keletą dantų. Kenčia ir tokių žmonių sveikata, ir savivertė. Situacija visiškai pasikeičia atkūrus dantis. Šiuolaikinė odontologija siūlo juos atstatyti implantais.
Kodėl reikia atkurti prarastus dantis?
Dantų netekimas nėra tik...
Medicinos sektorius susiduria su dideliais iššūkiais: augančiais pacientų srautais, griežtais reguliavimais, reikalavimu užtikrinti kokybišką aptarnavimą bei gydymą ir vis besikeičiančia technologine aplinka. Šios aplinkybės skatina medicinos įmones siekti inovatyvių sprendimų ir skaitmenizuoti savo veiklą. Verslo valdymo sistemos (VVS) ir dirbtinis intelektas (DI) tampa pagrindiniais...
Burnos higiena yra svarbi ne tik norint išlaikyti sveikus ir baltus dantis, bet ir siekiant užkirsti kelią dantenų ligoms bei kitiems sveikatos sutrikimams. Vienas iš pagrindinių burnos priežiūros tikslų – sumažinti apnašų kaupimąsi, nes būtent apnašos yra daugelio problemų šaltinis.
Burnos irigatorius tampa vis populiaresne priemone, kuri padeda tai padaryti natūraliu būdu,...
Moteriškumo ir orgazmo temos mūsų visuomenėje tabu, bet tuo pačiu labai įtraukiančios, nes kiekviena moteris nori jaustis moteriška, nori patirti malonumą būdama partnerystėje. Su kuo susijęs moters išsilaisvinimas, orgazmas ir dar daugiau kalbamės su Dao praktike Edita Esenku.
Edita Esenku Šimkutė yra Dao praktikų instruktorė, alternatyvios medicinos magistras, „Gydomoji Tao...
Gripas yra viena iš dažniausių virusinių infekcijų, kurios siaučia šaltuoju metų laiku. Jis gali būti ne tik nemalonus, bet ir pavojingas, ypač silpnesnį imunitetą turintiems žmonėms. Jei norite efektyviai išvengti gripo komplikacijų, skiepas nuo gripo yra viena efektyviausių profilaktikos priemonių. Šiame straipsnyje detaliai aptarsime, kodėl gripas pavojingas, kokie yra jo simptomai, kodėl...
Šaltasis sezonas dažnai kelia iššūkių mūsų organizmui. Dėl temperatūros pokyčių, šviesos trūkumo ir mažesnio fizinio aktyvumo daugelis žmonių susiduria su nusilpusiu imunitetu, padidėjusiu nuovargiu ir energijos stoka. Tai taip pat lemia didesnę riziką susirgti peršalimo ligomis bei kitomis infekcijomis.
Raw Powders ekspertai pabrėžia, kad šaltuoju sezonu ypač svarbu rūpintis savo organizmo...
Gruodžio 12-oji – Tarptautinė visuotinės sveikatos priežiūros aprėpties diena.
Šiandien akcentuojami su sveikatos priežiūra bei jos aprėptimi susiję tikslai: stiprių sveikatos sistemų kūrimas, visuomenės sveikatos apsaugos poreikių patenkinimas, glaudus suinteresuotų šalių bendradarbiavimas, tinkamas bendruomenių informuotumas, paveiki bei efektyvi sklaida.
Esminis...
Gruodžio 3-ąją minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Ši išskirtinė pirmojo žiemos mėnesio diena informuoja visuomenę apie tai, jog būtina atkreipti dėmesį į žmonių su negalia problemas bei skatina aktyviau dalyvauti neįgaliųjų bendruomenės veikloje.
Būkime supratingi, nelikime abejingi...
Jautriau reaguodami į kito asmens problemas, skatindami empatiją bei...
1988 metais įvairių tarptautinių sveikatos organizacijų bendru sprendimu buvo priimtas nutarimas, kuris skelbė, jog gruodžio 1-oji tampa Pasauline kovos su AIDS diena.
Rūpinkimės sveikata kasdien, saugokime ne tik savo, bet ir kitų gyvybes!
Medikai informuoja, o visuomenei būtina įsidėmėti, jog įgytas imuniteto nepakankamumo sindromas nustatomas tada, kai ŽIV (žmogaus...
Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Būtent šią dieną rūkantieji daug aktyviau skatinami atsisakyti žalingo įpročio tiek dėl pačių sveikatos, tiek ir dėl artimųjų gerovės.
Kokias grėsmes nikotinas kelia sekso kokybei? Kodėl šio žalingo įpročio rekomenduojama atsisakyti vyrams?
Nors iš pradžių prieš intymų aktą surūkyta...
Lapkričio trečiąjį trečiadienį Pasaulyje minima lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (LOPL) diena. Lėtinė obstrukcinė plaučių liga pasireiškia tuomet, kai žmogaus kraujyje ima trūkti deguonies – jis ima dusti. Sergantysis LOPL be dusulio gali jausti ir šiuos simptomus: pastovų kosulį, švokštimą kvėpuojant, slogą, čiaudulį, bendrą silpnumą bei nuovargį ir kt.
Kas gali lemti...
Jau ėmėme skaičiuoti antrąją dešimtį nuo datos, kai pasaulyje buvo pradėta minėti… Tualetų diena. Taip, lapkričio 19-ąją ypatingas dėmesys skiriamas patalpos, skirtos natūralių poreikių tenkinimui, svarbai.
Šiandien sprendžiamos išties aktualios sanitarijos problemos, aptariami įvairūs su WC įrengimu susiję klausimai. Taigi, tupyklos egzistavimas yra išties ne mažiau...
Lapkričio 18-oji – supratimo apie antibiotikus Europoje diena – atveria duris Pasaulinei supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitei. Įvairiuose renginiuose visuomenė bus informuojama apie neracionalų antibiotikų vartojimą bei grėsmes, kurios kyla tuomet, kai šiais vaistais piktnaudžiaujama.
Reikia pripažinti, kad tiek netinkamas antibiotikų vartojimas, tiek ir...
Kasmet lapkričio 17-ąją minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Šiandien visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į neišnešiotukų problemas, bendruomenės raginamos palaikyti įvairias labdaros bei savanorystės akcijas.
Kokios priešlaikinio gimdymo grėsmės? Kuo ankstukas skiriasi nuo kitų naujagimių? Šie kūdikiai gimsta anksčiau nei įprasta – 22 iki 37 savaičių amžiaus. Per...
Lapkričio 14-oji – Pasaulinė Diabeto diena. Cukraligė – išties klastinga lėtinė liga. Kas gali sukelti cukrinį diabetą? Medikai išskiria ne vieną antrojo tipo cukrinį diabetą sukėlusią priežastį, tai – sutrikęs gliukozės toleravimas, nutukimas, nejudrus gyvenimo būdas, netinkama mityba, patiriamas stresas, aukštas kraujo spaudimas, amžėjimas. Cukraligę gali iššaukti ir...
Lapkričio 12-ąją minima Pasaulinė plaučių uždegimo diena. Gydytojai akcentuoja, jog pneumoniją (plaučių uždegimą) gali sukelti tiek virusai, tiek bakterijos ar grybeliai. Nors ligos sukėlėjai gali plisti įvairiais būdais, tačiau dažniausiai užsikrečiama nuo sergančiojo, kuris čiaudi ar kosi, lašeliniu būdu – per orą.
Sunku patikėti, tačiau kasmet plaučių uždegimu suserga...
Lapkričio 8-oji - Europos sveikos mitybos diena.
Liūdina tai, jog nutukimas Europoje didėja, o turintys antsvorio asmenys ignoruoja faktus, įrodančius, kad papildomi kilogramai tikrai kenkia sveikatai ir gali sukelti įvairias lėtines ligas.
Sveiką mitybą apibrėžia tinkamas žmogui būtinų suvartoti maisto medžiagų ( baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų ir kt.) kiekis....
Šiandieną sveikatos priežiūros paslaugų kainos gali tapti nemenku finansiniu iššūkiu. Nepaisant medicininių draudimų ar valstybinių kompensacijų, pacientams tenka susidurti su brangiomis operacijomis, ilgalaikėmis terapijomis ar specialios medicininės įrangos poreikiu. Tokiais atvejais vartojimo paskola gali tapti vienu iš galimų būdų finansuoti šias būtinas, tačiau dažnai neplanuotas...
