Plastinė chirurgija – itin kruopšti ir tiksli medicinos sritis, tačiau „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai Mantas SAKALAUSKAS, Giedrius STANKEVIČIUS ir Karolis ČERNAUSKIS sako, kad auksiniai standartai – tik gairės, o pačioje plastinėje chirurgijoje – nemažai kūrybos.
Ko plastinėje chirurgijoje daugiau – mokslo ar meno?
Mantas: kūrybos plastinėje chirurgijoje tikrai nemažai, vis dėlto mokslo dalis, sakyčiau, didesnė. Tai medicinos sritis, o chirurgija – intervencija į žmogaus organizmą. Per daugybę metų susiformavo tam tikri plastinės chirurgijos kanonai, technikos, kurių privaloma laikytis, norint nepakenkti paciento sveikatai.
Giedrius: jei neturėtume mokslinių žinių, džiaugtis profesionaliais rezultatais tektų retai. Žinoma, kai tam tikrose operacijose sukaupiame pakankamai patirties, galime įnešti ir šiek tiek kūrybos. Tai padeda atrasti naujas metodikas ir nuolat tobulėti. Nesame tik grožio kūrėjai. Manau, kad ne mūsų, o gamtos ir jos dėsnių galioje yra sukurti visa, kas gražu. Plastinė chirurgija gali tik padėti tą grožį išlaikyti kuo ilgiau.
Karolis: šiek tiek meno čia tikrai yra. Plastinė chirurgija reikalauja estetikos pojūčio, kūrybos, tačiau ji neatsiejama ir nuo mokslo, metodikų bei inovacijų. Prieš kiekvieną operaciją galima puikiai atlikti būtinus matavimus, tačiau be proporcijų suvokimo ir estetikos pojūčio gero rezultato nebus. Tai sritis, kurioje persipina begalė dalykų.
Ar operuodami visuomet laikotės „auksinių standartų“?
Giedrius: standartai – gairės, kuriomis vadovaujamės darbe, nes vis dėlto nesame nepriklausomi kūrėjai. Tačiau, jei vadovautumės tik jais, būtume šabloniški, ir darbų rezultatai būtų nenatūralūs. Manau, būtina kas kartą individualiai pažvelgti į asmenį. Kiekvienas yra unikali grožio forma, ir tam, kad pasiektume maksimalų rezultatą, standartus ir metodikas turime pritaikyti prie konkrečios situacijos ir poreikio.
Karolis: auksiniai standartai netinka visiems pacientams be išimties – kas vienam gražu, kitam gali būti nepriimtina. Ši sritis reikalauja glaudaus paciento ir chirurgo bendradarbiavimo, tad visuomet stengiuosi išgirsti paciento troškimus, atsakyti į rūpimus klausimus, o tuomet kartu nusprendžiame, kokio rezultato sieksime. Operuodamas laikausi su pacientu suderinto plano, o ne paplitusių standartų.
Mantas: aš nevengiu nukrypti nuo vadinamųjų auksinių standartų, siekdamas harmoningo bendro vaizdo. Projektuojant ateities rezultatą, reikia įvertinti visumą, bendras proporcijas, kad gražiai atrodytų ne tik pakoreguota vieta, bet ir bendras vaizdas būtų malonus akiai.
Ar yra tekę susidurti su nerealiais pacientų lūkesčiais? Kaip su jais susitvarkote?
Mantas: retai, bet pasitaiko. Tokiais atvejais tenka pacientams rodyti kuo daugiau pavyzdžių ir kantriai aiškinti, kokių pokyčių realu tikėtis. Kartais pacientui pasiūlau padaryti pertrauką, apsvarstyti ir po kurio laiko vėl susitikti. Dažniausiai kompromisą pasiekti pavyksta.
Giedrius: esu susidūręs su įvairiais pacientų lūkesčiais, bet ilgametė praktika išmokė tinkamai reaguoti bei elgtis įvairiose situacijose. Kartais pokalbiui su pacientu būtina skirti daug laiko, kad argumentuotai išdėstytume, kodėl, mūsų vertinimu, jo lūkesčiai nerealūs arba kodėl galutinis rezultatas vis tiek nenudžiugins. Tokiais atvejais reikia iliustracijomis ar kompiuterio programomis pacientui parodyti, kad norimo poreikio įgyvendinimas tiesiog netiks prie jo veido arba kūno.
Karolis: yra tekę susidurti su, sakykime, keistomis situacijomis, kai pacientas ateina su labai konkrečiu noru ir jau tvirtai apsisprendęs dėl kurios nors operacijos, o, mano supratimu, vertinant bendrą situaciją ir siekiant gero rezultato, jam reikėtų visai kitų sprendimų. Bendrą susitarimą galima rasti tik diskutuojant.
Kuo skiriasi plastinės operacijos dabar ir prieš dešimtmetį?
Giedrius: technologijos nuolat tobulėja, o inovacijos padeda atrasti minimalios intervencijos būdus. Dabar siekiama sumažinti pooperacinio laikotarpio trukmę, padedant pacientui greičiau atsistatyti. Kinta ir tendencijos. Anksčiau buvo svarbu, kad rezultatas būtų akivaizdus, o dabar prioritetas teikiamas kuo natūralesniam pokyčiui, dažniau siekiama ne iš esmės pasikeisti, o tik grąžinti kūną į ankstesnes proporcijas, ilgiau išlaikyti jaunystės žavesį.
