Odos priežiūra nėštumo metu
18 sierpień 2020Vyrauja nuomonė, kad nėštumo metu veido procedūras geriau yra atidėti, o kosmetiką rinktis ekologišką. Iš esmės, tai tai reikštų, kad privalu visiškai keisti sau įprastą odos priežiūros režimą ar nutraukti gydymą. Pasiteiravus moterų, kodėl jos laikosi tokios pozicijos, daugumos atsakymai yra labai panašūs – manoma, kad į kraują patekusios kosmetikos priemonės gali pakenkti vaisiui. Tačiau, tai nėra visiška tiesa. Estetinės dermatologijos klinikos SKINCÉLL odos specialistė Karolina Dromantienė išsamiai papasakojo, kokios procedūros ir priežiūros priemonės yra draugiškos nėštukėms ir vaisiui bei kaip galima pakeisti įprastą odos priežiūros rutiną į nėštumui tinkamą.
Karolina, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria nėštukės?
Nėštumo metu dauguma moterų kenčia nuo veido odos bėrimų, ypač tai būdinga pirmaisiais nėštumo mėnesiais. Taip pat, dažnai oda ima sausėti, jaučiamas nemalonus tempimas. Nors manoma, kad viskas susitvarkys savaime, kas dažnai ir nutinka antrajame - trečiajame nėštumo trimestre, aprimus hormonams, dažnai pagerėja veido odos būklė. Tačiau, jeigu atsirado veido bėrimų, inkštirų ar pigmentacija, būtina kreiptis į odos specialistą, nes vėliau gali išsivystyti aknė, melazma ar kitos odos problemos.
Kokios procedūros yra saugios nėštumo periodu?
Nerūgštinis veido odos valymas. Norint turėti sveiką ir spindinčią odą, privalu reguliariai pašalinti negyvąsias odos ląsteles, atverti ir išvalyti poras bei skatinti aktyvią odos ląstelių regeneraciją – tai padeda ne tik pagerinti odos būklę, bet ir atitolina senėjimo procesus. Viena iš tokių tiek nėštumo, tiek žindymo laikotarpiu saugių procedūrų yra JetPeel veido odos valymas. Beskausmės JetPeel veido odos procedūros metu 200 m/s greičiu odą veikianti aukšto slėgio mikronizuoto deguonies ir fiziologinio tirpalo srovė nušveičia negyvąsias odos ląsteles, efektyviai valo poras, lygina mimikos bei giliąsias raukšles, gerina estetinę odos išvaizdą.
Drėkinanti/maitinanti odos procedūra, kuri atgaivina veidą ir prisotina jį naudingosiomis medžiagomis, vitaminais bei mineralais. Ši procedūra padeda pašalinti nemalonų odos tempimo pojūtį oda vėl tampa glotni ir spindinti. Siekiant atkurti odos drėgmės balansą, taip pat, rekomenduočiau atlikti JetPeel odos atkūrimo procedūrą, kuri ne tik giliai valo odą, bet ir neinvaziniu būdu suteikia odai ilgalaikį drėkinimą ir skaistumą. Inovatyvi JetPeel technologija suteikia galimybę beadatiniu būdu saugias veikliąsias medžiagas įvesti į giliuosius odos sluoksnius, nepažeidžiant odos ir be jokio skausmo.
Leipcigo universitete atlikti tyrimai parodė, kad jau per pirmąsias 10 sekundžių odoje vyksta aktyvūs pokyčiai. Iš karto po procedūros oda tampa stipriai sudrėkinta, elastingesnė ir minkštesnė, sumažėja smulkiosios raukšlelės, atsiranda švytinčios odos efektas.
Veido, kaklo ir dekolte masažas – ne tik atgaivins jūsų odą, tačiau ir puikiai atpalaiduos, pašalins susikaupusią įtampą. Jūsų veidas atrodys nuostabiai pailsėjęs, o jūs puikiai jausitės!
