Спросите врача
Psichologė, atsakys į klausimus apie vaikų, paauglių ir suaugusiųjų emocinę savijautą (nerimą, depresiją, baimes, paniką ir kt.), savivertę, vaikų – tėvų tarpusavio santykius ir auklėjimą, prieraišumą, vaikystės traumas, įvaikintų/globojamų vaikų emocijų ir elgesio ypatumus.
Psichologė Kristina Ušackienė dirba privačioje klinikoje UAB „Panerioklinika“ bei VGC “Pastogė“. Konsultuoja paauglius ir suaugusius, poras. Veda saves pažinimo, sapnų analizės, filmų terapijos grupes.Psichologė remiasi egzistencinės terapijos principais, taiko naratyvinės, kognityvinės terapijos metodus, gali taikyti dailės terapijos elementus.
Išsilavinimas:
1995-1999m.VDU įgytas psichologijos bakalauras.
1999-2001m. VDU įgytas sveikatos psichologijos magistro laipsnis.
2015m. ir 2016m. stažuotės Norvegijoje (sisteminis šeimos konsultavimas, naratyvinė terapija).
Nuo 2014m. priklausau Lietuvos psichologų sąjungai.
Kiekvienais metais keliu savo profesinę kvalifikaciją dalyvaudama įvairiuose seminaruose ir konferencijose.
Darbo patirtis:
1999 m – 2002 m VĮ “Valkininkų sanatorija”, psichologė
2002 m – iki dabar VGC “Pastogė”, psichologė
2006 m – iki dabar PPKC, psichologė, lektorė
2012 m – iki dabar UAB “Panerioklinika, psichologė
UAB ”Panerio klinika”
Panerių g 79, Kaunas
+370 687 38049
Все темы
2023-04-15
Laba diena, Andriau,
Ačiū už klausimą. Esate visiškai teisus, šioje situacijoje padėtų psichologo konsultacijos. Rekomenduočiau apsilankyti ne vieną kartą, pradžiai bent 3-5 susitikimus, po kurių galėtumėte pasvarstyti, ar verta tęsti toliau, ar pakanka. Konsultacijų metu galėsite patyrinėti, su kuo susijęs Jūsų nerimas. Ką Jums reiškia vėžio diagnozė, kokia asmeninė patirtis su šia liga. Galbūt atpažinsite klaidingus įsitikinimus, mokysitės juos koreguoti. Pabaigoje noriu pasakyti, kad nerimas padeda atpažinti mums svarbius dalykus, tad linkiu išdrįsti leistis į santykį su savo nerimu.
Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė
2023-03-18
Laba diena, Marija,
Ačiū Jums už klausimą.
Pirmiausiai dėl vaistų - šiuo klausimų reiktų konsultuotis su gydytojų psichiatru. Vis dėlto, dažniausiai vaistai pagerina emocinę savijautą, bet pačios nerimo problemos neišsprendžia.
Psichologas Jums pagelbėtų bandant suprasti savo nerimą ir baimes, dirbti su įkyriomis mintimis, mokytis jas keisti. Nes ir pati pastebėjote, kad galvojimas apie tai, kad "ir vėl neužmigsiu", tik išaugina baimę, įsuka užburtą ratą. Taip pat galite susikurti ruošimosi miegui ritualą. Galbūt pasikartosiu, bet padeda bent dvi valandos iki miego praleisti be ekrano
больше...
2023-03-12
Laba diena, Tomai,
Ačiū Jums už klausimą. Jeigu norite tiksliau išsiaiškinti savo problemos šaknis, siūlyčiau šį klausimą aptarti su šeimos gydytoju. Rekomenduotina užsiregistruoti pas neurologą klinikose, kuris išrašytų siuntimą psichoneurologiniam ištyrimui. Galima kreiptis dėl logopedinės pagalbos poreikio.
Psichologas šiuo atveju galėtų padėti išsikalbėti apie jausmus, kylančius dėl kalbos problemų.
Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė
2023-03-09
Laba diena, Justinai,
Ačiū, kad pasidalinote, tačiau nesupratau, ko tiksliai klausiate. Dėl galvos maudimo pirmiausiai pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, o dėl nerimo sutrikimo konsultuoja gydytojas psichiatras.
Jei norite pasikonsultuoti dėl patiriamo ilgalaikio streso - kreipkitės į psichologą ar psichoterapeutą.
Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė
2023-03-06
Laba diena,
Kadangi problema yra užsitęsusi, rekomenduočiau pirmiausiai pasitarti su gydytoju psichiatru. Taip pat būtų naudinga psichoterapinė pagalba, kurios dėka galėtumėte tyrinėti savo baimes, santykį su aplinkiniais. Tikėtina, kad Jūsų atveju būtų vertinga ir dėmesingo įsisąmoninimo grupė.
Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė
2023-03-03
Laba diena,
Ačiū už klausimą. Priežasčių šiams simptomams gali būti ne viena. Labai gerai, kad pasidarėte kraujo tyrimus. Pirmiausiai norėtųsi sužinoti, ar pakankamai miegate, visavertiškai maitinatės, geriate pakankamai vandens? Ar paskutiniu metu patiriate stresą? Pakutiniu atveju galėtų padėti psichologas.
Jei simptomai nesiliauja, siūlyčiau ir toliau konsultuotis su šeimos gydytoju.
Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė
2023-03-02
Laba diena,
Taip, tai gali būti nerimo arba panikos atakos požymiai. Jei tyrimai nieko nerodo, rekomenduotina kreiptis į psichikos sveikatos specialistą.
Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė
2023-01-13
Laba diena, Lina,
Ačiū Jums už klausimą. Panašu, kad Jums pasireiškia panikos atakos simptomai (dėl diagnozės reiktų kreiptis į gydytoją psichiatrą). Jeigu atlikti tyrimai nerodo problemų, svarbu save nuraminti, kad tikrai širdis nesustos, nepritrūks oro. Jums būtų rekomenduotina taikyti atsipalaidavimo, minčių nukreipimo, raumenų relaksacijos pratimus, meditaciją. Su panikos atakomis dirba KET (kognityvinė elgesio terapija) specialistai, bet gali padėti ir kitų krypčių psichologai ir psichoterapeutai.
Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė
2023-01-10
tėvai nesutaria visą gyvenimą, mane laiko tarpininku (skambina man, pasakoja nemalonius savo santykių aspektus, gyvenimo nuoskaudas ir tai tęsiasi jau 2 metus pastoviai, kas antrą dieną, kartais kiekvieną dieną). Aš pati auginu vaikus ir man skaudu, kad tėvai taip nesutaria, o padėti iš esmės negaliu, nes tai jų sprendimas. Visuomet jų konflikto metu sakau, kad jie nesugeba gyventi po vienu stogu ir kad jiems reikia gyventi atskirai. Tačiau abu vis tiek gyvena name, jo neparduoda, liepia man gauti paskolas, iškeldinti tai vieną, tai kitą iš namo. Aš neturiu tokios galimybės padėti. Suprantu, kad jiems reikalinga pagalba, išklausau bet ir pati turiu stabili išlikti savo vaikams, savo darbe, vyrui. Mane tai labai veikia psichologiškai, nebegaliu klausytis, nes pavargau, noriu ramiai išsimiegoti, noriu džiaugtis gyvenimu. O gyvenu nuolatinėje įtampoje, nes kiekvienas skambutis ir skundai man sukelia įtampą. Nežinau, ką tokiais atvejais daryti, kur kreiptis, kaip įkalbėti juos nueiti pas psichiatrą, nes jau jaučiu, kad visiems darosi nebeįmanoma gyventi. Džiaugiuosi, kad gyvenu ne po vienu stogu kartu su jais (skamba žiauriai, tačiau vargina beprotiškai, gadina nervus ne tik vienas kitam, bet ir mane jau stipriai veikia).
Laba diena, Juste,
Ačiū Jums už klausimą. Daug paprasčiau būtų nutraukti santykius, jei būtumėte tarpininkas ne tarp tėvų. Tai, kad atpažįstate tarpininko vaidmenį - labai svarbu. Pabandykite pabūti mintyse su šia situacija: ko tikisi mama, tėtis iš Jūsų? Kaip Jūs reaguojate? Kiek laiko tai tęsiasi? Kas pasikeitė? Kas kartojasi? Jei ir toliau reaguosite taip pat, kas pasikeis? Jei esate skaitantis žmogus, rekomenduočiau paskaityti "Žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės", "Scenarijai, kuriuos žaidžia žmonės" ar "Ribos". Tikėtina, kad savyje galite atpažinti aukos vaidmens scenarijų, baimę, o kas
больше...
