AB „Ortopedijos technika“ švenčia 80 metų jubiliejų – įkvepianti kelionė per laiko ir sėkmės istorijas

2025 m. kovo 3 d.

Šiandien AB „Ortopedijos technika“ mini 80 metų jubiliejų. Ji, kartu su prekiniais ženklais „Gijos Klinikos“ ir „Sveikatinė“, yra didžiausia tokio pobūdžio įmonė Baltijos šalyse, apjungianti kompleksines medicinos paslaugas, individualius ortopedijos sprendimus, mažmeninę prekybą bei eksportą. Įmonėje dirba daugiau nei 640 darbuotojų, per metus aptarnaujama daugiau nei 100 000 pacientų.

Daug kur pirmi

„Ši sukaktis žymi daug reikšmingų įvykių. Įmonė augo ir keitėsi, prisitaikydama prie naujų iššūkių, technologinių pokyčių ir rinkos poreikių. Šis kelias ne visada buvo lengvas, tačiau su stipria komanda, aiškia vizija ir atkaklumu sukūrėme šiandienos sėkmės istoriją. Džiaugiuosi, kad su kolektyvu mus vienija tos pačios vertybės – orientacija į kokybę, rūpestis žmonėmis ir inovacijos“, – sako AB „Ortopedijos technika“ valdybos pirmininkė bei „Gijos Klinikų“ medicinos direktorė Rasa Petrikienė.

Aukšto meistriškumo „Gijos Klinikų“ chirurgai yra atlikę ne vieną unikalią operaciją, dažnai – pirmieji Lietuvoje ar net Europoje, pavyzdžiui, „Gijos Klinikose“ atlikta pirmoji Lietuvoje peties operacija, panaudojant biologinį implantą; estetinė skrandžio mažinimo operacija – pirmoji tokia Europoje; taikomas ultramodernus besraigtis peties chirurginis gydymas ir daugybė kitų inovatyvių sprendimų.

Chirurgijos centre, taikant pažangius operavimo metodus, atliekamos minimaliai invazinės, tausojančios žmogaus organizmą ortopedinės – traumatologinės, kraujagyslių chirurgijos, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos, abdominalinės, bariatrinės ir bendrosios chirurgijos, ginekologinės, urologinės bei proktologinės operacijos.

Pradžia – ortopediniai gaminiai

Įmonės veikla prasidėjo 1945-aisiais nuo galūnių protezų dirbtuvių. Per dešimtmečius technologijos smarkiai pažengė į priekį, ir šiandien, žinoma, protezavimas atrodo visiškai kitaip nei tuomet. Pacientams siūlomi „kompiuteriniai“ kojų protezai, naujausios kartos bioniniai rankų protezai, pažangūs 3D sprendimai ir kitos inovatyvios technologijos, leidžiančios sukurti itin sudėtingus ir funkcionalius ortopedinius gaminius, padedančius sugrąžinti pacientams judėjimo laisvę ir savarankiškumą. Kasmet įmonėje pagaminama apie 117 000 ortopedijos techninių priemonių, 10 000 ortopedinės avalynės porų, įmonės ortopedai technologai pagamina ir individualiai pritaiko apie 650 rankų bei kojų protezų.

„Už kiekvieno atvejo slypi žmogaus istorija. Individuali jo patirtis, neretai ir skaudžios aplinkybės. Gera žinoti, kad per visus tuos metus išlaikėme pagrindinį įmonės prioritetą – pagalbą žmogui“, – pastebi AB „Ortopedijos technika“ generalinis direktorius Rokas Skrupskas.

Produkcijos – įtvarų, individualios ortopedinės avalynės ir įdėklų – kokybę ir paklausą iliustruoja nuolat didėjantis eksportas. Per pastarąjį dešimtmetį eksporto apimtys išaugo dvigubai, o geografija plati kaip niekada – įmonės produkcija keliauja į Norvegiją, Vokietiją, JAV, Australiją, iš viso – į 26 pasaulio valstybes.

Pasak R. Skrupsko, „Per bendrovės veiklos metus nuo pat jos įkūrimo mes tapome ne tik itin aukšto lygio medicinos paslaugų teikėjais, bet ir inovatyvių ortopedinių sprendimų kūrėjais, kurie keičia žmonių gyvenimus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“.

Medicinos paslaugos – nuo 1975 m.

Medicinos paslaugų pradžią žymi 1975 m. įkurtas protezavimo stacionaras. 1990 m. atidaryta klinika, kurioje buvo atliekamas sudėtingas protezavimas, ir poliklinika, galėjusi per dieną priimti iki 200 pacientų. Dar po dviejų metų įstaigoje įkurta rekonstrukcinė operacinė, – pirmoji tokia ne tik Lietuvoje, bet ir buvusioje Sovietų Sąjungoje.

Siekiant užtikrinti paslaugų prieinamumą, 1988 m. Vilniuje buvo atidarytas pirmasis bendrovės filialas. Vėliau filialai pradėjo veikti ir kituose Lietuvos miestuose: 1992 m. – Ukmergėje ir Šiauliuose, 1993 m. – Klaipėdoje ir Panevėžyje, o 1995 m. – kabinetas Palangos reabilitacijos ligoninėje.

