Odos priežiūra nėštumo metu

18 sierpień 2020
Odos priežiūra nėštumo metu

Vyrauja nuomonė, kad nėštumo metu veido procedūras geriau yra atidėti, o kosmetiką rinktis ekologišką. Iš esmės, tai tai reikštų, kad privalu visiškai keisti sau įprastą odos priežiūros režimą ar nutraukti gydymą. Pasiteiravus moterų, kodėl jos laikosi tokios pozicijos, daugumos atsakymai yra labai panašūs – manoma, kad į kraują patekusios kosmetikos priemonės gali pakenkti vaisiui. Tačiau, tai nėra visiška tiesa. Estetinės dermatologijos klinikos SKINCÉLL odos specialistė Karolina Dromantienė išsamiai papasakojo, kokios procedūros ir priežiūros priemonės yra draugiškos nėštukėms ir vaisiui bei kaip galima pakeisti įprastą odos priežiūros rutiną į nėštumui tinkamą.

Karolina, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria nėštukės?

Nėštumo metu dauguma moterų kenčia nuo veido odos bėrimų, ypač tai būdinga pirmaisiais nėštumo mėnesiais. Taip pat, dažnai oda ima sausėti, jaučiamas nemalonus tempimas. Nors manoma, kad viskas susitvarkys savaime, kas dažnai ir nutinka antrajame - trečiajame nėštumo trimestre, aprimus hormonams, dažnai pagerėja veido odos būklė. Tačiau, jeigu atsirado veido bėrimų, inkštirų ar pigmentacija, būtina kreiptis į odos specialistą, nes vėliau gali išsivystyti aknė, melazma ar kitos odos problemos.

Kokios procedūros yra saugios nėštumo periodu?

Nerūgštinis veido odos valymas. Norint turėti sveiką ir spindinčią odą, privalu reguliariai pašalinti negyvąsias odos ląsteles, atverti ir išvalyti poras bei skatinti aktyvią odos ląstelių regeneraciją – tai padeda ne tik pagerinti odos būklę, bet ir atitolina senėjimo procesus. Viena iš tokių tiek nėštumo, tiek žindymo laikotarpiu saugių procedūrų yra JetPeel veido odos valymas. Beskausmės JetPeel veido odos procedūros metu 200 m/s greičiu odą veikianti aukšto slėgio mikronizuoto deguonies ir fiziologinio tirpalo srovė nušveičia negyvąsias odos ląsteles, efektyviai valo poras, lygina mimikos bei giliąsias raukšles, gerina estetinę odos išvaizdą.

Drėkinanti/maitinanti odos procedūra, kuri atgaivina veidą ir prisotina jį naudingosiomis medžiagomis, vitaminais bei mineralais. Ši procedūra padeda pašalinti nemalonų odos tempimo pojūtį oda vėl tampa glotni ir spindinti. Siekiant atkurti odos drėgmės balansą, taip pat, rekomenduočiau atlikti JetPeel odos atkūrimo procedūrą, kuri ne tik giliai valo odą, bet ir neinvaziniu būdu suteikia odai ilgalaikį drėkinimą ir skaistumą. Inovatyvi JetPeel technologija suteikia galimybę beadatiniu būdu saugias veikliąsias medžiagas įvesti į giliuosius odos sluoksnius, nepažeidžiant odos ir be jokio skausmo.

Leipcigo universitete atlikti tyrimai parodė, kad jau per pirmąsias 10 sekundžių odoje vyksta aktyvūs pokyčiai. Iš karto po procedūros oda tampa stipriai sudrėkinta, elastingesnė ir minkštesnė, sumažėja smulkiosios raukšlelės, atsiranda švytinčios odos efektas.

Veido, kaklo ir dekolte masažas – ne tik atgaivins jūsų odą, tačiau ir puikiai atpalaiduos, pašalins susikaupusią įtampą. Jūsų veidas atrodys nuostabiai pailsėjęs, o jūs puikiai jausitės!

Pigmentacijai mažinti skirta JetPeel veido odos procedūra. Neinvazinė JetPeel veido odą skaistinanti procedūra skirta efektyviai kovoti su pigmentacijos požymiais, šviesinti, skaistinti ir gerinti odos spalvos tolygumą.

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu saugus šviesinamasis kompleksas (Whitening Complex), sukurtas specialiai gydyti įvairiems pigmentacijos požymiams ar žalingam saulės poveikiui, naudojant JetPeel technologiją, beadatiniu būdu įvedamas į gilesnius odos sluoksnius, nepažeidžia odos ir be jokio skausmo, todėl jau po pirmos procedūros išvysite šviesesnę, skaistesnę ir tolygesnio atspalvio veido odą.

O kokių procedūrų nėščiosioms vertėtų atsisakyti?

Nėštumo metu nepatartina atlikti veido procedūrų su elektros stimuliacija, lazeriais, injekcinių procedūrų (mezoterapija, PRP, biorevitalizacija, hialurono rūgšties užpildai, botulino toksinas ir kita) bei procedūrų su didelio procento rūgštimis.

Kokių priemonių nėštumo metu naudoti nerekomenduojama?

Žinoma, visko, kas erzina, dirgina ar alergizuoja jūsų odą. Pasitaiko, kad priemonė dirgina odą, bet jos dekoratyvinės savybės mums patinka. Kvepalai sukelia čiaudulį, bet vis tiek jų neatsisakome, produktas sukelia lengvą alergiją, bet ją ignoruojame. Nėštumas yra geriausias laikas atsisakyti visų priemonių, kurios netinka jūsų odai!

Odą šviesinančių priemonių su hidrochinonu. Nors tyrimų, kad ši medžiaga kenktų vaisiui, nėra, bet yra žinoma, kad net 35-45 % hidrochinono naudojamo odai patenka į kraują. Saugumo sumetimais šio ingrediento siūloma vengti.