Mantas: labiausiai pasikeitė pats požiūris į plastines operacijas. Tai nebėra tabu. Pacientai nebebijo viešai deklaruoti, kad turėjo plastinę operaciją, kas, manau, sveikintina, nes kiekvienas žmogus turi teisę į pokytį, suteikiantį daugiau pasitikėjimo ir teigiamų emocijų. Patobulėjo ir operacijų atlikimo technika, plastinės chirurgijos specialistai įgijo daugiau patirties ir kompetencijos. Ypač didelis proveržis jaučiamas riebalų nusiurbimo srityje, kur atsirado nemažai naujos technologijos prietaisų, lengvinančių chirurgų darbą.
Karolis: plastinė chirurgija tapo prieinamesnė didesniam žmonių ratui, ne tik finansiniu, bet ir informacijos sklaidos atžvilgiu. Žmonės atvirai dalijasi patirtimi, nevengia dalyti patarimų.
Kas Jums patiems yra graži moteris?
Mantas: moteris graži tada, kai patinka pati sau. Tai suteikia pasitikėjimo, kuris iškart matyti pažvelgus į akis. Apskritai, visos moterys gražios, tik kai kurioms tenka padėti, kad tas pasitikėjimas savimi sustiprėtų.
Karolis: man graži savimi pasitikinti moteris, kuri kasdien jaučiasi gerai, švyti, šypsosi ir skleidžia tą šypseną kitiems. Graži moteris tikrai nėra apie kūno linijas, tai visuma. Puikiai žinau, kad moterys tam tikrais gyvenimo tarpsniais tą pasitikėjimą ir šypseną praranda dėl kūno pokyčių, tačiau plastinės chirurgijos specialistai tam ir yra, kad padėtų susigrąžinti pasitikėjimą savimi ir jų veide vėl spindėtų šypsenos.
Giedrius: man taip pat graži savimi pasitikinti ir besišypsanti moteris. Tarsi ir nieko bendra su plastine chirurgija, tačiau kartais prireikia labai mažo jos įsikišimo, kad moteris sužydėtų gražiausiomis spalvomis. Svarbiausia pačios moters skleidžiama žinutė – jeigu ji sau graži, tą žinutę perskaitys ir aplinkiniai. Asmeniškai man gražiausia mano žmona.
Profesionalios burnos higienos procedūra atliekama specialiu ultragarsiniu skaleriu, kuriuo aukšto dažnio virpesių pagalba efektyviai nuvalomi visų dantų paviršiai, pašalinamas minkštasis ir kietasis dantų apnašas, taip pat nuvalomos dantų apnašos ir sunaikinamos bakterijos dantenų kišenėse. Esant poreikiui, papildomai naudojami specialūs rankiniai instrumentai, kurie vadinami kiuretėmis ir...
Šaltasis metų sezonas – tinkamiausias laikas atgaivinti bei pridrėkinti veido odą. Dažnai rudens ir žiemos metu mūsų oda tampa papilkėjusi su išryškėjusiomis pigmentinėmis dėmėmis, praradusi stangrumą bei elastingumą, ir dėl sumažėjusio skysčių vartojimo – dehidratuota bei šerpetota. Nenusivilkite, jeigu pastebėjote šias odos problemas, Amber Esthetic lazerinės ir estetinės...
Neatidėliokite rūpesčio savo šypsena – ji gali tapti jūsų geriausiu ginklu meilės fronte! 💘
Ar pastebėjote, kaip vienas nuoširdus šypsnys gali praskaidrinti dieną, sušildyti širdį ar net tapti naujos meilės pradžia? 💕 Šiandien, per Meilės dieną, prisiminkime, kad graži ir sveika šypsena ne tik puošia, bet ir kuria artumą, pasitikėjimą bei harmoniją santykiuose. 🦷✨
Šypsena –...
Holivudo žvaigždžių svorio metimo būdai turbūt jau tapę vieša paslaptimi – socialiniai tinklai ir žiniasklaida vis dažniau kalba apie tai, kaip įžymybės per labai trumpą laiką ir "itin efektyviai" numeta dešimtis kilogramų. Šalia tokių naujienų visuomet šmėžuoja dabar jau itin garsaus receptinio vaisto "Ozempic" pavadinimas, kurio Google paieškos yra tiesiog...
Šeima yra mūsų gyvenimo pagrindas, teikiantis palaikymą, meilę ir saugumą. Tačiau siekiant, kad kiekvienas šeimos narys jaustųsi gerai, sveikata turi būti pirmoje vietoje. Štai kodėl pasirinkti patikimą šeimos kliniką yra toks svarbus sprendimas. Šeimos klinika turi ne tik būti pirmas ir patikimiausias kontaktas iškilus bet kokiam su sveikata susijusiam klausimui, bet ir užtikrinti, kad...
