Įtampos moters dubenyje slopina orgazmą

11 декабря 2024 г.

Moters dubuo susijęs ne tik su reprodukcine veikla, būtent pilve ir dubenyje, anot pašnekovės, moteris kaupia daugiausia emocinių įtampų, kurios ne tik trikdo savijautą, bet ir slopiną orgazmą. Edita Esenku Šimkutė - meistro Manteko Čija mokinė, instruktorė, baigusi papildomosios alternatyviosios medicinos magistrantūrą ir daugiausia specializuojasi Dao jogos srityje, Dao seksologijoje ir stengiasi savo kvalifikaciją nuolat kelti.

Ar galite paaiškinti kas yra Dao seksologija?

Kada mes kalbame apie dao seksologiją, dao antrines praktikas, reikia suprasti, kad net 80 procentų tai yra darbas su savimi, su savo emocijomis, su savo energija tam, kad mes kuo daugiau turėtume tos gyvybinės energijos. Labai dažnai žmonės užsiima dvasinėm praktikom arba nori jomis užsiimti, nori praktikuoti, medituoti, kažką keisti, bet labai dažnai plaukia paviršiumi ir neįna į gylį. Meditacija yra tada, kada mes jaučiam energijos judėjimą kūne. Tai yra subtilu ir skirtingose tradicijose skirtingai apibūdinama, bet iš esmės tai gyvybinės energijos judėjimas mūsų kūnu, kada susikoncentravę savo dėmesį į tam tikrus taškus mūsų kūne, mes galime jausti pulsaciją.

Kelias į mūsų vidinį pasitenkinimą, į laimę, į meilę tiek savo, tiek kitiem žmonėm prasideda nuo kelio į save, jokie patarimai apie santykius nieko verti, jeigu žmogus neis į save, į savo gylį, o pagrindinis raktas - dao praktikos, kur mokoma kaip eiti į save per ryšį su savo organais. Prieš norėdami pakeisti savo aplinką, pirmiausia keiskit ten viduje, eikit į tą gelmę, kur labiausiai bijot, kur labiausiai skauda, ten išbūkit, išjauskit ir tada atgimsit kitas žmogus.

Daosizmas, kuris gyvuoja apie 5000 metų, ar Indijos jogos tantros sistema yra labai puikiai integravęsi į šiuolaikinį pasaulį, į šiuolaikinę mediciną, kad mes jau to nebepastebim. Kineziterapijoje yra labai daug pratimų būtent iš dao praktikų bei jogos ir tai yra pripažinta ir praktikuojama, tik pavadinta kitaip. Tiesiog noriu įkvėpt žmones koncentruotį dėmesį labiau į mokymus bei praktikas ir tai įtraukti į savo kasdieninę dienotvarkę.

Kiekvienas žmogus gali atsirinkti sau priimtinas metodikas. Svarbiausia nebijoti bandyti. Kuo daugiau visko mumyse prisikaupę, tuo ilgiau tenka su savimi dirbti, nerti vis giliau ir tai visas gyvenimo procesas.

Kaip jūs atėjote į šį neįprastą Dao praktikų kelią?

Mane visada domino žmogaus vidinė energija ir darbas su ja. Susipažinusi su savo vyru perėjau prie sveikesnės gyvensenos, pradėjau atlikinėti dao praktikas ir tai buvo didelis virsmas mano vidiniame pasaulyje. Tai nebuvo lengvas kelias. Joga, daostinės praktikos, meditacija - kasdien nėriau vis giliau į save. Dariau pratimus, meditavau ir apie tris metus jaučiau, kaip norisi kažką nemalonaus paleisti iš savęs, norisi verkti. Su laiku vis daugiau suvokiu tiek apie save, tiek apie mane supančią aplinką, stebiu kaip keičiasi mano pojūčiai, pažvelgusi į 11 metų Dao praktikų kelią matau didelį skirtumą kokia buvau ir kokia esu šiandien.

Dao praktikos ir jūsų požiūri vis tik arčiau mokslo?

Taip, man patinka, kai yra logiški paaiškinimai, patinka moksliniuose tyrimuose rasti informaciją apie daosizmą, kad gyvybinės energijos judėjimas yra pagrįstas. Mokslo yra įrodyta, kad meridianų sistema mūsų kūne egzistuoja. Senaisiais laikais daoistinės praktikos buvo arčiau medicinos, palaipsniui išsivystė tradicinė kinų medicina - nuostabi prevencinė priemonė sveikatingumui.

Man rūpi, kad aš jausčiausi maksimaliai laiminga čia ir dabar. Aš džiaugiuosi gyvenimu, siekiu, kad šalia manęs esantys žmonės būtų džiaugsme.

Mes savyje turime vaikystės atsiminimus, baimes, skriaudas, pasigilinę mes galim labai daug dalykų rasti, kurie šiai dienai įtakoja mūsų elgesį. Išmokus paleisti tas nuoskaudas, žmogus išlaisvėja, lengviau patiria malonumą. Tai galima daryti skirtingais metodais, kiekvienam reikia atrasti sau priimtiną būdą, tik specialistus reikia atsirinkti.

Ar lengva kardinaliai pakeisti savo gyvenimo įpročius?

