Įtampos moters dubenyje slopina orgazmą
11 декабря 2024 г.Moters dubuo susijęs ne tik su reprodukcine veikla, būtent pilve ir dubenyje, anot pašnekovės, moteris kaupia daugiausia emocinių įtampų, kurios ne tik trikdo savijautą, bet ir slopiną orgazmą. Edita Esenku Šimkutė - meistro Manteko Čija mokinė, instruktorė, baigusi papildomosios alternatyviosios medicinos magistrantūrą ir daugiausia specializuojasi Dao jogos srityje, Dao seksologijoje ir stengiasi savo kvalifikaciją nuolat kelti.
Ar galite paaiškinti kas yra Dao seksologija?
Kada mes kalbame apie dao seksologiją, dao antrines praktikas, reikia suprasti, kad net 80 procentų tai yra darbas su savimi, su savo emocijomis, su savo energija tam, kad mes kuo daugiau turėtume tos gyvybinės energijos. Labai dažnai žmonės užsiima dvasinėm praktikom arba nori jomis užsiimti, nori praktikuoti, medituoti, kažką keisti, bet labai dažnai plaukia paviršiumi ir neįna į gylį. Meditacija yra tada, kada mes jaučiam energijos judėjimą kūne. Tai yra subtilu ir skirtingose tradicijose skirtingai apibūdinama, bet iš esmės tai gyvybinės energijos judėjimas mūsų kūnu, kada susikoncentravę savo dėmesį į tam tikrus taškus mūsų kūne, mes galime jausti pulsaciją.
Kelias į mūsų vidinį pasitenkinimą, į laimę, į meilę tiek savo, tiek kitiem žmonėm prasideda nuo kelio į save, jokie patarimai apie santykius nieko verti, jeigu žmogus neis į save, į savo gylį, o pagrindinis raktas - dao praktikos, kur mokoma kaip eiti į save per ryšį su savo organais. Prieš norėdami pakeisti savo aplinką, pirmiausia keiskit ten viduje, eikit į tą gelmę, kur labiausiai bijot, kur labiausiai skauda, ten išbūkit, išjauskit ir tada atgimsit kitas žmogus.
Daosizmas, kuris gyvuoja apie 5000 metų, ar Indijos jogos tantros sistema yra labai puikiai integravęsi į šiuolaikinį pasaulį, į šiuolaikinę mediciną, kad mes jau to nebepastebim. Kineziterapijoje yra labai daug pratimų būtent iš dao praktikų bei jogos ir tai yra pripažinta ir praktikuojama, tik pavadinta kitaip. Tiesiog noriu įkvėpt žmones koncentruotį dėmesį labiau į mokymus bei praktikas ir tai įtraukti į savo kasdieninę dienotvarkę.
Kiekvienas žmogus gali atsirinkti sau priimtinas metodikas. Svarbiausia nebijoti bandyti. Kuo daugiau visko mumyse prisikaupę, tuo ilgiau tenka su savimi dirbti, nerti vis giliau ir tai visas gyvenimo procesas.
Kaip jūs atėjote į šį neįprastą Dao praktikų kelią?
Mane visada domino žmogaus vidinė energija ir darbas su ja. Susipažinusi su savo vyru perėjau prie sveikesnės gyvensenos, pradėjau atlikinėti dao praktikas ir tai buvo didelis virsmas mano vidiniame pasaulyje. Tai nebuvo lengvas kelias. Joga, daostinės praktikos, meditacija - kasdien nėriau vis giliau į save. Dariau pratimus, meditavau ir apie tris metus jaučiau, kaip norisi kažką nemalonaus paleisti iš savęs, norisi verkti. Su laiku vis daugiau suvokiu tiek apie save, tiek apie mane supančią aplinką, stebiu kaip keičiasi mano pojūčiai, pažvelgusi į 11 metų Dao praktikų kelią matau didelį skirtumą kokia buvau ir kokia esu šiandien.
Dao praktikos ir jūsų požiūri vis tik arčiau mokslo?
Taip, man patinka, kai yra logiški paaiškinimai, patinka moksliniuose tyrimuose rasti informaciją apie daosizmą, kad gyvybinės energijos judėjimas yra pagrįstas. Mokslo yra įrodyta, kad meridianų sistema mūsų kūne egzistuoja. Senaisiais laikais daoistinės praktikos buvo arčiau medicinos, palaipsniui išsivystė tradicinė kinų medicina - nuostabi prevencinė priemonė sveikatingumui.
Man rūpi, kad aš jausčiausi maksimaliai laiminga čia ir dabar. Aš džiaugiuosi gyvenimu, siekiu, kad šalia manęs esantys žmonės būtų džiaugsme.