Daugelis moterų, svarstančių apie krūtų didinimą implantais, susiduria su įvairiais klausimais ir nerimu. Tai visiškai suprantama – juk operacija nėra paprastas sprendimas, o pokyčiai po jos gali turėti ilgalaikę įtaką tiek moters išvaizdai, tiek savijautai. Norisi ne tik estetiško, ilgalaikio rezultato, bet ir saugios procedūros, todėl prieš priimant galutinį sprendimą būtina...
Norime padėti atpažinti signalus, kuriuos siunčia tavo kūnas: skaityk ir sužinok, kas gali išduoti tirpių ir netirpių skaidulų trūkumą bei kaip su juo kovoti.
Kas išduoda tirpių skaidulų trūkumą?
Dažnai jaučiamas alkis. Tirpios skaidulos sulėtina virškinimą, todėl sotumo jausmas išlieka ilgiau. Jei greitai išalksti ir nori užkandžiauti net ir iškart po valgio – tai gali...
Unikalusis intymumo aliejus MYSHEMEN
Ne tik todėl, kad artėja Šv. Valentino diena, ne tik todėl, kad galbūt dairysitės ką padovanoti savo mylimajam ar mylimajai, bet ir todėl, kad tiesiog išgirstumėte, tiesiog sužinotumėte apie tikrą “gėrį” - vadinamą malonumo aliejumi.
„MyShemen“ malonumo aliejus yra intymios priežiūros produktas, sukurtas siekiant pagerinti...
Akių vokų operacijos, arba kitaip blefaroplastika, yra viena populiariausių estetinių chirurgijos procedūrų pasaulyje. Jos tikslas – pagerinti akių srities estetinę bei atkurti jaunatvišką išvaizdą, dažnu atveju ir pagerinti regėjimą. Ši procedūra ypač aktuali žmonėms, kurie jaučia, kad akių vokų sritis prarado stangrumą, yra apsunkusi ar sukelia diskomfortą.
Kodėl akių vokų...
Nėštumas – ypatingas etapas moters gyvenime, kupinas pokyčių ir naujų iššūkių. Vienas svarbiausių aspektų šiuo laikotarpiu – tinkama mityba, kuri tiesiogiai veikia tiek būsimos mamos, tiek kūdikio sveikatą. Tinkamai pasirinkti maisto produktai gali padėti įveikti nėštumo metu pasireiškiančius simptomus, o po gimdymo – greičiau atgauti jėgas ir pasirūpinti kūdikio gerove. Tad...
Dirbant kompiuteriu daugelis žmonių ilgainiui pradeda jausti nemalonų rankų, riešų ar dilbių skausmą. Šis diskomfortas gali kilti dėl pasikartojančių judesių, netinkamos darbo ergonomikos ar ilgo darbo be pertraukų.
Kodėl atsiranda rankų skausmas?
Rankų skausmas dirbant kompiuteriu dažniausiai kyla dėl ilgalaikio fizinio streso ir netaisyklingos darbo aplinkos. Viena iš pagrindinių...
Vaikams apsilankymas pas odontologą gali kelti milžinišką stresą, nerimą ar baimę. Negatyvius jausmus mažieji gali jausti tiek prieš pirmąjį, tiek prieš vėlesnius vizitus. Kartais šie jausmai kyla dėl nežinojimo, kas gali laukti odontologo kabinete, o kartais – dėl prastų patirčių ankstesnių vizitų metu. Nenoras keliauti pas odontologą vėliau gali lemti ir prastą vaikų dantų sveikatą,...
Magnis: gyvybės mineralas
Magnis yra vienas svarbiausių mineralų mūsų organizmui. Jis dalyvauja daugiau nei 300 biocheminių reakcijų, palaiko nervų, raumenų ir širdies funkcijas, bei padeda įveikti stresą. Tačiau ne visi magnio papildai yra vienodi – skirtingos magnio rūšys gali turėti skirtingą poveikį organizmui.
Magnio rūšys ir jų poveikis
Magnio citratas
Nauda:...
Praradote vieną ar kelis dantis ir svarstote, kaip tai gali paveikti jūsų gyvenimo kokybę? Dantų netekimas ne tik turi įtakos estetinei išvaizdai, bet ir sukelia funkcinių problemų: blogėja kramtymo kokybė, didėja sveikų dantų apkrova, o kartais sumažėja ir pasitikėjimas savimi. Šiuolaikinė odontologija turi ilgaamžį sprendimą – dantų implantaciją.
Pasak Vilniuje įsikūrusios...
Grožio chirurgija – atsakinga sritis, glaudžiai susijusi su fizine ir emocine sveikata, todėl sprendimus mūsų plastikos chirurgas skatina priimti tik gerai viską apgalvojus. Vilnius turi bene daugiausiai plastikos chirurgijos klinikų, o viena dažniausiai atliekamų operacijų yra krūtų korekcija. Nepaisant to, kiekviena operacija pacientui yra skiriama ar rekomenduojama individualiai,...
Per pastaruosius dešimtmečius odontologija žengė milžinišką žingsnį į priekį. Šiandien tai nebėra vien skausmingų procedūrų sritis – tai mokslas ir menas, leidžiantis ne tik išsaugoti sveikus dantis, bet ir sukurti estetišką šypseną, kuri suteikia pasitikėjimo savimi. Pažvelkime į esminius pokyčius, kurie lėmė šią transformaciją.