Net blokados metais – be prastovų

Ortopedė technologė Svetlana Juočepienė, įmonėje dirbanti jau 44-erius metus, prisimena, kaip tuometinio įmonės vadovo a.a. Vytauto Petkevičiaus diplomatinių sugebėjimų dėka net 90-aisiais, sudėtingu ekonominės blokados laikotarpiu, įmonei pavyko išvengti prastovų, – esant reikalui, direktorius pats asmeniškai vykdavo ieškoti ir tartis dėl reikiamų žaliavų produkcijai gaminti.

„Kai kitos įmonės tuo metu neretai stabdė veiklą, mūsų įmonė visada dirbo ir teikė pagalbą, net ir sudėtingiausiais materialinio aprūpinimo laikais“, – pasakoja S. Juočepienė.

Po privatizacijos – technologinės pažangos proveržis

2000 m., bendrovę privatizavus, sparčiai modernizuojami gamybos procesai, diegiamos naujos technologijos. Pradėti taikyti mioelektriniai rankos protezai. Po metų įmonėje įrengta moderni operacinė, kurioje atliekamos aukštos kokybės artroskopinės sąnarių ir koreguojančios pėdų operacijos, sukuriama pirmoji Lietuvoje sportinių įtvarų kolekcija.

2004 m. „Ortopedijos technika“ pirmoji Lietuvoje sertifikuota taikyti C-Leg – „kompiuterinius“ šlaunies protezus su mikroprocesoriumi valdomu kelio sąnariu, 2005 m. pritaikytas pirmasis „Harmony“ – vakuuminis blauzdos – protezas, na, o 2023-aisiais pacientei iš pajūrio pritaikytas ultramodernus bioninis rankos protezas, valdomas mintimis.

„Tai išties ranka pagalbininkė, su kuria galiu atlikti kasdienius darbus, pavyzdžiui, su adata įsiūti sagą, nukirpti siūlą, pagaminti tortą su beze kremu, lieti žvakes, pakeisti patalynę ir kt.“, – vardino rankos protezą įvaldžiusi moteris.

„Bendradarbiavimą su pasaulinėmis ortopedijos pramonės lyderėmis puikiai iliustruoja mūsų darbuotojų prisijungimas prie šių įmonių techninio aptarnavimo komandų Pjončango žiemos olimpinėse žaidynėse 2018 m. ir Paryžiaus 2024 paralimpinėse žaidynėse“, – pasakojo R. Skrupskas

Nauji vardai įgavo svorį

Šiemet dešimtmetį švęsiantis specializuotos mažmeninės prekybos tinklas „Sveikatinė“ Lietuvoje šiuo metu apima dešimt parduotuvių, siūlančių prekes judėjimui ir aktyviam gyvenimo būdui. Per metus Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Ukmergėje aptarnaujama daugiau nei 80 000 klientų, parduodama daugiau nei 170 000 prekių.

Medicinos paslaugų plėtra ir reikšmingiausias jų augimas prasidėjo 2018 m., tuo metu sukurtas ir „Gijos Klinikų“ prekės ženklas.

Pacientų patogumui Kaune esančioje klinikoje teikiamas kompleksinis gydymas, apimantis net 30-ties specializacijų gydytojų konsultacijas, tyrimus ir diagnostiką, chirurginį gydymą bei reabilitaciją.

2024 m., siekiant dar aukštesnio aptarnavimo lygio, įkurtas modernus Konsultacijų, diagnostikos ir terapijos centras, ženkliai praplėstos reabilitacijos procedūrų erdvės.

Šiuo metu medicinos paslaugos sudaro daugiau nei 60 proc. visos įmonės veiklos. Iš klinikos užimamų 11 000 kvadratinių metrų ploto penktadalis tenka Chirurgijos centrui. Jame įrengtos septynios operacinės bei 50 šiuolaikiškų palatų su visais patogumais. Per praėjusius metus klinikos chirurgai atliko 4700 operacijų.

Stacionarinės reabilitacijos centre gydomi ligoniai po traumų, amputacijų ir sąnarių endoprotezavimo operacijų. Vienu metu stacionarinėse palatose gali gydytis 130 žmonių.

Taip pat klinikoje itin išvystyta sporto medicinos sritis, o „Gijos Klinikų“ medikų komanda jau eilę metų rūpinasi įvairių Lietuvos bei užsienio sportininkų sveikata, bendradarbiauja su daugeliu nacionalinių sporto federacijų, įvairiais sporto klubais ir organizacijomis. Lietuvos krepšinio federacija, Kauno „Žalgirio“ komanda, Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas, Lietuvos plaukimo federacija – tai tik keletas iš daugelio klinikos partnerių.

Aktyviai plėtojamas medicinos turizmas

Nuo 2020 m. kartu su partneriais „Wellness Travels“ įmonė pradėjo aktyviai plėtoti medicinos turizmą. Profesionalios pagalbos pacientai kreipiasi iš Didžiosios Britanijos, Airijos, Norvegijos, Kanados bei kitų pasaulio šalių.

„Daugiausiai pacientų iš užsienio sulaukiama plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos paslaugoms. Itin populiarios kombinuotos operacijos, vadinamosios „Mommy makeover“. Iš bariatrinės chirurgijos didžiąją daugumą sudaro skrandžio rezekcijos. Tokios tendencijos išlieka stabilios jau keletą metų“, – dalinasi „Gijos Klinikų“ vadovė Rasa Petrikienė.