Kada žmonės eina į vidinį dvasinį tabulėjimą, jie labai išsigąsta, kad gali prarasti draugus, ryšius su savo artimaisiais, pažįstamais, baiminasi, ką jie pasakys, bijo nebepritapti kompanijoje. Man tai buvo labai sunkus virsmas. Aš turėjau problemų su virškinimu, dėl sveikatos problemų reikėjo kardinaliai keisti mitybą, be cukraus, be gliuteno, be karvės pieno produktų, o taip visko norėjosi. Ir kai aš jau visą tai perėjau, jaučiu, kad galiu padėti kitiems žmonėms, patarti jiems kaip pabadauti ar kaip atsisakyti netinkamų maisto produktų, kad geriau pasijausti.

Edita, papasakok truputį apie Nefrito kiaušinį, kas tai?

Tao meilės praktikos, dao tantrinės praktikos ar seksualinės praktikos, jos yra aktualios tiek vyrams, tiek moterims, taip pat ir poroms. Aš daugiausiai orientuojuosi į moteris, į moters dubens dugną. Dubenyje dažnai atsiranda įvairios problemos, kaip šlapimo nelaikymas, skausmingos mėnesinės, PMS, negalėjimas patirti malonumo su partneriu ir panašiai. Ir šita problematika iš tiesų yra gana aštri, aktuali, apie ją garsiai nekalbama, moterys nedrįsta garsiai apie tai kalbėti. Nefrito kiaušinio praktika ir yra stiprinti ir atpalaiduoti dubens dugno sritį, naudojant yoni arba Nefrito kiaušinį. Nefrito kiaušinis (galite pamatyti puslapyje nefritokiausinis.lt) yra natūrali uoliena, taip pat gali būti rožinis kvarcas, gali būti obsidiano akmuo, kuris yra tokio nedidelio kiaušinuko formos ir dėl to yra patogus naudoti. Jis lavina mūsų vidinius raumenis šiek tiek kitaip, negu tarkim vaginaliniai rutuliukai. Jau po kelių mėnesių praktikos moterys pastebi pokyčius, sumažėja mėnesinių skausmai arba jos iš vis tampa nebeskausmingos, sušvelnėja PMS, išmoksta atsipalaiduoti ir pajausti orgazmą.

Kaip sustiprinti Nefrito kiaušinio praktiką?

Geriausias efektas yra tada, kada šią praktiką derinam su meditacija, kad sąmoningai paleisti iš dubens tas nuoskaudas, kurias mes laikome savyje, visą negatyvią informaciją, susijusią su intymumu, su santykiais, su gėda, su kalte. Tai darbas su mūsų emocijom ir derinama su Kėgelio pratimais, t.y. pasyvios ir aktyvios praktikos.

Kokį poveikį turi emocijos fiziniam kūnui? Kaip tai yra susiję? Kodėl tas balansas svarbu?

Minėjau, kad moters emocijos kaupiasi dubens dugne. Kada mes fiziškai dirbam su šia sritim, derinam Nefrito kiaušinio praktiką su Kėgelio pratimais, su atsipalaidavimo, tempimo pratimais, moterys pajunta, kad ne tik dubuo atsipalaiduoja, tarsi atsirakina, bet ir emociškai jos jaučiasi daug geriau. Taip pat nuo streso atsiradus įtampai nugaroje, pečių srityje ar kitose kūno vietose, atitinkamai gali padėti mankštos, sporto salė, masažai ir mes tarsi patiriame emocinio išsilaisvinimo pojūtį. Kiekvienas atrandame sau priimtiniausią atsipalaidavimo, streso nuėmimo būdą. Aš labai gerai jaučiuosi savo darže, pasitvarkau ten ir taip emociškai nusikraunu, man ryšys su žeme duoda savo efektą. Kažkam bėgimas, kažkam krūvis sporto salėje yra emocinis nusikrovimas. Iš įvairių perspektyvų mes galime įžvelgti, kaip emocijos veikia fizinį kūną ir kaip fizinis kūno aktyvumas veikia emocijas. Judesys yra gyvybė ir energija.

Kaip pradėti nebekaupti dubenyje negatyvių emocijų?

Kad būtų taip paprasta sau pasakyti – nebekaupsiu įtampos dubenyje. Deja, taip nėra. Bet sau galime padėti. Naudinga padaryti pratimų, kurie būtent dubens sritį atpalaiduotų, tai ir joga, tempimo pratimai, yoni, tai yra makšties savimasažas, kada mes tai naudojame ne kaip savęs maloninimą, o būtent atpalaidavimui, tai irgi puikiai padeda atsipalaiduoti nuo fizinės įtampos. Namuose dažniau pabūti be apatinių, tam tinka sijonkelnės, suknelės. Geriausia yra kombinuoti kūno stiprinimą su atpalaidavimu, meditacija, jau minėta nefrito kiaušinio praktika. Ir tuo pačiu eiti į gylį, tam, kad galėtume paleisti kažką, iki ko mes dar neprisikasėm. Mokymasis apie save yra viso gyvenimo procesas.

Ar su Nefrito kiaušiniu galima daryti praktikas pačiai, ar pradžiai reikėtų trenerio pagalbos?

