Matuojant kraujospūdį galima suprasti, kokią jėgą sukuria kraujas, stumdamasis į arterijų sieneles, keliaujant po visą kūną. Kraujospūdis gali keistis per dieną dėl įvairių priežasčių, tačiau nuolatinis aukštas arba žemas kraujospūdis gali būti rimtos sveikatos būklės požymis.
Jūs matuojate savo kraujospūdį naudodami du skaičių rinkinius. Pirmasis matuoja jūsų sistolinį kraujospūdį, stresą,...
Jei netoleruojate laktozės, išgėrę laktozės paprastai jaučiate virškinimo simptomus, įskaitant pilvo pūtimą, viduriavimą ir kitus simptomus.
Laktozė yra cukraus rūšis, natūraliai randama daugumos žinduolių piene.
Laktozės netoleravimas yra būklė, kuriai būdingi simptomai, tokie kaip skrandžio skausmas, pilvo pūtimas, dujų susidarymas ir viduriavimas, kuriuos sukelia laktozės...
Mūsų kūnai atspindi tai, kaip mes gyvename. Daugumos iš mūsų kasdieniame gyvenime dominuoja laikas prie ekrano. Kompiuterių ir išmaniųjų telefonų naudojimas vargina ne tik mūsų akis, bet ir kitus raumenis, ypač kaklą ir pečius. Prasta laikysena yra daugiau nei estetinė problema, ji gali sukelti rimtų sveikatos problemų, tokių kaip migrena ir pečių skausmas.
„Tech neck“ (arba...
Makšties pH paprastai yra nuo 3,8 iki 4,5, o tai yra vidutiniškai rūgštus. pH lygis gali skirtis priklausomai nuo jūsų amžiaus ir sveikatos. Kai kuriais atvejais pH pokyčiai gali rodyti pagrindinę sveikatos būklę, pvz., makšties infekciją.
pH yra medžiagos rūgštingumo ar šarminės (bazinės) matavimas. Skalė svyruoja nuo 0 iki 14. Mažesnis nei 7 pH laikomas rūgštiniu, o didesnis nei 7 –...
Negydant liga progresuoja per tris etapus. Laikas priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant vaistus, amžių ir bendrą sveikatos būklę.
ŽIV nukreiptas į baltuosius kraujo kūnelius, vadinamus CD4 T ląstelėmis, kurios padeda apsaugoti organizmą nuo infekcijos.
Žudydamas šias ląsteles, ŽIV laipsniškai susilpnina organizmo apsaugą nuo infekcijų ir ligų, todėl gali kilti komplikacijų, kurios...
1. Kai vaikui skauda gerklę, paprastai yra 37 procentų tikimybė, kad tai streptokokas (A grupės Strep, dar žinomas kaip Streptococcus pyogenes).
2. 15-20 procentų vaikų, NETURIŲ VISŲ SIMPTOMŲ, bus TEIGIAMI STREP, jei jie bus ištirti. Tai reiškia, kad 15–20 procentų vaikų yra streptokokų nešiotojai. Jų gerklėje nuolat gyvena nedidelis kiekis streptokokų ir dėl to jie nesuserga.
3....
Dauguma žmonių tam tikru savo gyvenimo momentu jau bus paėmę šlapimo mėginį. Mėginys gali būti analizuojamas naudojant daugybę skirtingų testų. Šie tyrimai gali padėti gydytojams diagnozuoti tam tikras ligas arba stebėti jų progresą. Pavyzdžiui, šlapimo tyrimo juostelės gali parodyti, ar galite sirgti šlapimo takų infekcija ar diabetu.
Ką mums sako šlapimo savybės?
Šlapimo...
Gerklės skausmas yra skausmingas braižymas ar dirginimas, kuris dažnai pablogėja ryjant. Dažniausia gerklės skausmo (faringito) priežastis yra virusinė infekcija, tokia kaip peršalimas ar gripas. Viruso sukeltas gerklės skausmas praeina savaime.
Strep gerklė (streptokokinė infekcija), rečiau pasitaikantis bakterijų sukeltas gerklės skausmas, reikalauja gydymo antibiotikais, kad būtų...
Per kelias savaites nuo užsikrėtimo ŽIV organizme vyksta serokonversija – laikotarpis, kai virusas greitai dauginasi. Serokonversijos metu virusas gali sukelti į gripą panašią ligą, vadinamą ūmine ŽIV infekcija. Po šio pradinio laikotarpio gali atsirasti tolesnių simptomų, ypač jei asmuo negydomas.