Retinoidai - A vitamino dariniai ypač geriami yra griežtai draudžiami, kadangi yra teratogeniški ir sukelia apsigimimo riziką, nors kosmetikoje esanti nedidelio procento retinolio rūgštis yra saugi ir vaisiui nekenkia, tačiau, prieš pradedant naudoti priemones su retinoliu, būtina pasitarti su dermatologu.

Taip pat, svarbu suprasti, kad ne visos kosmetikoje naudojamos rūgštys yra kenksmingos ir, konsultuojantis su odos specialistu, jas saugiai galima įtraukti į kasdieninę odos priežiūros rutiną, tik svarbu atsižvelgti į rūgšties koncentraciją.

Remdamiesi specialistės, bei naujausiomis FDA rekomendacijomis, dalinamės kaip nėštumui saugius produktus galite įtraukti į savo dienos ritualus ir taip toliau sėkmingai spręsti odos problemas bei gerinti jos būklę.

Problema: tamsios dėmės ir hiperpigmentacija.

Įprastas gydymas: hidrochinono, IPL procedūros, retinoidai, azelainas, vitamino C serumas.

Nėštumui tinkamas gydymas: vitamino C serumas, azelainas, SPF (labai svarbu pasirinkti mineralinius – cinko oksido ir titano dioksido – visi kiti yra cheminiai).

Kadangi nėštumo metu nerekomenduojama atlikti lazerio ar intensyvios impulsinės šviesos procedūrų, kaip ir naudoti priemonių, sudėtyje turinčių hidrochinono, daugelis dermatologų rekomenduoja vieną paprastą būdą kovoti su tamsiomis dėmėmis ir hiperpigmentacija - tai vitaminas C. „Vitamino C serumai padeda šviesinti odą.“, - sako specialistė. Rezultatai nebus tokie greiti ir efektyvūs, kaip odos pigmentacijos gydymas lazeriu, tačiau vitaminas C slopina melanino gamybą, taip neleisdamas atsirasti naujoms strazdanoms ar melazmai (nėštumui įprastai „papildomos pigmentacijos kaukei“). Vitaminas C yra stiprus antioksidantas, todėl jis gali atstatyti pažeistas odos ląsteles, taip pat, stimuliuoja kolageno ir elastino sintezę, kas padeda išlaikyti odą stangrią ir elastingą. Žinoma, prieš renkantis priemones su vitaminu C, pasitarkite su jus prižiūrinčiu odos specialistu.

Kaip itin efektyvią priemonę, padedančią mažinti pigmentaciją, rekomenduotume naudoti ALPHASCIENCE firmos AlphaBright serumą. Šis serumas kontroliuoja kiekvieną pigmentacijos etapą, gydo pigmentaciją, sukeltą saulės, vaistų ar hormoninių pokyčių, mažina dėmeles ir tolygina odos atspalvį.

Azelaino rūgštis – efektyviai slopina tirozinazę, bei apsaugo nuo hiperpigmentacijos. NOON Azelaic Forte 25 kremo sudėtyje yra azelaino rūgšties 25% su su DermaShield™ technologija, ši technologija padeda išvengti odos sudirgimo, todėl yra saugu naudoti ir nėštumo ar žindymo laikotarpiu.

Problema: aknė, bėrimai.

Įprastas gydymas: rūgštiniai pilingai, benzoilo peroksidas, retinoidai, lazeris, medikamentinis – vietinis ir sisteminis gydymas.

Nėštumui tinkamas gydymas: glikolio rūgštis, salicilo rūgštis, benzoilo peroksidas.

Paprastai nėštumo metu spuogų gydymui naudojama odos atsinaujinimą skatinančios alfa hidroksi rūgštys. Glikolio rūgštis veikia priešuždegimiškai, sukeldama antibakterinį pleiskanojimą, tačiau svarbu, kad jos koncentracija neviršytų 10%. Ši vaisių rūgštis padeda atkurti odos barjerinę funkciją.

„Klientėms net ir nėštumo ar žindymo laikotarpiu rekomenduojame naudoti ZO SKIN HEALTH COMPLEXION RENEWAL PADS - efektyviai odą eksfolijuojančius vatos tamponėlius, kurių sudėtyje yra nedidelis ir saugus procentas glikolio ir salicilo rūgščių. Ši priemonė pašalina negyvąsias odos ląsteles ir nešvarumus, skatina aktyvesnę odos regeneraciją, veikia priešuždegimiškai, kontroliuoja sebumo išsiskyrimą ir stabdo bėrimų atsiradimą.“, -pataria odos specialistė.

Lokaliai ant spuogelių galima tepti ZO SKIN HEALTH firmos ACNE CONTROL priemonę, kurios sudėtyje yra 10% benzoilo peroksido (saugi koncentracija). Šis kremas itin veiksmingai neutralizuoja bėrimus sukeliančias akne bakterijas, valo užsikimšusias poras bei mažina nuo spuogelių atsiradusį raudonį.

O viso veido padengimui galima naudoti NOON dermatologinės kosmetikos kremą Intensive Hydrogel, kurio sudėtyje yra pieno rūgšties bei pirmą kartą kosmetikoje 100% natūrali ir ekologiška 2% salicilo rūgštis. Ši lengva ir subalansuota emulsija turi galingus priešmikrobinį ir priešuždegiminį poveikius, kurie yra būtini riebios odos valymui ir nuraminimui. Salicilo rūgštis sukelia raginio sluoksnio ląstelių eksfoliaciją, tokiu būdu paskatina epidermio atsinaujinimą.

Problema: raukšlės.

Įprastas gydymas: tretinoinas, retinolis, užpildai, lazeris, cheminiai pilingai.

Nėštumui tinkamas gydymas: glikolio rūgštis, pieno rūgštis, JetPeel procedūra.

Ieškantiems alternatyvų, kaip per tuos 9 mėnesius būtų galima atitolinti raukšlių formavimąsi ir gilėjimą, siūlome naudoti priemones, kurių sudėtyje yra iki 10% glikolio ar pieno rūgšties. „Šios rūgštys skatina odos atsinaujinimą, padeda pašalinti negyvąsias odos ląsteles ir skatina aktyvią jų regeneraciją.“, - pataria specialistė. Pašalinus negyvąsias odos ląsteles, oda atsinaujina, o bėgant laikui sumažėja ir raukšlių.