Tikslumas ir komfortas pasitelkiant...
Vargina padidėjęs cholesterolis?
Vienas riebesnis patiekalas gal ir nepakenks, tačiau nesilaikant sveikos mitybos įpročių su laiku gali atsirasti didesnės problemos – padidėjęs cholesterolio kiekis. Todėl dalinamės, kaip fruttberry gali padėti to išvengti.
Kam organizmui reikalingas cholesterolis?
Cholesterolis yra svarbi statybinė medžiaga žmogaus organizme, dalyvaujanti...
Šypsena – tai daugiau nei veido išraiška. Tai jūsų emocijų, sveikatos ir pasitikėjimo savimi atspindys. Kiekvienas šypsenos judesys pasako daugiau, nei mes sąmoningai suvokiame, todėl sveika ir estetiška šypsena yra ne tik grožio, bet ir geros savijautos bei vidinės harmonijos ženklas. Tačiau ką daryti, jei šypsotis nedrąsu?
Šypsenos galia: kaip ji...
Ko gero, nesuklysiu pasakydama, kad vitaminas C – tai ta veiklioji medžiaga, kuri ne tik vartojama imuninei sistemai stiprinti, sergant ar sveikstant po ligų, bet šis vitaminas yra ir itin populiarus kosmetikos gaminiuose.
Jis pasižymi daugiafunkciu poveikiu odai:
skatina kolageno sintezę (gamybą), todėl turi jauninamąjį poveikį;
skaistina odą; mažina pigmentines...
Lazerinė regos korekcija – yra didžiausią laisvę suteikiantis akių korekcijos metodas, leidžiantis visiškai atsisakyti akinių ar kontaktinių lęšių, tačiau kaip ir bet kuri medicininė procedūra, ji reikalauja kruopštaus pasiruošimo.
Anot Akių klinikos „Lirema“ mikrochirurgės Vaivos Beltės, pacientui prieš atvykstant į konsultaciją reikėtų apgalvoti penkis svarbiausius...
Vaikštynės suaugusiems užima svarbią vietą mobilumo ir nepriklausomumo užtikrinime. Jose naudojami įvairūs modeliai, pradedant tradicinėmis vaikštynėmis ir baigiant moderniais vaikštynių su atrama sprendimais. Tai ypač aktualu asmenims, patyrusiems traumas arba turintiems fizinių apribojimų, nes šios priemonės padeda atgauti savarankiškumą ir pagerinti gyvenimo kokybę. Neįgaliųjų vaikštynės...
Astaksantinas yra natūralus karotenoidas, kuris suteikia lašišoms, flamingams ir kriliams jų ryškiai raudoną arba oranžinę spalvą. Jis žinomas kaip vienas galingiausių antioksidantų, galintis reikšmingai pagerinti žmogaus organizmo sveikatą. Šis junginys vis labiau populiarėja kaip maisto papildas dėl savo daugybės naudingų savybių.
Stipriausias antioksidantas gamtoje
Astaksantinas...
Šiuolaikinė akių chirurgija sparčiai žengia pirmyn, siūlydama pacientams galimybių pagerinti su regėjimu susijusią gyvenimo kokybę. Viena iš aktualių ir labiausiai pasiteisinusių inovacijų akių chirurgijoje – daugiažidiniai lęšiai. Kam šie lęšiai labiausiai tinka ir kokias problemas sprendžia?
Anot Akių klinikos „Lirema“ mikrochirurgės Loretos Kuzmienės, daugiažidiniai...
Ar tavo mityboje yra pakankamai skaidulų? Dauguma suvartoja vos pusę reikalingo jų kiekio. Ir labai daug prarandame: skaidulos yra mitybos superherojus, besirūpinantis įvairiomis organizmo funkcijomis. Skaityk toliau ir sužinosi, kokią naudą turi tirpios ir netirpios skaidulos ir kodėl svarbu palaikyti jų balansą.
Skaidulos – tai angliavandeniai, kurių virškinimo fermentai neskaido,...
Žarnyno mikrobiotą sudaro mikroorganizmų rinkinys, kuris kolonizuoja žarnyną ir fermentuoja skaidulas, be kitų maistinių medžiagų, gaunamų iš mitybos. Sveika žarnyno mikrobiota, kurią daugiausia kolonizuoja naudingi mikroorganizmai, teigiamai veikia virškinimą ir atlieka ligų prevencijos vaidmenį. Tačiau žarnyno mikrobiotos reguliavimo sutrikimas gali prisidėti prie įvairių ligų. Mityba...
Mūsų organizmas nuolat siunčia mums signalus apie mūsų sveikatą. Netgi tada, kai kalba eina apie tuštinimąsi.
Taigi, pakalbėjime gal ir nejaukia, bet labai svarbia tema: WC reikalai. Kaip atpažinti virškinimo problemas ir kas gali padėti jas spręsti – atsakymais dalinamės žemiau.
Išmatose yra suvirškintas maistas, baltymai, bakterijos, druskos ir kitos medžiagos, kurias gamina ir...
