Mezoterapija ir biorevitalizacija: teikiama nauda bei pagrindiniai skirtumai
24 styczeń 2022Mezoterapija ir biorevitalizacija tai itin populiarios ir veiksmingos injekcinės procedūros, kurios efektyviai sprendžia įvairias odos problemas, tokias kaip išsausėjimas, smulkios mimikos raukšlelės, pigmentacija, senėjimo požymių prevencija. Dažnai klientai, renkantis tarp mezoterapijos ir biorevitalizacijos, pasimeta, kokia procedūra tinkamesnė jų odai. Kad būtų lengviau apsispręsti, Amber Esthetic klinikos gyd. dermatologė Lina Mikalauskienė išsamiai pristato mezoterapijos ir biorevitalizacijos naudą bei išskiria pagrindinius procedūrų skirtumus.
Mezoterapija
Mezoterapija – viena populiariausių odos jauninimo procedūrų, kuri rekomenduojama pasirodžius jau pirmosioms smulkioms raukšlelėms, esant odos išsausėjimui, tempimo jausmui, ypač žiemos metu. Šios procedūros metu į paviršinį odos sluoksnį nedideliais kiekiais suleidžiamas mažos koncentracijos hialuronas ir įvairūs vitaminų, mineralų, kofermentų, peptidų, aminorūgščių ir kitų ingredientų kokteiliai, kurie mažina raukšleles, odos tempimo jausmą, atsiradusį dėl odos išsausėjimo, suteikia odai natūralaus „spindesio“. Dažnu atveju klientai injekcines procedūras sieja su skausminga patirtimi, tačiau Amber Esthetic klinikoje mezoterapija atliekama su itin smulkiomis NANOSOFT mikroadatėlėmis, todėl procedūra nesukelia jokio diskomforto ir yra visiškai neskausminga. Jau po pirmos mezoterapijos procedūros oda bus sudrėkinta, raukšlelės taps mažiau pastebimos, oda atrodys pailsėjusi, tarsi po atostogų. Tačiau norint pasiekti maksimalių ir ilgalaikių rezultatų gyd. dermatologė Lina Mikalauskienė rekomenduoja atlikti mezoterapijos procedūrų kursą, kurį sudaro 4-6 procedūros kas 2-4 savaites. Po šio kurso smulkių raukšlelių sumažės, o gilesnės taps mažiau pastebimos, oda atrodys stangresnė ir atgavusi savo natūralų sveiką spindesį. Gydymo kursas gali būti kartojamas po 6-12 mėn. arba pagal poreikį.
Biorevitalizacija
Biorevitalizacija – tai plačiai estetinėje medicinoje taikomas gilus odos drėkinimas, kuris ypač svarbus, siekiant, kad oda ilgiau išliktų jauna, stangri ir elastinga. Procedūros metu į vidurinį odos sluoksnį mikroinjekcijomis suleidžiama biorevitalizuojanti hialurono rūgštis, kuri lyginant su mezoterapijos procedūromis, yra didesnės koncentracijos. Taip odai suteikiamas gilus drėkinimas, suaktyvinama elastino, kolageno bei nuosavos hialurono rūgšties sintezė. Gyd. dermatologės Linos Mikalauskienės teigimu, biorevitalizacijos procedūra tampa vis populiaresnė, kadangi ji itin efektyviai gerina odos būklę bei užtikrina ilgalaikius rezultatus, kuriais klientai gali džiaugtis jau po pirmosios procedūros. Oda tampa stangresnė, skaistesnė, elastingesnė, pagerėja jos tonusas, išlyginamos smulkios raukšlelės, sumažėja hiperpigmentacija. Atlikti giluminį odos drėkinimą gydytoja ypač rekomenduoja pavasarį ir rudenį, kadangi žiemą odą išvargina ypač sausas uždarų patalpų oras, šaltis, žvarbus vėjas, o po vasaros oda dažniausiai jaučiasi išsausėjusi ir nuvarginta saulės, vėjo. Procedūroms atlikti galima rinktis intensyvią arba standartinę terapiją. Taikant intensyvią terapiją atliekamos 4 procedūros kas 2 savaites, o taikant standartinę atliekamos 2–4 procedūros kas 4 savaites.