Galima dirbti pačiai, savarankiškai, pagal instrukciją, esu viską detaliai surašiusi. Mano FB profilyje Edita Esenku Šimkutė irgi galima rasti nuorodas, kur galima apie Nefrito kiaušinį plačiau paskaityti arba jį įsigyti. Galima su video pamokom pradėti, galima pagal aprašymą, išmokti stovyklose (plačiau rasite gydomojitaomeile.com). Esu užfiksavusi, kad su kiaušiniu vaikščioti daug nerekomenduoju, geriau daryti pratimus atsigulus, tada yra saugu. Su Nefrito kiaušiniu negali vaikščioti moterys, kurios laukiasi, taip pat tos, kurios turi kontraceptinę spiralę, arba prolapsą. Bet tos, kurios turi prolapsą arba spiralę ir pratimus atlieka atsigulusios, tada tai jau visiškai saugus variantas. Tikrai drąsiai savarankiškai darbuotis, tik sekite mano instrukcijas.

Edita, ar esate patyrusi tą būseną, kada tu jauti balansą tarp fizinio kūno, fizinių potyrių ir savo emocinio pasaulio? Kaip toks žmogus jaučiasi?

Manau, kad svarbiausia yra mėgautis kiekviena diena. Kada žmogus paskendęs rūpesčiuose, nuolat yra ateities baimėje, ar gyvena praeitimi, jis nebūna čia ir dabar. Tada ir pats kūnas yra visas įsitempęs. Kuo mes labiau esam čia ir dabar, tuo esam labiau ryšyje su savo kūnu. Reikia pasistengti kiekvieną dieną atrasti veiklą, kurioje jis gerai jaučiasi. Ir tai gali būti skirtingai. Vieną dieną gal jums bus smagu nieko neveikti, pasėdėti ir tiesiog filmą pasižiūrėti. Gal kitą dieną kaip tik judesyje, savirealizacijoje ar darbuose pasijusime geriau. Normalu, jei jausimės harmonijoje su savo kūnu 80 procentų, o likę 20 bus kažkokios stresinės situacijos, nenumatyti įvykiai. Bet su kiekviena diena mes galim tobulėti ir nereikia ieškoti baigtinio varianto – gyvenimas dualus, kaip In ir Jang ženklas.

Ką patartum toms moterims, kurios šiuo metu yra tikrai sunkioje būsenoje. Nuo ko pradėti?

Reikia atsidurti nekomforto zonoje - tuomet atsiranda tam tikri suvokimai ir sprendimai. Galima pradėti nuo sporto salės, kur jūs gausit daug krūvio, iki visiškų netikėtumų, kada susikrovėt lagaminą ir pati viena išvažiuojat savaitei atostogų. Toks netikėtas poelgis, išstūmimas savęs iš komforto zonos gali būti labai veiksmingas. Kada žmogus neturi kur dėtis, kuomet yra užspeistas į kampą, privalo priimti tam tikrus sprendimus. Ir tada jis atsiranda savo pozityvių pokyčių kelyje. Net ir mano organizuojamose Tao Meilės stovyklose pastebiu šiuos pozityvius moterų vidinius lūžius į pozityviąją pusę.

Edita, ko palinkėtum mūsų skaitytojams?

Linkiu atrasti ir turėti daugiau nei 80 procentų laimingo būvio, laimingo laikotarpio savo gyvenime, ryšio su savimi, savo kūnu ir protu. Po truputėlį atrasti jums tinkančios metodikas ir paraginti eiti labiau į gilį tam, kad jas pilnai pačiupinėti. Jeigu kažką tyrinėjat, tyrinėkit iki galo, išbandykit, išjauskit. Net jeigu jūs išbandysit kelias skirtingas praktikas, pajautimas jūsų kūne, prote jau susiformuos. Atraskite kas jus traukia ir nerkite, kad kuo daugiau turėtumėte to laimingo būvio savyje.

Parengė Giedrė Kulikauskienė

Fotografė: Monika Gofencienė

Новые статьи

  • Šypsena – geriausia dovana

    Švenčių Dovanos ir Tikrosios Vertybės Artėjančios žiemos šventės – tai laikas, kai miestų gatvės pasipuošia šventinėmis lemputėmis, o parduotuvių vitrinos vilioja pačiomis įvairiausiomis dovanų idėjomis. Vartojimo kultūra pasiekia aukštumą: skubame, lekiame, ieškome tobulos dovanos artimiesiems, draugams ar kolegoms. Tačiau ar tikrai materialūs daiktai yra svarbiausi? Ar tą malonumą,...
  • Lazerinės technologijos - audinius tausojančiam ir efektyvesniam dantų šaknų kanalų gydymui

    VivaDens Odontologijos ir Estetikos Centro įkūrėja gydytoja odontologė Ingrida Ivancė dar iki 2000-ųjų matė poreikį Lietuvoje atnešti estetiką į odontologiją. Tobulindamasi užsienyje, ji tapo pirmąja nacionalinio, po to ir tarptautinio estetinės odontologijos konkursų laureate, taip pat yra vienintelė akredituota AACD (American Academy of Cosmetic Dentistry) estetinės odontologijos specialistė...
  • Hialurono ir botulino injekcijos. Ką apie jas reikia žinoti?