Ar žinojote, kad cholesterolis yra tarsi tylusis mūsų kūno draugas – jis reikalingas gerai savijautai, tačiau sukelia mums rūpesčių, kai jo pasidaro per daug? Daugeliui šis žodis asocijuojasi su rizika ir sveikatos problemomis, tačiau, iš tiesų, cholesterolis yra būtinas kiekvienai mūsų kūno ląstelei. Tai lyg moneta su dviem pusėmis – viena jų padeda gaminti mums gyvybiškai...
Plaukų slinkimas – tai problema, su kuria susiduria daugelis. Nors tai natūralus procesas, per didelis plaukų praradimas gali kelti nerimą ir paveikti pasitikėjimą savimi. Pavargote nuo plaukų retėjimo ir nuolatinio jų slinkimo? Nesijaudinkite, mes pasistengsime jums padėti! Šiame straipsnyje aptarsime, kas gali sukelti plaukų slinkimą, kokios priežiūros priemonės yra veiksmingos ir kaip...
Vilniaus odontologijos klinika „City-Dent“ yra viena moderniausių ir profesionaliausių klinikų sostinėje, teikianti įvairias odontologines paslaugas. Klinika įsikūrusi patogioje vietoje Vilniaus miesto centre, naujamiestyje adresu T. Ševčenkos g 12, todėl yra lengvai pasiekiama tiek automobiliu, tiek viešuoju transportu.
„City-Dent“ klinikoje dirba aukštos...
Kai Kim Kardashian pritaria grožio procedūrai – pasaulis klauso. Neseniai ji atkreipė dėmesį į lašišų sėklos (en: Salmon-Sperm) produktą – prabangią odos priežiūros priemonę, kurios metu odai atjauninti naudojamas iš lašišos gautas PDRN.
Siekiu jums perduoti naujausią ir aktualiausią informaciją. Todėl pristatau vieną naujausių ažiotažų estetinės medicinos srityje: PDRN odą...
Glutationas – unikalus trijų aminorūgščių, glutamino, cisteino ir glicino, derinys, neretai tituluojamas svarbiausiu organizmo gynėju. Jo misija – sutramdyti laisvuosius radikalus ir užtikrinti kūno harmoniją.
„Daugiausia glutationo randama kepenyse, inkstuose ir plaučiuose – organuose, atsakinguose už toksinių medžiagų apdorojimą ir pašalinimą iš organizmo. Jis...
Kaip išgyventi šventes, kai netoleruoji laktozės?
Kalėdų metas – tai ne tik šeimos susibūrimo ir dovanų metas, bet ir gausių vaišių laikotarpis. Tačiau žmonėms, kurie netoleruoja laktozės, šventės gali tapti dideliu iššūkiu. Daug tradicinių Kalėdų patiekalų, tokių kaip sūriai, desertai ar pieniški padažai, yra pagaminti naudojant laktozės turinčius produktus. Štai keli patarimai, kaip...
Netikėtas kojų skausmas gali sugluminti kiekvieną. Visgi, nereikia nerimauti, jeigu kojos skausmas yra nedidelis ir jis nepasikartoja dažnai. Nerimauti reikia pradėti tuomet, kai naminės gydymo priemonės nepadeda ir skausmas stiprėja. Priežasčių, kodėl skauda koją gali būti daug. Kai kurios gali rodyti rimtą ligą, kitos gali būti ne tokios rimtos. Bet kuriuo atveju svarbu sunerimti tuomet, kai...
Kas yra LYL F26 SPRAY®️?
LYL F26 SPRAY®️ yra pažangus mikronizuotos geležies papildas, skirtas palaikyti optimalų organizmo geležies lygį. Mikronizuota forma užtikrina geresnį geležies įsisavinimą ir minimalizuoja šalutinį poveikį, kuris dažnai pasireiškia naudojant įprastus geležies papildus. LYL F26 SPRAY®️ ypač tinka žmonėms, kurie siekia patogaus ir efektyvaus sprendimo...
Švenčių Dovanos ir Tikrosios Vertybės
Artėjančios žiemos šventės – tai laikas, kai miestų gatvės pasipuošia šventinėmis lemputėmis, o parduotuvių vitrinos vilioja pačiomis įvairiausiomis dovanų idėjomis. Vartojimo kultūra pasiekia aukštumą: skubame, lekiame, ieškome tobulos dovanos artimiesiems, draugams ar kolegoms. Tačiau ar tikrai materialūs daiktai yra svarbiausi? Ar tą malonumą,...
Moters dubuo susijęs ne tik su reprodukcine veikla, būtent pilve ir dubenyje, anot pašnekovės, moteris kaupia daugiausia emocinių įtampų, kurios ne tik trikdo savijautą, bet ir slopiną orgazmą. Edita Esenku Šimkutė - meistro Manteko Čija mokinė, instruktorė, baigusi papildomosios alternatyviosios medicinos magistrantūrą ir daugiausia specializuojasi Dao jogos srityje, Dao seksologijoje ir...
VivaDens Odontologijos ir Estetikos Centro įkūrėja gydytoja odontologė Ingrida Ivancė dar iki 2000-ųjų matė poreikį Lietuvoje atnešti estetiką į odontologiją. Tobulindamasi užsienyje, ji tapo pirmąja nacionalinio, po to ir tarptautinio estetinės odontologijos konkursų laureate, taip pat yra vienintelė akredituota AACD (American Academy of Cosmetic Dentistry) estetinės odontologijos specialistė...