Lietuvos pirkėjai yra iš tų, kurie labai daug dėmesio skiria produktų kainai. Todėl ir CBD kaina, ieškant patikimų produktų, yra svarbi. Visgi, nemažai žmonių nesupranta, kodėl CBD aliejus kaina skiriasi skirtingose parduotuvėse. Todėl svarbu suprasti, nuo ko priklauso aliejaus kaina, kad vartumėte tik kokybiškus ir saugius produktus.
Kokios CBD aliejaus kainos vyrauja šiuo...
Sveikatos priežiūros specialistai nuolat kalba apie fizinį aktyvumą, jo svarbą siekiant išvengti lėtinių neinfekcinių ligų. Stengiamasi pagrįsti ir įrodyti fizinio aktyvumo naudą, kad išvengtume širdies ir kraujagyslių bei kitų ligų. Tačiau dažnai paaiškėja, kad žmonės neturi motyvacijos būti fiziškai aktyvūs. Kur vis dėlto rasti tos motyvacijos? Apie tai kalbamės su Marija Povilaite,...
Laktozės netoleravimas aktuali, tačiau dažnai nuvertinama problema. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių, daugybė žmonių susiduria su šiuo iššūkiu, tačiau apie tai vis dar trūksta informacijos, o pagalba yra ne visada lengvai prieinama. Dėl to daugybė žmonių priversti atsisakyti savo mėgstamų pieno produktų ir keisti savo mitybos įpročius.
Kaip laktozės netoleravimas...
Kaip atskirti kas, plantarinis fascitas (pėdos skliauto fascijos uždegimas) ar achilo tendinitas (achilo sausgyslės uždegimas) sukelia pėdos skausmą?
Tiek plantarinis fascitas, tiek achilo tendinitas yra dvi pagrindinės pėdos skausmo priežastys. Nustatant skausmo priežastį svarbu lokalizuoti skausmo vietą.
Jei skausmas juntamas po kulnu (po kulnakauliu) dažniausiai tokio skausmo...
Urologinėmis ligomis bent kartą gyvenime yra sirgęs beveik kiekvienas. Jei taip atsitiko, svarbiausia nedelsti, nes šių ligų gydymo rezultatus pagerina ankstyva ir tiksli diagnostika. Ją užtikrina kompleksinis urologinis ištyrimas, apimantis tiek betarpišką gydytojo bendravimą su pacientais, tiek ir laboratorinius bei instrumentinius tyrimus. Vienas iš tyrimų, leidžiančių dar nuodugniau...
TeltoHeart – tai daugiafunkcinė medicininė apyrankė, sukurta Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupės Teltonika kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkais ir Santaros klinikų specialistais.
Šis įrenginys skirtas žmonėms, kenčiantiems nuo širdies ritmo sutrikimų, tokių kaip prieširdžių virpėjimas, leidžiant nuolat stebėti širdies veiklą ir aptikti širdies ritmo...
Lengvumas kojose ir pagalba sąnariams:
Ar žinojai, kad TianDe – prekės ženklas, kuris siūlo produktus, turinčius unikalių savybių, kurie paremti tradicine kinų medicina ir natūraliais ingredientais. Šiandien noriu papasakoti apie tris produktus, kurie gali tau labai pagelbėti sprendžiant problemas dėl įvairių kūno skausmų, nemalonių būsenų ar netikėtų traumų atvejų. Tai...
Ar galime turėti tokį individualų rodiklį, kuris leistų įvertinti ne tik sveikatos būklę, bet ir senėjimo greitį, riziką susirgti lėtinėmis ligomis? Naujausi mokslo pasiekimai rodo, kad tereikia atlikti kraujo tyrimą – nustatyti vieno baltymo koncentraciją. Tai žada pakeisti mūsų sveikatos priežiūrą.
Sveikas ilgaamžiškumas nebėra išrinktųjų duotybė. Pažangiose šalyse žmogaus senėjimo...
