Спросите врача
- Все темы
- Andrologai, urologai
- Ausų, klausos ligos, audiologija
- Kineziterapija
- Masažas
- Natūralūs sveikatinimo būdai
- Nemigos gydymas
- Odontologija
- Osteopatija, manualinė terapija
- Osteopatija, neonatologija, pediatrija
- Psichiatrai psichoterapeutai
- Psichiatrai, priklausomybių ligų psichiatrai
- Psichologai
- Šlapimo nelaikymas, odos priežūra, slauga
- Slauga, pragulų profilaktika ir priežiūra
- Vaikų neurologija
- Vaistažolės, fitoterapija
- Vaistininkystė, farmacija
- Veterinarija
Šlapimo nelaikymas, odos priežūra, slauga
2022-04-04
Mano mama pradėjo dažnai keltis naktį į tualetą (iki 4 kartų). Iki šiol taip nebuvo. Vandens ir kitų skysčiu prieš miegą negeria. Jeigu jau užsinori šlapintis, tai susilaikyti beveik negali. Prašome patarti, jai reikėtų ginekologo ar urologo konsultacijos dėl priežasčių ir galimos operacijos?
Sveiki,
Kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kuris atliks tyrimus ir esant reikalus nukreips urologo konsultacijai.
Pagarbiai,
VšĮ Inkocentras.
2020-12-29
Sveiki,
Jei Jums radus grybelį buvo skirtas tinkamas gydymas, tuomet jokių papildomų pojūčių jausti neturėtumėt. Jei jaučiate, kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Dažnas šlapinimasis gali būti dirglios pūslės, ūmaus šlapimo pūslės uždegimo, ar kitos šlapinimosi sistemos simptomas. Į Jūsų klausimą tiksliai galėtų atsakyti gydytojas, atlikęs reikiamus tyrimus. Jei vargina dažnas šlapinimasis arba pateka šlapimas, tuomet dėvėkite įklotus šlapimui sugerti. Jų galima įsigyti vaistinėse, diagnozavus šlapimo nelaikymo vidutinį laipsnį, jie yra kompensuojami.
Pagarbiai,
J. Misevičienė
VšĮ Inkocentras
2020-12-03
Sveiki,
Vaistus pakeisti Jums gali tik Jus gydantis gydytojas.
Pagarbiai,
VšĮ Inkocentras
Jurga Misevičienė
2020-09-23
Man 28 metai, vyras. Susidūriau su labai gėdinga problema. Per paskutinę savaitę, keturis kartus prisišlapinau į lovą (naktį). Dieną šlapinuosi 12-14 kartų, noras šlapintis atsiranda staiga, ilgai kentėti negaliu. Pas šeimos gydytoją užsiregistravau, tačiau reikės ilgai laukti eilėje. Kas man yra? Kaip turėčiau toliau elgtis? Ar yra kažkokių vaistų ar priemonių, kurios pagelbėtų esamoje situacijoje, bent kol pakliūsiu pas šeimos gydytoją? Esu dirbantis ir aktyvus žmogus, todėl esama situacija labai vargina.
Sveiki,
Kas Jums yra atsakys Jus gydantis gydytojas po išsamaus ištyrimo. Kol laukiate vizito pas gydytoją, reikėtų naudoti šlapimą sugeriančias priemones - įklotus, kelnaites. Nustačius šlapimo nelaikymą dalis tokių priemonių bus kompensuojama. Jei turite galimybių rekomenduoju atvykti į Inkocentrą, Vilniuje Lukiškių 5 -228, kur būtų galimybė nemokamai prisitaikyti įklotus. Jei neturite tokios galimybės, galite skambinti 8 (5) 2611 268.
Pagarbiai,
VšĮ Inkocentras
2020-08-10
Turiu problemą šlapimo nelaikymas.Prieš mėn daryta operacija, pūslės pakėlimas. Po operacijos skauda pilvo viršutinė dalis, tinsta akys. Šlapinuosi retokai, naktį nesikeliu. Ar gali būti operacijos pasekmės? Kur kreiptis tokiu atveju, nes urologas sako, kad operacija praėjo sklandžiai.
Sveiki,
Kreiptis į Jus operavusį gydytoją.
Pagarbiai,
VšĮ Inkocentras
2019-04-22
2019-03-20
Sveiki,
Vaistus pakeisti Jums gali tik Jus gydantis gydytojas.
Pagarbiai,
Jurga Misevičienė
2019-02-13
Sveiki,
Reikia kreiptis išsamiam ištyrimui, o tam, kad jaustumėtės kasdien komfortiškai naudokite specialius šlapimui sugerti skirtus įklotus, kuriuos galite įsigyti vaistinėje. Primenu, kad diagnozavus šlapimo nelaikymą bei nustačius jo vidutinį laipsnį, turite galimybę gauti kompensuojamų įklotų 60vnt./mėn. arba 45 vnt./mėn sauskelnių, jei nustatomas sunkus šlapimo nelaikymo laipsnis.
Pagarbiai,
VšĮ Inkocentras
2018-07-26
Sveiki,
Kreipkitės į šeimos gydytoją. Paskirs šlapimo tyrimą. Galbūt turite šlaplės uždegimą. tokiu atveju bus skirtas gydymas.
2018-06-24
Sveiki,
Reiktų urologo konsultacijos.