Apie hialurono rūgšties ir botulino toksino injekcijas puoselėjant grožį girdėjo kiekvienas, tik ne visi žino, kas tai iš tiesų yra ir kaip veikia. Apie tai kalbamės su „Gijos Klinikų“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju Arnu Martinėliu.
.
.
Hialurono rūgšties pavadinimą girdėjo daugelis, tik ne visi žino, kas tai iš tiesų yra. Papasakokite apie šį...
Tinkamai parinktos plaukų priežiūros priemonės ir tinkamas jų formavimas, gali ne tik atkurti plaukų sveikatą, bet ir sustiprinti jų natūralų grožį. Kalbai pasisukus apie plaukų priežiūrą, itin dažnai girdime apie plaukų aliejus ir jų naudą. Tokie aliejai plačiai naudojami norint sustiprinti, pamaitinti, pridrėkinti plaukus.
Plaukų augimą skatinantys aliejai, apsauginiai aliejai, aliejai...
Daug žmonių nori tiesių dantų, tačiau net neįsivaizduoja, nuo ko ir kurioje klinikoje pradėti. Lyderiaujančiame odontologijos klinikų tinkle „Šypsenos akademija“ kiekvienam pacientui parenkamas optimalus gydymas tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai. Kartais tam prireikia ir gydytojų konsiliumo.
Tik sveikoje burnoje
Dantų tiesinimas „Šypsenos akademijoje“...
Baltymų papildai jau seniai tapo populiaria sportininkų ir sveikos gyvensenos entuziastų dalimi. Jie padeda stiprinti raumenis, greitinti atsigavimą po treniruočių ir užtikrina subalansuotą mitybą. Šiame straipsnyje aptarsime tris geriausius baltyminių papildų pasirinkimus vyrams ir moterims, kurie yra ir bus aktualūs 2024–2025 metais.
Jeigu ieškote aukštos kokybės papildų, kurie...
Svarbu žinoti, kad laktazės aktyvumo mažėjimas su amžiumi yra visiškai normalus fiziologinis procesas, dėl ko vyresnio amžiaus žmonės paprastai blogiau toleruoja pieną ir pieno produktus nei jauni žmonės.
Dažnai neteisingai galvojama, kad reikia atsisakyti pieno ir pieno produktų. Atvirkščiai, sveikatai palankaus maitinimosi tikslas – į racioną įtraukti kuo įvairesnių produktų, o...
Artėja kalėdinis laikotarpis, kai mes dirbsime dar daugiau. Atiduosime daugiau energijos ir pastangų įvykdyti vadovų užduotis, o paskui bėgsime į prekybos centrus pirkti kalėdinių dovanų. Visa tai darydami patirsime stresą, pervargsime ir galiausiai blogai jausimės. Šis bėgimas gali atsiliepti mūsų širdies veiklai ar atsirasti kitų lėtinių neinfekcinių ligų. Kaip to išvengti, kalbamės su...
Pėdų nuovargis po ilgo stovėjimo, intensyvios mankštos, gal net lengvas patempimas – dažnam pažįstamos situacijos. Kartais pėdų diskomfortas gali įspėti ir apie rimtesnes traumas ar lėtines ligas. Ką svarbu žinoti apie pėdų sveikatą, atskleidžia „Gijos Klinikų“ ortopedė-traumatologė dr. Vėtra Markevičiūtė.
Dažnas skundžiasi pėdų skausmu, diskomfortu. Kokios dažniausios...
Rūpindamiesi savo sveikata dažnai nepelnytai pamirštame vieną svarbiausių kūno dalių – pėdas, viso kūno pamatą. Kiekvienas žingsnis yra sudėtingas kaulų, sąnarių ir kitų audinių darbas, kurį pėdos ne visada išlaiko. Skausmas – pirmasis jų siunčiamas pagalbos signalas. Jį ignoruojant galima sulaukti rimtų sveikatos problemų.
Gintautui Pociui, „Gijos Klinikų“ ortopedui...
Imuniteto stiprinimas yra svarbus norint apsisaugoti nuo peršalimo ligų, infekcijų ir bendro organizmo silpnumo. Vienas veiksmingiausių būdų sustiprinti imunitetą – rūpintis žarnyno sveikata, nes žarnyno mikroflora glaudžiai susijusi su imunine sistema. Gerosios bakterijos, dar vadinamos probiotikais, yra ypatingai svarbios virškinimo sistemos balansui ir stipriam imunitetui. Reguliariai...
Šį kartą pakalbėkime apie įaugusius nagus. Dauguma jau yra susidurę su šia problema ir žino, kad tai liečia kojų pirštų nagus. Bet kartais, tiesa labai retai, jie gali įaugti ir ant rankų pirštų. Tai gali atsitikti traumavus rankos nagą arba dėl autoimuninės ligos, kuri laikui bėgant gali "susukti" nagą ir, dažniausiai, ne vieną. Šis reiškinys mūsų praktikoje yra tikrai gana retas,...