Iš ortopedinių operacijų kasmet labiausiai auga klubo ir kelio sąnarių keitimo operacijų kiekis. Laiku negaudami pagalbos savo gimtosiose šalyse pacientai, gelbėdamiesi nuo gresiančio neįgalumo, skuba į Lietuvą, kur jiems operatyviai suteikiamos profesionalios medicinos paslaugos.

Įkvepia pacientų sėkmės istorijos

Pacientė iš Didžiosios Britanijos pora metų kentė skausmą, o sulaukusi vizito pas specialistą sužinojo, jog jai reikalinga operacija, kurios teks laukti dar pustrečių metų. Kai, nebegalinti susitaikyti su esama situacija, pacientė kreipėsi į „Gijos Klinikas“, jos gyvenimas pasikeitė kardinaliai: operatyviai buvo suderinta operacijos data, suplanuota reabilitacijos programa. Po sėkmingos klubo sąnario keitimo operacijos artrito keliamas skausmas išnyko. Tą pačią dieną ji, prižiūrima kineziterapeuto, jau kėlėsi iš lovos ir stojosi, bandė lengvai mankštintis. Sudarius individualią programą, vos po devynių kompleksinės reabilitacijos dienų pacientė atgavo savarankiško judėjimo galimybes.

Įmonės specialistai tiki, jog galės padėti ir jaunai moteriai, nuo gimimo gyvenančiai su cerebrinio paralyžiaus diagnoze. Dėl paauglystės metu persisukusios dešinės kojos ir atsiradusių kontraktūrų 19-kos metų pacientė negali nei atsistoti, nei eiti.

„Kreipėmės į kelias ortopedijos įmones, bet padėti sutiko tik „Ortopedijos technika“. Ortopedai technologai, pasitarę su gydytoju, nusprendė pagaminti ir pritaikyti specialius kojų įtvarus, koreguosiančius kojų padėtį. Tai užtruks, reikės kantrybės, bet esame labai dėkingi už pagalbą ir suteiktą viltį“, – sako merginos globėja.

Pradžioje pacientė galėjo su specialiai jai kurtais įtvarais pabūti tik 2 minutes, dabar jais naudojasi jau po kelias valandas per dieną. Tai, pasak pašnekovės, – ženklas, kad svajonė vėl atsistoti ir eiti gali virsti realybe.

Pasikeitę pacientų gyvenimai, jų sėkmės istorijos ir jautrios akimirkos įprasmina AB „Ortopedijos technika“ veiklos sukaktį ir motyvuoja įmonės darbuotojus padėti žmonėms, neretai siekiant iš pirmo žvilgsnio neįmanomų rezultatų.

Nauji straipsniai

  • 5 paprasti įpročiai, padėsiantys išvengti nugaros skausmų

    Keičiantis darbo pobūdžiui, žmonės vis mažiau juda, o sėdimas darbas tampa kasdienybe. Tačiau žmogaus organizmas sukurtas judėti, todėl šio pokyčio pasekmė – dažnėjantys nugaros skausmai. Statistikos duomenimis, net 80 proc. žmonių bent kartą gyvenime patiria nugaros skausmų. Jie riboja kasdienę veiklą, trukdo dirbti, ilsėtis ar mėgautis laisvalaikiu. Kaip apsaugoti stuburą ir sumažinti...
  • Kaip cukrus veikia vaikų elgesį?

    Tėvai dažnai pastebi, kad vaikai tampa aktyvesni ar net neramūs po saldumynų suvartojimo. Ar cukrus iš tiesų daro įtaką vaikų elgesiui ir hiperaktyvumui? Ši tema dažnai kelia diskusijas tiek tarp tėvų, tiek tarp specialistų. Panagrinėkime, kaip cukrus gali paveikti vaikų elgesį ir kokios yra sveikesnės alternatyvos. Ar cukrus sukelia hiperaktyvumą? Daugeliui tėvų atrodo, kad po saldumynų...
  • Pilvukas auga, o iššūkiai – kartu

    Vienoms nėštukėms nieko neskauda, nevargina tinimai, svoris auga idealiai – jos net vaikšto su aukštakulniais! Tuo metu kitoms reikia daugiau poilsio, jos jaučia skausmus, skundžiasi kūno tinimu. Tai vargu ar susiję su amžiumi (aprašėme daug istorijų, kaip vėlyvos nėštukės puikiai laukėsi, o jaunos nekilo iš lovos). Bet kur tada paslaptis? Pokalbiui pakvietėme „Gijos Klinikų“...
  • Kaip stresas greitina senėjimą: moksliniai faktai ir natūralios išeitys

    Šiuolaikinis gyvenimo tempas neišvengiamai kelia stresą – darbų gausa, informacijos perteklius, nuolatinis skubėjimas. Tačiau mažai kas susimąsto, kad lėtinis stresas gali ne tik pabloginti savijautą ar miego kokybę, bet ir tiesiogiai paspartinti senėjimo procesus mūsų organizme. Kaip tai vyksta ir ką galime padaryti, kad apsaugotume savo ląsteles? Stresas – ne tik emocinis, bet...
  • H. pylori bakterijos įtaka odos būklei