ŽIV simptomai moterims gali būti panašūs į gripą. Žmogui užsikrėtus ŽIV, jo...
Cukrinis diabetas reiškia grupę ligų, kurios turi įtakos tai, kaip organizmas naudoja cukraus kiekį kraujyje (gliukozę). Gliukozė yra svarbus energijos šaltinis ląstelėms, kurios sudaro raumenis ir audinius. Tai taip pat yra pagrindinis smegenų kuro šaltinis.
Pagrindinė diabeto priežastis skiriasi priklausomai nuo tipo. Bet nesvarbu, kokio tipo diabetu sergate, dėl jo gali padidėti cukraus...
Dauguma žmonių tam tikru momentu patiria pilvo pūtimą. Pratimai, papildai ir masažai gali padėti greitai sumažinti pilvo pūtimą, o paprasti gyvenimo būdo pokyčiai gali užkirsti kelią jo pasikartojimui.
Pilvo pūtimas yra tada, kai pilvas jaučiasi pilnas ir įtemptas. Tai dažniausiai atsiranda dėl dujų kaupimosi kažkur virškinimo trakte. Dėl pilvo pūtimo pilvas atrodo didesnis nei įprastai,...
Gripas yra virusinė infekcija, kuri pažeidžia jūsų kvėpavimo sistemą – nosį, gerklę ir plaučius.
Daugeliui žmonių gripas praeina savaime. Tačiau kartais gripas ir jo komplikacijos gali būti mirtinos. Žmonės, kuriems yra didesnė gripo komplikacijų rizika, yra šie:
Maži vaikai iki 5 metų, ypač jaunesni nei 6 mėnesių;
Vyresni nei 65 metų suaugusieji;
Slaugos namų ir kitų...
Encefalitas (en-sef-uh-LIE-tis) yra smegenų uždegimas. Yra keletas priežasčių, įskaitant virusinę infekciją, autoimuninį uždegimą, bakterinę infekciją, vabzdžių įkandimus ir kt. Kartais nėra žinomos priežasties.
Encefalitas gali sukelti tik lengvus į gripą panašius požymius ir simptomus, tokius kaip karščiavimas ar galvos skausmas, arba visai nejausti simptomų. Kartais į gripą panašūs...
Sifilis yra labai užkrečiama liga, kuri dažniausiai plinta per lytinius santykius, įskaitant oralinį ir analinį seksą. Užsikrėtęs asmuo dažnai nežino, kad serga, ir perduoda ją savo seksualiniam partneriui.
Jei jis negydomas, tai gali sukelti rimtų ir potencialiai pavojingų gyvybei problemų.
Infekcija vystosi etapais (pirminė, antrinė, latentinė ir tretinė). Kiekvienas etapas gali turėti...
Migrena yra galvos skausmas, galintis sukelti stiprų pulsuojantį skausmą arba pulsavimo pojūtį, dažniausiai vienoje galvos pusėje. Tai dažnai lydi pykinimas, vėmimas ir didelis jautrumas šviesai ir garsui. Migrenos priepuoliai gali trukti nuo kelių valandų iki dienų, o skausmas gali būti toks stiprus, kad trukdo jūsų kasdienei veiklai.
Kai kuriems žmonėms prieš galvos skausmą arba kartu su...
Spalis yra nacionalinis kovos su krūties vėžiu mėnuo. Turint tai omenyje, sutelksime dėmesį į kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius nesusipratimus, susijusius su krūties vėžiu.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 2020 metais nuo krūties vėžio mirė 685 000 žmonių, o 2,3 mln. Išgirdo diagnozę. Jie taip pat pranešė:
„2020 m. pabaigoje gyveno 7,8 mln. moterų, kurioms...
Visais laikais didžiausias dėmesys buvo ir bus skiriamas odai. Mūsų oda atlieka daugybę vaidmenų. Pavyzdžiui, jis padeda išlaikyti mūsų vidaus organus viduje ir blokuoja patogenų kelią. Tai taip pat padeda mums sušilti, kai šalta, ir atvėsti, kai karšta.
Svarbu tai, kad oda yra jutimo neuronų, kurie leidžia pajusti mus supantį pasaulį, namai.
Nepaisant daugybės fiziologinių funkcijų,...
Erkinis encefalitas (TBE) yra infekcija, kurią platina erkių įkandimai. Erkinis encefalitas (TBE) yra svarbi centrinės nervų sistemos virusinių infekcijų priežastis Rytų, Centrinėje, Šiaurės ir vis labiau Vakarų Europos šalyse, taip pat Šiaurės Kinijoje, Mongolijoje ir Rusijos Federacijoje. Erkinio encefalito virusas yra Flaviviridae šeimos narys. Erkės gyvena miškuose ir pievose. Jums labiau...
