Спросите врача

Psichologai

Nuo: Sandra
2024-10-23
Turiu epizoidinę nemigą, kuri perėjo į ilgalaikę. Tai yra, kad miegoti nueinu, kad ir 9,10 ar 11 . Miegas pradeda imti 3-4 ryto. Naktį rik guliu, miegas visiškai neima. Vaistus nuo nemigos nustojau vartoti, nes ryte būnu apsnūdus. Kokius tyrimus reikia daryti, kad atrasti priežastį ko organizme trūksta.

Sveiki, Sandra,

Šaunu, kad pasirinkote nebevartoti vaistų - jie iš tiesų negydo nemigos, tik ją maskuoja.

Kai nemiga tampa lėtinė, ją geriausia gydyti tiesiogiai. Pasaulyje pripažinta ir itin efektyvi gydymo metodika vadinasi KET-N (kognityvinė elgesio terapija nemigai). Ji padeda atstatyti biologinius ir psichologinius miego mechanizmus. Daugiau informacijos apie gydymą: 11aviu.lt/metodika

Jei visgi norėtųsi pasitikrinti sveikatą, dažniausiai atliekami bendrieji kraujo tyrimai, taip pat gali būti tikrinamas geležies kiekis, tiriama skydliaukė, kartais ir vitamino D kiekis.

Šilti linkėjimai,

Rusnė Kuliešiūtė

Nuo: Edita
2024-09-24
Sveiki,
ar gali būti, kad vakarinis pasivaikščiojimas gryname ore (apie 50 min. trukmės) išblaško miegus ir grįžus sunku užmigti? Dėkoju

Sveiki, Edita,

Ačiū už Jūsų klausimą. Bendra rekomendacija yra vengti aktyvaus sporto 2-3h prieš miegą. Tad jei pasivaikščiojimas yra tikrai aktyvus ("iki prakaito"), tuomet taip, tai gali kliūdyti užmigimui.

Tačiau lengva fizinė veikla gryname ore (ypač pastovi) dažniausiai skatina gerą miegą, kadangi būnant lauke akys prisiderina prie tamsos, dėl to organizmas pradeda ruoštis miegui (gamina tam tikrus hormonus) ir judant mes išnaudojame energijos resursų, dėl ko dažniausiai užmigti tampa lengviau.

Jei patiriate nemigą ar daug streso, situacija yra dar šiek tiek kitokia. Tuomet aktyvus judesys gali dar labiau sužadinti nervų sistemą, kuriai ir taip sunku nurimti ir taip kliudyti miegui.

Šilčiausi linkėjimai,
Rusnė Kuliešiūtė

Nuo: Andrius
2023-04-15
Laba diena :) Esu hipohondriskas. Jei kas nors suskauda,tai visada galvoju gal tai vezys. Tai kelia nerima dideli ir trukdo normaliai gyventi. Klausimas kaip su visa tai tvarkytis? Cia gal psichologo konsultacija reikalinga? Ačiu uz atsakymą.

Laba diena, Andriau,

Ačiū už klausimą. Esate visiškai teisus, šioje situacijoje padėtų psichologo konsultacijos. Rekomenduočiau apsilankyti ne vieną kartą, pradžiai bent 3-5 susitikimus, po kurių galėtumėte pasvarstyti, ar verta tęsti toliau, ar pakanka. Konsultacijų metu galėsite patyrinėti, su kuo susijęs Jūsų nerimas. Ką Jums reiškia vėžio diagnozė, kokia asmeninė patirtis su šia liga. Galbūt atpažinsite klaidingus įsitikinimus, mokysitės juos koreguoti. Pabaigoje noriu pasakyti, kad nerimas padeda atpažinti mums svarbius dalykus, tad linkiu išdrįsti leistis į santykį su savo nerimu.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Marija
2023-03-18
Laba diena,ką daryti tokių atvejų jeigu yra nemiga dėl nerimo ir baimės, kad neužmigsiu ir tada negaliu užmigti tiesiog toks užburtas ratas Kaip negalvoti apie tai ir nusiraminti? Buvo tokių naktų kai negalėjau užmigti,ypač kai reikia anksti keltis į darbą,ir po to atsirado įtampa einant miegoti kad vėl neužmigsiu...Geriau kartais Lexatonilą po pusę tabletės,bet tik tais atvejais,kai negalėjau ilgai užmigti.Bet nenoriu visą laiką gerti tablečių,kad užmigčiau.Gal yra koks geras būdas atsikratyti tų minčių,kad neužmigsiu,kaip kovoti su tokiomis kvailomis mintimis...? Ir dar noriu paklausti,ar galėjau priprasti prie lexatonilo, jeigu vartojau pvz .du kartus per savaitę,ar vieną kartą pusę tabletės,tik tais atvejais kai negalėjau užmigti,? pastoviai nevartojau...