    Apie hialurono rūgšties ir botulino toksino injekcijas puoselėjant grožį girdėjo kiekvienas, tik ne visi žino, kas tai iš tiesų yra ir kaip veikia. Apie tai kalbamės su „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju Arnu Martinėliu. . . Hialurono rūgšties pavadinimą girdėjo daugelis, tik ne visi žino, kas tai iš tiesų yra. Papasakokite apie šį...
  • Kada ir kaip naudoti aliejus plaukų priežiūrai: profesionalų patarimai

    Tinkamai parinktos plaukų priežiūros priemonės ir tinkamas jų formavimas, gali ne tik atkurti plaukų sveikatą, bet ir sustiprinti jų natūralų grožį. Kalbai pasisukus apie plaukų priežiūrą, itin dažnai girdime apie plaukų aliejus ir jų naudą. Tokie aliejai plačiai naudojami norint sustiprinti, pamaitinti, pridrėkinti plaukus. Plaukų augimą skatinantys aliejai, apsauginiai aliejai, aliejai...
  • Dantis tiesina gausiausia profesionalų komanda

    Daug žmonių nori tiesių dantų, tačiau net neįsivaizduoja, nuo ko ir kurioje klinikoje pradėti. Lyderiaujančiame odontologijos klinikų tinkle „Šypsenos akademija“ kiekvienam pacientui parenkamas optimalus gydymas tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai. Kartais tam prireikia ir gydytojų konsiliumo. Tik sveikoje burnoje Dantų tiesinimas „Šypsenos akademijoje“...
  • Geriausias proteinas vyrams ir moterims 2024–2025 m

    Baltymų papildai jau seniai tapo populiaria sportininkų ir sveikos gyvensenos entuziastų dalimi. Jie padeda stiprinti raumenis, greitinti atsigavimą po treniruočių ir užtikrina subalansuotą mitybą. Šiame straipsnyje aptarsime tris geriausius baltyminių papildų pasirinkimus vyrams ir moterims, kurie yra ir bus aktualūs 2024–2025 metais. Jeigu ieškote aukštos kokybės papildų, kurie...
  • Laktozės netoleravimas. Kuo pienas toks vertingas vyresniame amžiuje? Ką svarbu žinoti?

    Svarbu žinoti, kad laktazės aktyvumo mažėjimas su amžiumi yra visiškai normalus fiziologinis procesas, dėl ko vyresnio amžiaus žmonės paprastai blogiau toleruoja pieną ir pieno produktus nei jauni žmonės. Dažnai neteisingai galvojama, kad reikia atsisakyti pieno ir pieno produktų. Atvirkščiai, sveikatai palankaus maitinimosi tikslas – į racioną įtraukti kuo įvairesnių produktų, o...
  • Kalėdinis laikotarpis: nepasiduokime stresui, nes kyla pavojus atsirasti lėtinėms neinfekcinėms ligoms

    Artėja kalėdinis laikotarpis, kai mes dirbsime dar daugiau. Atiduosime daugiau energijos ir pastangų įvykdyti vadovų užduotis, o paskui bėgsime į prekybos centrus pirkti kalėdinių dovanų. Visa tai darydami patirsime stresą, pervargsime ir galiausiai blogai jausimės. Šis bėgimas gali atsiliepti mūsų širdies veiklai ar atsirasti kitų lėtinių neinfekcinių ligų. Kaip to išvengti, kalbamės su...
  • Pėdų skausmas – dažna problema!

    Pėdų nuovargis po ilgo stovėjimo, intensyvios mankštos, gal net lengvas patempimas – dažnam pažįstamos situacijos. Kartais pėdų diskomfortas gali įspėti ir apie rimtesnes traumas ar lėtines ligas. Ką svarbu žinoti apie pėdų sveikatą, atskleidžia „Gijos Klinikų“ ortopedė-traumatologė dr. Vėtra Markevičiūtė. Dažnas skundžiasi pėdų skausmu, diskomfortu. Kokios dažniausios...
  • Sveika pėda – visaverčio judėjimo pagrindas

    Rūpindamiesi savo sveikata dažnai nepelnytai pamirštame vieną svarbiausių kūno dalių – pėdas, viso kūno pamatą. Kiekvienas žingsnis yra sudėtingas kaulų, sąnarių ir kitų audinių darbas, kurį pėdos ne visada išlaiko. Skausmas – pirmasis jų siunčiamas pagalbos signalas. Jį ignoruojant galima sulaukti rimtų sveikatos problemų. Gintautui Pociui, „Gijos Klinikų“ ortopedui...
  • Maistas, turtingas gerosiomis bakterijomis: kaip natūraliai sustiprinti imunitetą?

    Imuniteto stiprinimas yra svarbus norint apsisaugoti nuo peršalimo ligų, infekcijų ir bendro organizmo silpnumo. Vienas veiksmingiausių būdų sustiprinti imunitetą – rūpintis žarnyno sveikata, nes žarnyno mikroflora glaudžiai susijusi su imunine sistema. Gerosios bakterijos, dar vadinamos probiotikais, yra ypatingai svarbios virškinimo sistemos balansui ir stipriam imunitetui. Reguliariai...
  • Įaugęs nagas - "kodėl" ir "ką daryti"

    Šį kartą pakalbėkime apie įaugusius nagus. Dauguma jau yra susidurę su šia problema ir žino, kad tai liečia kojų pirštų nagus. Bet kartais, tiesa labai retai, jie gali įaugti ir ant rankų pirštų. Tai gali atsitikti traumavus rankos nagą arba dėl autoimuninės ligos, kuri laikui bėgant gali "susukti" nagą ir, dažniausiai, ne vieną. Šis reiškinys mūsų praktikoje yra tikrai gana retas,...
  • Dirgliosios žarnos sindromas: kas tai?