Pigmentacijai mažinti skirta JetPeel veido odos procedūra. Neinvazinė JetPeel veido odą skaistinanti procedūra skirta efektyviai kovoti su pigmentacijos požymiais, šviesinti, skaistinti ir gerinti odos spalvos tolygumą.
Nėštumo ir žindymo laikotarpiu saugus šviesinamasis kompleksas (Whitening Complex), sukurtas specialiai gydyti įvairiems pigmentacijos požymiams ar žalingam saulės poveikiui, naudojant JetPeel technologiją, beadatiniu būdu įvedamas į gilesnius odos sluoksnius, nepažeidžia odos ir be jokio skausmo, todėl jau po pirmos procedūros išvysite šviesesnę, skaistesnę ir tolygesnio atspalvio veido odą.
O kokių procedūrų nėščiosioms vertėtų atsisakyti?
Nėštumo metu nepatartina atlikti veido procedūrų su elektros stimuliacija, lazeriais, injekcinių procedūrų (mezoterapija, PRP, biorevitalizacija, hialurono rūgšties užpildai, botulino toksinas ir kita) bei procedūrų su didelio procento rūgštimis.
Kokių priemonių nėštumo metu naudoti nerekomenduojama?
Žinoma, visko, kas erzina, dirgina ar alergizuoja jūsų odą. Pasitaiko, kad priemonė dirgina odą, bet jos dekoratyvinės savybės mums patinka. Kvepalai sukelia čiaudulį, bet vis tiek jų neatsisakome, produktas sukelia lengvą alergiją, bet ją ignoruojame. Nėštumas yra geriausias laikas atsisakyti visų priemonių, kurios netinka jūsų odai!
Odą šviesinančių priemonių su hidrochinonu. Nors tyrimų, kad ši medžiaga kenktų vaisiui, nėra, bet yra žinoma, kad net 35-45 % hidrochinono naudojamo odai patenka į kraują. Saugumo sumetimais šio ingrediento siūloma vengti.
Retinoidai - A vitamino dariniai ypač geriami yra griežtai draudžiami, kadangi yra teratogeniški ir sukelia apsigimimo riziką, nors kosmetikoje esanti nedidelio procento retinolio rūgštis yra saugi ir vaisiui nekenkia, tačiau, prieš pradedant naudoti priemones su retinoliu, būtina pasitarti su dermatologu.
Taip pat, svarbu suprasti, kad ne visos kosmetikoje naudojamos rūgštys yra kenksmingos ir, konsultuojantis su odos specialistu, jas saugiai galima įtraukti į kasdieninę odos priežiūros rutiną, tik svarbu atsižvelgti į rūgšties koncentraciją.
Remdamiesi specialistės, bei naujausiomis FDA rekomendacijomis, dalinamės kaip nėštumui saugius produktus galite įtraukti į savo dienos ritualus ir taip toliau sėkmingai spręsti odos problemas bei gerinti jos būklę.
Problema: tamsios dėmės ir hiperpigmentacija.
Įprastas gydymas: hidrochinono, IPL procedūros, retinoidai, azelainas, vitamino C serumas.
Nėštumui tinkamas gydymas: vitamino C serumas, azelainas, SPF (labai svarbu pasirinkti mineralinius – cinko oksido ir titano dioksido – visi kiti yra cheminiai).
Kadangi nėštumo metu nerekomenduojama atlikti lazerio ar intensyvios impulsinės šviesos procedūrų, kaip ir naudoti priemonių, sudėtyje turinčių hidrochinono, daugelis dermatologų rekomenduoja vieną paprastą būdą kovoti su tamsiomis dėmėmis ir hiperpigmentacija - tai vitaminas C. „Vitamino C serumai padeda šviesinti odą.“, - sako specialistė. Rezultatai nebus tokie greiti ir efektyvūs, kaip odos pigmentacijos gydymas lazeriu, tačiau vitaminas C slopina melanino gamybą, taip neleisdamas atsirasti naujoms strazdanoms ar melazmai (nėštumui įprastai „papildomos pigmentacijos kaukei“). Vitaminas C yra stiprus antioksidantas, todėl jis gali atstatyti pažeistas odos ląsteles, taip pat, stimuliuoja kolageno ir elastino sintezę, kas padeda išlaikyti odą stangrią ir elastingą. Žinoma, prieš renkantis priemones su vitaminu C, pasitarkite su jus prižiūrinčiu odos specialistu.