    H. Pylori bakterija dažniausiai žinoma dėl savo sąsajų su virškinimo sistemos problemomis, tačiau tyrimai rodo, kad ši infekcija gali turėti įtakos odos būklei. Bėrimai Tai nėra dažnas simptomas. Bėrimai gali būti susiję su organizmo reakcija į bakteriją ir uždegiminius procesus, kurie pasireiškia įvairiose kūno dalyse. Aknė / spuogai Bakterija. Gali prisidėti prie odos...
  • Hialurono rūgštis kosmetikoje

    Hialurono rūgštis kosmetikoje naudojama skirtingomis molekulinėmis masėmis, kurios lemia jos poveikį odai. Pagrindinės molekulinės masės yra: Didelės molekulinės masės hialuronas (high molecular weight – hmw). Molekulinė masė virš 1 000 000 da (daltonų). Poveikis: dėl savo didelio dydžio jis lieka ant odos paviršiaus ir veikia kaip apsauginė plėvelė, kuri sulaiko drėgmę...
  • Odos priežiūros mitai gigantai!

    Mitai gigantai! Kiek daug mitų girdžiu kasdien… Žinau, kad šiuolaikinėje informacijos jūroje lengva pasimesti tarp tikrų faktų ir mitų apie odos priežiūrą. Ši tema ypač aktuali, nes klaidinga informacija gali ne tik suklaidinti, bet ir pakenkti odai. Todėl kviečiu kartu panagrinėti labiausiai paplitusius mitus ir išsiaiškinti tiesą! 1. Riebiai odai nereikia drėkinimo MITAS....
  • Netoleruoji glitimo? GluteoStop – tavo gerai savijautai!

    Glitimo netoleravimas – tai ne tik mitybos pasirinkimas, bet būtinybė, keičianti žmogaus kasdienybę iš esmės. Nors ši būklė vis dažniau atpažįstama ir pripažįstama, glitimo netoleruojantys žmonės vis dar susiduria su daugybe iššūkių – nuo riboto maisto pasirinkimo parduotuvėse ir restoranuose iki informacijos stokos visuomenėje. Kiekvienas apsipirkimas, kiekvienas vizitas pas...
  • Vaikų mityba ir skaidulos: kodėl jos svarbios augančiam organizmui?

    Vaikystė – tai nesibaigiantis nuotykių, atradimų ir judėjimo maratonas. Kad mažieji tyrinėtojai turėtų jėgų kasdieniam pasaulio pažinimui ir stiprų imunitetą, jų organizmui būtina visavertė mityba. Viena iš pagrindinių maistinių medžiagų, palaikančių gyvybingumą ir stiprinančių imuninę sistemą, yra skaidulos. Jos ne tik gerina virškinimą, bet ir suteikia ilgalaikės energijos,...
  • Kaip sumažinti saldumynų potraukį?

    Kas gali atsispirti saldumynams? Jie skanūs, saldūs ir akimirksniu pakelia nuotaiką, suteikdami energijos pliūpsnį! Deja, šis džiaugsmas dažnai trunka neilgai – cukraus lygis kraujyje staiga šokteli, po to smunka, palikdamas nuovargį ir dar stipresnį norą smaližiauti. Tačiau egzistuoja natūralus būdas sušvelninti šiuos neigiamus padarinius – skaidulos. Jos gali padėti...
  • Ašvaganda - galinga Indijos šaknis su daugybe sveikatingumo privalumų

    Ašvaganda - galinga Indijos šaknis su daugybe sveikatingumo privalumų Ašvaganda, dar žinoma kaip Withania somnifera, yra viena iš svarbiausių vaistinių augalų rūšių, naudojamų tradicinėje Indijos medicinoje – Ajurvedoje. Ši šaknis pasižymi ne tik senovine istorija, bet ir daugybe naudos organizmui, todėl ji tampa vis populiaresnė ir vakaruose. Kas yra ašvaganda? Ašvaganda...
  • 7 patarimai, kurie padės kontroliuoti hipertenziją

    Hipertenzija arba aukštas kraujospūdis yra pagrindinis širdies ir kraujagyslių ligų, tokių kaip insultas, širdies priepuolis ar aneurizma, rizikos veiksnys. Tyrimų duomenimis, beveik pusė visų suaugusiųjų Jungtinėse Amerikos Valstijose turi aukštą kraujospūdį. Deja, ne visi, kurie serga šia liga, apie tai žino. Taigi, jei pasisekė sužinoti, kad sergate hipertenzija, svarbu žinoti, kaip ją...
  • Nutukimas - šiuolaikinė epidemija ir kaip su ja kovoti?

    Nutukimas yra viena iš rimčiausių šiuolaikinių sveikatos problemų, turinti ne tik fizinių, bet ir psichologinių pasekmių. Nepaisant didėjančio visuomenės informuotumo apie sveiką gyvenseną, nutukimo rodikliai pasaulyje toliau auga. Kodėl taip yra ir kokie yra veiksmingiausi šios problemos sprendimo būdai? Apie tai kalba Danys Clinic klinikoje dirbanti dietistė Erika Žičkutė. Visų pirma, kas...
  • 10 priežasčių kodėl turėtumėte išbandyti druskų vonias