    Dirgliosios žarnos sindromas: kas tai? Dirgliosios žarnos sindromas (DŽS) yra lėtinė virškinimo sistemos liga, kuri paveikia storąją žarną. Pastaruoju metu (DŽS) viena dažniausiai diagnozuojamų funkcinių žarnyno sutrikimų, pasireiškianti pilvo skausmais, pūtimu, dujų kaupimusi bei viduriavimu ar vidurių užkietėjimu. Nors ši liga nėra pavojinga gyvybei, ji gali gerokai apsunkinti kasdienį...
  • Piknaudžiavimas saule – pagrindinė odos vėžio priežastis

    Atėjus pavasariui džiaugiamės šiltais orais, galimybe pabūti gamtoje. Vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore, mėgaujamės saule. Gaila, kad saulės vonios gali būti labai sunkios ligos priežastis. Tikriausiai visi esame girdėję apie tai, jog dėl saulės poveikio apgamai gali virsti odos vėžiu. Didelę šios srities patirtį turi GK klinikos gydytojas Karapet Babajan. Kas yra apgamas ir kodėl...
  • Anksti sučiuptas, klastingasis vėžys įveikiamas

    Kalbėti apie šią ligą, ko gero, geriausia skaičiais: Lietuvoje kasmet nuo jos miršta apie 100 žmonių. Tarp jaunų moterų – tai antras pagal dažnumą mirtinas vėžys po krūties vėžio. Melanoma – pavojingiausias odos vėžys, o per pastaruosius du dešimtmečius jos atvejų padaugėjo dvigubai. Rizikos veiksnių – ne vienas „Melanoma sudaro iki 5 proc. visų piktybinio odos...
  • Okcipitalinė (pakaušio nervo) neuralgija

    Pakaušio srityje jaučiate dilgčiojimą, sustingimą? Nuolat skauda pakaušį arba kaklą? Jaučiate pulsuojantį skausmą viršugalvyje arba už akių? Šie simptomai gali būti susiję su pakaušio neuralgija. Okcipitalinei neuralgijai būdingas kaklo ir galvos skausmas vienoje arba dviejose pusėse, pakaušio odos jautrumas. Manoma, kad pakaušio neuralgijos priežastis – pakaušio nervo dirginimas...
  • Tobulų pėdų paslaptis – sveikos pėdos

    Ar ir tau pažįstamas jausmas, kai gėda būti basomis tarp kitų žmonių? Nuolat vargina skausmas pėdose, nemalonus kojų kvapas, gal tavo nagai negražūs, papilkėję, pageltę, sustorėję, skauda vaikščioti, nes ant pėdų yra įtrūkimų? Jei nors vienas atsakymas yra Taip, tai šis straipsnis kaip tik tau. Pakalbėkime apie kelionę link tobulai gražių pėdų ir kaip jomis tinkamai pasirūpinti, kad esamos...
  • Skaidulų galia: kaip šios medžiagos saugo jūsų sveikatą ir kodėl jų trūkumas gali sukelti rimtas sveikatos problemas?

    Dėl greito gyvenimo tempo, nesubalansuotos mitybos ir perdirbto maisto mes dažnai negauname svarbiausių medžiagų, o viena iš jų – skaidulos, būtinos tinkamam organizmo funkcionavimui. Dauguma žmonių net nesusimąsto, kad jų kasdienėje mityboje trūksta skaidulų, o šis trūkumas tyliai kenkia sveikatai, lėtai didindamas įvairių ligų riziką. Tad kokie požymiai išduoda, kad mūsų organizmas...
  • Kodėl neverta atidėlioti dantų atkūrimo?

    Kiekvienas esame pastebėję žmonių, kurie vengia plačiai šypsotis arba tai darydami ranka prisidengia burną. Dažniausiai taip elgiasi praradusieji vieną ar keletą dantų. Kenčia ir tokių žmonių sveikata, ir savivertė. Situacija visiškai pasikeičia atkūrus dantis. Šiuolaikinė odontologija siūlo juos atstatyti implantais. Kodėl reikia atkurti prarastus dantis? Dantų netekimas nėra tik...
  • Medicinos sektoriaus įmonių veiklos skaitmenizacija: ką reikėtų žinoti?

    Medicinos sektorius susiduria su dideliais iššūkiais: augančiais pacientų srautais, griežtais reguliavimais, reikalavimu užtikrinti kokybišką aptarnavimą bei gydymą ir vis besikeičiančia technologine aplinka. Šios aplinkybės skatina medicinos įmones siekti inovatyvių sprendimų ir skaitmenizuoti savo veiklą. Verslo valdymo sistemos (VVS) ir dirbtinis intelektas (DI) tampa pagrindiniais...
  • Burnos irigatorius - kaip natūralus būdas sumažinti apnašų kaupimąsi

    Burnos higiena yra svarbi ne tik norint išlaikyti sveikus ir baltus dantis, bet ir siekiant užkirsti kelią dantenų ligoms bei kitiems sveikatos sutrikimams. Vienas iš pagrindinių burnos priežiūros tikslų – sumažinti apnašų kaupimąsi, nes būtent apnašos yra daugelio problemų šaltinis. Burnos irigatorius tampa vis populiaresne priemone, kuri padeda tai padaryti natūraliu būdu,...
  • Moters orgazmas gali būti lavinamas

    Moteriškumo ir orgazmo temos mūsų visuomenėje tabu, bet tuo pačiu labai įtraukiančios, nes kiekviena moteris nori jaustis moteriška, nori patirti malonumą būdama partnerystėje. Su kuo susijęs moters išsilaisvinimas, orgazmas ir dar daugiau kalbamės su Dao praktike Edita Esenku. Edita Esenku Šimkutė yra Dao praktikų instruktorė, alternatyvios medicinos magistras, „Gydomoji Tao...
  • Gripas ir skiepas nuo gripo: kodėl svarbu apsisaugoti šaltuoju sezonu?