Mezoterapijos ir biorevitalizacijos skirtumai
Tiek mezoterapija, tiek biorevitalizacija tinka įvairaus amžiaus pacientams. Mezoterapiją dažniau renkasi jaunesnio amžiaus pacientai, o biorevitalizaciją brandesnę odą turintys pacientai. Esminis šių procedūrų skirtumas, kad biorevitalizacijos procedūros metu pasiekiami gilesni odos sluoksniai, o mezoterapijos – paviršinis odos sluoksnis. Mezoterapija labiau rekomenduojama kai vargina odos išsausėjimas, smulkios raukšlelės, tempimo jausmas. Biorevitalizacija puikiai tinka esant gilesnėms raukšlelėms, kuomet odai trūksta drėgmės, esant sumažėjusiam odos tonusui, atsiradus pirmiesiems senėjimo požymiams.
Ar geresniems rezultatams pasiekti galima derinti mezoterapijos ir biorevitalizacijos procedūras tarpusavyje?
Mezoterapijos ir biorevitalizacijos procedūrų vienu metu derinti nerekomenduojama, tačiau tai tikrai galima daryti kursais. Pavyzdžiui, pasidaryti mezoterapijos kursą (2-4 procedūras), o tuomet po 4-6 mėn. išbandyti biorevitalizacijos kursą (2-4 procedūras).
Kada nerekomenduojama atlikti mezoterapijos ir biorevitalizacijos procedūrų?
Tiek mezoterapijos, tiek biorevitalizacijos nerekomenduojama atlikti nėščiosioms, krūtine maitinančioms moterims, karščiuojantiems pacientams, sergantiems autoimuninėmis ligomis, turintiems odos bakterines ar virusines infekcijas. Prieš procedūrą gyd. dermatologai pirmiausiai atlieka apžiūrą, įvertina odos būklę, pakonsultuoja ir tik tuomet, jei nenustatoma jokių kontraindikacijų, atliekama procedūra.
Kuri procedūra mezoterapija ar biorevitalizacija tinkamesnė paakių sričiai?
Paakių zonoje gali būti atliekama tik mezoterapija. Tai ne tik sumažins smulkias ruakšleles, jos taps mažiau pastebimos, tačiau po procedūros paakių oda bus švelniai sudrėkinta. Biorevitalizacijos procedūra paakių sričiai nerekomenduojama, kadangi biorevitalizacijos preparatų sudėtyje yra didesnė koncentracija hialurono rūgšties, kuri gali sukelti paakių paburkimą. Taigi, norint sumažinti paakių raukšleles ir suteikti odai skaistumo, rekomenduojama atlikti mezoterapijos procedūrą.
Ko vengti po procedūrų?
Tiek po mezoterapijos, tiek po biorevitalizacijos procedūrų nerekomenduojama naudoti kosmetikos priemonių bent 2-4 val., kad neatsirastų infekcijos, tačiau vėliau galima drąsiai naudoti savo įprastas veido priežiūros ir makiažo priemones. Didelis mezoterapijos ir biorevitalizacijos procedūrų privalumas yra tai, kad po jų galima grįžti į įprastas veiklas, į darbus, sportą ir kt. Tiesiog 2 savaites nerekomenduojama degintis soliariumuose ar tiesioginiuose saulės spinduliuose. Jei visgi saulės nepavyksta išvengti, keliaujate atostogauti ar procedūros atliekamos šiltuoju metų laiku, rekomenduojama naudoti apsauginį kremą nuo saulės, SPF50 arba SPF30.
Kokią procedūrą pasirinkti esant hiperpigmentacijai?
Esant hiperpigmentacijai labiau rekomenduojama rinktis biorevitalizacijos procedūrą, kadangi jos metu į gilesnius odos sluoksnius suleidžiama ne tik didesnės koncentracijos hialurono rūgštis, bet kokteiliuose gausu ir papildomų medžiagų - oligopeptidų, kurie skaistina, šviesina odą ir užkertą kelią hiperpigmentacijos plėtimuisi.