NOON Lacto-10 yra vienas efektyviausių kremų, spartinančių odos atjauninimą, tobulinančių jos tekstūrą ir gerinančių odos atspalvį bei drėgmės lygį. DermaShield™ technologija technologija su didelėmis 10% pieno rūgšties koncentracijomis (pH 3.5) leidžia naudoti kremą visų tipų odai, įvairiais metų laikais, nesukeliant odos sudirgimo ar sausinimo dažniausiai susijusio su alfa hidroksi rūgštimis. Lacto-10 kremas gali būti naudojamas nėštumo metu ar žindant krūtimi. Sudėtyje nėra aliejų, lengvai susigeria, tinka visų tipų odai.

Lacto-10:
• Slopina visų tipų raukšlių formavimąsi.
• Stimuliuoja epidermio atsinaujinimą ir ląstelių eksfoliaciją.
• Saugiai naudojamas odai aplink akis.
• Didina odos tankį ir elastingumą.
• Apsaugo nuo saulės sukeltų pažeidimų kaupimosi ir atstato odą jau pažeistose vietose.
• Puikiai dera su kitais kosmetikos produktais ar vietiniais vaistais.

Problema: išsiplėtusios poros.

Įprastas gydymas: tretinoinas, retinolis, mikroadatinis radio dažnis, cheminiai pilingai, frakcinis lazeris, salicilo rūgštis.

Nėštumui tinkamas gydymas: glikolio rūgštis, salicilo rūgštis, JetPeel procedūra.

Štai dar vienas atvejis, kai glikolio rūgštis yra naudinga nėštumo metu! Kaip teigia specialistė, glikolio rūgštis pašalina negyvąsias odos ląsteles ir taip skatina spartesnį odos atsinaujinimą, atveria užsikimšusias poras, todėl oda atrodo sveikiau, gaiviau ir jaunesnė.

JetPeel veido odos procedūra yra viena iš nedaugelio procedūrų, kurias galima atlikti nėštumo ir žindymo periodu. Procedūros metu, netraumuojant ir nepažeidžiant odos, yra ištirpinami porų nešvarumai, išvalomi komedonai, veikiant keratolitiškai ir antimikrobiškai mažinamas P. acnes bakterijų skaičius. Skatinama elastino ir kolageno sintezė. Odos būklė akivaizdžiai pagerėja, tampa lygesnė, skaistesnė, pašviesėja dėmelės, odos reljefas tampa lygesnis.

Porų mažinimui SKINCÉLL klinikos odos specialistė rekomenduoja naudoti ZO SKIN HEALTH dermatologinės kosmetikos glikolio ir salicilo rūgčių tirpale išmirkytus vatos tamponėlius COMPLEXION RENEWAL PADS (apie kuriuos jau minėjome anksčiau prie aknės gydymo) bei naudoti itin veiksmingai poras mažinantį serumą OSSENTIAL®INSTANT PORE REFINER. Šis lengvas serumas ne tik sutraukia poras bei palaiko jų švarą, bet ir normalizuoja riebalų išsiskyrimą, suteikia odai matinį atspalvį ir švelnina jos tekstūrą.

Problema: rožinė.

Įprastas gydymas: medikamentinis – vietinis ir sisteminis gydymas, IPL procedūros, azelaino rūgštis.

Nėštumui tinkamas gydymas: azelaino rūgštis, geriami probiotikai.

Norint kontroliuoti rožinę, visų pirma reikėtų dėmesį atkreipti į savo žarnyną ir jo mikrobiotą, subalansuoti mitybą bei vengti streso.

Žmogaus virškinamojo trakto ertmėje esanti mikrobiota yra kiekvieno žmogaus individualus „mikrobioninis organas“, toks pat kaip kepenys, širdis ar plaučiai. Žarnyno mikrobiotos funkcionavimas ir sveika jos pusiausvyra tiesiogiai įtakoja kitas organizmo sistemas bei atskirų organų veiklą, vienas iš jų yra didžiausias mūsų organas – tai oda. Įdomus naujas mokslininkų atradimas – pastebėta, jog žmonės, kurių žarnyne vyrauja blogosios bakterijos, dažniau kenčia nuo rožinės, todėl labai svarbu kontroliuoti gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyrą. Tai daryti veiksmingai padeda geriamieji probiotikai.

Mūsų rekomendacija būtų DR.OHHIRA® 12 rūšių gerųjų bakterijų kompleksas, kurio veiksmingumą patvirtina klinikiniai tyrimai.

DR.OHHIRA® maisto papildo formulėje yra daugybė įvairių augalų, turtingų mikroelementais, vitaminais ir vertingomis maistinėmis medžiagomis: vaisiai, uogos, daržovės, grybai, dumbliai ir jūržolės. Patekę į žarnyną probiotikai didina gerųjų bakterijų skaičių, stiprina imunitetą ir slopina rožinės poveikį.

Pastaraisiais metais dermatologijos praktikoje azelaino rūgštimi sėkmingai gydomos įvairios odos ligos. Iš pradžių ji vartota odos hiperpigmentaciją sukeliančioms ligoms gydyti, vėliau nustatytas 20% azelaino rūgšties kremo gydomasis poveikis pūlinukams ir pūslelėms. Tolimesniais tyrimais įrodyta, kad gydant rožinę azelaino rūgštis tokia pat veiksminga kaip ir kiti vaistai, tokie, kaip metronidazolis, retinoidai, benzoilo peroksidas, geriamieji antibiotikai, o kai kuriais atvejais netgi veikia efektyviau.

Azelaino rūgštis gamtoje aptinkama prisotinta dikarboninė rūgštis su tiesia grandine, susidaranti oksiduojantis riebalų rūgštims. Tai tarpinis riebalų apykaitos produktas, nevirstantis į toksinius metabolitus, todėl azelaino rūgštis yra viena saugiausių ir veiksmingiausių šiuolaikinių rožinės gydymo priemonių.