Kaip itin efektyvią priemonę, padedančią mažinti pigmentaciją, rekomenduotume naudoti ALPHASCIENCE firmos AlphaBright serumą. Šis serumas kontroliuoja kiekvieną pigmentacijos etapą, gydo pigmentaciją, sukeltą saulės, vaistų ar hormoninių pokyčių, mažina dėmeles ir tolygina odos atspalvį.
Azelaino rūgštis – efektyviai slopina tirozinazę, bei apsaugo nuo hiperpigmentacijos. NOON Azelaic Forte 25 kremo sudėtyje yra azelaino rūgšties 25% su su DermaShield™ technologija, ši technologija padeda išvengti odos sudirgimo, todėl yra saugu naudoti ir nėštumo ar žindymo laikotarpiu.
Problema: aknė, bėrimai.
Įprastas gydymas: rūgštiniai pilingai, benzoilo peroksidas, retinoidai, lazeris, medikamentinis – vietinis ir sisteminis gydymas.
Nėštumui tinkamas gydymas: glikolio rūgštis, salicilo rūgštis, benzoilo peroksidas.
Paprastai nėštumo metu spuogų gydymui naudojama odos atsinaujinimą skatinančios alfa hidroksi rūgštys. Glikolio rūgštis veikia priešuždegimiškai, sukeldama antibakterinį pleiskanojimą, tačiau svarbu, kad jos koncentracija neviršytų 10%. Ši vaisių rūgštis padeda atkurti odos barjerinę funkciją.
„Klientėms net ir nėštumo ar žindymo laikotarpiu rekomenduojame naudoti ZO SKIN HEALTH COMPLEXION RENEWAL PADS - efektyviai odą eksfolijuojančius vatos tamponėlius, kurių sudėtyje yra nedidelis ir saugus procentas glikolio ir salicilo rūgščių. Ši priemonė pašalina negyvąsias odos ląsteles ir nešvarumus, skatina aktyvesnę odos regeneraciją, veikia priešuždegimiškai, kontroliuoja sebumo išsiskyrimą ir stabdo bėrimų atsiradimą.“, -pataria odos specialistė.
Lokaliai ant spuogelių galima tepti ZO SKIN HEALTH firmos ACNE CONTROL priemonę, kurios sudėtyje yra 10% benzoilo peroksido (saugi koncentracija). Šis kremas itin veiksmingai neutralizuoja bėrimus sukeliančias akne bakterijas, valo užsikimšusias poras bei mažina nuo spuogelių atsiradusį raudonį.
O viso veido padengimui galima naudoti NOON dermatologinės kosmetikos kremą Intensive Hydrogel, kurio sudėtyje yra pieno rūgšties bei pirmą kartą kosmetikoje 100% natūrali ir ekologiška 2% salicilo rūgštis. Ši lengva ir subalansuota emulsija turi galingus priešmikrobinį ir priešuždegiminį poveikius, kurie yra būtini riebios odos valymui ir nuraminimui. Salicilo rūgštis sukelia raginio sluoksnio ląstelių eksfoliaciją, tokiu būdu paskatina epidermio atsinaujinimą.
Problema: raukšlės.
Įprastas gydymas: tretinoinas, retinolis, užpildai, lazeris, cheminiai pilingai.
Nėštumui tinkamas gydymas: glikolio rūgštis, pieno rūgštis, JetPeel procedūra.