    Gripas yra viena iš dažniausių virusinių infekcijų, kurios siaučia šaltuoju metų laiku. Jis gali būti ne tik nemalonus, bet ir pavojingas, ypač silpnesnį imunitetą turintiems žmonėms. Jei norite efektyviai išvengti gripo komplikacijų, skiepas nuo gripo yra viena efektyviausių profilaktikos priemonių. Šiame straipsnyje detaliai aptarsime, kodėl gripas pavojingas, kokie yra jo simptomai, kodėl...
  • Kaip šaltasis sezonas veikia mūsų organizmo būklę ir kokie papildai gali padėti?

    Šaltasis sezonas dažnai kelia iššūkių mūsų organizmui. Dėl temperatūros pokyčių, šviesos trūkumo ir mažesnio fizinio aktyvumo daugelis žmonių susiduria su nusilpusiu imunitetu, padidėjusiu nuovargiu ir energijos stoka. Tai taip pat lemia didesnę riziką susirgti peršalimo ligomis bei kitomis infekcijomis. Raw Powders ekspertai pabrėžia, kad šaltuoju sezonu ypač svarbu rūpintis savo organizmo...
  • Kurkime tik sveiką ir saugią ateitį!

    Gruodžio 12-oji – Tarptautinė visuotinės sveikatos priežiūros aprėpties diena. Šiandien akcentuojami su sveikatos priežiūra bei jos aprėptimi susiję tikslai: stiprių sveikatos sistemų kūrimas, visuomenės sveikatos apsaugos poreikių patenkinimas, glaudus suinteresuotų šalių bendradarbiavimas, tinkamas bendruomenių informuotumas, paveiki bei efektyvi sklaida. Esminis...
  • Saugokime kitus, saugokimės patys!

    Gruodžio 3-ąją minima Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Ši išskirtinė pirmojo žiemos mėnesio diena informuoja visuomenę apie tai, jog būtina atkreipti dėmesį į žmonių su negalia problemas bei skatina aktyviau dalyvauti neįgaliųjų bendruomenės veikloje. Būkime supratingi, nelikime abejingi... Jautriau reaguodami į kito asmens problemas, skatindami empatiją bei...
  • Raudonas kaspinas – palaikymo žinutė

    1988 metais įvairių tarptautinių sveikatos organizacijų bendru sprendimu buvo priimtas nutarimas, kuris skelbė, jog gruodžio 1-oji tampa Pasauline kovos su AIDS diena. Rūpinkimės sveikata kasdien, saugokime ne tik savo, bet ir kitų gyvybes! Medikai informuoja, o visuomenei būtina įsidėmėti, jog įgytas imuniteto nepakankamumo sindromas nustatomas tada, kai ŽIV (žmogaus...
  • Vyrai, neberūkykite, o sveikatą atstatykite!

    Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena. Būtent šią dieną rūkantieji daug aktyviau skatinami atsisakyti žalingo įpročio tiek dėl pačių sveikatos, tiek ir dėl artimųjų gerovės. Kokias grėsmes nikotinas kelia sekso kokybei? Kodėl šio žalingo įpročio rekomenduojama atsisakyti vyrams? Nors iš pradžių prieš intymų aktą surūkyta...
  • Sveikesni plaučiai – sveikesnis organizmas!

    Lapkričio trečiąjį trečiadienį Pasaulyje minima lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (LOPL) diena. Lėtinė obstrukcinė plaučių liga pasireiškia tuomet, kai žmogaus kraujyje ima trūkti deguonies – jis ima dusti. Sergantysis LOPL be dusulio gali jausti ir šiuos simptomus: pastovų kosulį, švokštimą kvėpuojant, slogą, čiaudulį, bendrą silpnumą bei nuovargį ir kt. Kas gali lemti...
  • DDR terapija – ilgalaikiai rezultatai

    Jau ėmėme skaičiuoti antrąją dešimtį nuo datos, kai pasaulyje buvo pradėta minėti… Tualetų diena. Taip, lapkričio 19-ąją ypatingas dėmesys skiriamas patalpos, skirtos natūralių poreikių tenkinimui, svarbai. Šiandien sprendžiamos išties aktualios sanitarijos problemos, aptariami įvairūs su WC įrengimu susiję klausimai. Taigi, tupyklos egzistavimas yra išties ne mažiau...
  • Vartokime antibiotikus ypač atsakingai!

    Lapkričio 18-oji – supratimo apie antibiotikus Europoje diena – atveria duris Pasaulinei supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitei. Įvairiuose renginiuose visuomenė bus informuojama apie neracionalų antibiotikų vartojimą bei grėsmes, kurios kyla tuomet, kai šiais vaistais piktnaudžiaujama. Reikia pripažinti, kad tiek netinkamas antibiotikų vartojimas, tiek ir...
  • Įžiebkime purpuro šviesas, palaikykime!