Dirgliosios žarnos sindromas: kas tai?
Dirgliosios žarnos sindromas (DŽS) yra lėtinė virškinimo sistemos liga, kuri paveikia storąją žarną. Pastaruoju metu (DŽS) viena dažniausiai diagnozuojamų funkcinių žarnyno sutrikimų, pasireiškianti pilvo skausmais, pūtimu, dujų kaupimusi bei viduriavimu ar vidurių užkietėjimu. Nors ši liga nėra pavojinga gyvybei, ji gali gerokai apsunkinti kasdienį...
Atėjus pavasariui džiaugiamės šiltais orais, galimybe pabūti gamtoje. Vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore, mėgaujamės saule. Gaila, kad saulės vonios gali būti labai sunkios ligos priežastis. Tikriausiai visi esame girdėję apie tai, jog dėl saulės poveikio apgamai gali virsti odos vėžiu. Didelę šios srities patirtį turi GK klinikos gydytojas Karapet Babajan.
Kas yra apgamas ir kodėl...
Kalbėti apie šią ligą, ko gero, geriausia skaičiais: Lietuvoje kasmet nuo jos miršta apie 100 žmonių. Tarp jaunų moterų – tai antras pagal dažnumą mirtinas vėžys po krūties vėžio. Melanoma – pavojingiausias odos vėžys, o per pastaruosius du dešimtmečius jos atvejų padaugėjo dvigubai.
Rizikos veiksnių – ne vienas
„Melanoma sudaro iki 5 proc. visų piktybinio odos...
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei UAB "Saulės Spektras" teikiamas paslaugas. Sutikdami, paspauskite mygtuką „Leisti slapukus“.
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Šie slapukai nenaudojami.
Kaip UAB "Saulės Spektras" (toliau – Bendrovė) naudoja slapukus?
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei Bendrovės teikiamas paslaugas.
Kas yra slapukai?
Slapukas (angl. Cookie) – tai mažas tekstinis failas, kurį interneto svetainė įrašo į Jūsų kompiuterio arba mobilaus prietaiso naršyklę, kai Jūs apsilankote svetainėje. Sekantį kartą apsilankius svetainėje šis failas gali būti nuskaitytas, kad svetainė galėtų atpažinti Jūsų kompiuterį ar mobilųjį prietaisą.
Slapukų surinkta informacija leidžia mums užtikrinti Jūsų galimybę naršyti patogiau, teikti Jums patrauklius pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie svetainės naudotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą ir Bendrovės teikiamas paslaugas.
Slapukai taip pat naudojami tam, kad būtų užregistruota, ar sutinkate, kad Bendrovės svetainėje būtų naudojami slapukai, kad šis klausimas nebūtų užduodamas kiekvieną kartą apsilankant svetainėje. Visus naudojamus slapukus ir jų aprašymus galite matyti slapukų išklotinėje.
Kokius slapukus naudoja Bendrovė?
Būtinieji
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Funkciniai
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Statistiniai
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Reklaminiai
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Neklasifikuoti slapukai
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Kas yra konversijų sekimas „Pixel“?
„Pixel“ žyma – tai yra vadinamas (angl. web beacons), (angl. clear GIFs) arba paslėptas programinis kodas. „Pixel“
žyma renka informaciją su trumpais programinio kodo fragmentais, kurie perkelia šią informaciją į mažą grafinį
vaizdą (paprastai nematomą) apie Jūsų veiksmus, kuriuos atliekate mūsų svetainėje. Surinkta informacija
persiunčiama į “Pixel” paslaugų tiekėjo serverį, priešingai nei slapukai įrašydami į Jūsų naršyklę. „Pixel“ gali rinkti
įvairią informacija apie Jūsų veiksmus mūsų svetainėje, mygtukų paspaudimus tam tikrose vietose, pildomų formų
laukų informaciją, IP adresą, informaciją apie naudojamą interneto naršyklę ir kt. „Pixel“ žyma taip pat atpažįsta tam
tikros rūšies informaciją Jūsų kompiuteryje, pvz., esamus slapukus ir juose užfiksuotą informaciją, tokiu būdų padeda
parinkti Jums reklamas, jas optimizuoti pagal surinktus duomenis, kurti tikslines auditorijas būsimoms reklamoms ir
pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų
svetainėje.
Kaip Bendrovė naudoja konversijų sekimą „Pixel“?
„Pixel“ mes naudojame kaip analizės įrankį, leidžiantį įvertinti reklamos efektyvumą, suprasdamas veiksmus, kuriuos
atliekate mūsų svetainėje. Mums padeda stebėti reklamas, optimizuoti jas pagal surinktus duomenis, kurti tikslines
auditorijas būsimoms reklamoms ir pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie
jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų svetainėje. Visus naudojamus „Pixel“ ir jų aprašymus galite matyti slapukų ir
„Pixel“ išklotinėje.
Duomenys apie naudojamus slapukus ir „Pixel“
Mūsų svetainėje yra nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto tinklalapius. Atkreipiame dėmesį, kad
Bendrovė nėra atsakinga už tokių interneto tinklalapių turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo principus. Tad
jei paspaudę nuorodą iš Bendrovės interneto svetainės pateksite į kitus tinklalapius, turėtumėte atskirai pasidomėti
jų privatumo politika.