    Druskų vonios tai kur kas daugiau nei tik prabangus būdas atsipalaiduoti, tai sveikatingumo ritualas, labai naudingas mūsų sveikatai, mūsų kūnui ir protui. Tarp daugybės kūno priežiūros priemonių, druskų vonios išsiskiria savo universalumu ir natūralumu. Vis daugiau žmonių visame pasaulyje atranda stebuklingą druskų vonių poveikį, nuo streso mažinimo iki odos valymo. Šiame straipsnyje...
  • Omega-3 nauda, trūkumo požymiai ir svarbiausi šaltiniai: viskas, ką reikia žinoti apie žuvų taukus

    Sveika mityba ir subalansuotas gyvenimo būdas tampa vis svarbesni kiekvienam, norinčiam pasirūpinti savo fizine ir emocine sveikata. Vienas iš labiausiai ištyrinėtų ir plačiai rekomenduojamų maistinių papildų yra žuvų taukai. Juose gausu Omega-3 riebalų rūgščių, kurios yra itin svarbios mūsų organizmui. Šiame straipsnyje aptarsime, kuo pasižymi Omega-3 maisto papildai, kokie yra Omega-3...
  • Moters seksualinė energija: kaip su ja susidraugauti?

    Apie intymumą, seksualinės energijos ryšį su dvasingumu bei subtilias moteriškas praktikas kaip labiau atsiverti savo moteriškumui kalbamės su DAO praktikų sertifikuota instruktore, alternatyvios medicinos magistre Edita Esenku Šimkute. Kokie būna klaidingi įsitikinimai paplitę visuomenėje susiję su intymumu? Stereotipiškai dažniausiai einama į du kraštutinumus: nuo visiško intymumo...
  • Kineziterapeutas: svarbu ne tik judėti, bet ir judėti teisingai

    Šiuolaikinis gyvenimo ritmas patogus, bet pavojingai pasyvus. Daugeliui mūsų nebereikia išeiti iš namų, kad galėtume apsipirkti, gauti maisto ar net dirbti. Tačiau mažėjantis fizinis aktyvumas kelia vis daugiau susirūpinimo. Kineziterapeutas Emilis Janeliauskas pastebi, kad žmonių kūnai nėra prisitaikę prie tokio sėslaus gyvenimo būdo, o pasekmės gali būti rimtos – nuo lėtinių ligų iki...
  • LYLD3 vitaminas: pagrįstas klinikiniais tyrimais ir būtinas sveikatai visus metus

    LYLD3 vitaminas: Pagrįstas klinikiniais tyrimais ir būtinas sveikatai visus metus 90 % įsisavinimas – garantija organizmo sveikatai LYLD3 vitaminas iš Mano Mantra parduotuvės išsiskiria savo efektyvumu, nes jo įsisavinimas siekia net 90 %. Tai yra patvirtinta klinikiniais tyrimais, todėl galite būti tikri, kad šis produktas užtikrina maksimalų naudingų medžiagų pasisavinimą jūsų...
  • Kaip itin perdirbti maisto produktai veikia mūsų sveikatą?

    Šiandien vis daugiau žmonių skundžiasi prasta savijauta, virškinimo problemomis, antsvoriu ir energijos stoka. Dažnai to priežastis slypi ne tik gyvenimo būde, bet ir kasdieniame maiste. Vienas didžiausių šiuolaikinės mitybos iššūkių – itin perdirbti maisto produktai, kurių vartojimas per pastaruosius dešimtmečius smarkiai išaugo. Tačiau ar tikrai suprantame, kaip jie veikia mūsų...
  • Kaip išsirinkti vaikštynę senjorams?

    Vaikštynės senjorams yra nepakeičiama pagalbinė priemonė vyresnio amžiaus žmonėms ar asmenims, turintiems judėjimo sunkumų. Jos suteikia papildomą atramą, padeda išlaikyti pusiausvyrą ir leidžia saugiau bei patogiau judėti. Tačiau rinkoje yra nemažai skirtingų modelių, todėl svarbu žinoti, kaip išsirinkti tinkamiausią variantą. SVARBU: pirkdami vaikštynę galite gauti iki 210 eur...
  • Vyrai dažnai painioja dvi skirtingas ligas: prostatos vėžys ar gerybinė prostatos hiperplazija 

    Prostata – tai maždaug graikinio riešuto dydžio liauka, esanti žemiau vyrų šlapimo pūslės ir apsupanti šlaplę. Jos pagrindinė funkcija yra gaminti sekretą, kuris sudaro dalį spermos ir užtikrina spermatozoidų judrumą bei apsaugą. Nors prostata atlieka svarbų vaidmenį reprodukcinėje sistemoje, su amžiumi ši liauka gali didėti ir sukelti įvairių sveikatos sutrikimų. Apie tai, kodėl yra...
  • Skydliaukės vėžys: svarbu nepražiopsoti pradinių ligos simptomų

    Skydliaukė – tai nedidelė, drugelio formos liauka, esanti kaklo priekyje. Ji gamina hormonus, kurie reguliuoja medžiagų apykaitą, energijos lygį, širdies ritmą ir daugelį kitų organizmo funkcijų. Sutrikusi skydliaukės veikla gali lemti įvairias sveikatos problemas, įskaitant hipotirozę, hipertiroidizmą ar net piktybinius navikus. Skydliaukės vėžys yra reta, tačiau svarbi liga,...
  • Netoleruoji laktozės? Lactolerance 1 Day – tavo laktozės rutina