Ieškantiems alternatyvų, kaip per tuos 9 mėnesius būtų galima atitolinti raukšlių formavimąsi ir gilėjimą, siūlome naudoti priemones, kurių sudėtyje yra iki 10% glikolio ar pieno rūgšties. „Šios rūgštys skatina odos atsinaujinimą, padeda pašalinti negyvąsias odos ląsteles ir skatina aktyvią jų regeneraciją.“, - pataria specialistė. Pašalinus negyvąsias odos ląsteles, oda atsinaujina, o bėgant laikui sumažėja ir raukšlių.
NOON Lacto-10 yra vienas efektyviausių kremų, spartinančių odos atjauninimą, tobulinančių jos tekstūrą ir gerinančių odos atspalvį bei drėgmės lygį. DermaShield™ technologija technologija su didelėmis 10% pieno rūgšties koncentracijomis (pH 3.5) leidžia naudoti kremą visų tipų odai, įvairiais metų laikais, nesukeliant odos sudirgimo ar sausinimo dažniausiai susijusio su alfa hidroksi rūgštimis. Lacto-10 kremas gali būti naudojamas nėštumo metu ar žindant krūtimi. Sudėtyje nėra aliejų, lengvai susigeria, tinka visų tipų odai.
Lacto-10:
• Slopina visų tipų raukšlių formavimąsi.
• Stimuliuoja epidermio atsinaujinimą ir ląstelių eksfoliaciją.
• Saugiai naudojamas odai aplink akis.
• Didina odos tankį ir elastingumą.
• Apsaugo nuo saulės sukeltų pažeidimų kaupimosi ir atstato odą jau pažeistose vietose.
• Puikiai dera su kitais kosmetikos produktais ar vietiniais vaistais.
Problema: išsiplėtusios poros.
Įprastas gydymas: tretinoinas, retinolis, mikroadatinis radio dažnis, cheminiai pilingai, frakcinis lazeris, salicilo rūgštis.
Nėštumui tinkamas gydymas: glikolio rūgštis, salicilo rūgštis, JetPeel procedūra.
Štai dar vienas atvejis, kai glikolio rūgštis yra naudinga nėštumo metu! Kaip teigia specialistė, glikolio rūgštis pašalina negyvąsias odos ląsteles ir taip skatina spartesnį odos atsinaujinimą, atveria užsikimšusias poras, todėl oda atrodo sveikiau, gaiviau ir jaunesnė.
JetPeel veido odos procedūra yra viena iš nedaugelio procedūrų, kurias galima atlikti nėštumo ir žindymo periodu. Procedūros metu, netraumuojant ir nepažeidžiant odos, yra ištirpinami porų nešvarumai, išvalomi komedonai, veikiant keratolitiškai ir antimikrobiškai mažinamas P. acnes bakterijų skaičius. Skatinama elastino ir kolageno sintezė. Odos būklė akivaizdžiai pagerėja, tampa lygesnė, skaistesnė, pašviesėja dėmelės, odos reljefas tampa lygesnis.
Porų mažinimui SKINCÉLL klinikos odos specialistė rekomenduoja naudoti ZO SKIN HEALTH dermatologinės kosmetikos glikolio ir salicilo rūgčių tirpale išmirkytus vatos tamponėlius COMPLEXION RENEWAL PADS (apie kuriuos jau minėjome anksčiau prie aknės gydymo) bei naudoti itin veiksmingai poras mažinantį serumą OSSENTIAL®INSTANT PORE REFINER. Šis lengvas serumas ne tik sutraukia poras bei palaiko jų švarą, bet ir normalizuoja riebalų išsiskyrimą, suteikia odai matinį atspalvį ir švelnina jos tekstūrą.
Problema: rožinė.
Įprastas gydymas: medikamentinis – vietinis ir sisteminis gydymas, IPL procedūros, azelaino rūgštis.
Nėštumui tinkamas gydymas: azelaino rūgštis, geriami probiotikai.