Yra daug gliukozės kiekio kraujyje matuoklių tipų. Štai kaip pasirinkti tą, kuris atitinka jūsų poreikius ir gyvenimo būdą.
Jei sergate cukriniu diabetu, greičiausiai jums reikės gliukozės kiekio kraujyje matuoklio, kuris išmatuos ir parodys cukraus (gliukozės) kiekį kraujyje. Pratimai, maistas, vaistai, stresas ir kiti veiksniai turi įtakos gliukozės kiekiui kraujyje. Gliukozės kiekio...
Namų nėštumo testai yra įprasta priemonė, naudojama norint sužinoti, ar laukiatės. Dauguma nėštumo testų namuose yra matuokliai. Jie dedami į šlapimo srovę. Tada lazda gali aptikti žmogaus chorioninį gonadotropiną (hCG). Tai hormonas, gaminamas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu.
Kai kurie nėštumo testai nustato hCG labai anksti nėštumo metu. Garsūs namų nėštumo testai gali būti labai tikslūs,...
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei UAB "Saulės Spektras" teikiamas paslaugas. Sutikdami, paspauskite mygtuką „Leisti slapukus“.
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Šie slapukai nenaudojami.
Kaip UAB "Saulės Spektras" (toliau – Bendrovė) naudoja slapukus?
Medicina.lt slapukų surinkta informacija leidžia užtikrinti galimybę vartotojams naršyti patogiau, teikti patrauklius
pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie vartotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą
bei Bendrovės teikiamas paslaugas.
Kas yra slapukai?
Slapukas (angl. Cookie) – tai mažas tekstinis failas, kurį interneto svetainė įrašo į Jūsų kompiuterio arba mobilaus prietaiso naršyklę, kai Jūs apsilankote svetainėje. Sekantį kartą apsilankius svetainėje šis failas gali būti nuskaitytas, kad svetainė galėtų atpažinti Jūsų kompiuterį ar mobilųjį prietaisą.
Slapukų surinkta informacija leidžia mums užtikrinti Jūsų galimybę naršyti patogiau, teikti Jums patrauklius pasiūlymus bei daugiau sužinoti apie svetainės naudotojų elgesį, analizuoti tendencijas ir tobulinti svetainę, klientų aptarnavimą ir Bendrovės teikiamas paslaugas.
Slapukai taip pat naudojami tam, kad būtų užregistruota, ar sutinkate, kad Bendrovės svetainėje būtų naudojami slapukai, kad šis klausimas nebūtų užduodamas kiekvieną kartą apsilankant svetainėje. Visus naudojamus slapukus ir jų aprašymus galite matyti slapukų išklotinėje.
Kokius slapukus naudoja Bendrovė?
Būtinieji
Šiuos slapukus naudojame savo lankytojams ir stengiamės pasiūlyti paprastą bei pažangią svetainę, kuri automatiškai
prisitaiko prie jų poreikių ir norų. Norėdami tai pasiekti naudojame techninius slapukus, kurie padeda rodyti Jums
mūsų svetainę, padeda užtikrinti jos funkcionalumą, sukurti vartotojo paskyrą, prisijungti ir kitaip apdoroti pagal
funkcionalumą. Šie techniniai slapukai yra būtini tinkamam mūsų svetainės funkcionavimui.
Funkciniai
Šiuos slapukus naudojame prisiminti Jūsų pageidavimus ir padėti naudotis mūsų svetaine veiksmingai bei efektyviai.
Pavyzdžiui, šie slapukai prisimena Jūsų pageidaujamą kalbą, paieškas ir anksčiau peržiūrėtas paslaugas/prekes. Šiuos
slapukus galime naudoti ir Jūsų registracijos informacijai prisiminti, kad kaskart apsilankius mūsų svetainėje Jums
nereikėtų iš naujo įvesti prisijungimo duomenų. Šie funkciniai slapukai nėra būtini svetainei funkcionuoti, tačiau
prideda funkcionalumo ir pagerina Jūsų naudojimosi Bendrovės svetaine patirtį.