    Laktozės netoleravimas – dažna, bet vis dar per mažai aptariama problema, tai iššūkis, su kuriuo susiduria daugybė žmonių visame pasaulyje. Nors ši būklė nėra pavojinga gyvybei, ji gali stipriai paveikti žmogaus gyvenimo kokybę, apriboti mitybos pasirinkimus ir sukelti nuolatinį diskomfortą. Deja, informacijos apie laktozės netoleravimą vis dar trūksta, o sprendimų ieškantys žmonės...
  • Sveikatos triada: biomechaniniai, biocheminiai ir psichosomatiniai disbalansai

    Kas yra sveikas žmogus? Sveikata yra sudėtingas ir daugialypis reiškinys, kuris apima fizinę kūno būklę, psichinę bei emocinę gerovę. Žmogaus organizmas yra kompleksinė sistema, kurioje kiekvienas komponentas – biomechaninis, biocheminis, psichosomatis – yra glaudžiai susiję tarpusavyje ir yra labai svarbūs. Kai bet kuris iš šių komponentų patiria disbalansą, tai gali...
  • Kodėl vienų žmonių dantys išlieka stiprūs, o kitų – ne?

    Įvairios dantų ligos yra reiškinys, su kuriuo susiduria bene kiekvienas žmogus. Visgi, reikia pripažinti, kad vieni žmonės pas odontologus lankosi žymiai dažniau nei kiti. Daugeliui iš mūsų tikrai teko sutikti bent vieną žmogų, kuris, rodos, neįdeda jokių pastangų, tačiau puikuojasi „holivudine“ šypsena. Gyvenimo kelyje tikrai sutikome ir tokių nelaimingųjų, kurie beveik gyvena...
  • Danties spalvos pokyčiai: kada verta sunerimti?

    Su dantų būkle susijusios problemos daugeliui žmonių kelia ypatingą nerimą. Didžiausią nerimą dažniausiai kelia netikėtai atsiradęs dantų skausmas ar akivaizdžiai pastebimi dantų defektai, tokie kaip skylutės, įlūžimai ir pan. Visgi, kartais susiduriama ir su spalviniais dantų pakitimais. Aptarkime, dėl kokių priežasčių pasireiškia danties spalvos pokyčiai ir kada į juos reikia žvelgti itin...
  • Dantų jautrumas: kada tai pavojaus signalas?

    Dantų jautrumas yra pakankamai dažnai pasireiškianti problema, su kuria rečiau ar dažniau susiduria daugelis žmonių. Dantų jautrumas įprastai sukelia didesnius diskomforto pojūčius valgant maistą ir geriant šaltus arba karštus gėrimus. Visgi, daugelis žmonių nesupranta, kada dantų jautrumą reikia vertinti rimtai, o kada - praleisti pro akis. Išsiaiškinkime, kas sukelia dantų jautrumą ir kada...
  • Trys priežastys kodėl verta rinktis plaukelių šalinimą Aleksandrito lazeriu

    Šiltėjant orams, vis labiau norime džiaugtis ir mėgautis saulės spinduliais. Pasiruošimas vasaros sezonui gali tapti tikru iššūkiu dėl nepageidaujamų plaukelių – dažnas skutimas ar depiliacija gali pažeisti odą, sukelti sudirgimą, įaugusius plaukelius ar net nemalonias įpjovas. Norint išvengti šių odos problemų Amber Esthetic lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos Gyd....
  • Kaip saugios autodalys gali apsaugoti jūsų sveikatą

    Automobilio techninė būklė daro tiesioginę įtaką ne tik eismo saugumui, bet ir vairuotojo bei keleivių sveikatai. Nusidėvėjusios ar nekokybiškos autodalys gali sukelti ne tik avarines situacijas, bet ir fizinį diskomfortą ar net ilgalaikes sveikatos problemas. Rinkoje galima rasti daugybę atsarginių dalių, tačiau svarbu atkreipti dėmesį ne tik į jų kainą, bet ir į kokybę. Ilgainiui...
  • Glitimo netoleravimas - patarimai ir sprendimai

    „Nevalgai duonos? Atsisakai makaronų? Vengi pyragų? Laikaisi dietos? Sergi?“ Kiekvienas, susidūręs su glitimo netoleravimu, tikriausiai yra girdėjęs tokius ar panašius klausimus. Ar tau kaskart tenka pasiaiškinti, kodėl nevartoji produktų, kuriuose yra glitimo? Nors daugelis žmonių gali valgyti kviečius ir kitus glitimo turinčius produktus be jokių problemų, daliai žmonių tai...
  • Limfodrenažiniai aparatai - kokia nauda sveikatai?

    Limfodrenažas – tai specialus procesas, kuris padeda organizmui pašalinti nereikalingus skysčius, toksinus bei šlakus. Ši technika remiasi limfinės sistemos, kuri atlieka svarbų vaidmenį kūno medžiagų apykaitoje, funkcionavimu. Limfodrenažas skatina limfos cirkuliaciją, taip gerindamas organizmo kraujotaką ir ląstelių aprūpinimą deguonimi, tai ypač svarbu sveikatai ir bendrai...
  • Alergija: simptomai, tyrimai ir gydymas

    Pavasaris – gamtos pabudimo metas, kai viskas vėl ima žydėti, oras prisipildo gaivos, o saulė šildo vis stipriau. Tačiau kai kuriems žmonėms ši nuostabi metų dalis tampa tikru išbandymu – vietoj mėgavimosi gamtos grožiu, jie kovoja su čiauduliu, akių ašarojimu ir nosies niežėjimu. Sezoninė alergija, dar vadinama šienlige, yra viena iš dažniausiai pasitaikančių alerginių...
  • Kūdikių dantų priežiūra? Super mamų idėja ar būtinas darbas?