Kas turi prieigą prie Jūsų duomenų?
Prieigą prie statistinių duomenų apie Bendrovės svetainės lankytojus turi Bendrovės darbuotojai, dirbantys
Bendrovės rinkodaros ir IT padaliniuose, kurie yra atsakingi už šių duomenų analizę ir interneto svetainės
tobulinimą.
Prieigą prie techninių įrašų taip pat gali turėti Bendrovės partneriai, kurie teikia Bendrovės interneto svetainės
turinio valdymo įrankius.
Visus kitus mūsų partnerius ir jų privatumo politikas galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“:
Parodyti slapukų įrankį.
Kiek Bendrovė išsaugo Jūsų duomenis?
Bendrovės naudoja surinktus duomenis analizei iki trejų metų. Slapukai paprastai galioja trumpai, priklauso nuo
slapuko tipo (vieną dieną, savaitę ar mėnesį), bet kai kuriais atvejais gali galioti ir iki dvejų metų. Tikslius slapukų
galiojimo terminus galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“: Parodyti slapukų įrankį.
Jeigu esate davę sutikimą slapukams, savo sutikimą galite atšaukti paspaudę šią nuorodą, matysite, kad slapukų
sutikimas yra atšauktas, kai perkrausite svetainę iš naujo: ATŠAUKTI DUOTĄ SLAPUKŲ SUTIKIMĄ (Taip pat sutikimą
galite atšaukti atžymėję varneles ir patvirtindami savo pasirinkimą slapukų įrankyje)
Norėdami daugiau sužinoti apie slapukus ir kaip juos tvarkyti ar pašalinti, tiesiog apsilankykite
puslapyje www.allaboutcookies.org ir Jūsų naršyklės pagalbos puslapyje.
Kokias teises Jūs turite ir kaip galite jas įgyvendinti?
Jūs turite šias duomenų subjektų teises:
žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą;
gauti informaciją, iš kokių šaltinių ir kokie asmens duomenys surinkti, kokiu tikslu jie tvarkomi, kokiems
duomenų gavėjams teikiami ir buvo teikti;
reikalauti ištaisyti tvarkomus savo asmens duomenis, jei duomenys netikslūs ir / ar nepilni;
reikalauti sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymą, jei tvarkomi
pertekliniai asmens duomenys, jei atšaukiate savo sutikimą ar yra tam kitas pakankamas pagrindas;
susistemintu, įprastai naudojamu ir kompiuterio skaitomu formatu gauti sus savimi susijusius asmens
duomenis, kuriuos Jūs pateikėte Bendrovei, ir persiųsti tuos duomenis kitam duomenų valdytojui, arba
reikalauti, kad Bendrovė tiesiogiai persiųstų šiuos asmens duomenis kitam duomenų valdytojui, kai tai
techniškai įmanoma (teisė į duomenų perkeliamumą).
Jeigu ketinate įgyvendinti savo teises, galite kreiptis į Bendrovę el. paštu info@saulesspektras.lt. Atkreipiame dėmesį, kad
įgyvendinant savo teises, Jūs privalote tinkamai patvirtinti savo asmens tapatybę. Todėl ketindamas siųsti prašymą
Bendrovei, privalote teisės aktų nustatyta tvarka elektroninių ryšių priemonėmis, kurios leidžia tinkamai identifikuoti
Jus, patvirtinti savo asmens tapatybę.
Mes nevykdome tokio profiliavimo, kuris gali sukelti teisines pasekmes ar gali daryti didelį poveikį jums, tačiau
teikiant individualizuotus rinkodaros pasiūlymus, jūs galite būti priskirtas atitinkamai klientų kategorijai. Atsižvelgiant
į tai, jūs turite teisę reikalauti žmogaus įsikišimo, pareikšti savo požiūrį ir ginčyti sprendimą.
Jeigu esate davę sutikimą dėl Tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo, turite teisę bet kada atšaukti šį sutikimą
susisiekę su mumis el. paštu info@saulesspektras.lt ar elektroniniame laiške paspaudęs nuorodą, kuri leidžia atsisakyti
tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo.
Turėdami abejonių dėl asmens duomenų tvarkymo ar ketindami įgyvendinti savo teises, galite bet kada kreiptis el.
paštu info@saulesspektras.lt. Nors informacija teikiama nemokamai, tačiau jeigu jūsų siunčiami prašymai yra akivaizdžiai
nepagrįsti arba neproporcingi, visų pirma dėl jų pasikartojančio turinio, turime teisę imti pagrįstą mokestį,
atsižvelgdami į informacijos teikimo arba pranešimų ar veiksmų, kurių prašoma, administracines išlaidas, arba
atsisakyti imtis veiksmų pagal tokį prašymą.
Jeigu manote, kad mes netinkamai tvarkome jūsų duomenis ar neįgyvendiname jūsų teisių, galite pateikti skundą
Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai (ada@ada.lt), tačiau atminkite, kad mes visada pasirengę visus
nesklandumus išsiaiškinti kartu su Jumis.