Prižiūrėti rožinę turinčią odą rekomenduojame naudojant NOON Azelaic Forte 25 kremą. Šio kremo sudėtyje DermaShield™ technologija, kuri padeda išvengti odos sudirgimų.

Norint turėti gražią ir išpuoselėtą odą svarbu yra ja nuolatos tinkamai rūpintis. Kaip pastebi odos specialistė, labai dažnai nėštumo metu dėl savo delikačios būsenos bei odos pokyčių būsimos mamos visiškai atsisako bet kokios odos priežiūros ir palieka savo odą „likimo valiai“ – o būtent tai ir yra didžiausia klaida. Su esamomis odos problemomis reikia dirbti ir jas šalinti, neleisti atsirasti dar didesnėms. „Mano patarimas būtų labai paprastas – jeigu nežinote ar abejojate, kokia turėtų būti tinkama odos priežiūra, kokias priemones naudoti ir kokie ingredientai yra saugūs jums ir vaisiui, kreipkitės į profesionalus, kurie atsižvelgdami į jūsų būseną bei individualią odos būklę, skirs būtent jums tinkamiausią odos priežiūrą.“, - pataria SKINCÉLL estetinės dermatologijos klinikos specialistė Karolina Dromantienė.

Labai svarbu! Aukščiau išvardintas priemones galima įsigyti tik po individualios konsultacijos su dermatologu.

Estetinės dermatologijos klinika SKINCÉLL

Nowe artykuły

  • Žinios iš Pietų Korėjos: paslaptingasis PDNR

    Kai Kim Kardashian pritaria grožio procedūrai – pasaulis klauso. Neseniai ji atkreipė dėmesį į lašišų sėklos (en: Salmon-Sperm) produktą – prabangią odos priežiūros priemonę, kurios metu odai atjauninti naudojamas iš lašišos gautas PDRN. Siekiu jums perduoti naujausią ir aktualiausią informaciją. Todėl pristatau vieną naujausių ažiotažų estetinės medicinos srityje: PDRN odą...
  • Sveikatos ir ilgaamžiškumo šaltinis

    Glutationas – unikalus trijų aminorūgščių, glutamino, cisteino ir glicino, derinys, neretai tituluojamas svarbiausiu organizmo gynėju. Jo misija – sutramdyti laisvuosius radikalus ir užtikrinti kūno harmoniją. „Daugiausia glutationo randama kepenyse, inkstuose ir plaučiuose – organuose, atsakinguose už toksinių medžiagų apdorojimą ir pašalinimą iš organizmo. Jis...
  • Kaip išgyventi šventes, kai netoleruoji laktozės?

    Kaip išgyventi šventes, kai netoleruoji laktozės? Kalėdų metas – tai ne tik šeimos susibūrimo ir dovanų metas, bet ir gausių vaišių laikotarpis. Tačiau žmonėms, kurie netoleruoja laktozės, šventės gali tapti dideliu iššūkiu. Daug tradicinių Kalėdų patiekalų, tokių kaip sūriai, desertai ar pieniški padažai, yra pagaminti naudojant laktozės turinčius produktus. Štai keli patarimai, kaip...
  • Kojos skausmas

    Kojos skausmas Netikėtas kojų skausmas gali sugluminti kiekvieną. Visgi, nereikia nerimauti, jeigu kojos skausmas yra nedidelis ir jis nepasikartoja dažnai. Nerimauti reikia pradėti tuomet, kai naminės gydymo priemonės nepadeda ir skausmas stiprėja. Priežasčių, kodėl skauda koją gali būti daug. Kai kurios gali rodyti rimtą ligą, kitos gali būti ne tokios rimtos. Bet kuriuo atveju svarbu...
  • LYL F26 spray: mikronizuotos geležies nauda sveikatai

    Kas yra LYL F26 SPRAY®️? LYL F26 SPRAY®️ yra pažangus mikronizuotos geležies papildas, skirtas palaikyti optimalų organizmo geležies lygį. Mikronizuota forma užtikrina geresnį geležies įsisavinimą ir minimalizuoja šalutinį poveikį, kuris dažnai pasireiškia naudojant įprastus geležies papildus. LYL F26 SPRAY®️ ypač tinka žmonėms, kurie siekia patogaus ir efektyvaus sprendimo...
  • Šypsena – geriausia dovana

    Švenčių Dovanos ir Tikrosios Vertybės Artėjančios žiemos šventės – tai laikas, kai miestų gatvės pasipuošia šventinėmis lemputėmis, o parduotuvių vitrinos vilioja pačiomis įvairiausiomis dovanų idėjomis. Vartojimo kultūra pasiekia aukštumą: skubame, lekiame, ieškome tobulos dovanos artimiesiems, draugams ar kolegoms. Tačiau ar tikrai materialūs daiktai yra svarbiausi? Ar tą malonumą,...
  • Įtampos moters dubenyje slopina orgazmą

    Moters dubuo susijęs ne tik su reprodukcine veikla, būtent pilve ir dubenyje, anot pašnekovės, moteris kaupia daugiausia emocinių įtampų, kurios ne tik trikdo savijautą, bet ir slopiną orgazmą. Edita Esenku Šimkutė - meistro Manteko Čija mokinė, instruktorė, baigusi papildomosios alternatyviosios medicinos magistrantūrą ir daugiausia specializuojasi Dao jogos srityje, Dao seksologijoje ir...
  • Lazerinės technologijos - audinius tausojančiam ir efektyvesniam dantų šaknų kanalų gydymui

    VivaDens Odontologijos ir Estetikos Centro įkūrėja gydytoja odontologė Ingrida Ivancė dar iki 2000-ųjų matė poreikį Lietuvoje atnešti estetiką į odontologiją. Tobulindamasi užsienyje, ji tapo pirmąja nacionalinio, po to ir tarptautinio estetinės odontologijos konkursų laureate, taip pat yra vienintelė akredituota AACD (American Academy of Cosmetic Dentistry) estetinės odontologijos specialistė...
  • Hialurono ir botulino injekcijos. Ką apie jas reikia žinoti?