Statistiniai
Šiuos slapukus naudojame įgyti įžvalgų apie tai, kaip mūsų lankytojai naudojasi Bendrovės svetaine. Tokiu būdu
galime optimizuoti ir pagerinti savo svetainę, suprasti reklamų ir komunikacijos efektyvumą bei užtikrinti, kad vis dar
esame įdomūs ir aktualūs. Galime rinkti duomenis apie Jūsų peržiūrėtus internetinius puslapius, iš kurių puslapių
atėjote, bei informaciją apie datą ir laiką. Tai taip pat reiškia, kad galime naudoti informaciją apie Jus ir tai, kaip
naudojate Bendrovėje svetainę, pavyzdžiui, apsilankymo dažnumą, paspaudimų skaičių tam tikrame puslapyje,
naudotus paieškos žodžius ir kt. Kaip mūsų reklaminių kampanijų dalį, galime panaudoti analitinius slapukus, kad
sužinotume, kaip vartotojai naršo mūsų svetainėje po to, kai jiems parodoma reklama internete. Tai gali apimti ir
reklamas trečiųjų šalių svetainėse.
Reklaminiai
Šiuos slapukus naudojame savo ir trečiųjų šalių slapukus, kad savo bei kitose svetainėse rodytume suasmenintą
reklamą. Tai vadinama „pakartotine rinkodara“, kuri pagrįsta naršymo veiksmais, pavyzdžiui, Jūsų ieškotomis,
peržiūrėtomis prekėmis/paslaugomis.
Neklasifikuoti slapukai
Šiuos slapukus naudojame, kurių klasifikavimą vykdome kartu su atskirų slapukų teikėjais.
Kas yra konversijų sekimas „Pixel“?
„Pixel“ žyma – tai yra vadinamas (angl. web beacons), (angl. clear GIFs) arba paslėptas programinis kodas. „Pixel“
žyma renka informaciją su trumpais programinio kodo fragmentais, kurie perkelia šią informaciją į mažą grafinį
vaizdą (paprastai nematomą) apie Jūsų veiksmus, kuriuos atliekate mūsų svetainėje. Surinkta informacija
persiunčiama į “Pixel” paslaugų tiekėjo serverį, priešingai nei slapukai įrašydami į Jūsų naršyklę. „Pixel“ gali rinkti
įvairią informacija apie Jūsų veiksmus mūsų svetainėje, mygtukų paspaudimus tam tikrose vietose, pildomų formų
laukų informaciją, IP adresą, informaciją apie naudojamą interneto naršyklę ir kt. „Pixel“ žyma taip pat atpažįsta tam
tikros rūšies informaciją Jūsų kompiuteryje, pvz., esamus slapukus ir juose užfiksuotą informaciją, tokiu būdų padeda
parinkti Jums reklamas, jas optimizuoti pagal surinktus duomenis, kurti tikslines auditorijas būsimoms reklamoms ir
pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų
svetainėje.
Kaip Bendrovė naudoja konversijų sekimą „Pixel“?
„Pixel“ mes naudojame kaip analizės įrankį, leidžiantį įvertinti reklamos efektyvumą, suprasdamas veiksmus, kuriuos
atliekate mūsų svetainėje. Mums padeda stebėti reklamas, optimizuoti jas pagal surinktus duomenis, kurti tikslines
auditorijas būsimoms reklamoms ir pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie
jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų svetainėje. Visus naudojamus „Pixel“ ir jų aprašymus galite matyti slapukų ir
„Pixel“ išklotinėje.
Duomenys apie naudojamus slapukus ir „Pixel“
Mūsų svetainėje yra nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto tinklalapius. Atkreipiame dėmesį, kad
Bendrovė nėra atsakinga už tokių interneto tinklalapių turinį ar jų naudojamus privatumo užtikrinimo principus. Tad
jei paspaudę nuorodą iš Bendrovės interneto svetainės pateksite į kitus tinklalapius, turėtumėte atskirai pasidomėti
jų privatumo politika.
Kas turi prieigą prie Jūsų duomenų?
Prieigą prie statistinių duomenų apie Bendrovės svetainės lankytojus turi Bendrovės darbuotojai, dirbantys
Bendrovės rinkodaros ir IT padaliniuose, kurie yra atsakingi už šių duomenų analizę ir interneto svetainės
tobulinimą.
Prieigą prie techninių įrašų taip pat gali turėti Bendrovės partneriai, kurie teikia Bendrovės interneto svetainės
turinio valdymo įrankius.
Visus kitus mūsų partnerius ir jų privatumo politikas galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“:
Parodyti slapukų įrankį.
Kiek Bendrovė išsaugo Jūsų duomenis?