Na, šiais laikais stiprioji lytis išties didžiuojasi ūsais ir barzda. Mados šauksmas tiesiog atliepia vyrijos norą želdinti veido plaukus! Be saviraiškos bei puikiai atsiskleidžiančio įvaizdžio stilingai suformuoti ūsai ar vešli barzda padeda užmaskuoti netobulumus ir išryškinti privalumus, taip?..
O kuo ypatingas Movember mėnuo?
Kasmetinės vyrų sveikatai skirtos akcijos...
Statistika skelbia ypač liūdinančius faktus. Europoje širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) yra pagrindinė tiek moterų, tiek ir vyrų mirties priežastis. Lietuva, deja, yra viena iš išsiskiriančių didele gyventojų rizika sirgti ar net mirti nuo insulto valstybių!
Šiandien – ypač svarbi diena. Spalio 29-ąją pasaulyje minima kovos su insultu diena. Šios dienos tikslas – didinti...
Net ir nedidelis jodo stygius lemia nuovargį, nervingumą, jautrumą, kas atitinkamai mažina darbingumą, o jo kiekio organizme svyravimai sudaro sąlygas gūžio (strumos) formavimuisi. Jodo deficito simptomai gali reikštis mieguistumu, blogėjančia atmintimi, svorio didėjimu, vidurių užkietėjimu, prasta odos būkle, sumažėjusiu vaisingumu ir kt..
Jodo nepakankamumas nėštumo metu gali sukelti...
Rubrika – Moters sveikata (keliant straipsnį šią eilutę ištrinti)
Jau penkioliktus metus spalio mėnesį stengiamsi kuo efektyviau paskleisti žinias apie menopauzę, siekiama, kad tikslinė komunikacija vyktų sklandžiai, tikimasi, jog vykstantys įvairūs renginiai padės pagerinti moterų sveikatą ir gyvenimo gerovę.
Spalio 18-oji – Pasaulinė menopauzės diena.
...
Spalio 15-oji – Pasaulinė rankų plovimo diena. Šiemet sukanka šešiolika metų nuo pirmosios rankas kviečiančios mazgoti šventės datos. Šios dienos tikslas – paskatinti visus rūpintis sveikata pradedant nuo, atrodo, mažų, tačiau išties veiksmingų žingsnelių – juk rankų higiena užkerta kelią daugeliui ligų!
Kaip paminėti Pasaulinę rankų plovimo dieną? Aišku, kad mojant...
Šį spalio pirmadienį prasidėjusi Tarptautinė infekcijų prevencijos savaitė siekia paskleisti žinią apie būtinybę rūpintis sveikata, apie prevencinių priemonių taikymo reikalingumą, apie bendruomenių bendradarbiavimo svarbą bei apie tai, kad elgiantis pilietiškai ir atsakingai infekcijas įmanoma suvaldyti bei jas kontroliuoti.
Tokios kalendorinės savaitės užuomazgos vystėsi XX a....
Tarptautinės trombozės ir hemostazės draugijos (ISTH, angl. International Society on Thrombosis and Haemostasis) iniciatyva, spalio 13-oji paskelbta Pasauline trombozės diena. Šiemet sukanka dešimt metų nuo pirmosios Trombozės dienos minėjimo datos.
Šiandien pasaulyje vyksta aktyvi informuotumo apie šią ligą sklaida, organizuojamos įvairios konferencijos, švietėjiškos misijos,...
Visame pasaulyje milijonai žmonių kenčia nuo artrito. Nuolatinis sąnarių skausmas keičia daugelio likimus. Sąnarių uždegiminė liga, pasireiškianti vieno ar kelių sąnarių patinimu bei skausmu, gali paveikti bet kurio amžiaus asmenis. Dažniausiai artritas diagnozuojamas jau peržengusiems 60-ies metų ribą žmonėms.
Osteoartritas ir reumatoidinis artritas – labiausiai paplitę artrito...
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei UAB "Saulės Spektras" teikiamas paslaugas. Sutikdami, paspauskite mygtuką „Leisti slapukus“.
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Šie slapukai nenaudojami.
Kaip UAB "Saulės Spektras" (toliau – Bendrovė) naudoja slapukus?
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei Bendrovės teikiamas paslaugas.
Kas yra slapukai?