    Apie hialurono rūgšties ir botulino toksino injekcijas puoselėjant grožį girdėjo kiekvienas, tik ne visi žino, kas tai iš tiesų yra ir kaip veikia. Apie tai kalbamės su „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju Arnu Martinėliu. . . Hialurono rūgšties pavadinimą girdėjo daugelis, tik ne visi žino, kas tai iš tiesų yra. Papasakokite apie šį...
  • Kada ir kaip naudoti aliejus plaukų priežiūrai: profesionalų patarimai

    Tinkamai parinktos plaukų priežiūros priemonės ir tinkamas jų formavimas, gali ne tik atkurti plaukų sveikatą, bet ir sustiprinti jų natūralų grožį. Kalbai pasisukus apie plaukų priežiūrą, itin dažnai girdime apie plaukų aliejus ir jų naudą. Tokie aliejai plačiai naudojami norint sustiprinti, pamaitinti, pridrėkinti plaukus. Plaukų augimą skatinantys aliejai, apsauginiai aliejai, aliejai...
  • Dantis tiesina gausiausia profesionalų komanda

    Daug žmonių nori tiesių dantų, tačiau net neįsivaizduoja, nuo ko ir kurioje klinikoje pradėti. Lyderiaujančiame odontologijos klinikų tinkle „Šypsenos akademija“ kiekvienam pacientui parenkamas optimalus gydymas tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai. Kartais tam prireikia ir gydytojų konsiliumo. Tik sveikoje burnoje Dantų tiesinimas „Šypsenos akademijoje“...
  • Geriausias proteinas vyrams ir moterims 2024–2025 m

    Baltymų papildai jau seniai tapo populiaria sportininkų ir sveikos gyvensenos entuziastų dalimi. Jie padeda stiprinti raumenis, greitinti atsigavimą po treniruočių ir užtikrina subalansuotą mitybą. Šiame straipsnyje aptarsime tris geriausius baltyminių papildų pasirinkimus vyrams ir moterims, kurie yra ir bus aktualūs 2024–2025 metais. Jeigu ieškote aukštos kokybės papildų, kurie...
  • Laktozės netoleravimas. Kuo pienas toks vertingas vyresniame amžiuje? Ką svarbu žinoti?

    Svarbu žinoti, kad laktazės aktyvumo mažėjimas su amžiumi yra visiškai normalus fiziologinis procesas, dėl ko vyresnio amžiaus žmonės paprastai blogiau toleruoja pieną ir pieno produktus nei jauni žmonės. Dažnai neteisingai galvojama, kad reikia atsisakyti pieno ir pieno produktų. Atvirkščiai, sveikatai palankaus maitinimosi tikslas – į racioną įtraukti kuo įvairesnių produktų, o...
  • Kalėdinis laikotarpis: nepasiduokime stresui, nes kyla pavojus atsirasti lėtinėms neinfekcinėms ligoms

    Artėja kalėdinis laikotarpis, kai mes dirbsime dar daugiau. Atiduosime daugiau energijos ir pastangų įvykdyti vadovų užduotis, o paskui bėgsime į prekybos centrus pirkti kalėdinių dovanų. Visa tai darydami patirsime stresą, pervargsime ir galiausiai blogai jausimės. Šis bėgimas gali atsiliepti mūsų širdies veiklai ar atsirasti kitų lėtinių neinfekcinių ligų. Kaip to išvengti, kalbamės su...
  • Pėdų skausmas – dažna problema!

    Pėdų nuovargis po ilgo stovėjimo, intensyvios mankštos, gal net lengvas patempimas – dažnam pažįstamos situacijos. Kartais pėdų diskomfortas gali įspėti ir apie rimtesnes traumas ar lėtines ligas. Ką svarbu žinoti apie pėdų sveikatą, atskleidžia „Gijos Klinikų“ ortopedė-traumatologė dr. Vėtra Markevičiūtė. Dažnas skundžiasi pėdų skausmu, diskomfortu. Kokios dažniausios...
  • Sveika pėda – visaverčio judėjimo pagrindas

    Rūpindamiesi savo sveikata dažnai nepelnytai pamirštame vieną svarbiausių kūno dalių – pėdas, viso kūno pamatą. Kiekvienas žingsnis yra sudėtingas kaulų, sąnarių ir kitų audinių darbas, kurį pėdos ne visada išlaiko. Skausmas – pirmasis jų siunčiamas pagalbos signalas. Jį ignoruojant galima sulaukti rimtų sveikatos problemų. Gintautui Pociui, „Gijos Klinikų“ ortopedui...
  • Maistas, turtingas gerosiomis bakterijomis: kaip natūraliai sustiprinti imunitetą?

    Imuniteto stiprinimas yra svarbus norint apsisaugoti nuo peršalimo ligų, infekcijų ir bendro organizmo silpnumo. Vienas veiksmingiausių būdų sustiprinti imunitetą – rūpintis žarnyno sveikata, nes žarnyno mikroflora glaudžiai susijusi su imunine sistema. Gerosios bakterijos, dar vadinamos probiotikais, yra ypatingai svarbios virškinimo sistemos balansui ir stipriam imunitetui. Reguliariai...
  • Įaugęs nagas - "kodėl" ir "ką daryti"

    Šį kartą pakalbėkime apie įaugusius nagus. Dauguma jau yra susidurę su šia problema ir žino, kad tai liečia kojų pirštų nagus. Bet kartais, tiesa labai retai, jie gali įaugti ir ant rankų pirštų. Tai gali atsitikti traumavus rankos nagą arba dėl autoimuninės ligos, kuri laikui bėgant gali "susukti" nagą ir, dažniausiai, ne vieną. Šis reiškinys mūsų praktikoje yra tikrai gana retas,...
  • Dirgliosios žarnos sindromas: kas tai?