Norint kontroliuoti rožinę, visų pirma reikėtų dėmesį atkreipti į savo žarnyną ir jo mikrobiotą, subalansuoti mitybą bei vengti streso.
Žmogaus virškinamojo trakto ertmėje esanti mikrobiota yra kiekvieno žmogaus individualus „mikrobioninis organas“, toks pat kaip kepenys, širdis ar plaučiai. Žarnyno mikrobiotos funkcionavimas ir sveika jos pusiausvyra tiesiogiai įtakoja kitas organizmo sistemas bei atskirų organų veiklą, vienas iš jų yra didžiausias mūsų organas – tai oda. Įdomus naujas mokslininkų atradimas – pastebėta, jog žmonės, kurių žarnyne vyrauja blogosios bakterijos, dažniau kenčia nuo rožinės, todėl labai svarbu kontroliuoti gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyrą. Tai daryti veiksmingai padeda geriamieji probiotikai.
Mūsų rekomendacija būtų DR.OHHIRA® 12 rūšių gerųjų bakterijų kompleksas, kurio veiksmingumą patvirtina klinikiniai tyrimai.
DR.OHHIRA® maisto papildo formulėje yra daugybė įvairių augalų, turtingų mikroelementais, vitaminais ir vertingomis maistinėmis medžiagomis: vaisiai, uogos, daržovės, grybai, dumbliai ir jūržolės. Patekę į žarnyną probiotikai didina gerųjų bakterijų skaičių, stiprina imunitetą ir slopina rožinės poveikį.
Pastaraisiais metais dermatologijos praktikoje azelaino rūgštimi sėkmingai gydomos įvairios odos ligos. Iš pradžių ji vartota odos hiperpigmentaciją sukeliančioms ligoms gydyti, vėliau nustatytas 20% azelaino rūgšties kremo gydomasis poveikis pūlinukams ir pūslelėms. Tolimesniais tyrimais įrodyta, kad gydant rožinę azelaino rūgštis tokia pat veiksminga kaip ir kiti vaistai, tokie, kaip metronidazolis, retinoidai, benzoilo peroksidas, geriamieji antibiotikai, o kai kuriais atvejais netgi veikia efektyviau.
Azelaino rūgštis gamtoje aptinkama prisotinta dikarboninė rūgštis su tiesia grandine, susidaranti oksiduojantis riebalų rūgštims. Tai tarpinis riebalų apykaitos produktas, nevirstantis į toksinius metabolitus, todėl azelaino rūgštis yra viena saugiausių ir veiksmingiausių šiuolaikinių rožinės gydymo priemonių.
Prižiūrėti rožinę turinčią odą rekomenduojame naudojant NOON Azelaic Forte 25 kremą. Šio kremo sudėtyje DermaShield™ technologija, kuri padeda išvengti odos sudirgimų.
Norint turėti gražią ir išpuoselėtą odą svarbu yra ja nuolatos tinkamai rūpintis. Kaip pastebi odos specialistė, labai dažnai nėštumo metu dėl savo delikačios būsenos bei odos pokyčių būsimos mamos visiškai atsisako bet kokios odos priežiūros ir palieka savo odą „likimo valiai“ – o būtent tai ir yra didžiausia klaida. Su esamomis odos problemomis reikia dirbti ir jas šalinti, neleisti atsirasti dar didesnėms. „Mano patarimas būtų labai paprastas – jeigu nežinote ar abejojate, kokia turėtų būti tinkama odos priežiūra, kokias priemones naudoti ir kokie ingredientai yra saugūs jums ir vaisiui, kreipkitės į profesionalus, kurie atsižvelgdami į jūsų būseną bei individualią odos būklę, skirs būtent jums tinkamiausią odos priežiūrą.“, - pataria SKINCÉLL estetinės dermatologijos klinikos specialistė Karolina Dromantienė.
Labai svarbu! Aukščiau išvardintas priemones galima įsigyti tik po individualios konsultacijos su dermatologu.
Estetinės dermatologijos klinika SKINCÉLL