Slapukas (angl. Cookie) – tai mažas tekstinis failas, kurį interneto svetainė įrašo į Jūsų kompiuterio arba mobilaus prietaiso naršyklę, kai Jūs apsilankote svetainėje. Sekantį kartą apsilankius svetainėje šis failas gali būti nuskaitytas, kad svetainė galėtų atpažinti Jūsų kompiuterį ar mobilųjį prietaisą.
Slapukų surinkta informacija leidžia mums užtikrinti Jūsų galimybę naršyti patogiau, teikti Jums patrauklius pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie svetainės naudotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą ir Bendrovės teikiamas paslaugas.
Slapukai taip pat naudojami tam, kad būtų užregistruota, ar sutinkate, kad Bendrovės svetainėje būtų naudojami slapukai, kad šis klausimas nebūtų užduodamas kiekvieną kartą apsilankant svetainėje. Visus naudojamus slapukus ir jų aprašymus galite matyti slapukų išklotinėje.
Kokius slapukus naudoja Bendrovė?
Būtinieji
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Funkciniai
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Statistiniai
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Reklaminiai
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Neklasifikuoti slapukai
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Kas yra konversijų sekimas „Pixel“?
„Pixel“ žyma – tai yra vadinamas (angl. web beacons), (angl. clear GIFs) arba paslėptas programinis kodas. „Pixel“
žyma renka informaciją su trumpais programinio kodo fragmentais, kurie perkelia šią informaciją į mažą grafinį
vaizdą (paprastai nematomą) apie Jūsų veiksmus, kuriuos atliekate mūsų svetainėje. Surinkta informacija
persiunčiama į “Pixel” paslaugų tiekėjo serverį, priešingai nei slapukai įrašydami į Jūsų naršyklę. „Pixel“ gali rinkti
įvairią informacija apie Jūsų veiksmus mūsų svetainėje, mygtukų paspaudimus tam tikrose vietose, pildomų formų
laukų informaciją, IP adresą, informaciją apie naudojamą interneto naršyklę ir kt. „Pixel“ žyma taip pat atpažįsta tam
tikros rūšies informaciją Jūsų kompiuteryje, pvz., esamus slapukus ir juose užfiksuotą informaciją, tokiu būdų padeda
parinkti Jums reklamas, jas optimizuoti pagal surinktus duomenis, kurti tikslines auditorijas būsimoms reklamoms ir
pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų
svetainėje.
Kaip Bendrovė naudoja konversijų sekimą „Pixel“?
„Pixel“ mes naudojame kaip analizės įrankį, leidžiantį įvertinti reklamos efektyvumą, suprasdamas veiksmus, kuriuos
atliekate mūsų svetainėje. Mums padeda stebėti reklamas, optimizuoti jas pagal surinktus duomenis, kurti tikslines
auditorijas būsimoms reklamoms ir pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie
jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų svetainėje. Visus naudojamus „Pixel“ ir jų aprašymus galite matyti slapukų ir
„Pixel“ išklotinėje.
Duomenys apie naudojamus slapukus ir „Pixel“
Mūsų svetainėje yra nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto tinklalapius. Atkreipiame dėmesį, kad
Bendrovė nėra atsakinga už tokių interneto tinklalapių turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo principus. Tad
jei paspaudę nuorodą iš Bendrovės interneto svetainės pateksite į kitus tinklalapius, turėtumėte atskirai pasidomėti
jų privatumo politika.
Kas turi prieigą prie Jūsų duomenų?
Prieigą prie statistinių duomenų apie Bendrovės svetainės lankytojus turi Bendrovės darbuotojai, dirbantys
Bendrovės rinkodaros ir IT padaliniuose, kurie yra atsakingi už šių duomenų analizę ir interneto svetainės
tobulinimą.
Prieigą prie techninių įrašų taip pat gali turėti Bendrovės partneriai, kurie teikia Bendrovės interneto svetainės
turinio valdymo įrankius.
Visus kitus mūsų partnerius ir jų privatumo politikas galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“:
Parodyti slapukų įrankį.
Kiek Bendrovė išsaugo Jūsų duomenis?