Laba diena, Marija,

Ačiū Jums už klausimą.

Pirmiausiai dėl vaistų - šiuo klausimų reiktų konsultuotis su gydytojų psichiatru. Vis dėlto, dažniausiai vaistai pagerina emocinę savijautą, bet pačios nerimo problemos neišsprendžia.

Psichologas Jums pagelbėtų bandant suprasti savo nerimą ir baimes, dirbti su įkyriomis mintimis, mokytis jas keisti. Nes ir pati pastebėjote, kad galvojimas apie tai, kad "ir vėl neužmigsiu", tik išaugina baimę, įsuka užburtą ratą. Taip pat galite susikurti ruošimosi miegui ritualą. Galbūt pasikartosiu, bet padeda bent dvi valandos iki miego praleisti be ekrano


больше...

Laba diena, Marija,

Ačiū Jums už klausimą.

Pirmiausiai dėl vaistų - šiuo klausimų reiktų konsultuotis su gydytojų psichiatru. Vis dėlto, dažniausiai vaistai pagerina emocinę savijautą, bet pačios nerimo problemos neišsprendžia.

Psichologas Jums pagelbėtų bandant suprasti savo nerimą ir baimes, dirbti su įkyriomis mintimis, mokytis jas keisti. Nes ir pati pastebėjote, kad galvojimas apie tai, kad "ir vėl neužmigsiu", tik išaugina baimę, įsuka užburtą ratą. Taip pat galite susikurti ruošimosi miegui ritualą. Galbūt pasikartosiu, bet padeda bent dvi valandos iki miego praleisti be ekrano, nežiūrėti, neklausyti žinių aktualijų, įtampą keliančių filmų ir pan., tinka pasivaikščiojimas gryname ore, pagulėjimas vonioje ir pan. Svarbiausia - visa tai daryti "čia ir dabar momente". Atsigulus galite praktikuoti dėkingumo meditaciją. Jei neima miegas, galite nekelti sau tikslo užmigti, o tiesiog ramiai pagulėti, pailsėti.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Tomas
2023-03-12
Sveiki, Man 35 metai aš turiu kalbos problemu ,Jau senai ,bet budavo geda kam nors pasakyti arba klausti kur galeciau kreiptis del savo neryšlios sunkios kalbos problemu. Man žmones sako ,kad aš kalbu nerišliai arba sako kad kalbu kaip bučiau prisigeres akoholio bet ištikruju jie nesupranta kad man sunku kalbeti.Bet ir pats pradedu jausti ,kad man sunku kalbeti , atrodo kad man kazkas trukdytu pasakyti normaliai gretai ,o ne suletintai sakini.Mano problema neryšli ,labai leta kalba,negaliu pasakyti sakinio greitai atrodo kazkas maiso

Laba diena, Tomai,

Ačiū Jums už klausimą. Jeigu norite tiksliau išsiaiškinti savo problemos šaknis, siūlyčiau šį klausimą aptarti su šeimos gydytoju. Rekomenduotina užsiregistruoti pas neurologą klinikose, kuris išrašytų siuntimą psichoneurologiniam ištyrimui. Galima kreiptis dėl logopedinės pagalbos poreikio.

Psichologas šiuo atveju galėtų padėti išsikalbėti apie jausmus, kylančius dėl kalbos problemų.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Justinas
2023-03-09
Sveiki norejau paklausti ,pries 3menesiu yra pradeja nuo ryto galva mausti , o įlc sedint ar automobilyje ar taip kazkur kur nera nugaros atramos pradeda galva mausti, lyg biski galva apsvaigsta ir noris greiciau atsistoti, pastovus sprando maudimas , nugaros ,ir galvos turejau 2men pastovaus streso turiu nerimo sutrikima

Laba diena, Justinai,

Ačiū, kad pasidalinote, tačiau nesupratau, ko tiksliai klausiate. Dėl galvos maudimo pirmiausiai pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, o dėl nerimo sutrikimo konsultuoja gydytojas psichiatras.