Pagarbiai,
VšĮ Inkocentras
2018-04-29
Sveiki,
Šiuo atveju Jums reiktų kreiptis į gydantį urologą.
Pagarbiai,
VšĮ Inkocentras
2018-02-21
Sveiki,
Kreipkitės į odos ligų gydytoją.
Pagarbiai,
VšĮ Inkocentras
2018-02-02
Labas rytas,
Jums reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.
Pagarbiai,
VšĮ Inkocentras
2017-12-17
Sveiki,
Ar tęsti gydymą Jums gali pasakyti tik Jus gydantis urologas. Į jį reiktų kreiptis pakartotinai.
Pagarbiai,
VšĮ Inkocentras.
2017-11-02
Sveiki,
Patarčiau kreiptis į šeimos gydytoją. Jei tektų skirti medikamentinį gydymą, būtų skiriami receptiniai vaistai.
Pagarbiai,
VšĮ Inkocentras
2017-10-11
Sveiki,
Dėl papildomų tyrimų bei gydymo galimybių rekomenduotume kreiptis į gydytoją urologą.
Pagarbiai,
VšĮ Inkocentras
2017-09-25
Sveiki,
Jums patarčiau kreiptis į urologą.
Pagarbiai,
VšĮ Inkocentras
2016-07-07
Laba diena,
Kreipkitės į savo šeimos gydytoją.
Pagarbiai,
VšĮ "Inkocentras"
2016-05-11
Esu 23 metų vaikinas. Manau turiu problemų su šlapimo nesulaikymu. Šlapinuosi panašiai kas 2 valandas, kartais dažniau. Nuo suvarto skysčių kiekio tai nepriklauso, kartais negėręs būnu ir 6 valandas, bet į tualetą noriu dažnai. Taip pat nepasakyčiau, kad šlapinuosi po didelį kiekį. Noras šlapintis atsiranda staiga, kentėti galiu ne daugiau nei 15-20 minučių. Jei nėra galimybės nusišlapinti, viskas baigiasi nemaloniai. Tai labai veikia mane psichologiškai. Ar aš turiu kažkokią ligą? Ar tai yra gydoma? Ką turėčiau daryti?
Laba diena,
Jūsų aprašyti simptomai leidžia įtarti dirglios pūslės simptomus. Pradžiai pabandykite reguliarias šlapimo pūslės treniruotes-eikite šlapintis kas dvi valandas, nepriklausomai norite ar ne. Kai nebejausite užeinančio staigaus noro šlapintis ar nelaikymo epizodų, laiką tarp šlapinimųsi pailginkite kas 3 valandas. Ribokite kavos, šokolado, alkoholio, gazuotų gėrimų, citrusinių, koncentruotų sučių, pomidorų vartojimą. Gerkite pakankamai vandens - 30 ml/kg kūno svoriui. Jei per pusmetį būklė nepagerės, kreipkitės į savo šeimos gydytoją medikamentiniam gydymui.
Pagarbiai,
Jurba Misevičienė
2016-04-22
man yra 18 metų ir prieš pusę metų lūžo kryžkaulis. Taip pat lūžo pirmas uodegikaulio slankstelis, o antras ir trečias - dislokuoti.
Šiuo metu jaučiuosi puikiai, visiškai jokių skausmų nejaučiu, gyvenu pilnavertį gyvenimą, vienintelė išlikus problema - šlapinimasis. Baigus šlapintis ir atsisėdus, pritūpus ar padarius kitą panašų judesį nevalingai išteka šiek tiek šlapimo. Tai įvyksta TIK TAI po šlapinimosi, jeigu vėliau vėl bandau prisėsti ir pan. šių problemų nebūna.
Gydytojai priėjo išvada, kad jokių neurologinių sutrikimų ar šlapimo takų/pūslės pažeidimų nėra, o tai įtakojo traumos metu įvestas kateteris į šlapimo pūslę. Po traumos neišėjo šlapintis, tad kateteris buvo įvestas ~5 dienas.
Minėjo, kad tai normalu po kateterizacijos ir jokių vaistų ar specialaus gydymo nėra, tai tiesiog praeis su laiku. Tačiau tai nepraeina jau pusę metų. Norėčiau pasiteirauti kiek vidutiniškai gali prireikti laiko kol viskas susitvarkys bei gal būt galite kažkur nukreipti/patarti ką galima būtų daryti norint paspartinti sveikimo procesą? Gal būt įvairios mankštos, pratimai ir pan.?
Būčiau labai dėkingas už atsakymą. Ačiū.
Sveiki,
Kartais vyrui dėl ilgos šlaplės iš kart po šlapinimosi gali ištekėti keli šlapimo lašai. Tai nieko blogo. Jei tai neramina ir gydytojai, atlikę tyrimus, nustatė, kad tai gali būti po kateterizacijos, siūlyčiui Jums daryti Kėgelio pratimus, stiprinančius dubens dugno raumenis, kurie svarbūs šlapimo pūslės rauko funkcijai, šlapinimosi sistemos anatominės padėties palaikyme. Jie daromi sutraukiant dubens dugno raumenis, užlaikant iki 10sek, ir atpalaiduojant. 10k po 3 kartus per dieną.
Kaip teisingai atlikt šiuos pratimus galite susirasti internete arba galite atvykti į Inkocentrą Vilniuje, kur pamokysime, kaip teisingai atlikti.
pagarbiai,
Jurga Misevičienė
Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.
Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.