    Kasmet lapkričio 17-ąją minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Šiandien visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į neišnešiotukų problemas, bendruomenės raginamos palaikyti įvairias labdaros bei savanorystės akcijas. Kokios priešlaikinio gimdymo grėsmės? Kuo ankstukas skiriasi nuo kitų naujagimių? Šie kūdikiai gimsta anksčiau nei įprasta – 22 iki 37 savaičių amžiaus. Per...
  • Valdome save, kontroliuojame ligą!

    Lapkričio 14-oji – Pasaulinė Diabeto diena. Cukraligė – išties klastinga lėtinė liga. Kas gali sukelti cukrinį diabetą? Medikai išskiria ne vieną antrojo tipo cukrinį diabetą sukėlusią priežastį, tai – sutrikęs gliukozės toleravimas, nutukimas, nejudrus gyvenimo būdas, netinkama mityba, patiriamas stresas, aukštas kraujo spaudimas, amžėjimas. Cukraligę gali iššaukti ir...
  • Nelikime abejingi pulmonologų įspėjimams!

    Lapkričio 12-ąją minima Pasaulinė plaučių uždegimo diena. Gydytojai akcentuoja, jog pneumoniją (plaučių uždegimą) gali sukelti tiek virusai, tiek bakterijos ar grybeliai. Nors ligos sukėlėjai gali plisti įvairiais būdais, tačiau dažniausiai užsikrečiama nuo sergančiojo, kuris čiaudi ar kosi, lašeliniu būdu – per orą. Sunku patikėti, tačiau kasmet plaučių uždegimu suserga...
  • Valgykim sveikai, gyvenkim ilgai!

    Lapkričio 8-oji - Europos sveikos mitybos diena. Liūdina tai, jog nutukimas Europoje didėja, o turintys antsvorio asmenys ignoruoja faktus, įrodančius, kad papildomi kilogramai tikrai kenkia sveikatai ir gali sukelti įvairias lėtines ligas. Sveiką mitybą apibrėžia tinkamas žmogui būtinų suvartoti maisto medžiagų ( baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų ir kt.) kiekis....
  • Vartojimo paskola sveikatos priežiūros paslaugoms finansuoti: kada verta skolintis?

    Šiandieną sveikatos priežiūros paslaugų kainos gali tapti nemenku finansiniu iššūkiu. Nepaisant medicininių draudimų ar valstybinių kompensacijų, pacientams tenka susidurti su brangiomis operacijomis, ilgalaikėmis terapijomis ar specialios medicininės įrangos poreikiu. Tokiais atvejais vartojimo paskola gali tapti vienu iš galimų būdų finansuoti šias būtinas, tačiau dažnai neplanuotas...
  • CBD kaina: nuo ko ji priklauso ir ar brangesnis CBD aliejus yra geresnis?

    Lietuvos pirkėjai yra iš tų, kurie labai daug dėmesio skiria produktų kainai. Todėl ir CBD kaina, ieškant patikimų produktų, yra svarbi. Visgi, nemažai žmonių nesupranta, kodėl CBD aliejus kaina skiriasi skirtingose parduotuvėse. Todėl svarbu suprasti, nuo ko priklauso aliejaus kaina, kad vartumėte tik kokybiškus ir saugius produktus. Kokios CBD aliejaus kainos vyrauja šiuo...
  • Kaip rasti motyvaciją fiziniam aktyvumui?

    Sveikatos priežiūros specialistai nuolat kalba apie fizinį aktyvumą, jo svarbą siekiant išvengti lėtinių neinfekcinių ligų. Stengiamasi pagrįsti ir įrodyti fizinio aktyvumo naudą, kad išvengtume širdies ir kraujagyslių bei kitų ligų. Tačiau dažnai paaiškėja, kad žmonės neturi motyvacijos būti fiziškai aktyvūs. Kur vis dėlto rasti tos motyvacijos? Apie tai kalbamės su Marija Povilaite,...
  • Netoleruoji laktozės? Naujiena Lietuvoje – laktazės maisto papildai. Paprastas sprendimas sudėtingai problemai

    Laktozės netoleravimas aktuali, tačiau dažnai nuvertinama problema. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių, daugybė žmonių susiduria su šiuo iššūkiu, tačiau apie tai vis dar trūksta informacijos, o pagalba yra ne visada lengvai prieinama. Dėl to daugybė žmonių priversti atsisakyti savo mėgstamų pieno produktų ir keisti savo mitybos įpročius. Kaip laktozės netoleravimas...
  • Dvi pagrindinės priežastys kodėl jaučiame pėdos skausmą

    Kaip atskirti kas, plantarinis fascitas (pėdos skliauto fascijos uždegimas) ar achilo tendinitas (achilo sausgyslės uždegimas) sukelia pėdos skausmą? Tiek plantarinis fascitas, tiek achilo tendinitas yra dvi pagrindinės pėdos skausmo priežastys. Nustatant skausmo priežastį svarbu lokalizuoti skausmo vietą. Jei skausmas juntamas po kulnu (po kulnakauliu) dažniausiai tokio skausmo...
  • Kompleksinis urologinis ištyrimas: ligų nustatymui ir efektyviam gydymui