Jei norite pasikonsultuoti dėl patiriamo ilgalaikio streso - kreipkitės į psichologą ar psichoterapeutą.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Mergina
2023-03-06
Sveiki. Dėl visko labai pergyvenu, jaučiu vidinę baimę kuomet reikia eiti vėlai vakare kažkur, kad ir 100 m nuo automobilio iki namų laiptinės, taip pat ir dienos metu, jeigu einu viena visuomet stebiu aplinką, esančius žmones, ypatingai, jei mano nuomone atrodo įtartinai. Jeigu naktimis lieku viena namuose tuomet atrodo girdžiu visus garsus aplink, bandau save nuraminti, jog tai tik šaldytuvas, ar kas kita, bet vidinė baimė nedingsta ir atrodo, jog namuose kažkas yra. Kaip reikėtų tvarkytis su visu tuo? Kaip atsikratyti šių baimių? Tai jau tęsiasi daug metų.

Laba diena,

Kadangi problema yra užsitęsusi, rekomenduočiau pirmiausiai pasitarti su gydytoju psichiatru. Taip pat būtų naudinga psichoterapinė pagalba, kurios dėka galėtumėte tyrinėti savo baimes, santykį su aplinkiniais. Tikėtina, kad Jūsų atveju būtų vertinga ir dėmesingo įsisąmoninimo grupė.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Laura
2023-03-03
Sveiki,eina trečia savaitė kaip silpna,svaigsta galva,temsta akyse,atrodo kad nualpsiu,išvis jėgų nera,kraujo tyrimai visi geri,kas tai galėtų būti?

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Priežasčių šiams simptomams gali būti ne viena. Labai gerai, kad pasidarėte kraujo tyrimus. Pirmiausiai norėtųsi sužinoti, ar pakankamai miegate, visavertiškai maitinatės, geriate pakankamai vandens? Ar paskutiniu metu patiriate stresą? Pakutiniu atveju galėtų padėti psichologas.

Jei simptomai nesiliauja, siūlyčiau ir toliau konsultuotis su šeimos gydytoju.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Outfite
2023-03-02
Laba diena, ar nuo nerimo gali būti ištisinis oro trūkumas, dusulys,atrodo negali net prakvėpuoti, širdies plote skauda, ir krūtinę? Viskas patikrinta, viskas gerai..

Laba diena,

Taip, tai gali būti nerimo arba panikos atakos požymiai. Jei tyrimai nieko nerodo, rekomenduotina kreiptis į psichikos sveikatos specialistą.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Lina
2023-01-13
Laba diena. Kad psichologiniu problemų turiu- žinau jau seniai. Bet paskutiniu metu nežinau, kaip su tuo tvarkytis. Prieš einant miegoti būna sunkiausia. Turiu didžiulę baimę numirti, nors su sveikata neturiu didelių problemų. Vis baiminuosi dėl širdies, bet ją išsityriau prieš mėnesį, kaip ir viskas gerai. Ruošiantis miegoti ir apskritai keleta dienų jaučiu nemalonų jausmą krūtinėje, atrodo, kad įkvepiu per mažai oro- norisi jo daugiau įkvėpti, jaučiu keistą jausmą krūtinėje: lyg keistą plakimą, nors pasižiūrejus pulsą, jį užčiuopus- jis normos ribose. Tas momentis jausmas krūtinėje ištinka jau beveik atsijungiant prieš miegą, ko pasekoje, nebegaliu užmigti, išsigąstu, atmerkiu akis, puolu čiuopti pulsą, pradedu galvoti, kad man gal infarktas ar insultas… tos mintys varo iš proto, apima baimė, nudiegia visą kūną, susuka pilvą. Galiausiai baigiasi tuo, kad kažkaip vistiek užmiegu, o atsikėlus ryte vėl galvoje sukasi mintys, kad gal sergu kažkuo. Esu jauna mergina, 25m, kartais atrodo, kad nuo to per didelio mąstymo, išeisiu iš proto. Nežinau, ko imtis. Ačiū už atsakymą.