    Dirgliosios žarnos sindromas: kas tai? Dirgliosios žarnos sindromas (DŽS) yra lėtinė virškinimo sistemos liga, kuri paveikia storąją žarną. Pastaruoju metu (DŽS) viena dažniausiai diagnozuojamų funkcinių žarnyno sutrikimų, pasireiškianti pilvo skausmais, pūtimu, dujų kaupimusi bei viduriavimu ar vidurių užkietėjimu. Nors ši liga nėra pavojinga gyvybei, ji gali gerokai apsunkinti kasdienį...
  • Piknaudžiavimas saule – pagrindinė odos vėžio priežastis

    Atėjus pavasariui džiaugiamės šiltais orais, galimybe pabūti gamtoje. Vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore, mėgaujamės saule. Gaila, kad saulės vonios gali būti labai sunkios ligos priežastis. Tikriausiai visi esame girdėję apie tai, jog dėl saulės poveikio apgamai gali virsti odos vėžiu. Didelę šios srities patirtį turi GK klinikos gydytojas Karapet Babajan. Kas yra apgamas ir kodėl...
  • Anksti sučiuptas, klastingasis vėžys įveikiamas

    Kalbėti apie šią ligą, ko gero, geriausia skaičiais: Lietuvoje kasmet nuo jos miršta apie 100 žmonių. Tarp jaunų moterų – tai antras pagal dažnumą mirtinas vėžys po krūties vėžio. Melanoma – pavojingiausias odos vėžys, o per pastaruosius du dešimtmečius jos atvejų padaugėjo dvigubai. Rizikos veiksnių – ne vienas „Melanoma sudaro iki 5 proc. visų piktybinio odos...
  • Okcipitalinė (pakaušio nervo) neuralgija

    Pakaušio srityje jaučiate dilgčiojimą, sustingimą? Nuolat skauda pakaušį arba kaklą? Jaučiate pulsuojantį skausmą viršugalvyje arba už akių? Šie simptomai gali būti susiję su pakaušio neuralgija. Okcipitalinei neuralgijai būdingas kaklo ir galvos skausmas vienoje arba dviejose pusėse, pakaušio odos jautrumas. Manoma, kad pakaušio neuralgijos priežastis – pakaušio nervo dirginimas...
  • Tobulų pėdų paslaptis – sveikos pėdos

    Ar ir tau pažįstamas jausmas, kai gėda būti basomis tarp kitų žmonių? Nuolat vargina skausmas pėdose, nemalonus kojų kvapas, gal tavo nagai negražūs, papilkėję, pageltę, sustorėję, skauda vaikščioti, nes ant pėdų yra įtrūkimų? Jei nors vienas atsakymas yra Taip, tai šis straipsnis kaip tik tau. Pakalbėkime apie kelionę link tobulai gražių pėdų ir kaip jomis tinkamai pasirūpinti, kad esamos...
  • Skaidulų galia: kaip šios medžiagos saugo jūsų sveikatą ir kodėl jų trūkumas gali sukelti rimtas sveikatos problemas?

    Dėl greito gyvenimo tempo, nesubalansuotos mitybos ir perdirbto maisto mes dažnai negauname svarbiausių medžiagų, o viena iš jų – skaidulos, būtinos tinkamam organizmo funkcionavimui. Dauguma žmonių net nesusimąsto, kad jų kasdienėje mityboje trūksta skaidulų, o šis trūkumas tyliai kenkia sveikatai, lėtai didindamas įvairių ligų riziką. Tad kokie požymiai išduoda, kad mūsų organizmas...
  • Kodėl neverta atidėlioti dantų atkūrimo?

    Kiekvienas esame pastebėję žmonių, kurie vengia plačiai šypsotis arba tai darydami ranka prisidengia burną. Dažniausiai taip elgiasi praradusieji vieną ar keletą dantų. Kenčia ir tokių žmonių sveikata, ir savivertė. Situacija visiškai pasikeičia atkūrus dantis. Šiuolaikinė odontologija siūlo juos atstatyti implantais. Kodėl reikia atkurti prarastus dantis? Dantų netekimas nėra tik...
  • Medicinos sektoriaus įmonių veiklos skaitmenizacija: ką reikėtų žinoti?

    Medicinos sektorius susiduria su dideliais iššūkiais: augančiais pacientų srautais, griežtais reguliavimais, reikalavimu užtikrinti kokybišką aptarnavimą bei gydymą ir vis besikeičiančia technologine aplinka. Šios aplinkybės skatina medicinos įmones siekti inovatyvių sprendimų ir skaitmenizuoti savo veiklą. Verslo valdymo sistemos (VVS) ir dirbtinis intelektas (DI) tampa pagrindiniais...
  • Burnos irigatorius - kaip natūralus būdas sumažinti apnašų kaupimąsi

    Burnos higiena yra svarbi ne tik norint išlaikyti sveikus ir baltus dantis, bet ir siekiant užkirsti kelią dantenų ligoms bei kitiems sveikatos sutrikimams. Vienas iš pagrindinių burnos priežiūros tikslų – sumažinti apnašų kaupimąsi, nes būtent apnašos yra daugelio problemų šaltinis. Burnos irigatorius tampa vis populiaresne priemone, kuri padeda tai padaryti natūraliu būdu,...
  • Moters orgazmas gali būti lavinamas

    Moteriškumo ir orgazmo temos mūsų visuomenėje tabu, bet tuo pačiu labai įtraukiančios, nes kiekviena moteris nori jaustis moteriška, nori patirti malonumą būdama partnerystėje. Su kuo susijęs moters išsilaisvinimas, orgazmas ir dar daugiau kalbamės su Dao praktike Edita Esenku. Edita Esenku Šimkutė yra Dao praktikų instruktorė, alternatyvios medicinos magistras, „Gydomoji Tao...
  • Gripas ir skiepas nuo gripo: kodėl svarbu apsisaugoti šaltuoju sezonu?