    Kai kalbama apie kūdikių priežiūrą – dažnai daugiausia dėmesio skiriama mitybai, miegui ar vystymuisi, tačiau kūdikių dantų priežiūra neretai lieka antrame plane. Kai kurie tėvai mano, kad pieniniai dantys nėra tokie svarbūs, nes juos vis tiek pakeis nuolatiniai dantys. Visgi, odontologai ir vaikų sveikatos specialistai vis garsiau pabrėžia, kad tinkama pieninių dantų priežiūra yra labai...
  • Sąmoningas kodavimas hipnoze

    Hipnoterapeutas Darius Šulcas Aš. Aš pats esu atsakingas už savo įsipareigojimus prieš patį save, kad gerai jausčiausi, gyvenčiau, taip kaip noriu sėkmingai, laimingai, pilnavertiškai. Dažnai socialinėje erdvėje, praktiniame darbe, konsultuojant išgirstu teiginius, suvokimus/supratimus, kad kažkas kitas (terapeutas, šeima, darbas) turi įgyvendinti kito žmogaus ar šeimos trokštamus...
  • Kaip išsirinkti tualeto paaukštinimą?

    Kas yra tualeto paaukštinimai? Tualeto paaukštinimai yra specialūs priedai, skirti padidinti tualeto sėdynės aukštį. Jie naudojami siekiant palengvinti atsisėdimą ir atsistojimą žmonėms su judėjimo sunkumais, pavyzdžiui, senjorams ar po operacijų atsigaunantiems asmenims. Šie priedai dažnai turi papildomas rankenas ir reguliuojamą aukštį, kad užtikrintų didesnį komfortą ir...
  • Iš kokių simptomų atpažįstamas vidinis hemorojus?

    Vidinis hemorojus yra sudėtingiau pastebimas, tačiau kartu tai viena dažniausių tiesiosios žarnos ligų. Negydomas hemorojus gali sukelti ne tik didelį diskomfortą, bet ir rimtų sveikatos problemų, todėl kiekvienam naudinga žinoti, kaip jį atpažinti. Apie simptomus, kurie perspėja apie vidinį hemorojų, ir kaip juos atpažinti išsamiau papasakosime šiame straipsnyje. Būdingi vidinio hemorojaus...
  • Naujos technologijos ir inovatyvūs gydymo metodai išvaduos iš skausmų ir grąžins judėjimo laisvę

    Kantrumas – pagirtina savybė, bet tik ne tada, kai kalbame apie kaulų, raumenų, sąnarių, minkštųjų audinių skausmą ar diskomfortą, kurį sukelia atramos ir judėjimo sistemos pažeidimai. Jie atsiranda ne be priežasties: dažniausiai dėl traumų, patirtų sportuojant, dirbant, pramogaujant, užsiimant kasdiene veikla arba patologijų, ligų, neretai susijusių su netaisyklingu judėjimu, jo...
  • Profesionalios burnos higienos procedūra

    Profesionalios burnos higienos procedūra atliekama specialiu ultragarsiniu skaleriu, kuriuo aukšto dažnio virpesių pagalba efektyviai nuvalomi visų dantų paviršiai, pašalinamas minkštasis ir kietasis dantų apnašas, taip pat nuvalomos dantų apnašos ir sunaikinamos bakterijos dantenų kišenėse. Esant poreikiui, papildomai naudojami specialūs rankiniai instrumentai, kurie vadinami kiuretėmis ir...
  • Švytinti oda – Jūsų vidinė harmonija

    Šaltasis metų sezonas – tinkamiausias laikas atgaivinti bei pridrėkinti veido odą. Dažnai rudens ir žiemos metu mūsų oda tampa papilkėjusi su išryškėjusiomis pigmentinėmis dėmėmis, praradusi stangrumą bei elastingumą, ir dėl sumažėjusio skysčių vartojimo – dehidratuota bei šerpetota. Nenusivilkite, jeigu pastebėjote šias odos problemas, Amber Esthetic lazerinės ir estetinės...
  • Meilės diena ir šypsenos galia: kaip odontologija prisideda prie gražių santykių

    Neatidėliokite rūpesčio savo šypsena – ji gali tapti jūsų geriausiu ginklu meilės fronte! 💘 Ar pastebėjote, kaip vienas nuoširdus šypsnys gali praskaidrinti dieną, sušildyti širdį ar net tapti naujos meilės pradžia? 💕 Šiandien, per Meilės dieną, prisiminkime, kad graži ir sveika šypsena ne tik puošia, bet ir kuria artumą, pasitikėjimą bei harmoniją santykiuose. 🦷✨ Šypsena –...
  • Berberinas – natūrali receptinio vaisto „Ozempic“ alternatyva

    Holivudo žvaigždžių svorio metimo būdai turbūt jau tapę vieša paslaptimi – socialiniai tinklai ir žiniasklaida vis dažniau kalba apie tai, kaip įžymybės per labai trumpą laiką ir "itin efektyviai" numeta dešimtis kilogramų. Šalia tokių naujienų visuomet šmėžuoja dabar jau itin garsaus receptinio vaisto "Ozempic" pavadinimas, kurio Google paieškos yra tiesiog...
  • Šeimos medicina – kas tai?