Laba diena, Lina,

Ačiū Jums už klausimą. Panašu, kad Jums pasireiškia panikos atakos simptomai (dėl diagnozės reiktų kreiptis į gydytoją psichiatrą). Jeigu atlikti tyrimai nerodo problemų, svarbu save nuraminti, kad tikrai širdis nesustos, nepritrūks oro. Jums būtų rekomenduotina taikyti atsipalaidavimo, minčių nukreipimo, raumenų relaksacijos pratimus, meditaciją. Su panikos atakomis dirba KET (kognityvinė elgesio terapija) specialistai, bet gali padėti ir kitų krypčių psichologai ir psichoterapeutai.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Justė
2023-01-10
Laba diena,

tėvai nesutaria visą gyvenimą, mane laiko tarpininku (skambina man, pasakoja nemalonius savo santykių aspektus, gyvenimo nuoskaudas ir tai tęsiasi jau 2 metus pastoviai, kas antrą dieną, kartais kiekvieną dieną). Aš pati auginu vaikus ir man skaudu, kad tėvai taip nesutaria, o padėti iš esmės negaliu, nes tai jų sprendimas. Visuomet jų konflikto metu sakau, kad jie nesugeba gyventi po vienu stogu ir kad jiems reikia gyventi atskirai. Tačiau abu vis tiek gyvena name, jo neparduoda, liepia man gauti paskolas, iškeldinti tai vieną, tai kitą iš namo. Aš neturiu tokios galimybės padėti. Suprantu, kad jiems reikalinga pagalba, išklausau bet ir pati turiu stabili išlikti savo vaikams, savo darbe, vyrui. Mane tai labai veikia psichologiškai, nebegaliu klausytis, nes pavargau, noriu ramiai išsimiegoti, noriu džiaugtis gyvenimu. O gyvenu nuolatinėje įtampoje, nes kiekvienas skambutis ir skundai man sukelia įtampą. Nežinau, ką tokiais atvejais daryti, kur kreiptis, kaip įkalbėti juos nueiti pas psichiatrą, nes jau jaučiu, kad visiems darosi nebeįmanoma gyventi. Džiaugiuosi, kad gyvenu ne po vienu stogu kartu su jais (skamba žiauriai, tačiau vargina beprotiškai, gadina nervus ne tik vienas kitam, bet ir mane jau stipriai veikia).

Laba diena, Juste,

Ačiū Jums už klausimą. Daug paprasčiau būtų nutraukti santykius, jei būtumėte tarpininkas ne tarp tėvų. Tai, kad atpažįstate tarpininko vaidmenį - labai svarbu. Pabandykite pabūti mintyse su šia situacija: ko tikisi mama, tėtis iš Jūsų? Kaip Jūs reaguojate? Kiek laiko tai tęsiasi? Kas pasikeitė? Kas kartojasi? Jei ir toliau reaguosite taip pat, kas pasikeis? Jei esate skaitantis žmogus, rekomenduočiau paskaityti "Žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės", "Scenarijai, kuriuos žaidžia žmonės" ar "Ribos". Tikėtina, kad savyje galite atpažinti aukos vaidmens scenarijų, baimę, o kas


больше...