Mes savyje turime vaikystės atsiminimus, baimes, skriaudas, pasigilinę mes galim labai daug dalykų rasti, kurie šiai dienai įtakoja mūsų elgesį. Išmokus paleisti tas nuoskaudas, žmogus išlaisvėja, lengviau patiria malonumą. Tai galima daryti skirtingais metodais, kiekvienam reikia atrasti sau priimtiną būdą, tik specialistus reikia atsirinkti.
Ar lengva kardinaliai pakeisti savo gyvenimo įpročius?
Kada žmonės eina į vidinį dvasinį tabulėjimą, jie labai išsigąsta, kad gali prarasti draugus, ryšius su savo artimaisiais, pažįstamais, baiminasi, ką jie pasakys, bijo nebepritapti kompanijoje. Man tai buvo labai sunkus virsmas. Aš turėjau problemų su virškinimu, dėl sveikatos problemų reikėjo kardinaliai keisti mitybą, be cukraus, be gliuteno, be karvės pieno produktų, o taip visko norėjosi. Ir kai aš jau visą tai perėjau, jaučiu, kad galiu padėti kitiems žmonėms, patarti jiems kaip pabadauti ar kaip atsisakyti netinkamų maisto produktų, kad geriau pasijausti.
Edita, papasakok truputį apie Nefrito kiaušinį, kas tai?
Tao meilės praktikos, dao tantrinės praktikos ar seksualinės praktikos, jos yra aktualios tiek vyrams, tiek moterims, taip pat ir poroms. Aš daugiausiai orientuojuosi į moteris, į moters dubens dugną. Dubenyje dažnai atsiranda įvairios problemos, kaip šlapimo nelaikymas, skausmingos mėnesinės, PMS, negalėjimas patirti malonumo su partneriu ir panašiai. Ir šita problematika iš tiesų yra gana aštri, aktuali, apie ją garsiai nekalbama, moterys nedrįsta garsiai apie tai kalbėti. Nefrito kiaušinio praktika ir yra stiprinti ir atpalaiduoti dubens dugno sritį, naudojant yoni arba Nefrito kiaušinį. Nefrito kiaušinis (galite pamatyti puslapyje nefritokiausinis.lt) yra natūrali uoliena, taip pat gali būti rožinis kvarcas, gali būti obsidiano akmuo, kuris yra tokio nedidelio kiaušinuko formos ir dėl to yra patogus naudoti. Jis lavina mūsų vidinius raumenis šiek tiek kitaip, negu tarkim vaginaliniai rutuliukai. Jau po kelių mėnesių praktikos moterys pastebi pokyčius, sumažėja mėnesinių skausmai arba jos iš vis tampa nebeskausmingos, sušvelnėja PMS, išmoksta atsipalaiduoti ir pajausti orgazmą.
Kaip sustiprinti Nefrito kiaušinio praktiką?
Geriausias efektas yra tada, kada šią praktiką derinam su meditacija, kad sąmoningai paleisti iš dubens tas nuoskaudas, kurias mes laikome savyje, visą negatyvią informaciją, susijusią su intymumu, su santykiais, su gėda, su kalte. Tai darbas su mūsų emocijom ir derinama su Kėgelio pratimais, t.y. pasyvios ir aktyvios praktikos.
Kokį poveikį turi emocijos fiziniam kūnui? Kaip tai yra susiję? Kodėl tas balansas svarbu?
Minėjau, kad moters emocijos kaupiasi dubens dugne. Kada mes fiziškai dirbam su šia sritim, derinam Nefrito kiaušinio praktiką su Kėgelio pratimais, su atsipalaidavimo, tempimo pratimais, moterys pajunta, kad ne tik dubuo atsipalaiduoja, tarsi atsirakina, bet ir emociškai jos jaučiasi daug geriau. Taip pat nuo streso atsiradus įtampai nugaroje, pečių srityje ar kitose kūno vietose, atitinkamai gali padėti mankštos, sporto salė, masažai ir mes tarsi patiriame emocinio išsilaisvinimo pojūtį. Kiekvienas atrandame sau priimtiniausią atsipalaidavimo, streso nuėmimo būdą. Aš labai gerai jaučiuosi savo darže, pasitvarkau ten ir taip emociškai nusikraunu, man ryšys su žeme duoda savo efektą. Kažkam bėgimas, kažkam krūvis sporto salėje yra emocinis nusikrovimas. Iš įvairių perspektyvų mes galime įžvelgti, kaip emocijos veikia fizinį kūną ir kaip fizinis kūno aktyvumas veikia emocijas. Judesys yra gyvybė ir energija.
Kaip pradėti nebekaupti dubenyje negatyvių emocijų?