    Šeima yra mūsų gyvenimo pagrindas, teikiantis palaikymą, meilę ir saugumą. Tačiau siekiant, kad kiekvienas šeimos narys jaustųsi gerai, sveikata turi būti pirmoje vietoje. Štai kodėl pasirinkti patikimą šeimos kliniką yra toks svarbus sprendimas. Šeimos klinika turi ne tik būti pirmas ir patikimiausias kontaktas iškilus bet kokiam su sveikata susijusiam klausimui, bet ir užtikrinti, kad...
  • Krūtų didinimas implantais: kokie klausimai prieš operaciją dažniausiai kyla pacientėms?

    Daugelis moterų, svarstančių apie krūtų didinimą implantais, susiduria su įvairiais klausimais ir nerimu. Tai visiškai suprantama – juk operacija nėra paprastas sprendimas, o pokyčiai po jos gali turėti ilgalaikę įtaką tiek moters išvaizdai, tiek savijautai. Norisi ne tik estetiško, ilgalaikio rezultato, bet ir saugios procedūros, todėl prieš priimant galutinį sprendimą būtina...
  • Kas išduoda skaidulų trūkumą?

    Norime padėti atpažinti signalus, kuriuos siunčia tavo kūnas: skaityk ir sužinok, kas gali išduoti tirpių ir netirpių skaidulų trūkumą bei kaip su juo kovoti. Kas išduoda tirpių skaidulų trūkumą? Dažnai jaučiamas alkis. Tirpios skaidulos sulėtina virškinimą, todėl sotumo jausmas išlieka ilgiau. Jei greitai išalksti ir nori užkandžiauti net ir iškart po valgio – tai gali...
  • Unikalusis intymumo aliejus Myshemen

    Unikalusis intymumo aliejus MYSHEMEN Ne tik todėl, kad artėja Šv. Valentino diena, ne tik todėl, kad galbūt dairysitės ką padovanoti savo mylimajam ar mylimajai, bet ir todėl, kad tiesiog išgirstumėte, tiesiog sužinotumėte apie tikrą “gėrį” - vadinamą malonumo aliejumi. „MyShemen“ malonumo aliejus yra intymios priežiūros produktas, sukurtas siekiant pagerinti...
  • Akių vokų operacijos: kam jos skirtos?

    Akių vokų operacijos, arba kitaip blefaroplastika, yra viena populiariausių estetinių chirurgijos procedūrų pasaulyje. Jos tikslas – pagerinti akių srities estetinę bei atkurti jaunatvišką išvaizdą, dažnu atveju ir pagerinti regėjimą. Ši procedūra ypač aktuali žmonėms, kurie jaučia, kad akių vokų sritis prarado stangrumą, yra apsunkusi ar sukelia diskomfortą. Kodėl akių vokų...
  • Nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų mityba: specialistė atskleidė, kokias klaidas dažniausiai daro moterys

    Nėštumas – ypatingas etapas moters gyvenime, kupinas pokyčių ir naujų iššūkių. Vienas svarbiausių aspektų šiuo laikotarpiu – tinkama mityba, kuri tiesiogiai veikia tiek būsimos mamos, tiek kūdikio sveikatą. Tinkamai pasirinkti maisto produktai gali padėti įveikti nėštumo metu pasireiškiančius simptomus, o po gimdymo – greičiau atgauti jėgas ir pasirūpinti kūdikio gerove. Tad...
  • Rankų skausmas dirbant kompiuteriu

    Dirbant kompiuteriu daugelis žmonių ilgainiui pradeda jausti nemalonų rankų, riešų ar dilbių skausmą. Šis diskomfortas gali kilti dėl pasikartojančių judesių, netinkamos darbo ergonomikos ar ilgo darbo be pertraukų. Kodėl atsiranda rankų skausmas? Rankų skausmas dirbant kompiuteriu dažniausiai kyla dėl ilgalaikio fizinio streso ir netaisyklingos darbo aplinkos. Viena iš pagrindinių...
  • Mažylio vizitas pas odontologą nebūtinai turi būti kupinas streso ir nerimo: kaip jam pasiruošti?

    Vaikams apsilankymas pas odontologą gali kelti milžinišką stresą, nerimą ar baimę. Negatyvius jausmus mažieji gali jausti tiek prieš pirmąjį, tiek prieš vėlesnius vizitus. Kartais šie jausmai kyla dėl nežinojimo, kas gali laukti odontologo kabinete, o kartais – dėl prastų patirčių ankstesnių vizitų metu. Nenoras keliauti pas odontologą vėliau gali lemti ir prastą vaikų dantų sveikatą,...
  • Net 6 skirtingos magnio formos ­– kurią pasirinkti jums? 

    Magnis: gyvybės mineralas Magnis yra vienas svarbiausių mineralų mūsų organizmui. Jis dalyvauja daugiau nei 300 biocheminių reakcijų, palaiko nervų, raumenų ir širdies funkcijas, bei padeda įveikti stresą. Tačiau ne visi magnio papildai yra vienodi – skirtingos magnio rūšys gali turėti skirtingą poveikį organizmui. Magnio rūšys ir jų poveikis Magnio citratas Nauda:...