Laba diena, Juste,

Ačiū Jums už klausimą. Daug paprasčiau būtų nutraukti santykius, jei būtumėte tarpininkas ne tarp tėvų. Tai, kad atpažįstate tarpininko vaidmenį - labai svarbu. Pabandykite pabūti mintyse su šia situacija: ko tikisi mama, tėtis iš Jūsų? Kaip Jūs reaguojate? Kiek laiko tai tęsiasi? Kas pasikeitė? Kas kartojasi? Jei ir toliau reaguosite taip pat, kas pasikeis? Jei esate skaitantis žmogus, rekomenduočiau paskaityti "Žaidimai, kuriuos žaidžia žmonės", "Scenarijai, kuriuos žaidžia žmonės" ar "Ribos". Tikėtina, kad savyje galite atpažinti aukos vaidmens scenarijų, baimę, o kas nutiks, jei neišklausysite tėvų? Pabandykite įsivaizduoti, kad pasakote skambinančiam: "Girdžiu, kaip Jums sunku. Manau, kad šioje situacijoje negaliu padėti, Jums reikia profesionalios pagalbos". Galite stabdyti tėvų skundus pasakydama, kad jei toliau tęs, padėsite ragelį. Išlaikydama ribas, apsaugosite savo asmeninę erdvę, sugrąžinsite tėvams atsakomybę tarpusavio nesutarimus aiškintis dviese, pakeisite savo gyvenimo scenarijų ir nustosite žaisti žaidimą, kuris Jums nepatinka. Žinoma, kad tai neįvyksta per naktį, keisti santykį nėra lengva. Šioje kelionėje rekomenduočiau susirasti asmeninį psichologą ar psichoterapeutą, kur galėtumėte tiek dalintis savo emocijomis, tiek stiprinti savąjį Aš.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Petras
2023-01-04
Labas. Pries kaledas t.y. ketvirtadieni , be jokiu ispejimu ir signalu staigiai apsisuko galva , iki tokio lygio jog kaip ir alpimas.. aisku mastysena nebuvo dingus iskart i galva tokios mintys "kas cia dabar ? Kas bus?" Bet.. nei zodzio pratart negalejau.. truko tas apsvaigimas gal 7-10sec.. po tokio siurprizo jauciausi laaabai pavarges, galais negalais atkentejau kaledas su seima ,aisku per tas kaledas buvo jog ir svaigulys imdavo , per kaledas spejau prisiskaityt internete apie ivairiasiausias ligas.. pradedant insultu baigiant sirdies nepakankamumui.. va tas labiausiai nerima ir kelia,baime.. ir paskutine kaledu nakti su zmona iskviete greitaja , issiveze i ligonine , specialistas :, terapeutas kaip ir nustate : Autoneminis (vegetacinis) nervu sutrikimas.
Bet...buvo atlikti du tyrimai..kraujo ir ekg. Padarius ekg - specialisto komentaras dar daugiau sukele nerima.. : "aha.. idomi kardiograma tavo cia"..
Na isejes pasitare jog kaip ir ok toji kardiograma.. sinusinis ekg.
Paleido namo ta pacia nakti..
Kita diena kreipiausi i seimos daktare. Na pagirtina jog vienu daugiau tyrimu atliko iterpe i tarp ekg ir kraujo,slapimo tyrimus. Tai liepe magni su kaliu gert.. na kiek begerciau nesikeicia.. (aciu dievui nesikartoja alpimo - apsvaigimo jausmas.)
Praejus kiek daugiau nei savaitei , iki siandien,buna jog sirdi suduria , spaudzia krutine , siuo metu desines kojos bluzni maudzia,bei kaires puses po pazastimi spaudzia. Pradejo kaip ir pykint momentais,akyse vaizdas paziurejus kur fokusuoja mazdaug sekundes atzvilgiu,vis dar tas nuovargis yra.. daktare pakartoninai atliko ekg gavus atsakyma - "o geresni rezultatai negu buvo pries" .. na su tokiais komentarais.. israse "lexatonil 3mg" paskaiciau salutinius.. baisu ir gert.. vienas is salutiniu "sirdies nepakankamumas -( iskaitant sustojima.) " va sis dalykas ir gazdina gert vaistus.. dingsta pasitikejimas daktarais... kaip galeciau sau padet ? Man 27 pabaiga.

Laba diena,

Ačiū Jums už klausimą. Staigus būsenos pasikeitimas rodo, kad kažkas vyksta Jūsų organizme. Priežasčių gali būti dauga: galbūt pervargimas, galbūt padidėjęs emocinis jautrumas šventiniu laikotarpiu, o gal ir fizinės ligos išdava. Todėl labai svarbu, kad pasidarėte tyrimus. Kai gydytojas pasako, kad "įdomi kardiograma", nebijokite paprašyti pakomentuoti, nes niekas kitas ir nepaaiškins, ką minėtas gydytojas turėjo mintyje tai sakydamas. Kadangi pirmas rezultatas buvo prastesnis, antras - geresnis, rekomenduotina kurį laiką pasekti, ar išlieka geresnis rezultatas ir toliau.

Į


больше...

Laba diena,

Ačiū Jums už klausimą. Staigus būsenos pasikeitimas rodo, kad kažkas vyksta Jūsų organizme. Priežasčių gali būti dauga: galbūt pervargimas, galbūt padidėjęs emocinis jautrumas šventiniu laikotarpiu, o gal ir fizinės ligos išdava. Todėl labai svarbu, kad pasidarėte tyrimus. Kai gydytojas pasako, kad "įdomi kardiograma", nebijokite paprašyti pakomentuoti, nes niekas kitas ir nepaaiškins, ką minėtas gydytojas turėjo mintyje tai sakydamas. Kadangi pirmas rezultatas buvo prastesnis, antras - geresnis, rekomenduotina kurį laiką pasekti, ar išlieka geresnis rezultatas ir toliau.

Į klausimą, kaip galėtumėte sau padėti, galiu nurodyti keletą krypčių, bet sprendimą teks priimti Jums pačiam. Pirmiausiai - ir toliau prevenciškai pasitikrinkite sveikatą, tačiau pasistenkite iš anksto neužsiprogramuoti baimių. Nes organizmas į tai reaguoja kaip į stresorių, kas gali atsiliepti širdies veiklai. Kitas momentas - skirkite laiko sau ir pabandykite atsakyti sau į keletą klausimų:

- Ar svaigulys ir prasta savijauta galėjo būti susijusiu su artėjančiomis Kalėdų šventėmis? Jei ne, galbūt įtariate, su kuo dar tai galėtų būti susiję?