Kad būtų taip paprasta sau pasakyti – nebekaupsiu įtampos dubenyje. Deja, taip nėra. Bet sau galime padėti. Naudinga padaryti pratimų, kurie būtent dubens sritį atpalaiduotų, tai ir joga, tempimo pratimai, yoni, tai yra makšties savimasažas, kada mes tai naudojame ne kaip savęs maloninimą, o būtent atpalaidavimui, tai irgi puikiai padeda atsipalaiduoti nuo fizinės įtampos. Namuose dažniau pabūti be apatinių, tam tinka sijonkelnės, suknelės. Geriausia yra kombinuoti kūno stiprinimą su atpalaidavimu, meditacija, jau minėta nefrito kiaušinio praktika. Ir tuo pačiu eiti į gylį, tam, kad galėtume paleisti kažką, iki ko mes dar neprisikasėm. Mokymasis apie save yra viso gyvenimo procesas.
Ar su Nefrito kiaušiniu galima daryti praktikas pačiai, ar pradžiai reikėtų trenerio pagalbos?
Galima dirbti pačiai, savarankiškai, pagal instrukciją, esu viską detaliai surašiusi. Mano FB profilyje Edita Esenku Šimkutė irgi galima rasti nuorodas, kur galima apie Nefrito kiaušinį plačiau paskaityti arba jį įsigyti. Galima su video pamokom pradėti, galima pagal aprašymą, išmokti stovyklose (plačiau rasite gydomojitaomeile.com). Esu užfiksavusi, kad su kiaušiniu vaikščioti daug nerekomenduoju, geriau daryti pratimus atsigulus, tada yra saugu. Su Nefrito kiaušiniu negali vaikščioti moterys, kurios laukiasi, taip pat tos, kurios turi kontraceptinę spiralę, arba prolapsą. Bet tos, kurios turi prolapsą arba spiralę ir pratimus atlieka atsigulusios, tada tai jau visiškai saugus variantas. Tikrai drąsiai savarankiškai darbuotis, tik sekite mano instrukcijas.
Edita, ar esate patyrusi tą būseną, kada tu jauti balansą tarp fizinio kūno, fizinių potyrių ir savo emocinio pasaulio? Kaip toks žmogus jaučiasi?
Manau, kad svarbiausia yra mėgautis kiekviena diena. Kada žmogus paskendęs rūpesčiuose, nuolat yra ateities baimėje, ar gyvena praeitimi, jis nebūna čia ir dabar. Tada ir pats kūnas yra visas įsitempęs. Kuo mes labiau esam čia ir dabar, tuo esam labiau ryšyje su savo kūnu. Reikia pasistengti kiekvieną dieną atrasti veiklą, kurioje jis gerai jaučiasi. Ir tai gali būti skirtingai. Vieną dieną gal jums bus smagu nieko neveikti, pasėdėti ir tiesiog filmą pasižiūrėti. Gal kitą dieną kaip tik judesyje, savirealizacijoje ar darbuose pasijusime geriau. Normalu, jei jausimės harmonijoje su savo kūnu 80 procentų, o likę 20 bus kažkokios stresinės situacijos, nenumatyti įvykiai. Bet su kiekviena diena mes galim tobulėti ir nereikia ieškoti baigtinio varianto – gyvenimas dualus, kaip In ir Jang ženklas.
Ką patartum toms moterims, kurios šiuo metu yra tikrai sunkioje būsenoje. Nuo ko pradėti?
Reikia atsidurti nekomforto zonoje - tuomet atsiranda tam tikri suvokimai ir sprendimai. Galima pradėti nuo sporto salės, kur jūs gausit daug krūvio, iki visiškų netikėtumų, kada susikrovėt lagaminą ir pati viena išvažiuojat savaitei atostogų. Toks netikėtas poelgis, išstūmimas savęs iš komforto zonos gali būti labai veiksmingas. Kada žmogus neturi kur dėtis, kuomet yra užspeistas į kampą, privalo priimti tam tikrus sprendimus. Ir tada jis atsiranda savo pozityvių pokyčių kelyje. Net ir mano organizuojamose Tao Meilės stovyklose pastebiu šiuos pozityvius moterų vidinius lūžius į pozityviąją pusę.
Edita, ko palinkėtum mūsų skaitytojams?
Linkiu atrasti ir turėti daugiau nei 80 procentų laimingo būvio, laimingo laikotarpio savo gyvenime, ryšio su savimi, savo kūnu ir protu. Po truputėlį atrasti jums tinkančios metodikas ir paraginti eiti labiau į gilį tam, kad jas pilnai pačiupinėti. Jeigu kažką tyrinėjat, tyrinėkit iki galo, išbandykit, išjauskit. Net jeigu jūs išbandysit kelias skirtingas praktikas, pajautimas jūsų kūne, prote jau susiformuos. Atraskite kas jus traukia ir nerkite, kad kuo daugiau turėtumėte to laimingo būvio savyje.
Parengė Giedrė Kulikauskienė
Fotografė: Monika Gofencienė