    Gripas yra viena iš dažniausių virusinių infekcijų, kurios siaučia šaltuoju metų laiku. Jis gali būti ne tik nemalonus, bet ir pavojingas, ypač silpnesnį imunitetą turintiems žmonėms. Jei norite efektyviai išvengti gripo komplikacijų, skiepas nuo gripo yra viena efektyviausių profilaktikos priemonių. Kas yra gripas? Gripas yra virusinė infekcija, kuri paveikia kvėpavimo takus ir gali...
  • Kaip šaltasis sezonas veikia mūsų organizmo būklę ir kokie papildai gali padėti?

    Šaltasis sezonas dažnai kelia iššūkių mūsų organizmui. Dėl temperatūros pokyčių, šviesos trūkumo ir mažesnio fizinio aktyvumo daugelis žmonių susiduria su nusilpusiu imunitetu, padidėjusiu nuovargiu ir energijos stoka. Tai taip pat lemia didesnę riziką susirgti peršalimo ligomis bei kitomis infekcijomis. Raw Powders ekspertai pabrėžia, kad šaltuoju sezonu ypač svarbu rūpintis savo organizmo...
  • Būkime budrūs, atsakingi ir pilietiški!

    Gruodžio 27-oji – Tarptautinė pasirengimo epidemijoms diena. Enciklopediniai žinynai epidemiją apibrėžia kaip neįprastai didelį užkrečiamų ligų išplitimą viename ar keliuose teritorijos administraciniuose vienetuose arba naujų susirgimų atsiradimą. Epidemijos veikiamoje vietovėje sergamumas gali padidėti net dešimt kartų! Pandemija – didelio masto epidemija,...
  • Kurkime tik sveiką ir saugią ateitį!

    Gruodžio 12-oji – Tarptautinė visuotinės sveikatos priežiūros aprėpties diena. Šiandien akcentuojami su sveikatos priežiūra bei jos aprėptimi susiję tikslai: stiprių sveikatos sistemų kūrimas, visuomenės sveikatos apsaugos poreikių patenkinimas, glaudus suinteresuotų šalių bendradarbiavimas, tinkamas bendruomenių informuotumas, paveiki bei efektyvi sklaida. Esminis...
  • Saugokime kitus, saugokimės patys!

    Gruodžio 3-ąją minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Ši išskirtinė pirmojo žiemos mėnesio diena informuoja visuomenę apie tai, jog būtina atkreipti dėmesį į žmonių su negalia problemas bei skatina aktyviau dalyvauti neįgaliųjų bendruomenės veikloje. Būkime supratingi, nelikime abejingi... Jautriau reaguodami į kito asmens problemas, skatindami empatiją bei...
  • Raudonas kaspinas – palaikymo žinutė

    1988 metais įvairių tarptautinių sveikatos organizacijų bendru sprendimu buvo priimtas nutarimas, kuris skelbė, jog gruodžio 1-oji tampa Pasauline kovos su AIDS diena. Rūpinkimės sveikata kasdien, saugokime ne tik savo, bet ir kitų gyvybes! Medikai informuoja, o visuomenei būtina įsidėmėti, jog įgytas imuniteto nepakankamumo sindromas nustatomas tada, kai ŽIV (žmogaus...
  • Vyrai, neberūkykite, o sveikatą atstatykite!

    Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Būtent šią dieną rūkantieji daug aktyviau skatinami atsisakyti žalingo įpročio tiek dėl pačių sveikatos, tiek ir dėl artimųjų gerovės. Kokias grėsmes nikotinas kelia sekso kokybei? Kodėl šio žalingo įpročio rekomenduojama atsisakyti vyrams? Nors iš pradžių prieš intymų aktą surūkyta...
  • Sveikesni plaučiai – sveikesnis organizmas!

    Lapkričio trečiąjį trečiadienį Pasaulyje minima lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (LOPL) diena. Lėtinė obstrukcinė plaučių liga pasireiškia tuomet, kai žmogaus kraujyje ima trūkti deguonies – jis ima dusti. Sergantysis LOPL be dusulio gali jausti ir šiuos simptomus: pastovų kosulį, švokštimą kvėpuojant, slogą, čiaudulį, bendrą silpnumą bei nuovargį ir kt. Kas gali lemti...
  • DDR terapija – ilgalaikiai rezultatai

    Jau ėmėme skaičiuoti antrąją dešimtį nuo datos, kai pasaulyje buvo pradėta minėti… Tualetų diena. Taip, lapkričio 19-ąją ypatingas dėmesys skiriamas patalpos, skirtos natūralių poreikių tenkinimui, svarbai. Šiandien sprendžiamos išties aktualios sanitarijos problemos, aptariami įvairūs su WC įrengimu susiję klausimai. Taigi, tupyklos egzistavimas yra išties ne mažiau...
  • Vartokime antibiotikus ypač atsakingai!

    Lapkričio 18-oji – supratimo apie antibiotikus Europoje diena – atveria duris Pasaulinei supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitei. Įvairiuose renginiuose visuomenė bus informuojama apie neracionalų antibiotikų vartojimą bei grėsmes, kurios kyla tuomet, kai šiais vaistais piktnaudžiaujama. Reikia pripažinti, kad tiek netinkamas antibiotikų vartojimas, tiek ir...
  • Įžiebkime purpuro šviesas, palaikykime!

    Kasmet lapkričio 17-ąją minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Šiandien visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į neišnešiotukų problemas, bendruomenės raginamos palaikyti įvairias labdaros bei savanorystės akcijas. Kokios priešlaikinio gimdymo grėsmės? Kuo ankstukas skiriasi nuo kitų naujagimių? Šie kūdikiai gimsta anksčiau nei įprasta – 22 iki 37 savaičių amžiaus. Per...
  • Valdome save, kontroliuojame ligą!