- Kaip jaučiatės paskutines dvi savaitęs? Ar vyrauja gera nuotaika? Ar slegia prislėgta nuotaika?

- Ar šiuo metu yra dalykų, dėl ko jaudinatės, nerimaujate, patiriate didelę emocinę įtampą?

- Kiek jaučiatės pasiekęs? Ar jaučiatės stabiliai? O gal paskutiniu metu vyko daug pokyčių?

- Kiek apskritai jaučiatės laimingas? Jei nepakankamai, ko trūksta? Kas galėtų padėti pasijusti geriau?

- Kiek rūpinatės savo fizine sveikata? Pvz., Ar pakankamai užsiimate fizine veikla? Pakankamai išsimiegate? Rūpinatės sveika mityba?

- Kiek jaučiatės atsipalaidavęs? Ar gebate atsipalaiduoti?

- Kaip vertinate savo tarpusavio santykius: su šeimos nariais, su draugais, kolegomis darbe?

Įvertinę kiekvieną sritį, galbūt atrasite, ką galėtumėte padaryti dėl savęs, kas aktualu šiuo metu. Jei pastebite emocinės savijautos pablogėjimą, išgyvenate sunkumų asmeninėje, tarpusavio santykių ar darbinėje srityje, patiriate stiprų nerimą, galite kreiptis psichologinės pagalbos.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Mama
2023-01-03
Sveiki.
Atsiprašau, jei kreipiuosi nesusijusiu klausimu. Bet noriu pasiteirauti ar saugu būtų vartoti 5-HTP papildus depresijos ir nerimo simptomams sumažinti, maitinant krūtimi (vaikui jau 2 metai, maitinamas pagrinde naktį)? Ačiū.

Laba diena,

Dėl papildų naudojimo reikėtų pasitarti su gydytoju (šeimos ar gydytoju psichiatru). Vartojimo lapelyje nurodyta, kad maitinančioms nereikėtų jo vartoti. Kitas klausimas - ką galvojate apie nemedikamentinį depresijos ir nerimo gydymą? Galbūt vertą kreiptis psichologo ar psichoterapeuto pagalbos.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Justė
2022-12-21
Sveiki, nebežinau kur besikreipti, atrodo ,,aplankyti” visi daktarai… Bet taip ir neranda priežasties kodėl man taip yra.. Man pastoviai norisi gyliai įkvepti, bet nevisada išeina, dažnai skauda krūtinę, jausmas jog dusintu…. Plauciai šviesti, viskas gerai, kraujo tyrimai taip pat geri.. kas tai galetu buti? Atrodo bijau kažkur išvažiuoti… širdies plote lyg neramumas, nerimas lyg ir.. daznai galva skauda ir atrodo visiškai nėra motivacijos, atrodo nieko nenoriu..

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Jūsų išvardinti simptomai rodo galimas panikos atakas. Dėl diagnozės reiktų kreiptis į gydytoją psichiatrą. Taip pat rekomenduotina psichologo ar psichoterapeuto konsultacijos.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Ieva
2022-12-18
Sveiki. Mano vaikinui prieš kelis mėnesius įvyko keistas dalykas. Darbo metu staigiai pasukęs ir pakėlęs galvą jis pradėjo jausti smaugimo jausmą kaklo srityje. Atlikti LOR, skydliaukės, gastroenterologo tyrimai. Nieko nerado. Lankėsi pas neurologą, pažiūrėjo kraujagysles, sakė viskas gerai. Kai nedirba smaugimą jaučia mažiau, bet tik nueina į darbą - viskas grįžta. Darysis magnetinio rezonanso tyrimą. Neurologė įtaria, kad čia nerviškai, bet kodėl tada ramybės būsenoj jam vis tiek jaučiasi tas pats, tik mažiau? Nebežinom ką galvot. Ačiū iš anksto.

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Gali būti dėl psichologinių priežasčių, bet su kuo konkrečiai, su kokiais jausmais tai susiję, siūlyčiau Jūsų vaikinui užsiregistruoti pas psichologą ir patyrinėti kartu.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Mindaugas
2022-12-06
Sumaises el. Pasta 🙈 kelio vidine puse labai
skauda ir patinus vos atsistoju o kai sedziu nieko. Pries einant turiu pamasazuoti. Turiu epilepsijia. Kaip jia gydyti? Butinai Kauno reik? O as te nieko nezinau...