Bendrovės naudoja surinktus duomenis analizei iki trejų metų. Slapukai paprastai galioja trumpai, priklauso nuo
slapuko tipo (vieną dieną, savaitę ar mėnesį), bet kai kuriais atvejais gali galioti ir iki dvejų metų. Tikslius slapukų
galiojimo terminus galite matyti slapukų įrankyje, skiltyje „Slapukų aprašas“: Parodyti slapukų įrankį.
Jeigu esate davę sutikimą slapukams, savo sutikimą galite atšaukti paspaudę šią nuorodą, matysite, kad slapukų
sutikimas yra atšauktas, kai perkrausite svetainę iš naujo: ATŠAUKTI DUOTĄ SLAPUKŲ SUTIKIMĄ (Taip pat sutikimą
galite atšaukti atžymėję varneles ir patvirtindami savo pasirinkimą slapukų įrankyje)
Norėdami daugiau sužinoti apie slapukus ir kaip juos tvarkyti ar pašalinti, tiesiog apsilankykite
puslapyje www.allaboutcookies.org ir Jūsų naršyklės pagalbos puslapyje.
Kokias teises Jūs turite ir kaip galite jas įgyvendinti?
Jūs turite šias duomenų subjektų teises:
žinoti (būti informuotas) apie savo asmens duomenų tvarkymą;
gauti informaciją, iš kokių šaltinių ir kokie asmens duomenys surinkti, kokiu tikslu jie tvarkomi, kokiems
duomenų gavėjams teikiami ir buvo teikti;
reikalauti ištaisyti tvarkomus savo asmens duomenis, jei duomenys netikslūs ir / ar nepilni;
reikalauti sunaikinti savo asmens duomenis arba sustabdyti savo asmens duomenų tvarkymą, jei tvarkomi
pertekliniai asmens duomenys, jei atšaukiate savo sutikimą ar yra tam kitas pakankamas pagrindas;
susistemintu, įprastai naudojamu ir kompiuterio skaitomu formatu gauti sus savimi susijusius asmens
duomenis, kuriuos Jūs pateikėte Bendrovei, ir persiųsti tuos duomenis kitam duomenų valdytojui, arba
reikalauti, kad Bendrovė tiesiogiai persiųstų šiuos asmens duomenis kitam duomenų valdytojui, kai tai
techniškai įmanoma (teisė į duomenų perkeliamumą).
Jeigu ketinate įgyvendinti savo teises, galite kreiptis į Bendrovę el. paštu info@saulesspektras.lt. Atkreipiame dėmesį, kad
įgyvendinant savo teises, Jūs privalote tinkamai patvirtinti savo asmens tapatybę. Todėl ketindamas siųsti prašymą
Bendrovei, privalote teisės aktų nustatyta tvarka elektroninių ryšių priemonėmis, kurios leidžia tinkamai identifikuoti
Jus, patvirtinti savo asmens tapatybę.
Mes nevykdome tokio profiliavimo, kuris gali sukelti teisines pasekmes ar gali daryti didelį poveikį jums, tačiau
teikiant individualizuotus rinkodaros pasiūlymus, jūs galite būti priskirtas atitinkamai klientų kategorijai. Atsižvelgiant
į tai, jūs turite teisę reikalauti žmogaus įsikišimo, pareikšti savo požiūrį ir ginčyti sprendimą.
Jeigu esate davę sutikimą dėl Tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo, turite teisę bet kada atšaukti šį sutikimą
susisiekę su mumis el. paštu info@saulesspektras.lt ar elektroniniame laiške paspaudęs nuorodą, kuri leidžia atsisakyti
tiesioginės rinkodaros pranešimų gavimo.
Turėdami abejonių dėl asmens duomenų tvarkymo ar ketindami įgyvendinti savo teises, galite bet kada kreiptis el.
paštu info@saulesspektras.lt. Nors informacija teikiama nemokamai, tačiau jeigu jūsų siunčiami prašymai yra akivaizdžiai
nepagrįsti arba neproporcingi, visų pirma dėl jų pasikartojančio turinio, turime teisę imti pagrįstą mokestį,
atsižvelgdami į informacijos teikimo arba pranešimų ar veiksmų, kurių prašoma, administracines išlaidas, arba
atsisakyti imtis veiksmų pagal tokį prašymą.
Jeigu manote, kad mes netinkamai tvarkome jūsų duomenis ar neįgyvendiname jūsų teisių, galite pateikti skundą
Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai (ada@ada.lt), tačiau atminkite, kad mes visada pasirengę visus
nesklandumus išsiaiškinti kartu su Jumis.