Bendrovės naudoja surinktus duomenis analizei iki trejų metų. Slapukai paprastai galioja trumpai, priklauso nuo
slapuko tipo (vieną dieną, savaitę ar mėnesį), bet kai kuriais atvejais gali galioti ir iki dvejų metų. Tikslius slapukų
galiojimo terminus galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“: Parodyti slapukų įrankį.
Jeigu esate davę sutikimą slapukams, savo sutikimą galite atšaukti paspaudę šią nuorodą, matysite, kad slapukų
sutikimas yra atšauktas, kai perkrausite svetainę iš naujo: ATŠAUKTI DUOTĄ SLAPUKŲ SUTIKIMĄ (Taip pat sutikimą
galite atšaukti atžymėję varneles ir patvirtindami savo pasirinkimą slapukų įrankyje)
Norėdami daugiau sužinoti apie slapukus ir kaip juos tvarkyti ar pašalinti, tiesiog apsilankykite
puslapyje www.allaboutcookies.org ir Jūsų naršyklės pagalbos puslapyje.
Kokias teises Jūs turite ir kaip galite jas įgyvendinti?
Jūs turite šias duomenų subjektų teises:
žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą;
gauti informaciją, iš kokių šaltinių ir kokie asmens duomenys surinkti, kokiu tikslu jie tvarkomi, kokiems
duomenų gavėjams teikiami ir buvo teikti;
reikalauti ištaisyti tvarkomus savo asmens duomenis, jei duomenys netikslūs ir / ar nepilni;
reikalauti sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymą, jei tvarkomi
pertekliniai asmens duomenys, jei atšaukiate savo sutikimą ar yra tam kitas pakankamas pagrindas;
susistemintu, įprastai naudojamu ir kompiuterio skaitomu formatu gauti sus savimi susijusius asmens
duomenis, kuriuos Jūs pateikėte Bendrovei, ir persiųsti tuos duomenis kitam duomenų valdytojui, arba
reikalauti, kad Bendrovė tiesiogiai persiųstų šiuos asmens duomenis kitam duomenų valdytojui, kai tai
techniškai įmanoma (teisė į duomenų perkeliamumą).
Jeigu ketinate įgyvendinti savo teises, galite kreiptis į Bendrovę el. paštu info@saulesspektras.lt. Atkreipiame dėmesį, kad
įgyvendinant savo teises, Jūs privalote tinkamai patvirtinti savo asmens tapatybę. Todėl ketindamas siųsti prašymą
Bendrovei, privalote teisės aktų nustatyta tvarka elektroninių ryšių priemonėmis, kurios leidžia tinkamai identifikuoti
Jus, patvirtinti savo asmens tapatybę.
Mes nevykdome tokio profiliavimo, kuris gali sukelti teisines pasekmes ar gali daryti didelį poveikį jums, tačiau
teikiant individualizuotus rinkodaros pasiūlymus, jūs galite būti priskirtas atitinkamai klientų kategorijai. Atsižvelgiant
į tai, jūs turite teisę reikalauti žmogaus įsikišimo, pareikšti savo požiūrį ir ginčyti sprendimą.
Jeigu esate davę sutikimą dėl Tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo, turite teisę bet kada atšaukti šį sutikimą
susisiekę su mumis el. paštu info@saulesspektras.lt ar elektroniniame laiške paspaudęs nuorodą, kuri leidžia atsisakyti
tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo.
Turėdami abejonių dėl asmens duomenų tvarkymo ar ketindami įgyvendinti savo teises, galite bet kada kreiptis el.
paštu info@saulesspektras.lt. Nors informacija teikiama nemokamai, tačiau jeigu jūsų siunčiami prašymai yra akivaizdžiai
nepagrįsti arba neproporcingi, visų pirma dėl jų pasikartojančio turinio, turime teisę imti pagrįstą mokestį,
atsižvelgdami į informacijos teikimo arba pranešimų ar veiksmų, kurių prašoma, administracines išlaidas, arba
atsisakyti imtis veiksmų pagal tokį prašymą.
Jeigu manote, kad mes netinkamai tvarkome jūsų duomenis ar neįgyvendiname jūsų teisių, galite pateikti skundą
Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai (ada@ada.lt), tačiau atminkite, kad mes visada pasirengę visus
nesklandumus išsiaiškinti kartu su Jumis.