Laba diena, klausimas ne tuo adresu. Pirmiausiai kreipkitės į savo šeimos gydytoją, Jus nukreips reikiamiems specialistams.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Greta
2022-11-18
Sveiki. Gydytoja parašė mirtazepin antidepresantus nors aš jai sakiau kad man tiesiog nesimiega, po pirmos dienos išgėrus vos užsimerkus pradėjau girdėti balsus, girdėti kad kažkas vaikščioja namuose ir toks jausmas lyg mane kažkas palietė. Ar tai yra normalu? Nes gyvenime kiek esu gėrusi vaistų niekada to nebuvo. Nebevartosiu jų daugiau, bet ar tie vaistai nepakenkė mano psichikai ir ar nebegirdėsiu tų netikrų balsų?

Ačiū Jums už klausimą.

Dėl antidepresantų vartojimo reiktų konsultuotis su gydytoju psichiatru. Gali būti, kad Jums pasireiškė šalutinis vaistų poveikis. Rekomenduotina būtų įvertinti depresiškumą. Jei yra lengvo ar vidutinio sunkumo depreija, gali pakakti ir psichologo ar psichoterapeuto konsultacijos. Tačiau prie sunkios depresijos medikamentinis gydymas būtinas.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Austėja
2022-06-10
Laba diena. Neseniai patyriau stiprų stresinį įvykį, kelias dienas jaučiausi lyg sapne, nerimas nuolatinis, po jo man intensyviai ėmė skaudėti visą kūną- kojas, stuburą, tirpsta rankos. Internete sužinojau, jog tai- mielomos simptomai. Prieš 4 mėn profilaktiškai dariausi išsamius kraujo tyrimus, jie idealūs, bet nuogastauju, galbūt, neparodė šios ligos. Nebežinau, ar tirtis nuodugniai, ar tai tik nerviniai simptomai. Man 16, taigi tikrai baisu, kai tokie skausmai yra. Dėkoju!

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Tie patys simptomai gali būti ne vienos ligos požymis. Jeigu tyrimai nerodo, greičiausiai tai tiesiog organizmo reakcija į stresinį įvykį. Jeigu išlieka nerimas, rekomenduočiau pasikonsultuoti su psichologu.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo: Kamilė
2022-05-30
Sveiki. Man 18 metų, jau 3 metus sergu generalizuotu nerimo sutrikimu ir obsesiniu kompulsiniu, taip pat lengva depresija. Nors jau pusė metų vartoju didžiausią 20mg antidepresantų dozę, niekas nesikeičia. Labiausiai bandau išgyti nuo hipochondrijos. Kasdien mane vargina įvairaus pobūdžio skausmai, jie labai keičiasi (pilvo spazmai, galvos skausmas, mirgėjimas akyse, šaltkrėtis, raumenų skausmai.) Paniškai bijau sirgti, ir jau nebeatskiriu kur tikrai skauda, o kur tai sukelia mano nuolatinis nerimas, pyktis ir dar kitos neigiamos emocijos. Kraujo tyrimus, reaktyvų baltymą darausi kas mėnesį, nors skamba juokingai, nusiraminu neilgam, todėl reikia vis naujo patvirtinimo, jog nesergu. Tyrimais, tiesa, nepasitikiu, o ir gyventi ramiai negaliu, nes man skauda absoliučiai viską. Esu lankiusi psichoterapiją, bet ji mane nuramina neilgam. Nuolat abejoju, galbūt gydytojai klysta, gal aš tikrai sunkiai sergu. Noriu pasiteirauti, ar įmanoma man dar išgyti? Nebežinau kas padėtų, kiti antidepresantai, pilnas kūno ištyrimas ar tolesnė psichoterapija. Jaučiuosi nepagydomas ligonis. Ačiū Jums.

Laba diena,

Ačiū Jums už klausimą. Kadangi problema įsisenėjusi, esate gavusi įvairios pagalbos, tai nemaža tikimybė, kad ir tolimesnė pagalba atrodys neefektyvi. Gydymo efektyvumas priklauso nuo kombinacijos: įgimtų dalykų, medicininės bei psichoterapinės pagalbos bei paties žmogaus pastangų. Gali būti, kad esminė problema - nepasitikėjimas tyrimais kyla iš bazinio nepasitikėjimo kitais, pasauliu. Apie tai galima dirbti ir psichoterapijoje. Bet tai tik viena iš prielaidų. Taip pat pastebite, kad terapija duoda laikiną palengvėjimą. Gyvenant su nuolatiniu nerimu tai turbūt geriau negu nieko. Kadangi tyrimai nerodo biologinės kilmės sutrikimų, didėja tikimybė, kad problema yra Jūsų mąstyme ir požiūryje. Asmeninė terapija nevyksta greitai, bet Jūsų atveju ji būtų rekomenduotina.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė

Nuo:
2022-05-19
Sveiki,
Turiu kelias rimtas lėtines ligas. Anksčiau bėgau nuo jų, bandydavau gyventi taip, lyg jos neegzistuotų, bet šiais metais buvo diagnozuota dar viena liga. Bandau tvarkytis su sveikata, bet man tai labai sunku. Taip pat turiu savivertės problemų. Negaliu kalbėti ar net mąstyti šiomis temomis, nes pradedu verkti. Sunkiai susikaupiu darbui ir dažnai skaitau internete apie esamas ligas ir jų komplikacijas, nebesuprantu, kiek laiko man liko ir labai nenoriu tapti našta aplinkiniams, o man dar tik 26. Ar tokiu atveju reikalinga psichologo pagalba, ar geriau padėti sau kitais būdais, kaip tam tikų knygų skaitymu ar sporto užsiėmimais?

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Ligos diagnozė daugeliui yra stresinis įvykis. Sergant lėtine liga, gali prireikti įvairių resursų - fizinių, finansinių, emocinių - kad susidoroti su ligos keliamais iššūkiais. Ligos pobūdis lemia, kiek reikia pokyčių, gydymo. Kaip ir supratote, nepavyks apsimesti, tarsi liga neegzistuotų. Kils visokių emocijų. Tame tarpe ir noras paverkti - leiskite sau kartais per ašaras išlieti susikaupusias emocijas.

Kalbant apie artimuosius, taip, Jūsų lėtinės ligos paliečia ir juos. Tai ne Jūsų kaltė. Artimųjų rūpestis nebūtinai reiškia, kad esate našta. Kartais liga


больше...

Laba diena,

Ačiū už klausimą. Ligos diagnozė daugeliui yra stresinis įvykis. Sergant lėtine liga, gali prireikti įvairių resursų - fizinių, finansinių, emocinių - kad susidoroti su ligos keliamais iššūkiais. Ligos pobūdis lemia, kiek reikia pokyčių, gydymo. Kaip ir supratote, nepavyks apsimesti, tarsi liga neegzistuotų. Kils visokių emocijų. Tame tarpe ir noras paverkti - leiskite sau kartais per ašaras išlieti susikaupusias emocijas.

Kalbant apie artimuosius, taip, Jūsų lėtinės ligos paliečia ir juos. Tai ne Jūsų kaltė. Artimųjų rūpestis nebūtinai reiškia, kad esate našta. Kartais liga netgi suartina artimuosius. Tai irgi gyvenimo dalis. Padėti sau būtina ir labai svarbu. Tačiau vienam gali būti sunkiau. Jei pavyksta susitaikyti su ligos diagnoze, priimti ligą, perkeisti kasdienį gyvenimą, atsižvelgiant į galimybes, tuomet galite apsieiti ir be psichologo. Bet jau vien tai, kad išdrįstate užduoti šį klausimą specialistui, gali rodyti, kad svarstote apie pagalbą. Psichologas gali tapti dar vienas paramos šaltinis.

Sergant lėtinėmis, gali reikėti nuolatinės emocinės paramos. Kai kurių ligų atstovai yra apsijungę į grupers, draugijas, asociacijas. Ten yra galimybė bendrauti su panašias patirtis turinčiais žmonėmis. Jų patirtis gali būti be galo vertinga.

Noriu palinkėti ne bėgti nuo ligos, o išmokti su ja gyventi.

Pagarbiai, "Panerio klinikos" psichologė, psichoanalitinės psichoterapijos kandidatė Kristina Ušackienė


Lankytojų klausimai publikuojami be korektūros.

Šis atsakymas yra bendro pobūdžio informacija, kuri nėra ir jokiais būdais negali būti laikoma Jūsų diagnoze, skiriamu gydymu ar kitokia Jums tiesiogiai teikiama sveikatos priežiūros paslauga. Bendro pobūdžio atsakymas teikiamas išimtinai pagal Jūsų pateiktą klausimą. Visais atvejais rekomenduojame kreiptis tiesiogiai į sveikatos priežiūros specialistą dėl diagnozės, gydymo ar kitokios sveikatos priežiūros paslaugos.