    Lapkričio 14-oji – Pasaulinė Diabeto diena. Cukraligė – išties klastinga lėtinė liga. Kas gali sukelti cukrinį diabetą? Medikai išskiria ne vieną antrojo tipo cukrinį diabetą sukėlusią priežastį, tai – sutrikęs gliukozės toleravimas, nutukimas, nejudrus gyvenimo būdas, netinkama mityba, patiriamas stresas, aukštas kraujo spaudimas, amžėjimas. Cukraligę gali iššaukti ir...
  • Nelikime abejingi pulmonologų įspėjimams!

    Lapkričio 12-ąją minima Pasaulinė plaučių uždegimo diena. Gydytojai akcentuoja, jog pneumoniją (plaučių uždegimą) gali sukelti tiek virusai, tiek bakterijos ar grybeliai. Nors ligos sukėlėjai gali plisti įvairiais būdais, tačiau dažniausiai užsikrečiama nuo sergančiojo, kuris čiaudi ar kosi, lašeliniu būdu – per orą. Sunku patikėti, tačiau kasmet plaučių uždegimu suserga...
  • Valgykim sveikai, gyvenkim ilgai!

    Lapkričio 8-oji - Europos sveikos mitybos diena. Liūdina tai, jog nutukimas Europoje didėja, o turintys antsvorio asmenys ignoruoja faktus, įrodančius, kad papildomi kilogramai tikrai kenkia sveikatai ir gali sukelti įvairias lėtines ligas. Sveiką mitybą apibrėžia tinkamas žmogui būtinų suvartoti maisto medžiagų ( baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų ir kt.) kiekis....
  • Vartojimo paskola sveikatos priežiūros paslaugoms finansuoti: kada verta skolintis?

    Šiandieną sveikatos priežiūros paslaugų kainos gali tapti nemenku finansiniu iššūkiu. Nepaisant medicininių draudimų ar valstybinių kompensacijų, pacientams tenka susidurti su brangiomis operacijomis, ilgalaikėmis terapijomis ar specialios medicininės įrangos poreikiu. Tokiais atvejais vartojimo paskola gali tapti vienu iš galimų būdų finansuoti šias būtinas, tačiau dažnai neplanuotas...
  • CBD kaina: nuo ko ji priklauso ir ar brangesnis CBD aliejus yra geresnis?

    Lietuvos pirkėjai yra iš tų, kurie labai daug dėmesio skiria produktų kainai. Todėl ir CBD kaina, ieškant patikimų produktų, yra svarbi. Visgi, nemažai žmonių nesupranta, kodėl CBD aliejus kaina skiriasi skirtingose parduotuvėse. Todėl svarbu suprasti, nuo ko priklauso aliejaus kaina, kad vartumėte tik kokybiškus ir saugius produktus. Kokios CBD aliejaus kainos vyrauja šiuo...
  • Kaip rasti motyvaciją fiziniam aktyvumui?

    Sveikatos priežiūros specialistai nuolat kalba apie fizinį aktyvumą, jo svarbą siekiant išvengti lėtinių neinfekcinių ligų. Stengiamasi pagrįsti ir įrodyti fizinio aktyvumo naudą, kad išvengtume širdies ir kraujagyslių bei kitų ligų. Tačiau dažnai paaiškėja, kad žmonės neturi motyvacijos būti fiziškai aktyvūs. Kur vis dėlto rasti tos motyvacijos? Apie tai kalbamės su Marija Povilaite,...
  • Netoleruoji laktozės? Naujiena Lietuvoje – laktazės maisto papildai. Paprastas sprendimas sudėtingai problemai

    Laktozės netoleravimas aktuali, tačiau dažnai nuvertinama problema. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių, daugybė žmonių susiduria su šiuo iššūkiu, tačiau apie tai vis dar trūksta informacijos, o pagalba yra ne visada lengvai prieinama. Dėl to daugybė žmonių priversti atsisakyti savo mėgstamų pieno produktų ir keisti savo mitybos įpročius. Kaip laktozės netoleravimas...
  • Dvi pagrindinės priežastys kodėl jaučiame pėdos skausmą

    Kaip atskirti kas, plantarinis fascitas (pėdos skliauto fascijos uždegimas) ar achilo tendinitas (achilo sausgyslės uždegimas) sukelia pėdos skausmą? Tiek plantarinis fascitas, tiek achilo tendinitas yra dvi pagrindinės pėdos skausmo priežastys. Nustatant skausmo priežastį svarbu lokalizuoti skausmo vietą. Jei skausmas juntamas po kulnu (po kulnakauliu) dažniausiai tokio skausmo...
  • Kompleksinis urologinis ištyrimas: ligų nustatymui ir efektyviam gydymui

    Urologinėmis ligomis bent kartą gyvenime yra sirgęs beveik kiekvienas. Jei taip atsitiko, svarbiausia nedelsti, nes šių ligų gydymo rezultatus pagerina ankstyva ir tiksli diagnostika. Ją užtikrina kompleksinis urologinis ištyrimas, apimantis tiek betarpišką gydytojo bendravimą su pacientais, tiek ir laboratorinius bei instrumentinius tyrimus. Vienas iš tyrimų, leidžiančių dar nuodugniau...
  • TeltoHeart – išmanioji širdies stebėjimo apyrankė

    TeltoHeart – tai daugiafunkcinė medicininė apyrankė, sukurta Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupės Teltonika kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkais ir Santaros klinikų specialistais. Šis įrenginys skirtas žmonėms, kenčiantiems nuo širdies ritmo sutrikimų, tokių kaip prieširdžių virpėjimas, leidžiant nuolat stebėti širdies veiklą ir aptikti širdies ritmo...
  • Lengvumas kojose ir pagalba sąnariams

    Lengvumas kojose ir pagalba sąnariams: Ar žinojai, kad TianDe – prekės ženklas, kuris siūlo produktus, turinčius unikalių savybių, kurie paremti tradicine kinų medicina ir natūraliais ingredientais. Šiandien noriu papasakoti apie tris produktus, kurie gali tau labai pagelbėti sprendžiant problemas dėl įvairių kūno skausmų, nemalonių būsenų ar netikėtų traumų atvejų. Tai...