2023-01-04
Bet...buvo atlikti du tyrimai..kraujo ir ekg. Padarius ekg - specialisto komentaras dar daugiau sukele nerima.. : "aha.. idomi kardiograma tavo cia"..
Na isejes pasitare jog kaip ir ok toji kardiograma.. sinusinis ekg.
Paleido namo ta pacia nakti..
Kita diena kreipiausi i seimos daktare. Na pagirtina jog vienu daugiau tyrimu atliko iterpe i tarp ekg ir kraujo,slapimo tyrimus. Tai liepe magni su kaliu gert.. na kiek begerciau nesikeicia.. (aciu dievui nesikartoja alpimo - apsvaigimo jausmas.)
Praejus kiek daugiau nei savaitei , iki siandien,buna jog sirdi suduria , spaudzia krutine , siuo metu desines kojos bluzni maudzia,bei kaires puses po pazastimi spaudzia. Pradejo kaip ir pykint momentais,akyse vaizdas paziurejus kur fokusuoja mazdaug sekundes atzvilgiu,vis dar tas nuovargis yra.. daktare pakartoninai atliko ekg gavus atsakyma - "o geresni rezultatai negu buvo pries" .. na su tokiais komentarais.. israse "lexatonil 3mg" paskaiciau salutinius.. baisu ir gert.. vienas is salutiniu "sirdies nepakankamumas -( iskaitant sustojima.) " va sis dalykas ir gazdina gert vaistus.. dingsta pasitikejimas daktarais... kaip galeciau sau padet ? Man 27 pabaiga.
Laba diena,
Ačiū Jums už klausimą. Staigus būsenos pasikeitimas rodo, kad kažkas vyksta Jūsų organizme. Priežasčių gali būti dauga: galbūt pervargimas, galbūt padidėjęs emocinis jautrumas šventiniu laikotarpiu, o gal ir fizinės ligos išdava. Todėl labai svarbu, kad pasidarėte tyrimus. Kai gydytojas pasako, kad "įdomi kardiograma", nebijokite paprašyti pakomentuoti, nes niekas kitas ir nepaaiškins, ką minėtas gydytojas turėjo mintyje tai sakydamas. Kadangi pirmas rezultatas buvo prastesnis, antras - geresnis, rekomenduotina kurį laiką pasekti, ar išlieka geresnis rezultatas ir toliau.
Į
больше...
2023-01-03
Atsiprašau, jei kreipiuosi nesusijusiu klausimu. Bet noriu pasiteirauti ar saugu būtų vartoti 5-HTP papildus depresijos ir nerimo simptomams sumažinti, maitinant krūtimi (vaikui jau 2 metai, maitinamas pagrinde naktį)? Ačiū.
Laba diena,
Dėl papildų naudojimo reikėtų pasitarti su gydytoju (šeimos ar gydytoju psichiatru). Vartojimo lapelyje nurodyta, kad maitinančioms nereikėtų jo vartoti. Kitas klausimas - ką galvojate apie nemedikamentinį depresijos ir nerimo gydymą? Galbūt vertą kreiptis psichologo ar psichoterapeuto pagalbos.
Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė
2022-12-21
Laba diena,
Ačiū už klausimą. Jūsų išvardinti simptomai rodo galimas panikos atakas. Dėl diagnozės reiktų kreiptis į gydytoją psichiatrą. Taip pat rekomenduotina psichologo ar psichoterapeuto konsultacijos.
Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė
2022-12-18
Laba diena,
Ačiū už klausimą. Gali būti dėl psichologinių priežasčių, bet su kuo konkrečiai, su kokiais jausmais tai susiję, siūlyčiau Jūsų vaikinui užsiregistruoti pas psichologą ir patyrinėti kartu.
Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė
2022-12-06
skauda ir patinus vos atsistoju o kai sedziu nieko. Pries einant turiu pamasazuoti. Turiu epilepsijia. Kaip jia gydyti? Butinai Kauno reik? O as te nieko nezinau...
Laba diena, klausimas ne tuo adresu. Pirmiausiai kreipkitės į savo šeimos gydytoją, Jus nukreips reikiamiems specialistams.
Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė
2022-11-18
Ačiū Jums už klausimą.
Dėl antidepresantų vartojimo reiktų konsultuotis su gydytoju psichiatru. Gali būti, kad Jums pasireiškė šalutinis vaistų poveikis. Rekomenduotina būtų įvertinti depresiškumą. Jei yra lengvo ar vidutinio sunkumo depreija, gali pakakti ir psichologo ar psichoterapeuto konsultacijos. Tačiau prie sunkios depresijos medikamentinis gydymas būtinas.
Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė
2022-06-10
Laba diena,
Ačiū už klausimą. Tie patys simptomai gali būti ne vienos ligos požymis. Jeigu tyrimai nerodo, greičiausiai tai tiesiog organizmo reakcija į stresinį įvykį. Jeigu išlieka nerimas, rekomenduočiau pasikonsultuoti su psichologu.
Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė
2022-05-30
Laba diena,
Ačiū Jums už klausimą. Kadangi problema įsisenėjusi, esate gavusi įvairios pagalbos, tai nemaža tikimybė, kad ir tolimesnė pagalba atrodys neefektyvi. Gydymo efektyvumas priklauso nuo kombinacijos: įgimtų dalykų, medicininės bei psichoterapinės pagalbos bei paties žmogaus pastangų. Gali būti, kad esminė problema - nepasitikėjimas tyrimais kyla iš bazinio nepasitikėjimo kitais, pasauliu. Apie tai galima dirbti ir psichoterapijoje. Bet tai tik viena iš prielaidų. Taip pat pastebite, kad terapija duoda laikiną palengvėjimą. Gyvenant su nuolatiniu nerimu tai turbūt geriau negu nieko. Kadangi tyrimai nerodo biologinės kilmės sutrikimų, didėja tikimybė, kad problema yra Jūsų mąstyme ir požiūryje. Asmeninė terapija nevyksta greitai, bet Jūsų atveju ji būtų rekomenduotina.
Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė
2022-05-19
Turiu kelias rimtas lėtines ligas. Anksčiau bėgau nuo jų, bandydavau gyventi taip, lyg jos neegzistuotų, bet šiais metais buvo diagnozuota dar viena liga. Bandau tvarkytis su sveikata, bet man tai labai sunku. Taip pat turiu savivertės problemų. Negaliu kalbėti ar net mąstyti šiomis temomis, nes pradedu verkti. Sunkiai susikaupiu darbui ir dažnai skaitau internete apie esamas ligas ir jų komplikacijas, nebesuprantu, kiek laiko man liko ir labai nenoriu tapti našta aplinkiniams, o man dar tik 26. Ar tokiu atveju reikalinga psichologo pagalba, ar geriau padėti sau kitais būdais, kaip tam tikų knygų skaitymu ar sporto užsiėmimais?
Laba diena,
Ačiū už klausimą. Ligos diagnozė daugeliui yra stresinis įvykis. Sergant lėtine liga, gali prireikti įvairių resursų - fizinių, finansinių, emocinių - kad susidoroti su ligos keliamais iššūkiais. Ligos pobūdis lemia, kiek reikia pokyčių, gydymo. Kaip ir supratote, nepavyks apsimesti, tarsi liga neegzistuotų. Kils visokių emocijų. Tame tarpe ir noras paverkti - leiskite sau kartais per ašaras išlieti susikaupusias emocijas.
Kalbant apie artimuosius, taip, Jūsų lėtinės ligos paliečia ir juos. Tai ne Jūsų kaltė. Artimųjų rūpestis nebūtinai reiškia, kad esate našta. Kartais liga
больше...
2022-03-24
Laba diena,
Ačiū Jums už klausimą. Girdisi Jūsų susirūpinimas dukters emocine savijauta, bet čia tikrai reiktų profesionalios pagalbos. Dėl vaistų būtina pasikonsultuoti su vaikų ir paauglių psichiatru. Nes svarbu atitaikyti ir patį vaistą, ir dozę ir paaiškinti, kaip vartoti, kaip nutraukti vaistus. Norėčiau padrąsinti pirmiausiai Jus kaip mamą - nebijoti kreiptis pagalbos. Privačiose klinikose galima gauti paslaugas išlaikant anonimiškumą.
Kalbant apie psichologinę pagalbą, kartais paaugliai nedrįsta eiti pas mokyklos psichologą, bet ryžtasi lankytis kitur. Galite pakalbėti, kokie vari
больше...
2022-03-20
Laba diena,
Ačiū už klausimą. Iš tiesų klausimą reikėtų užduoti gydytojui psiachiatrui. Tiesiog praleidote kartą, pasistenkite sugalvoti, kaip nepraleisti ateityje, galbūt priminimą užsistatyti. Toliau gerkite rekomenduotiną dozę.
Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė
Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.
Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.