    Urologinėmis ligomis bent kartą gyvenime yra sirgęs beveik kiekvienas. Jei taip atsitiko, svarbiausia nedelsti, nes šių ligų gydymo rezultatus pagerina ankstyva ir tiksli diagnostika. Ją užtikrina kompleksinis urologinis ištyrimas, apimantis tiek betarpišką gydytojo bendravimą su pacientais, tiek ir laboratorinius bei instrumentinius tyrimus. Vienas iš tyrimų, leidžiančių dar nuodugniau...
  • TeltoHeart – išmanioji širdies stebėjimo apyrankė

    TeltoHeart – tai daugiafunkcinė medicininė apyrankė, sukurta Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupės Teltonika kartu su Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkais ir Santaros klinikų specialistais. Šis įrenginys skirtas žmonėms, kenčiantiems nuo širdies ritmo sutrikimų, tokių kaip prieširdžių virpėjimas, leidžiant nuolat stebėti širdies veiklą ir aptikti širdies ritmo...
  • Lengvumas kojose ir pagalba sąnariams

    Lengvumas kojose ir pagalba sąnariams: Ar žinojai, kad TianDe – prekės ženklas, kuris siūlo produktus, turinčius unikalių savybių, kurie paremti tradicine kinų medicina ir natūraliais ingredientais. Šiandien noriu papasakoti apie tris produktus, kurie gali tau labai pagelbėti sprendžiant problemas dėl įvairių kūno skausmų, nemalonių būsenų ar netikėtų traumų atvejų. Tai...
  • Atsakymas apie sveiką ir ilgą gyvenimą – arčiau, nei manoma

    Ar galime turėti tokį individualų rodiklį, kuris leistų įvertinti ne tik sveikatos būklę, bet ir senėjimo greitį, riziką susirgti lėtinėmis ligomis? Naujausi mokslo pasiekimai rodo, kad tereikia atlikti kraujo tyrimą – nustatyti vieno baltymo koncentraciją. Tai žada pakeisti mūsų sveikatos priežiūrą. Sveikas ilgaamžiškumas nebėra išrinktųjų duotybė. Pažangiose šalyse žmogaus senėjimo...
  • Lapkričio mėnuo – „Movember“ mėnuo!

    Na, šiais laikais stiprioji lytis išties didžiuojasi ūsais ir barzda. Mados šauksmas tiesiog atliepia vyrijos norą želdinti veido plaukus! Be saviraiškos bei puikiai atsiskleidžiančio įvaizdžio stilingai suformuoti ūsai ar vešli barzda padeda užmaskuoti netobulumus ir išryškinti privalumus, taip?.. O kuo ypatingas Movember mėnuo? Kasmetinės vyrų sveikatai skirtos akcijos...
  • Nelikime abejingi, mažinkime insulto rizikas!

    Statistika skelbia ypač liūdinančius faktus. Europoje širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) yra pagrindinė tiek moterų, tiek ir vyrų mirties priežastis. Lietuva, deja, yra viena iš išsiskiriančių didele gyventojų rizika sirgti ar net mirti nuo insulto valstybių! Šiandien – ypač svarbi diena. Spalio 29-ąją pasaulyje minima kovos su insultu diena. Šios dienos tikslas – didinti...
  • Jodo trūkumas - veiksnys sunerimti

    Net ir nedidelis jodo stygius lemia nuovargį, nervingumą, jautrumą, kas atitinkamai mažina darbingumą, o jo kiekio organizme svyravimai sudaro sąlygas gūžio (strumos) formavimuisi. Jodo deficito simptomai gali reikštis mieguistumu, blogėjančia atmintimi, svorio didėjimu, vidurių užkietėjimu, prasta odos būkle, sumažėjusiu vaisingumu ir kt.. Jodo nepakankamumas nėštumo metu gali sukelti...
  • Spalis – informavimo apie menopauzę mėnuo

    Rubrika – Moters sveikata (keliant straipsnį šią eilutę ištrinti) Jau penkioliktus metus spalio mėnesį stengiamsi kuo efektyviau paskleisti žinias apie menopauzę, siekiama, kad tikslinė komunikacija vyktų sklandžiai, tikimasi, jog vykstantys įvairūs renginiai padės pagerinti moterų sveikatą ir gyvenimo gerovę. Spalio 18-oji – Pasaulinė menopauzės diena. ...
  • Švarios rankos – stipresnė sveikata!

    Spalio 15-oji – Pasaulinė rankų plovimo diena. Šiemet sukanka šešiolika metų nuo pirmosios rankas kviečiančios mazgoti šventės datos. Šios dienos tikslas – paskatinti visus rūpintis sveikata pradedant nuo, atrodo, mažų, tačiau išties veiksmingų žingsnelių – juk rankų higiena užkerta kelią daugeliui ligų! Kaip paminėti Pasaulinę rankų plovimo dieną? Aišku, kad mojant...
  • Suvaldykime infekcijų plitimą!

    Šį spalio pirmadienį prasidėjusi Tarptautinė infekcijų prevencijos savaitė siekia paskleisti žinią apie būtinybę rūpintis sveikata, apie prevencinių priemonių taikymo reikalingumą, apie bendruomenių bendradarbiavimo svarbą bei apie tai, kad elgiantis pilietiškai ir atsakingai infekcijas įmanoma suvaldyti bei jas kontroliuoti. Tokios kalendorinės savaitės užuomazgos vystėsi XX a....